Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Uskumatu lugu!

Jorgen Matsi on praegu Fitness.ee Tallinna kontoris!

Kas sattus ta siia juhuslikult kui otsustas Silvarlikult jalutama minna või pole Tartus enam ühtegi võrdset vastast, keda lukuvõttesse haarata-see saladus läheb ilmselt temaga teise ilma kaasa...

Küll aga on miljonitel fännidel nüüd võimalus oma iidoliga kohtuda ja teda intervjueerida, autogrammi küsida või duellile kutsuda.

post-3216-0-42338000-1370347900_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tegin täna endale tomatimahla mahediku (smuuti) külmutatud spinatiga. Siis lisasin jalapenosid. Mu seedeelundkond vihkab mind mu jalapeno-armastuse pärast. Tallinnas käidud, homsest taas korralikule trennilainele, küll annan teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

post-3216-0-42338000-1370347900.jpg

"Löösin selja tagant niiviisi haamriga pähe, aga tema lõi minule haamriga pähe" ja "Ei, kindlasti ei lähe järgmine kord kirvega..." :lol: Kes saab aru see saab :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkuseaeg on jooksuaeg.

Suvepuhkus on alanud. Tööasju on veel vaja teha ainult niipalju, kui mõned lahtised otsad sõlmida ja teha tagantjärele paberitööd, mis kuskilt lohisema on jäänud. Suvel anda veel mõni koolitus - näiteks tuleval teisipäeval (04.05.2013) lõpetan selle harrastussportlaste loengusarja "Treeni teadlikult", kus ka Ott Kiivikas lugemas käis. Räägin läbipõlemisest, treeningmotivatsioonist ja veel nipet-näpet.

Registreerida saab: katrin.soidra-zujev [ät] tlu.ee, tasumine kohapeal (5 eurot).

Tulge kuulama!

Sinu loengust mingit kokkuvõtet või jäädvustust pole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp, kahjuks mitte. Ainus minu loeng, mis on lindistatud ja avalikult väljas on mõne aja tagune Tartu Ülikooli Teaduskoolist, kus rääkisin võistlusärevusest, aga seda hoopis gümnaasiumiõpilastele, kes rahvusvahelistel aineolümpiaadidel käivad.

Loengut saab vaadata-kuulata siit.

GMaster - kas see on mingi Võsa-Petsile viitamine?

OK. Trenni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp, kahjuks mitte. Ainus minu loeng, mis on lindistatud ja avalikult väljas on mõne aja tagune Tartu Ülikooli Teaduskoolist, kus rääkisin võistlusärevusest, aga seda hoopis gümnaasiumiõpilastele, kes rahvusvahelistel aineolümpiaadidel käivad.

Loengut saab vaadata-kuulata siit.

GMaster - kas see on mingi Võsa-Petsile viitamine?

OK. Trenni!

...aga kokkuvõte on, et motivatsiooni pole olemas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
GMaster - kas see on mingi Võsa-Petsile viitamine?

Yeah buddy! Kes siis klassikuid ei tea :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...aga kokkuvõte on, et motivatsiooni pole olemas?

Mulle ei meeldi küll olla õrritaja, aga mul on plaanis puhkuseajal sellel teemal üks pikem kirjatükk kirjutada.

Kõigepealt 1 toitumisest ja 1 motivatsioonist ja 1 ... :)

Vahepeal viskan siia sellise asja: minu sisenemislood seitsmes profimatšis.

1. Renegades of Funk - RATM

(tegelikult selles matšis ajas DJ asja sassi ja ma TEGELIKULT kõndisin välja mingi suvalise Madonna (jah) looga)

(see sai alguses segatud Nu Pogodi introga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal on hetkel püsinud, kuna tundub, et vahepeal tõmbasin kaloraaži natuke liiga maha ja koormuse liiga üles. Soorituslangust ei tundnudki, aga meeleolu hakkas kõikuma, uni oli häiritud. Paar päeva rahulikumalt ja nüüd on jälle väga hea olla ja täna 2 võitlustrenni selja taga.

Vahepeal katsetasin natuke erineva pikkusega paastuga ka, aga see tundub, et panustas sellesse vahepealsesse ülekoormusesse. Päris huvitav mõte episoodilise paastu kohta oli see, et see annab teatava vabaduse toitumise suhtes (kui seda õigesti teha) ja teatud inimestele on lihtsaks viisiks kogu tarbitava energia hulka paremini ohjata. Samas osa efektist, miks see töötab on see, et see toimib tervele ja puhanud inimesele sellise positiivse episoodilise füüsilise stressorina. Kui aga treening on ainevahetusele ja närvisüsteemile kurnavam (nt HIIT, Crossfit, võitlustreening), siis tekib kergemini ülekoormus ja seetõttu sellise koormuse korral ei ole episoodiline paastumine (intermittent fasting ehk IF) parim variant.

