Jump to content
realreal

Ülakeha ei arene

Recommended Posts

Käin 3 korda nädalas jõusaalis.

Esmasp

jalg: kükk 12,10,8,6

Õlg: seistes surumine 12,10,8,6; lendamine 12,12,12; hitler 12,12,12; tagaosa 12,12,12

althaare lõug 8,8,6

Kolmap

selg: jõutõmme 12,10,8,6; kangi tõmbed kõhtu 12,12,12; blokil ette tõmbed 15,12,12,10; hantliga küljele tõmbed, 12,12,10

triitseps: kitsalt surumine 12,10,8,6; rööbaspuudel sur 12,10,8; blokil kangiga või seistes hantliga 15,15,15

Reede

Rind: Hor surumine 12,10,8,6; Pos surumine 12,10,8,6; hantlitega lendamine/deck peck 12,12,12

Bic: Kangiga 12,10,6 seistes hantel 12,12,12; Scotil hantel 15,15,15

20a, 190cm. Reis 61cm (mõõtsin keskelt), biceps 36cm. Minu arvates ülakeha on massiga maas. Jalgadele ma teen ainult ühe harjutuse, tõmme mõjutab kindlasti tagaosa, aga jalad mul pmst paisuvad iseenesest, kuid käed ei taha üldse suuremaks minna. Nali on nüüd selles, et küki max 65x8, tõmme 110x5, seistes surumine 50x3 ja rinnalt läheb 100kg. Bicepsi max kangiga 30kgx6 (pole 3-4 kuuga jõudu tulnud). Rinnalt surumises, kükis, tõmbes ja militarys on progress siiski olemas, kuid isoleerivates harjutustes pole mitu kuud arengut olnud. Kaal on 5 kuuga läinud 76,4 - 88,4 peale ehk 12kg tõusnud. Toidulisanditest tarvitan ainult proteiini. Six pack kumab sama palju läbi, kui enne gymiga alustamist.

Tekkis siis küsimus, kuidas tervet keha proportsionaalsemaks saada. Viimased nädalad olen praktiseerinud seda, et kükki ja tõmmet teen üle nädala, kuid tulemustest on veel vara rääkida (Otsuse raamatust lugesin, kus soovitati arenenud lihastele anda vähem koormust). Teine asi on see, mida tahaks niipea ära korraldada, et hakkan ülakeha treenima 2x nädalas. Siis peaks arvatavasti tegema raske ja kergema trenni, kuid nii täpselt veel ei tea, mis tähendab kerge ja raske päev (millise suutlikusega treenida, mitu harjutust ? mitu seeriat/kordust?)

Googlest veidi otsisin upperbody laggingu kohta. Soovitati rohkem kükkida ja rohkem tõmmata :o Ma preagugi ei leia endale poest teksasi, kuid L särgid istuvad normaalselt <_< Ühesõnaga veidi segaduses, tahaks sügisel asjad paika panna...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga sa proovi vahelduseks küki ja tõmbe maxi arendada. Näiteks 4x2 ja pikad (4-5 min) pausid. Sellega sa jalgu jämedamaks ei pumpa, aga raske harjutus lööb hormoonid ikka möllama ja biits kasvab <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga sa proovi vahelduseks küki ja tõmbe maxi arendada. Näiteks 4x2 ja pikad (4-5 min) pausid. Sellega sa jalgu jämedamaks ei pumpa, aga raske harjutus lööb hormoonid ikka möllama ja biits kasvab :o

Kõlab hästi, proovin järgi. Inimese keha on tõesti veider. Kunagi tegelesin jalgpalliga. Palli ma suutsin väga kaugele lüüa, aga kükkida ei jaksa ja samas jalad mul kribud ei ole. Pikematel inimestel pidi testo tase madalam olema, aga jalad mul samas kasvavad suht kergelt, kuid käed ei arene ? Mis mul siis kokkuvõtes on, kinnituskohad ja geenid veidi paigast ära? Strange world <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisa bicepsi kangile lihtsalt 5 kg juurde ja tee nii palju kui jaksad olgu selleks kas või 1 kordus

järgmine kord teed 2 kordust , siis juba 3 kuni suudad 10 kordust , siis paned kangile raskust juurde. Nii see biceps kasvab(sööma peab ka ikka)

Nii tee ka ülejäänud harjutustega ning 5 aasta pärast oled rambo

On ju lihtne ja loogiline? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5 kuuga 12kg lihast naturaalselt pole võimalik, st et seal on mitu mitu kg pekki. Ehk on sul kogunenud pekki rohkem jalgadele ja vähem keskosale?

