Jump to content
Mart Muru

Jamaica jooksjate imetulemuste saladus

Recommended Posts

EI tee selle foorumi kasutajate põhjal,absoluutselt mitte vaid pigem ikka reaalsete sprinterite näol.lühikeste jalgadega ning pika ülakehaga valgeid sprintereid on palju.

Selliseid nagu Lemaitre võiks rohkem olla.eks aeg näitab kas tuleb pikkasi jooksjaid juurde või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EI tee selle foorumi kasutajate põhjal,absoluutselt mitte vaid pigem ikka reaalsete sprinterite näol.lühikeste jalgadega ning pika ülakehaga valgeid sprintereid on palju.

Selliseid nagu Lemaitre võiks rohkem olla.eks aeg näitab kas tuleb pikkasi jooksjaid juurde või mitte.

Selles suhtes, et kui ma kulturismi võistluspüksid jalga ajan ja servad kõrgemale tõstan, siis ei saa keegi arugi, et mul on lühikesed jalad <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arutelu sprintimisest on siin vaikselt arenenud. Pakuksin ka omalt poolt selle valdkonna kohta teavet juurde. Järgnev kuulub küll taas geneetiliste eelduste valdkonda, kuid siiski, üks huvitav uurimus toob välja huvitava fakti. Nimelt, et headel sprinteritel on kõigil väga lühikesed kannad ja pikad varbad. Kunagi oli plaan see artikkel ka tõlkida, kuid nüüdseks olen loobunud. Selle asemel tuleb kohe üks teine artikkel sprintimisest: "Kiirendusest täiskiiruseni...".

Aga artikkel "kandadest ja varvastest" <_< siin:

http://www.wired.com/wiredscience/2009/10/...s-of-sprinting/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti annavad anatoomilised iseärasused mõnel spordialal olulise eelise. Muide, vanas Roomas olid mõned võistlejad tänapäeva mõistes muteerunud- Odaviskajatel oli väidetavalt viskekäsi teisest käest oluliselt suurem, samuti nägin ka ühte huvitavat saadet Discovery kanalil, kus väljakaevamistel leiti kuulsad inglise vibulaskurite luud-kondid ja ka seal tuvastati mitmeid olulisi muudatusi skeletis. Spetsialistide hinnangul võisid need sõjamehed vanaduspäevadel kannatada hirmsates seljavaludes jne. Lihtsalt meenusid need faktid spordi ajaloost. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EI tee selle foorumi kasutajate põhjal,absoluutselt mitte vaid pigem ikka reaalsete sprinterite näol.lühikeste jalgadega ning pika ülakehaga valgeid sprintereid on palju.

T-Nationi artikkel teatavasti mainis ära ka, et neegritel on pikemad jalad ja lühem ülakeha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

....ja mina rääkisin,et lühemate jalgadega ning pika ülakehaga valged on VALINUD millegipärast sprindi.võibolla seepärast,et kaua on juba ekslikult arvatud,et pikad ja sihvakad ei suuda kiirelt joosta.

Praegu on lood küll natuke teistpidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis, mis vaidlus käib?

Neegrid jooksevad paremini kuna keskmise neegri keha-ehitus soodustab paremaid tulemusi jooksmises. Valged ei jookse nii hästi sellepärast, et keskmine keha-ehitus ei ole nii sobiv - ning takkatippu kipuvad jooksma just need, kelle keha-ehitus on lausa keskmisest kehvem. Kui jookseksid need kelle keha-ehitus on keskmisest kõrgem (ehk suhtkoht võrdväärne mustadega) - oleksid tulemused suhteliselt võrdväärsed. Aga seda ei tehta niivõrd palju ekslike arvamuste tõttu ning üle-keskmise keha-ehitusega Valgete vähesuse tõttu?

Neegrite puhul pole erilist vahet kuna enamikel on eeldus spordis häid tulemusi teha. Valgetel on teatud piirides suuremad geneetilised kõikumised, mis põhjustavad olukordi, kus geneetiliselt ebasobivad isikud teevad sporti ning saavutavad keskpäraseid tulemusi.

On nii?

Et mitte keegi ei keela teatud geneetilise soodumusega Valgetel teha tipptasemel sporti, mis on igati võrdväärne Neegritega. Vahe ainult selles, et Valgete osas on ebasobilikke geneetilisi eeldusi rohkem. Mis põhjustab suuremat läbikukkujate protsenti?