Seetõttu pöördun natuke aktiivsemalt jälle lisandite poole ka, FAST Intra ja FAST HPR kui toidust jääb puudu, uute batoonidega olen ka maiustanud jäätise vahepeale.

Ahjaa! 50 000 vaatamist blogil, jeei! 333 postituse peal ehk siis keskmiselt natuke üle 150 vaatamise ühe postituse kohta.

857fb_funny-pictures-cat-wears-leash-to-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulsin jutte, et kavatsed kõvasti kaalust alla võtta, et võistelda kuni 61.2 kaalukatis. Kas tõesti kuni 65 on mehed veel liiga pikad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Las ma tutvustan:

George Roop vs. Brian Bowles UFC 160 (toimus just mõned nädalad tagasi). Matš kaaluklassis 61.2 kg. Bowles (vasakpoolne) on 170 cm pikk ning on sellega selles kaaluklassis suhteliselt tavaline. Roop seevastu on 185 cm pikk. Mina olen 168.

Roop võitis teises raundis nokaudiga.

Eks minu praeguses kaaluklassis (65.8 kg) on ka omajagu sellised 170-172 cm mehi, aga lihtsalt oma sportlikku potentsiaali testida tahaks võibolla ka kaal madalamal. Hetkel ei tea, kas sellega hakkama saan selles mõttes, et kas viitsin oma elu niimoodi korraldada, et stabiilselt olla 5 kg kergem kui praegu.

Seni ei ole ma võidelnud üheski matšis, kus mu vastane oleks olnud lühem kui mina.

007_Bowles_and_Roop_gallery_post.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka Tyson ei ole minu teada endast lühemaga vist võistelnud vähemalt mitte profina :-)

Point. Kahjuks või õnneks mina ei ole Tyson.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordne 10 kilti selja taga. Paaril viimasel jooksul sain sellise avastuse, et kippusin ennast just jooksu teises pooles natuke liiga punasesse tõmbama. Võimalik, et ka seal liialt segatsooni ja võibolla isegi anaeroobsesse läksin ongi see, mis taastumisse sisse lõikab. Nüüd paar viimast jooksu olen end tagasi hoidnud, laenasin nüüd pulsikella ka ja tegin rahulikult. Täna siis 10 km täpselt 1 tunniga, keskmine pulss 139, max 146.

Lisandite koha pealt hakkasin regulaarsemalt FAST HPR-i võtma ja Intra läheb ka ikka trennipäeval 1-2 doosi päevas.

Võitlustrennid on viimastel päevadel päris head olnud. Visuaalne pilt on läinud oluliselt teravamaks, aga kaalunumber ei kuku. No küll see ka tuleb :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väikesed võidud trennist. Jooksma pole vahepeal jõudnud, sest hoian kogumahtu natuke allpool kui tuhin on - ei taha ülekoormusesse sattuda. Erialatrennid seevastu on olnud väga heal tasemel ja sain enda jaoks ühe tüüpsituatsiooni ära lahendatud, mis mulle probleeme tekitas.

(See jutt on nüüd neile, kes maasvõitlust jagavad - mul oli probleem sellega, et kui kaitsest mööduja tuli põlvega vahele, siis pmst oli möödumine tal ka kohe tehtud, sellist esmast kaitset, kust saaksin uuesti rabelemisolukordi tekitada lihtsalt polnud. Olin selja peal kinni nagu selili keeratud mardikas ja asi tahe. Aga tänu paarile väga kitsalt pühendunud trennile ja Eesti parima maasvõitleja Martin Aedma näpunäidetele on nüüd lahendused olemas, kust saan edasi töötada.).

Maadlus on jätkuvalt see, mis on füüsiliselt kõige kurnavam ja kolmapäeva õhtul tehtud lühike ent üliintensiivne kreeka-rooma maadlusele keskendunud trenn suurepärase maadlustreeneri Kristjan Pressi juhendamisel (OMG, mehel on oma Wikipedia lehekülg nagu just avastasin) annab siiamaani kätes, õlgades ja ülaseljas tunda.

