Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

See on reaalne, see toimib aga sama hästi oleks võinud seda esile kutsuda nt nõeltega torkimise, enda nina otsast näpistamise, nõgestega vihtlemise vms teel.

No näete!

Omal ajal oli küll inimestel hea naerda, et vat kus on tola, aga tuleb välja, et Mr Mesi oli suur visionäär ja füsioloog! :rolleyes:

Ei tea, kas mind hinnatakse ka kunagi kui suurt mõtlejat... :unsure:

post-3216-0-16289800-1379670831_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MUL ON NII PALJUST KIRJUTADA, AGA EI KIRJUTA :( (meelega väldin väljendit "mul ei ole aega", sest mul täpselt nagu teil kõigilgi on see sama 24 tundi ööpäevas, ei midagi rohkemat ei midagi vähemat)

Paari päeva kirjanikuvaim läks Kirbu blogi toetamisele ja siis üleeile vist sai üks põhjalik vastus Facebookis kirjutatud Risto Uuki küsimusele ja pole rohkemgi jaksu olnud toimetuste vahepealt.

Mis on oluline on see, et võistlusettevalmistus hakkab vaikselt jõudma lõpusirgele. Kehakaal on seal, kus ta olema peab ja eelmises postituses küsitud traagiline lugu tegelikult on ka üks asjadest, mis ootab põhjalikumat kommentaari. Juhin tähelepanu sellele, et brasiilia on ikka suhteliselt metsik maa ja eesmärk langetada ca 15 kg ühe nädalaga (80 pealt 65 peale) on ... enesetapp (pun intended vist).

Väga traagiline lugu nagu ma ütlesin, millel ilmselt on keeruline põhjustevõrgustik, millest üks ka MMA spordi seis sellisena nagu ta on. Õnneks ei näe mina, et selliste juhtumite oht oleks sagedane, aga et see oleks veel harvem peaks promootorid ja fännid üheskoos selle nimel pingutama ja raha investeerima. Aga nagu ütlesin - see tahab pikemat kirjutamist.

Kes tahab minust teada ja näha - vaadake Raju videoblogi!

Veel parem variant - täna homme (4. ja 5. oktoober) on Tartus Lõunakeskuses Raju demopäevad. Saab osaleda vahvates võistlustes, õppida MMA-d, juttu ajada, Playstationiga MMA-d mängida (profivõitlejate vastu :) ) ja ise puuris ära käia!

Palju Eesti MMA-paremikust on käegakatsutavalt kohal!

Panen siia 2 post scriptumit ka:

Esiteks matš Soomest, mis oli viimane millest kirjutasin. Kaotasin punktidega 10:0(3) siis kahekordsele maailmameistrile eelringis, kes võitis hiljem minu kaalu ja absoluutkaalu! Super saavutus -67.5 mehele. Maailmatase ikka.

Olgugi, et 10:0 võib tunduda jube ülesõit, siis tegelikult oli päris pinev ja lõbus matš, tema 10 punkti tähendas punkte kokku nelja võtte eest (1 pühkimist alt peale 1 mahaviimine, kus ma tegelikult ise võtsin riski kägistusvõttesse minnes ja 2 möödumist minu jalgadest), aga korralikku domineerimist ma endale peale panna ei lasknud ja tegevust ikka oli. Minu (3) tähendab nende reeglite kontekstis kolme võtet mis peaaegu oleksid õnnestunud.

Viies ja viimane koht oma kaalukategoorias, aga matšiga olen rahul - kahjuks see jäi lihtsalt ainukeseks.

Kui tahate täpsemalt aru saada, mis selles puselemises toimus, siis küsige :)

Teiseks siin on olnud foorumis kuskil juttu, et bla bla FAST Team inimesed lihtsalt promovad tooteid. Mina võtsin algusest peale tiimi astudes põhimõtte, et ma ei kirjuta millestki, mida ma ka päriselt ei söö ja ütlen välja oma arvamuse ka nendest asjadest, mis ei meeldi. Hetkel võistlusettevalmistuse ajal tarbin FAST Intra-t, kusjuures ma arvan, et enamikele meeldib apelsin rohkem kui uus maitse sidrun (astusin ämbrisse uue purgi valikul). FAST Beeta-alaniin puhtal kujul, olgugi, et ma sellesse väga ei usu, aga usun, et kahju ka ei tee :)FAST Omega 3 igapäevaselt ja FAST glutamiin puhtal kujul kui toidust on rohkem kaloreid saadud aga pikem paus sees söömisel, nt trennijärgselt. Soomes võistlustel 2 päeva enne oli abiks veel Protein Block ja taastumiseks HPR.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav see viimane video on privaatne, äkki saab avalikuks muuta, siis näeks ka mis toimub seal;)?!

