Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Selles katses osalejad said 3.36 g päevas EPA/DHA kalaõli Lovaza® kaubamärgilt. Sellest tulenevalt ei ole võimalik katsest järeldada, kas ka madalam doos annaks samasuguse positiivse tulemuse. Võrreldes teiste katsetega samas valdkonnas tundub kasutatud Om3 kogus pigem kõrge

Rasvapõletuses PPAR kaudu olid EPA ja DHA etüülestrid vähem efektiivsed kui naturaalsemal kujul kalaõli, võibolla see nivelleerib siinse annuse madalamaks.

Artiklit ei saa praegu kätte, kusagil siin olen postitanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Haigus on murdnud maha, võtnud teo ja mõttetahte:(

Olgugi, mida räägitakse suhkru immunoloogilisest mõjust, siis väike maius teeb mulle haiguse ajal ainult head:) Mind üllatati viie imehea trühvliga, igaüks ise sorti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Haigus on murdnud maha, võtnud teo ja mõttetahte:(

Olgugi, mida räägitakse suhkru immunoloogilisest mõjust, siis väike maius teeb mulle haiguse ajal ainult head:) Mind üllatati viie imehea trühvliga, igaüks ise sorti.

Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka trühvlist abi! :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervis hakkab taastuma.

Vahepeal kogesin sellist huvitavat asja, et kui hommikuti iiveldas, siis kokteil läks ikka alla ilma tahtmata üles tagasi tulla - pean tunnistama, et ei ole kunagi sellist asja varem olnud.

300 ml piima + 300 ml vett + pool kulpi maasika Prode 90 + šokolaadi piparmündi Protein Blocki = parim kiirtoidukorraasendaja valem seni. Hoidis kõhu täis natuke üle 3 tunni, mis sellise asja puhul on väga kobe saavutus. Tõsi, selle 3 tunni sees istusin paigal ja kuulasin teiste inimeste juttu:)

Täna lähen proovin end taas natuke liigutada andes esimese treeningu. Treeningpausid kipuvad alati minu treenerdamisele hästi mõjuma - lähen praegu trenni nii, et juba on valmis mõeldud drillid ja lähenemine terveks võistlejate treeninguks. Kavatsen jätkata nii tai poksijate kui vabavõitlejate eestkäe löögi kasutamise täiesti uuele tasemele viimist:)

Sportlik treening, mille läbi viimise metoodikasse on pandud natuke mõtet = hämmastav progress on võimalik väga lühikese ajaga. See on oskuspõhiste alade võlu. Inimene, kes on 5 aastat jõusaalis käinud tõenäoliselt ei saa oma kükile puhtalt tehnika parandamisega hopsti 10% juurde, aga 5 aastase staažiga võitlejal silmnähtavalt midagi parandada lihtsalt treeningmetoodika muutusega on võimalik:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimene, kes on 5 aastat jõusaalis käinud tõenäoliselt ei saa oma kükile puhtalt tehnika parandamisega hopsti 10% juurde, aga 5 aastase staažiga võitlejal silmnähtavalt midagi parandada lihtsalt treeningmetoodika muutusega on võimalik:)

Ma kaldun arvama, et "kolme suure" e. surumise, küki ja jõutõmbe tehnika olulise parandamisega on 5-10% võimalik küll. Seda muidugi eeldusel, et on, mida parandada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogenud treenija vast teab juba kõiki neid asju, mida annaks veel parandada? Tõsi - kui asja vaadata selle külje pealt, et kolme tõste summana, siis tuleb võibolla ära küll:) Ja see kolme tõste 5% võib olla juba kokku päris palju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidisn hommikul ühe päris huvitava video. Pole ise jõudnud läbi vaadata, seega võite kommida kas tasub:) Räägitakse sellest, miks tasuks tegeleda võitlusspordiga ja mis värk sellega on evolutsioonipsühholoogilisest vaatepunktist. Kõrvalribas (kui parem hiireklikk ja "watch on vimeo") jookseb kohe üles päris mitu toitumisega seotud videot ka, neid pole üldse jõudnud veel kiigata, aga äkki kellelgi on täna rohkem aega:) (toitumisest ja ajukeemiast oli üks klipp ja "paleo" dieedist oli teine klipp - mõlemad kuumad teemad siinsamas foorumis ka)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile oli väike cheat meal:)

Rääkides sellest, et kaal ei tõuse ainult söödavate toitude nime põhjal (kuigi tegelikult võib tõusta küll, sest ka see, mida toidust teame mõjutab seedimist... aga see on pikem jutt).