Jätkuvalt tunnen, et klubis on järelkasv korralik - amatöörvõistlejad teevad korraliku progressi ja saan neile tihti juba seda eduelamust pakkuda, et nad täisintensiivsusega drillides ja sparringuringides nii mõnegi eduka võtte ära teevad. Loomulikult võiks selle pärast ise täiega õnnetu olla (ja eks vahel tuleb ka kass peale). "Kuidas siis mina! 10 aastat staaži ja nüüd see "nolk", kes 2-3 aastat trenni teinud teeb mulle ära!" Aga praktikas tähendab see seda, et minu võistlusettevalmistuse kvaliteet ainult kasvab. Ja loodetavasti kehtib lause "raske õppustel, kerge lahingus".

Viskan ühe trennijärgse pildi - pooled VÕIMLA MMA-tiimi staarid koos. Mina, Ott Tõnissaar (Raju peakorraldaja ja kogenuim MMA-võitleja), Martin Orgusaar (BJJ sinine vöö 4 amatöörmatši kogemusega), Alar Hutrov (6 amatöörmatši kogemusega tõusev täht, nendest vaid 1 kaotus). Raske trenn oli - 9x5 minutit intensiivseid maasvõitlusdrille ja sparringuid minutiliste pausidega. Tehke järgi :)

post-6272-0-71206800-1371892085_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Härrad ja prouad blogilugejad. Ma vabandan oma viimaste päevade sõnaahtruse pärast siin foorumis.

Mul on natuke tegemist oma päriselu korraldamise ja sellest eheda rõõmu tundmisega :)

post-6272-0-01018300-1372528801_thumb.jp

Aga ma soovitan lugege MMA tiimi treeningblogi Pärnust suvelaagrist, kuhu mul see aasta õnneks (selles mõttes, et midagi palju olulisemat ja tähtsamat tuli just sellel ajal vahele) minemata jäi.

LINK blogile Raskesport.ee foorumis. Laagris on kindlasti vahva ja head lugemist küllaga.

Tegelikult parasjagu tundub, et olen eluga kohanemas nii et eks hakkan taas kirjutama ka.

Post Scriptumina täiesti aus ja siiras kommentaar FAST toodangu promoks: haiglas olles kulusid FAST eelsegatud Recovery & Protein kokteilid täiesti hindamatuna ära. Ja seda mitte mulle :)

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa nüüd ajad? Hakkasid end süstima v?

Õnnesoovi puhul rakendame süütuse presumptsiooni, aga jauramise võiks minu blogist kuskil mujal hoida. Palun moderaatoril minu käesolev ja 1 sellele eelnev postitus kustutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa nüüd ajad? Hakkasid end süstima v?

Ei ole süsti teinud veel, ja lisandeid ka ei tarbi ;)

Kuid paljud süstivad, seetõttu see on normaalne muidugi. Noh, las süstivad siis.

Muidu võin õnnesoovid tagasi võtta muidugi, eks Rebane võtab.

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viskan ühe trennijärgse pildi - pooled VÕIMLA MMA-tiimi staarid koos. Mina, Ott Tõnissaar (Raju peakorraldaja ja kogenuim MMA-võitleja), Martin Orgusaar (BJJ sinine vöö 4 amatöörmatši kogemusega), Alar Hutrov (6 amatöörmatši kogemusega tõusev täht, nendest vaid 1 kaotus).

attachicon.gif21062013208.jpg

Kas kamp mehi, kes kuuluvad rubiiki "nad jätavad iga kord 'jalapäeva' vahele" . :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kamp mehi, kes kuuluvad rubiiki "nad jätavad iga kord 'jalapäeva' vahele" . :)

Kamp mehi, kes treenivad selleks, et hästi võidelda, mitte selleks, et jalad suured paistaks.

jones-wm_large.jpg

Jon Jones - maailma parim poolraskekaallane. Paljude meelest juba võibolla parim võitleja hetkel üleüldse või keegi, kellel on kõvasti potentsiaali, et olla tulevikus kõigi aegade parim võitleja. Kuidas jalapäevaga lood on? Ja veel olulisem küsimus - mis vahet seal on :) ?

Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis meie pildil on neli meest, kellel kõigil on individuaalne lähenemine jõutreeningutele. Jala jõust võitlusolukorras kellelgi puudu ei tule.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest UrmoPaju

Ma arvan, et nende nelja mehe jalalöögid on kõvasti tugevamad kui nende, kes jõusaalis kükke teevad ainult. Olen isegi mõelnud, et nüüd kui Tartu õppima lähen, peaks ära proovima nende trenni. Selle aasta Intellektikal tahtsin minna, aga kuna olime rühmaga ja pidime edasi minema, siis ei saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×