Parandatud! Kogemata oli üles laadides nii sattunud. Nüüd eelmisel lehel olev matš igati vaadatav.

Kirbule vastuseks - võib lugeda küll. Ta oli esimene, kes rääkis eri stiilide liitmisest, selle analüüsist mis töötab ja mis mitte ja võitlusspordi olulisusest päris võitluses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris sõbralik patsutamine paistab eemalt. Vahepeal natuke selline "hoia oma käed eemal"-plaks ka :)

Kas hetkel, mil vastase jala püstiolles haardesse saad, ei kao tema tasakaal piisavalt selleks, et järgneks tema pikali tõmbamine ning ise peale jäämine?

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui küsida võib, kas see on vabamaadlus? Vähemalt natukene meenutab, kuigi ei saanud aru, mis see point on:)? See Raju on täiesti selge, et pistetakse puuri ja tuleb üks võitjana välja. Muidugi küsimus selline, et mis kõige hullem vigastus saadud on seal puuris võitluses?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui küsida võib, kas see on vabamaadlus? Vähemalt natukene meenutab, kuigi ei saanud aru, mis see point on:)? See Raju on täiesti selge, et pistetakse puuri ja tuleb üks võitjana välja. Muidugi küsimus selline, et mis kõige hullem vigastus saadud on seal puuris võitluses?

Brasiilia jiu jitsu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvasin, et kulturism on raske, et tuleb vormi teha nõrkemiseni ja siis lava peal vastu pidada. No aga MMA on veel hullem, kõik sama ja pärast pead suutma kakelda ka veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris sõbralik patsutamine paistab eemalt. Vahepeal natuke selline "hoia oma käed eemal"-plaks ka :)

Kas hetkel, mil vastase jala püstiolles haardesse saad, ei kao tema tasakaal piisavalt selleks, et järgneks tema pikali tõmbamine ning ise peale jäämine?

Eks ma püüdsin. Vastasel oli lihtsalt väga hea taskaal ja kaitse, millest ma täpselt alles pärast video pealt aru sain - ta lööb natuke selle puusa ette, kus ma jalast hoian ja see paneb mu hoo seisma. Siis jääbki üle ühe jala peal keksida ja mind eemale lükata.

Ma olen siinsamas blogis varasematel lehtedel ka brasiilia jiu jitsu kohta täpsemalt kirjutatud. See on maadlusala AGA Seal ei ole seljavõitu. Lisaks vastase selili panemise eest (mis loomulikult annab ka punkte) saab punkte kinnihoidmisasendite parandamise eest - nt külje peal hoidmisest liigud kaksiratsi peale või sealt, näiteks kui oled ise alla jäänud, siis saad sealt peale rullida või vastase ümber lükata oma jalgade abil.

S.t. asi on orienteeritud just erinevatele asendivahetustele.

Loomulikult saab matši ka kohe lõpetada valuvõtte või kägistusega vastast alistuma sundides, aga minu viimases matšis sellest reaalset ohtu ei olnud.

Panen siin paar lühemat matši kus asi on olnud otsustavam :) Need küll kimonoga BJJ-s. Reeglistik on -täpselt- sama, vahe on lihtsalt võistlusriietuses (ja selles, et maadlusriietes ei tohi vastast riietest kiskuda, aga kimonost loomulikult võib).

P.S.

Ei kommenteeri :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt kus on alles pastakast välja imetud "uudis". :D

Aga noh, vähemalt sai Raju taaskord tasuta reklaami.

Aga ma küsiks jälle ühe rumala küsimuse, millele leiaksin võib-olla ka googeldades vastuse, kuid mida tähendavad need profi/amatöörrekordite numbrid?

Millised on võidud, millised kaotused ja viigid ning miks on mõnikord neli numbrit?

post-3216-0-47236100-1380995175_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

*Rumalad küsimused*-voor jätkub: vastasel on jalas 'kompressiooni'spordipesu ? See siis on lubatud kanda shortside all? Võib see kuidagi omal tunde mugavamaks teha?