Igatahes tuli jube isu maksavorstileibade järele ja nii sõingi ühe asjana pea 300 g maksavorsti korraga ära koos leivaga.

Magustoiduks rahuldasin ära enda pikaaegsed neelud ühe ülima anti-toidu näol üldse - ostsin neid nn. hollandi vahvleid. Need on sellised imelised tegelased, mille koostisest 41% (!) moodustab kurikuulus glükoosi fruktoosi siirup. Pakk oli 350 grammine, valmistasin endale pettumuse jõudes reaalselt korraga vaid 100 g ära süüa :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leidisn hommikul ühe päris huvitava video. Pole ise jõudnud läbi vaadata, seega võite kommida kas tasub:) Räägitakse sellest, miks tasuks tegeleda võitlusspordiga ja mis värk sellega on evolutsioonipsühholoogilisest vaatepunktist. Kõrvalribas (kui parem hiireklikk ja "watch on vimeo") jookseb kohe üles päris mitu toitumisega seotud videot ka, neid pole üldse jõudnud veel kiigata, aga äkki kellelgi on täna rohkem aega:) (toitumisest ja ajukeemiast oli üks klipp ja "paleo" dieedist oli teine klipp - mõlemad kuumad teemad siinsamas foorumis ka)

Tucker Max räägib toitumisest? :D

Sama, mis Eddie Murphy toitumisest räägiks. :D - Tucker'i teema on siiani ikka see olnud palju ta naisi viimase 24h jooksul pannud on, kui surnuks ennast joonud ning kui nilbe ja lahe ta elu on. :D

Film tema elust. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tucker ei räägi toitumisest, tema räägib MMA'st:) Toitumisest räägivad seal teised inimesed.

Arvestades, et Tucker saaks vist lapse käest ka peksa, siis on see ka omamoodi naljakas. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellal kui teised käivad trennis, käin mina treenimas aju. Terve pühapäev möödus hoopis koolitusel, mille tulemusena saab minust üks ca 80st inimesest Eestis, kes ametlikult oskab kasutada WAIS-III Eesti versiooni. Mis on WAIS? Wechsler Adult Intelligence Scale. WIKIPEDIA. Tegemist on ka kliinilisse konteksti sobiva nö "päris" intelligentsustestiga.

Kaal püsib stabiilsena 74 ja 75 kg vahel. Toitumisrežiim on stabiilne, olen lisanud menüüsse võibolla veel natuke rohkem rasvu ja samas luban aegajalt rahulikke süsivesikuid nt. täisteraleiva või riisi vms näol. Alustasin füsioterapeut Kaisa Rebane juhendamise järgi tööd oma pikaaegse õlavigastusega.

Järgmine nädal tuleb ka spordilõikes töörohke, sest seoses Raju võitleja ja VÕIMLA treeneri Martin Aedma tõsise jalavigastusega on minu õlul ka VÕIMLA maasvõitlustreeningud. Lisaks sellele on LAUPÄEVAL ees ootamas tõeline RAJU, mille tarvis aitan päris mitmete sportlaste maksimaalselt valmis olla ning ilmselt tuleb ka kohtunikutlööd teha.

Rajul näeme!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu spordiklubi VÕIMLA eriti VÕIDUKAS MMA Raju päevasel amatöörüritusel:)

Nurgamehena jäin kahjuks alla Martinile (8 võitu), oma 5 võidu ja 2 kaotusega - kahes Võimla vs. Võimla matšis nõustasin mina Martini vastu neid vapraid võitlejaid, kes sportlikus vastasseisus oma klubikaaslasele kaotasid.

