Jump to content
protein_pets

Erinevate tootjate 2,5% pastöriseeritud poepiimad

Recommended Posts

Olen pikka aega joonud alpenrose (kuulduste järgi sama mis tere piim, lihtsalt ilma promota ja säästumarketi klientide jaoks) ja tere 2,5% poepiimasid, nende odava hinna (0,5€) tõttu. Täna aga otsustasin võrrelda alpenrose piima valio alma 2,5% piimaga ja viimane oli tunduvalt kooresema maitsega, sel ajal kui alpenrose meenutas rohkem vett.

Kuidas siis tegelikult lood on - milline tootja töötleb piima kõige vähem, millist tasub eelistada? Toitainete sisalduse poolest on kõik 2,5% piimad identse sisaldusega, vähemalt paki peale kantud info järgi.

On kellegil vettpidavat infot paljaste spekulatsioonide asemel?

edit: Piimavaatluse tulemused:

piimavaatlus.jpg

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kasutaks ka teemat ära ja küsiksin kas olete proovinud poes saadaval(tartus) nopri toorpiima ning kuidas oskate kommenteerida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile just nägin Ujula Konsumis, hind oli minu meelest vanas rahas 14(sorry läks eur meelest).

Küsin ka seda, naised saunas rääkisid et tänapäeval tehakse piima mingist pulbrist, ehk pool on päris piim ja pool on pulbrist. Kas on tõsi? Isev seda muidugi ei usu(ei tahaks uskuda vähemalt).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eile just nägin Ujula Konsumis, hind oli minu meelest vanas rahas 14(sorry läks eur meelest).

Küsin ka seda, naised saunas rääkisid et tänapäeval tehakse piima mingist pulbrist, ehk pool on päris piim ja pool on pulbrist. Kas on tõsi? Isev seda muidugi ei usu(ei tahaks uskuda vähemalt).

Ameerikas vist eriti levinud veel... Ei tea kuidas Eestis lood.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem võiks üldse toorpiima eelistada B)

Tartus olen Nopri toorpiima vaid Prismas kohanud, ehk on keegi kuskil veel näinud?

Lõunakeskuse Talupoes, hind 0.95 € ; Prismas hind 0.89 €, samapalju maksab ka 3,5 % pastöriseeritud piim. Valik on sinu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alpenrose piima ammu enam ei osta. Sama põhjus, mis teemalagatajal- maitseb nagu vesi ja vett ma poest ei osta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ostsin kokku erinevaid 2,5% pastöriseeritud poepiimasid, mida lähedalasuvates poodides saada oli ning tegin kokkuvõtte:

piimavaatlus.jpg

Parim 2,5% poepiim on seega Valio Alma, hea hinna-kvaliteedi suhtega on ka Tere piim, mis sellegipoolest kergelt kallimale Farmi toodangule alla jäi. B) Alpenrose piim on võrreldes Valio Alma omaga aga suisa põrandapesuvedelik - ei vääri kandmast piima nime. :P

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naturaalne on kallis ja raskesti kättesaadav. Tahtsin ökopoest lõunal talupiima osta (et paremat võrdlusmomenti saada), oli otsa saanud.

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsin ka seda, naised saunas rääkisid et tänapäeval tehakse piima mingist pulbrist, ehk pool on päris piim ja pool on pulbrist. Kas on tõsi? Isev seda muidugi ei usu(ei tahaks uskuda vähemalt).

Eesti kohta täpselt ei tea, aga mujal maailmas kehtib see väide tõesti. Piimast eraldatakse rasv ja tehakse rasvatuks pulbriks. Eraldatud rasv läheb peamiselt juustu valmistamiseks. Rasvatust piimapulbrist tehakse tavaline piim (lahjendatakse veega), kuhu rasvasuse suurendamiseks lisatakse kookoserasva, mis on võrreldes piimarasvaga äärmiselt odav. Niiviisi saadud piim on oluliselt odavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naturaalne on kallis ja raskesti kättesaadav. Tahtsin ökopoest lõunal talupiima osta (et paremat võrdlusmomenti saada), oli otsa saanud.