See oli sel aastal esmakordselt lubatud. See annab natuke mänguruumi selles suhtes, mis on nende materjal. Kui sarnasem jooksupükstele, siis nendega ei lähe higiseks ja seetõttu on parem ise jalgadega haardeid hoida (nii nagu vastane nt mulle matši alguses teeb) AGA samas eks vastasel ka lihtsam jalast hoida. Aga samas on ka suht libedaid variante, mis nt mõnest jalalukust laseks end lihtsamini välja tõmmata.

Kirp: VÕIDUD - KAOTUSED - VIIGID - TÜHISTATUD TULEMUSED (s.t. kui juhtub mõlemal võistlejal õnnetu vigastus vms)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jorgen, kas panda on võistlustel alati kaasas? :)

Panda on võistlustel alati kaasas :)

3 päeva jäänud. Naljakas on see ala, jupp aega valmistud selleks, et maksimaalselt 15 minutit (ja võibolla palju vähem) võistelda.

Energiat on internetti panekuks jäänud vähe. Väike haigus lõikas eelmisel nädalal sisse viimasesse ettevalmistusnädalasse, aga mis siis ikka - 10 aastat juba valmistutud ju. Möödunud nädalavahetuseks oli palavik läinud, enesetunne normaalne ja ohatis näost taandunud. Parim asja juures - niipea kui tundsin end haigeks jäämas tõmbasin kaloraaži uuesti kõvasti üles, aga kaal kukkus edasi.

Viimaseks võistluseelseks nädalaks on see täiesti normaalses kohas ja üldises lõikes olengi nüüd igapäevaselt 10 kg kergem kui eelmisel suvel, millele lisanduvad loomulikult spetsiifilised kaalumiseelsed protseduurid.

Kaalumiseelsel päeval (ehk homme ehk neljapäeval) algab täitsa erirežiim, aga üldiselt sain täna veel 3x päevas süüagi :)

Hommikul 600 g aedvilju ja 300 g kodujuustu - korralik kõhutäis.

Lõunal 100 g Lindströmi kotlet ja 70 g kana kintsuliha

Õhtul 400 g aedvilju ja 1 muna võiga ja 3 viilu kanasinki

Vahepeale olen veel limpsinud natuke maapähklivõid ja kookoserasva.

Pole paha eks?

Seekord tunnen tegelikult, et taluksin rangemat toidu piiramist (mis viimased 1-2 nädalat enne võistlust tavaliselt olen teinud) palju halvemini. Ilmselt on asi selles, et keskmises lõikes on defitsiidis päris pikka aega oldud ja rasva% ikka madalam kui ei tea kui mitu viimast aastat.

Igapäevaselt lisaks olen tarbinud FAST beeta-alaniini (heauskselt:), FAST Omega 3-e ja päevadel kus rohkem liigutamist ka FAST Intrat. Kaalumisjärgselt aitab taastuda ikka FAST HPR.

Homme teen ilmselt endale taas 1-2 Protein Blockiga kokteili ka.

Üldine olemine on veider selles suhtes, et nii mõnegi koha pealt olen vana rahu ise, aga teise kandi pealt ängi ikka on. Seetõttu on hetkel sisenemisloo valik jäänud pidama sellisele ägedale klassikale:

Kes tahab võib siit sõnu lugeda, siis võibolla mõistab veel paremini :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks ei saa jälle tulla, kuna meie võistlused kattuvad...ehk kevadel saan, kuigi siis samuti aprillist kuni maini pea igal nädalavahetusel mõni võistlus.

Küsin, et mismoodi teil see amatöörist profiks minek toimub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja-ah olen praegu ikka pisem kui 6 Raju tagasi :)

Amatöörist profiks minek toimub sellel hetkel kui keegi on nõus sind profimatši võtma.

Selles suhtes mina tegingi kohe oma esimese profimatši. Polnud selleks selgelt valmis ja õnneks soomes lubati pärast amatöörides võistelda, kuna see oli nö mitteametlik profimatš mitmes mõttes.

Nüüd reeglid palju rangemad, üldiselt liigutakse proffi siis kui amatöörkogemust korralikult all ja sportlane ise ning tiim nõus, et nüüd on õige hetk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×