Jump to content
hexenium

Küsimused massikava kohta

Recommended Posts

kava:

  • soojendus 5-20min
  • lõuatõmbamine 3x max
  • kükk 3x 8-12
  • lamades surumine 3x 8-12
  • jõutõmme 3x 8-12
  • alaselg/kõht 3x max mõlemat
  • rööbaspuudel surumine 3x max

E K R täpselt sama kõik. ( 1-2x nädalas 20min+ cardio )

andmed:

177cm

68kg

Aasta alguses ~4 kuud saali, millest 3x3 kava järgi 2 kuud, nüüd olen kuu aega ülaltoodud kava järgi teinud.

eesmärk:

lihasmass+ , jõud+ , kaal ~75-80kg ja normaalne rasva%

toitumine, uni:

4-5x päevas ja suhteliselt tervislikult ( pudru, täisteratooted, piimatooted, salatid +küüslauk/kalamaksaõli. valku peaks ~100g/päevas ära tulema ja kaloreid rohkem kui vaja igatahes ). uni ~8h

minu küsimus:

Kuidas saaks kiiremini eesmärkide poole? Kas on hea mõte kava ümber teha nii, et iga trenn on üks harjutus rohkem fookuses (surumine,kükk,jõutõmme) ja teen rohkem seeriaid ( nt. 5 ) ja lõuatõmmet/rööbaspuudel surumist teen trenniti kordamööda?

( algajate teemas ei vastanud keegi nädal aega, proovin siin õnne )

,tänud ette

Muudetud kasutaja hexenium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegin kava ümber:

kava:

  • E
  • kükk 5x 8-12
  • lamades surumine 5x 8-12 ( lamades, kaldpingil, lamades, kaldpingil, lamades )
  • jõutõmme 3x 8-12

  • K
  • lamades surumine 6x 8-12 ( 3x lamades,3x kaldpingill, kordamööda )
  • kükk 3x 8-12
  • jõutõmme 3x 8-12

  • R
  • jõutõmme 5x 8-12
  • kükk 3x 8-12
  • lamades surumine 5x 8-12 ( lamades, kaldpingil, lamades, kaldpingil, lamades )

4x max rööbaspuud / lõuatõmbamist käivad kordamööda

T, N, L käin jooksmas + selg/kõht

hea mõte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vaata natuke enda massi, kogemusi jne. see kava ikka neile kes sellega palju aastaid tegelenud. nagu ka seal õeldud on nad ka pea 120 kg....

samas mis sa arvad, et kui sa hakkaks nüüd tegema sama kava kui kalmus või kiivikas, areneks sa kohe hirmus kiiresti ja ei pingutaks lihaseid üle?

see kava ka natuke üksluine, alguses peaks ikka kõiki lihaseid treenima...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selle kava ilu ongi ju selles, et treenib kogu keha.

ma arvan, et kui oleks mingi biitsepsi-päev, nagu enamus algajatel, oleks palju suurem oht üle treenida.

või olen ma millegist valesti aru saanud?

tulemused, enesetunne on muide selle kuu ajaga väga hästi arenenud (y)

välimus samuti enda arvates aga see on tõenäoliselt platseebo. :rolleyes:

Muudetud kasutaja hexenium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selle kava ilu ongi ju selles, et treenib kogu keha.

ma arvan, et kui oleks mingi biitsepsi-päev, nagu enamus algajatel, oleks palju suurem oht üle treenida.

või olen ma millegist valesti aru saanud?

tulemused, enesetunne on muide selle kuu ajaga väga hästi arenenud (y)

välimus samuti enda arvates aga see on tõenäoliselt platseebo. :rolleyes:

no ma ei kujuta ette ka kuidas algajad teevad 3 baasharjutust 3korda nädalas. siin foorumis paljud edasijõudnud, kes teevad näiteks jõutõmmet üldse üle nädala. realselt ei suudaks ise kindlasti 3 korda nädalas teha ja veel taastuda ka....aga edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ma ei kujuta ette ka kuidas algajad teevad 3 baasharjutust 3korda nädalas. siin foorumis paljud edasijõudnud, kes teevad näiteks jõutõmmet üldse üle nädala. realselt ei suudaks ise kindlasti 3 korda nädalas teha ja veel taastuda ka....aga edu

Asi väga lihtne:sina ei kujuta ette, kuidas harjutust poole vinnaga teha, algaja ei oska harjutust täie pingega teha, :D

Elik siis,kui teha ntx jõutõmmet mingi 50-60% max'st, siis võib seda kasvõi 3X päevas teha ..., :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi väga lihtne:sina ei kujuta ette, kuidas harjutust poole vinnaga teha, algaja ei oska harjutust täie pingega teha, :P

Elik siis,kui teha ntx jõutõmmet mingi 50-60% max'st, siis võib seda kasvõi 3X päevas teha ..., ;)

ok sul on õigus, aga ma isiklikult ei hakkaks vaevumagi jõusaali mineku peale, kui teha näiteks lamades hantlitega surumist 5 kg-stega. kui teha teha korralikult või üldse mitte :D

Et siis näiteks nagu see http://www.fitness.ee/treeningkavad/50 ?

täitsa minu stiilis kava, vähem harjutusi, lühemad trennid. seda võiks kunagi ise ka teha :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selle kava ilu ongi ju selles, et treenib kogu keha.

ma arvan, et kui oleks mingi biitsepsi-päev, nagu enamus algajatel, oleks palju suurem oht üle treenida.

või olen ma millegist valesti aru saanud?

tulemused, enesetunne on muide selle kuu ajaga väga hästi arenenud (y)

välimus samuti enda arvates aga see on tõenäoliselt platseebo. ;)

Kui suudad kolmel päeval nädalas teha jõutõmmet ja kükki ühes treeningus, isegi algajana, ja enesetunne seejuures paraneb, siis oled midagi valesti aru saanud. Või õigemini, pole üldse aru saanud. Biitsepsi-päevadega üle ei treeni, äärmisel juhul võid veidi üle pingutada niiet liigesed ja biitseps jäävad valusaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3 kõige raskemat baasharjutust yhel p2eval l2heb ylimraskex ikka. Aga respect et pole tüüpiline piitsa ja k6hu vend, kahju kohe neist suurtest meestest kel toonekurejalad : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×