Kindlasti on paljudes alades geneetilised potensiaalid suhteliselt võrdsed ning mõnes osas kindlasti ka Valgete kasuks. Lisaks on palju psühholoogilisi nüansse. Mistõttu valgetel on Ameerikas vähem isu tegeleda korvpalliga võib-olla, või tavapärase sprindiga või mida iganes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neegrid jooksevad paremini kuna keskmise neegri keha-ehitus soodustab paremaid tulemusi jooksmises. Valged ei jookse nii hästi sellepärast, et keskmine keha-ehitus ei ole nii sobiv - ning takkatippu kipuvad jooksma just need, kelle keha-ehitus on lausa keskmisest kehvem. Kui jookseksid need kelle keha-ehitus on keskmisest kõrgem (ehk suhtkoht võrdväärne mustadega) - oleksid tulemused suhteliselt võrdväärsed. Aga seda ei tehta niivõrd palju ekslike arvamuste tõttu ning üle-keskmise keha-ehitusega Valgete vähesuse tõttu?

Kui neegrite keskmine sobib sprindiks paremini, siis sobivad ka nende parimad sprinterid sprindiks paremini. Kehaehitus pole ka asi iseeneses, vaid selle paneb paika näiteks anaboolsete hormoonide tasakaal. Kui neid rohkem, on keha vägevam.

Ega need kasvutegurid pole elus alati head, tühise putukahammustuste peale kasvajataolisi keloidarme kasvatada on ka tüütu. Neegritel tavaline asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui lugeda maailma parimate sprinterite elulugusid siis tundub mulle , et läibiv teema on ikka geenid ja visadus , pisut ka materiaalne seis . Ehk on valgete elu viimasel ajal olnud liiga mugav ? Teine asi , et kõik on olnud lapsena väga aktiivselt igasuguste erinevate spordialadega tegelejad . Enamus maailma tippude vanemad on olnud samuti väga sportlikud . See , kas ülevalpool asetsev istmikunärv või kõrgem steroiditaluvus väga suurt rolli mängib on küsimus mille üle ei oska väga arutleda <_< . Playstationile ja purksile valu andes väga kiiret sprindiaega näidata vist ei õnnestu , aga seda see valge mees viimasel ajal just teind on!

Muudetud kasutaja Okk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui lugeda maailma parimate sprinterite elulugusid siis tundub mulle , et läibiv teema on ikka geenid ja visadus , pisut ka materiaalne seis . Ehk on valgete elu viimasel ajal olnud liiga mugav ?

Väga poliitiliselt korrektne teooria, tubli <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks SINU loogika on vale.üleüldse ei suutnud sa arugi saada mida ma räägin vaid ajad oma jura.

ma rääkisin valikutest mitte sellest milliseid kehatüüpe ühes või teises rassis enim on.

Vahe on sisse tulnud psühholoogiliste nüanside tõttu nagu väideti enne.valged suunatakse juba varakult mujale millegi muuga tegelema.korra on mingi mõttelaad võidule saanud ning nüüd on seda raske välja juurida.

vaikselt asjad muutuvad kuid võtavad siiski palju aega veel.

Olen jälginud palju erinevaid sprindi võistlusi ning võin öelda,et valgetel on suurim VARU aegades.Juba tehniline pool ei kannata võrdlust mustadega.Kõik vajalik on olemas kuid tundub,,et mõni lausa keeldub tehnikat õppimast.raiutakse toore jõuarvelt oma 10.10 ära ning siis tehnika täiustamise asemel minnakse saali ning lisatakse kangile muudkui raskusi.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks SINU loogika on vale.üleüldse ei suutnud sa arugi saada mida ma räägin vaid ajad oma jura.

ma rääkisin valikutest mitte sellest milliseid kehatüüpe ühes või teises rassis enim on.

Vahe on sisse tulnud psühholoogiliste nüanside tõttu nagu väideti enne.valged suunatakse juba varakult mujale millegi muuga tegelema.korra on mingi mõttelaad võidule saanud ning nüüd on seda raske välja juurida.

vaikselt asjad muutuvad kuid võtavad siiski palju aega veel.

Loe kasvõi sama T-Nationi artiklit. Valida saab ainult olemasolevate valikute hulgast.