Kui ülakeha maas siis tõsta Rind, biits ja selg, triits trennid ette ja jalg,õlg viimaseks. Nädala alguses on vaimset ja füüsilist jõudu rohkem kui nädala lõpus ja saad trennis rohkem anda. <_<

Ise teeks pigem neljase jaotuse, eriti juhul kui ülakeha maas. Rind, biits - selg, traps - õlg, triits - jalg, säär nt. + Kõht mõnele päevale.

2 korda nädalas ülakeha läbitegemisele pikemas perspektiivis loota ei saa, pigem tee tõesti raskeid baasharjutusi mis sunnivad keha kasvama. :o

Muudetud kasutaja Kask poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu reie/biitsepsi suhe on 1,69, st 61/36. Ronnie Colemanil on see 1,5, st 92/60. Mida ma tahan öelda, et käed ongi loodud väiksemana ja mõõtude järgi on ju täitsa vinksvonks. Võrreldes jalgadega kasutame neid ju nii vähe - ei me kõnni nende peal ega midagi.

Anna aega ja arutust, küll nad cm haaval suurenevad. Aga ära jalgu päris ära unusta, tead isegi kui veider on vaadata trennibosse, kelle biitseps reiest suuremana tundub. <_<

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu reie/biitsepsi suhe on 1,69, st 61/36. Ronnie Colemanil on see 1,5, st 92/60. Mida ma tahan öelda, et käed ongi loodud väiksemana ja mõõtude järgi on ju täitsa vinksvonks. Võrreldes jalgadega kasutame neid ju nii vähe - ei me kõnni nende peal ega midagi.

Anna aega ja arutust, küll nad cm haaval suurenevad. Aga ära jalgu päris ära unusta, tead isegi kui veider on vaadata trennibosse, kelle biitseps reiest suuremana tundub. :o

1,5 suhe tundub täiesti normaalne, käed mul võikski kuskil 40cm olla, siis on suhe paigas <_<. Numbrites ei tundugi väga suur erinevus, aga ma olen ise pikemat kasvu, siis visuaalselt hakkab enda silma riivama.

//küki ja jõutõmbes hakkavad rasked ja lühikesed seeriad arvatavasti liigestele kui kaua teha.

Teiseks, miks ülakeha 2x nädalas ei tööta eriti pikalt ?

Muudetud kasutaja realreal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1,5 suhe tundub täiesti normaalne, käed mul võikski kuskil 40cm olla, siis on suhe paigas <_<. Numbrites ei tundugi väga suur erinevus, aga ma olen ise pikemat kasvu, siis visuaalselt hakkab enda silma riivama.

//küki ja jõutõmbes hakkavad rasked ja lühikesed seeriad arvatavasti liigestele kui kaua teha.

Teiseks, miks ülakeha 2x nädalas ei tööta eriti pikalt ?

Trenni tuleb igal juhul varieerida või plaanid sa seda oma püramiidi elu lõpuni teha?

Uuri, kuidas treenivad näiteks kergema kaalu jõutõstjad, kes massi ei taha ja tee jalgadele samamoodi. Ülakehale teed massikava, sest kasvama paneb sind kükk ja jõutõmme, mitte isoleerivad harjutused!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi rinnale rebimist või tõukamist teha jõutõmbele vahelduseks. Need aktiveerivad õlavöö ja käed päris tugevalt. Kasutaja AK_47 mainis, et seljalihased ei saa piisavalt koormust vertikaalsuunas tõmmete näol. Olen täitsa nõus - võiks lat pulldown vms lisada sinna.

Lisaks ära nende kätte pärast nii väga muretse, pigem tegele selja, õlgade ja rinna arendamisega. Need annavad visuaalselt palju parema efekti. Käed arenevad nendega koos niikuinii B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi rinnale rebimist või tõukamist teha jõutõmbele vahelduseks. Need aktiveerivad õlavöö ja käed päris tugevalt. Kasutaja AK_47 mainis, et seljalihased ei saa piisavalt koormust vertikaalsuunas tõmmete näol. Olen täitsa nõus - võiks lat pulldown vms lisada sinna.

Lisaks ära nende kätte pärast nii väga muretse, pigem tegele selja, õlgade ja rinna arendamisega. Need annavad visuaalselt palju parema efekti. Käed arenevad nendega koos niikuinii :P

Tegelikult ma juba teen seda harjutust. : blokil ette tõmbed 15,12,12,10 :D Valesti lihtsalt seletanud seda harjutust.

Kui võtta ülakeha eraldi, siis minu silmale on proportsioonid suht paigas. Tõsi, selg võiks kõigil parem olla :D Aga kui hakata võrdlema alakehaga, siis riivab silma B)

Rinnalt surumine areneb, aga seistes surumine liigub ikka vägagi aeglaselt. Lõuatõmbed (pealthaardega) pole juba 2-3 kuud edasi arenenud, kus maxiks oli 11. Siis hakkasingi vahelduseks tegema blokil rinnale tõmbeid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×