Hinge hoidsid sees FAST batoonid - karamelli oma on lemmik, aga võimalusel eelistan batoonile ikkagi korralikku piimaga tehtud kokteili FAST Protein Blockist. Ja võimalusel sellele "tavatoitu" aga noh... alati VÕIMALUSI ei ole.

Jääme ootama õhtust üritust, kus seekord nurgas kahel matšil ja puuris kolmel - seekord kohtunikuna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Haigus on murdnud maha, võtnud teo ja mõttetahte:(

Olgugi, mida räägitakse suhkru immunoloogilisest mõjust, siis väike maius teeb mulle haiguse ajal ainult head:) Mind üllatati viie imehea trühvliga, igaüks ise sorti.

Mina p6desin viimane kord viirushaigust yle kuue aasta tagasi. :)

Mul on 2ra anda yks purk kala6li kapsleid (sardiin...) 1000 mg 300 mg O-3. Aegub aug. 2012.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja taga on VÄGA väsitav päev. Kogu aeg ringi sebida treeneri ja kohtunikuna on emotsionaalselt võibolla kulutavamgi kui ise võistelda. Kõik täpsema info ürituse kohta leiate siit - mma.ee

Justnimelt!

Treeneritel ja kohtunikel on teinekord palju suuremad pinged ja kohustused kui sportlastel. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Justnimelt!

Treeneritel ja kohtunikel on teinekord palju suuremad pinged ja kohustused kui sportlastel. :rolleyes:

Õnneks või kahjuks see tõepoolest niimoodi on:) Muidugi ei pea olema. Aga hetkel pigem mõtlesin seda, et funktsionärina pidin olema tegevuses vahelduva eduga kella 10st hommikul 10ni õhtul, samas kui ise võisteldes kulub enamus päevast ikka niisama vedelemisele:)

Võistlusplaan on hetkel saanud paika: plaanis on olla pundis 19/20 november Soome lahtistel meistrivõistlustel brasiilia jiu jitsus. Võistlen kaalus 76 kg. See ei tähenda, et ma kaaluks nii palju, aga see on selline huvitav spordiala, kus kaaluvõtmise vähendamiseks toimub kaalumine vahetult enne esimest matši. Kaalutakse koos võistlusriietusega (kimono). Oled ülekaalus = diskvalifitseerimine. Seega ma oma hetke tavapärase hommikuse kaaluga (74 kg) + varustuse kaal (ca 2 kg) mahun kenasti kaalulimiidi sisse.

Finnish Open brasiilia jiu jitsus oli esimene suurem võistlus, kus edukalt esinesin - oli vist aasta 2005 kui sain värske sinise vööna seal võidu juba tollal Skandinaavias veteran-maasvõitleja Davi Lejenase vastu, kes oli tollal lilla vöö, mis oli siis ikka väga kõva sõna siinmail:) Pääsesin sellega finaali selleks, et seal kohtuniku kaheldava otsuse tõttu (ikka nemad süüdi:D) kaotasin ühele tollal suht tundmatule Soome maasvõitlejale. Hõbemedal.

Ühtlasi vahva lugu oli see, et üks trennikaaslane, kelle amet on selline, et väga regulaarsust elus ei ole tuli küsima, et kas tasuks toidulisandeid tarbida, et taastumine trennist kehva. Uurisin tavatoitumist ja olgugi, et seal midagi väga halvasti ei olnud, ei olnud kiita kah. Soovitasin peale treeninguid hakata tarbima FAST HT-R ja vajadusel lisavalguna vahepeal mõnd aeglast valku (mees hankis Prode-90). Kaks nädalat hiljem kiitis soovitusi ja ütles, et täiesti teine tera ja uus tuhin sees trenniga:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole tükk aega tundnud seda, et võistlemise või kaaluga seotud ärevus ENDAL oleks nii kõrgele tõusnud. Omamoodi olen töötades (sest eks nii trenniga seotult kui kliinilises töös tuleb ju neid asju ette:) kuidagi sellega nii ära harjunud ja see emotsioon nii igapäevaseks saanud, aga huvitav on seda jälle ka ise üle pika aja kogeda.