69 senti liiter pole väga kallis ? Tallinnas. Igas linnas ja alevis jah pole saada, praegu olen ise ka kuival.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ostsin kokku erinevaid 2,5% pastöriseeritud poepiimasid, mida lähedalasuvates poodides saada oli ning tegin kokkuvõtte:

piimavaatlus.jpg

Parim 2,5% poepiim on seega Valio Alma, hea hinna-kvaliteedi suhtega on ka Tere piim, mis sellegipoolest kergelt kallimale Farmi toodangule alla jäi. B) Alpenrose piim on võrreldes Valio Alma omaga aga suisa põrandapesuvedelik - ei vääri kandmast piima nime. :P

hahaa, päris lahe katse!

huvitav, et kõige valgusem piim on ka parima maitsega...

ja õnneks olen ma vist kõrge taluvuslävega, sest alpenrose piima puhul ma vesisust kunagi märganud pole - saan rahuga odavaimat kräppi edasi kulistada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see on jah individuaalne ja maitse asikuid minu meelest on Grossi piim ikka ülimalt solk, täiesti vesi, ei anna isegi alpenrosiga võrrelda. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga missugune siis parim valik on: piim, pett, keefir või hapupiim? :rolleyes:

Ja kas see toorpiim lahti tehtuna säilib ka või läheb kiirelt hapuks?

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb milleks parim, ja mida sa piimaks nimetad.

Naturaalne piim tegelikult säilib suht normaalselt sest ta on värskem, töötlemisaeg jääb vahelt ära.

No arvatavasti ta mõtles, et milline neist on lihaskasvu seisukohalt parim :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb milleks parim, ja mida sa piimaks nimetad.

Naturaalne piim tegelikult säilib suht normaalselt sest ta on värskem, töötlemisaeg jääb vahelt ära.

Parim tarbimiseks ikka :rolleyes: . Hommikul pudru sisse(või kõrvale, olenevalt kas piim või mingi hägusem kraam), vahel sheigi sisse või toidukorra osaks...

Toorpiima kohta lugesin et võib igasugu halbu baktereid sealt saada, on's poe omad ikka turvalised siis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parim tarbimiseks ikka :rolleyes: . Hommikul pudru sisse(või kõrvale, olenevalt kas piim või mingi hägusem kraam), vahel sheigi sisse või toidukorra osaks...

Toorpiima kohta lugesin et võib igasugu halbu baktereid sealt saada, on's poe omad ikka turvalised siis?

Pastöriseerimise eesmärk on patogeenide hävitamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pastöriseerimise eesmärk on patogeenide hävitamine.

J22vad ikka... Head bakterid h2vinevad eelisj2rjekorras. Asi muutub nn bakterivabaks (loe - elutuks) peale nn k6rgpast8riseerimist ja kellele seda sitta ikka vaja on.

Nuusuta pikemalt seisnud past8riseeritud piima... see roiskub. :rolleyes:

Past8riseerimata piima saad rahulikult hapendada ja teha temast edasi juba mis iganes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem võiks üldse toorpiima eelistada :rolleyes:

Tartus olen Nopri toorpiima vaid Prismas kohanud, ehk on keegi kuskil veel näinud?

Tartu turul on Pajum2e talu toodete lett. Uuri j2rgi, mis p2evadel toorpiim tuuakse. V2ga viis piim on seal. Piimal ja piimal on vahe....

Vaata nende myygikohti siit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
J22vad ikka... Head bakterid h2vinevad eelisj2rjekorras. Asi muutub nn bakterivabaks (loe - elutuks) peale nn k6rgpast8riseerimist ja kellele seda sitta ikka vaja on.

Nuusuta pikemalt seisnud past8riseeritud piima... see roiskub. :rolleyes:

Past8riseerimata piima saad rahulikult hapendada ja teha temast edasi juba mis iganes.

Ma tean seda kõike, aga küsimus oli konkreetselt bakterite kohta, mis selles protsessis ka hävinevad. (Jah, ka head)

Isegi eelistaks toorpiima, kui saaks.

Tartus vaatan selle turukoha üle:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parim tarbimiseks ikka :rolleyes: . Hommikul pudru sisse(või kõrvale, olenevalt kas piim või mingi hägusem kraam), vahel sheigi sisse või toidukorra osaks...

Toorpiima kohta lugesin et võib igasugu halbu baktereid sealt saada, on's poe omad ikka turvalised siis?

Töödeldud piimast saad laktoosi-valgutalumatusi ja lektiine paremini kätte.

Kusagil mustas ja haigusterikkas riigis ilmselt on pastöriseerimine tõesti vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Töödeldud piimast saad laktoosi-valgutalumatusi ja lektiine paremini kätte.

Kusagil mustas ja haigusterikkas riigis ilmselt on pastöriseerimine tõesti vajalik.

Kui sa ise elad selles nn "mustas ja haigusterikkas" riigis siis on k6ik OK. Kui sa oled turist ja ei ole mingi loomakesega harjunud, immuunsysteem ei vunka, tekib probleem.

Mittepast8riseeritud on iga kell parem. Seal on tasakaalus nii hea kui halb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×