Nimelt Soome lahtiste meistrivõistluste suhtes, kus plaanisin võistelda kaalus -76 kg (kaalutakse enne maši koos kimonoga) ilmnes, et nüüd korralikuma trennirütmiga on kaal hakanud kukkuma. Madalamasse kaalu minna on umbes-täpselt 5 kg. Millest siis ideaalis kuskil vähemalt 3 peaks kaotama puhtalt kehamassi arvelt järgmise kahe nädala jooksul ja tegema seda nii, et kenasti trenni ka jaksaks teha.

Elame näeme:)

Ja andke nõu ka:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hehe:) Kakao megapuder 1x nädalas võib trennijärgseks ikka jääda. Õhtune näksimine on jäänud, aga täielikult olen sealt süsivesikud välja lülitanud.

Kummiülikond EI ole seekord lahendus - spordiala on selline, et kaalumine on vahetult enne matši.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, tegelikult lahenes asi hoopis sedapidi, et jätan seekord kaalu võtmata. Kehakaal on stabiilselt 73-75 vahepeal pikas lõikes ilma, et selle juures suhteliselt hea vorm oluliselt teravamaks või pehmemaks muutuks. Toitumine on üldises plaanis väga korras ja pigem lähtun selles sooritusest - hetkel on päevatöö vastutusrikas ja vähem paindlik kui varasemalt ja pean piisavalt terav olema. Selle juures on ka kõige olulisem see, et teeksin treeningtunnid ning saaksin nendest maksimaalselt kasu.

Ühtlasi annab natuke kergem olemine ja hea hommikusöök ka suuremad võimalused absoluutkategoorias adekvaatselt esineda:)

Võtta 19. novembriks alla 5 - 6 kg on nende asjaolude juures ebarealistlik.

Mõnda aega pole jõudu teinud, huvi pärast katsun järgmisel nädalal maxjõunäitajad ära testida:) Turvaliselt loomulikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, vaim valmis. Kaal pysinud 75 peal, nyyd m6ned päevad dieeti tehtud, täna päev läbi Prode 90 ja Block ehk puhtalt vedela toidu peal. 6htul oli kaal vaid 800 g yle, seega lubasin endale midagi maitsekat ja soolast - head soome naatriumglutamaadivaba pepperonivorsti, kyll pea 5 grammi soola aga m6nus m6nus maitse ning piprajuustu. Homme siis absoluutkaal niisama for fun, esimeses ringis vastaseks yks kaalukategooria k6rgemal v6istlev mees. Pyhapäeval siis päris asi:) Selleks, et taas kohtuda oma teatud m6ttes rivaaliga, kellele kaotasin 2009 oma vööklassi Euroopa meistriv6istlustel, selleks pean j6udma finaali. Vaatame.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Absoluutkaalus tuli täna vastu võtta kaotus 7:0 ca 82 kg vastase vastu. Paraku on see ala selline, et esimeses ringis peavad pooled inimesed kaotama:)

Aga hea meel oli toetada oma elukaaslast, kes ka usinasti FAST tooteid kasutab ja kes tõi oma kaalukategoorias (naised, valged vööd -58.5 kg) kuldmedali kogenenumate võistlejate vastu võites kolm matši ja ei andnud selle jooksul vastastele mitte ühtegi punkti:) Kodune metallikogu täienes:D

Aga mina saan homme uue võimaluse. Olgugi, et tänases matšis tundsin, et viimasel ajal trenni on tehtud ikka vähe ja vorm ja teravus (mitte nüüd kuturismi vaid konkreetselt BJJ kontekstis) pole kiita, siis võistelda oli väga väga mõnus.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×