Suuna hunti palju suunad, karu m on ikka suurem.

http://i46.tinypic.com/2uigava.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Artikleid võib kirjutada täpselt sellises valguses nagu ise tahetakse.kuna te ise sprindiga ei tegele on ka teie teadmised ja eelkõige kogemused selles puudulikud.kui te teaksite kui palju jääb tehniliste puudujääkide taha kinni siis sellist juttu ei räägiks.

selle asemel,et leida reaalseid põhjuseid miks valged pole nii kiireid aegu jooksnud nagu mustad,leitakse,et lihtsam on asi geneetika taha panna ja asi vask.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Artikleid võib kirjutada täpselt sellises valguses nagu ise tahetakse.kuna te ise sprindiga ei tegele on ka teie teadmised ja eelkõige kogemused selles puudulikud.kui te teaksite kui palju jääb tehniliste puudujääkide taha kinni siis sellist juttu ei räägiks.

selle asemel,et leida reaalseid põhjuseid miks valged pole nii kiireid aegu jooksnud nagu mustad,leitakse,et lihtsam on asi geneetika taha panna ja asi vask.

Ma olen teadusega tegelenud ja oskan mingil määral kirjandust ja selle argumentatsiooni hinnata. Korraliku artiklit päris igas valguses kirjutada ei saa.

Aga kindlasti on ka hundil kogemused puudulikud ja suunamine vale ja sellepärast on karul m suurem, asi ei ole geneetikas kinni <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Artikleid võib kirjutada täpselt sellises valguses nagu ise tahetakse.kuna te ise sprindiga ei tegele on ka teie teadmised ja eelkõige kogemused selles puudulikud.kui te teaksite kui palju jääb tehniliste puudujääkide taha kinni siis sellist juttu ei räägiks.

selle asemel,et leida reaalseid põhjuseid miks valged pole nii kiireid aegu jooksnud nagu mustad,leitakse,et lihtsam on asi geneetika taha panna ja asi vask.

Ega keegi ei vaidle, et Valged poleks võimelised jooksma. Lihtsalt teaduslikud uuringud toetavad teooriat, et Mustanahalistel on paremad eeldused selles juba sünnist saati paremad olla. Nende puhul saadakse tipptulemusi tihtipeale "Nõksa" vähema tööga. Kuid kuna enamasti nähakse siiski hullu vaeva - siis ongi tasemevahe niivõrd suur.

Kui valgete geneetiline potensiaal on üldjuhul kehvem ja treenitakse ka veel valesti - siis pole ime, et tulemused tagasihoidlikud.

Tipptasemel valged sprinterid saaksime siis, kui seda ala harrastaksid need kelle geneetiline potensiaal on märgatav ja keda treenitakse vastavalt tema eripäradele, kuid üldjoontes arvatavasti samade põhimõtete järgi, kuidas mustanahalisigi.

Kahjuks on tehnilised puudujäägid ning osaline geneetiline ebasobivus lihtsalt loonud olukorrad, kus valgete sprinterite mõte on niivõrd maha tehtud, et jõuamegi juba psühholoogiliste probleemide juurde - üleskasvatus, motiveeritus jne.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isegi juhul kui need pisi erinevused on siis see ei ole hetkel peamine põhjus miks nii suur mahajäämus on.

vaatame näiteks 60-70ndatesse aastatesse.valged domineerisid sel ajal koguaeg.joosti aegu 10.1-10.3 kanti ning sisuliselt on sinna ka pidama jäädud.tingimused on paranenud,raja katet ei anna enam võrreldagi ning toitumine ja muu on tohutult rikalikum.

Kui nüüd jälgida erinevusi füüsises siis on näha,et tollal oldi sihvakama välimusega.puudujäägid olid peamiselt stardifaasis.

nüüdseks on valged sellekallal vaeva näinud ning tihti on näha,et just nemad või siis meie oleme need kes juhivad pakult 25-40m.seetõttu on ka väga head tulemused 60m jooksus.

Selgelt on aga näha,et lõdvestus oskus ning avarus puudub neil jooksus täielikult.see ONGI SEE millekallal need jamaika sprinterid tohutult vaeva näevad ning selle tulemusena eemalduvad nad 100m jooksus valgetest just peale 50-60m joont.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teooriale pole ikka päris pihta saadud või siis meelega mõne oponendi poolt väänatud.

Ma ei väida, et ainult orjade üleveoga toimus mingi suur hüpe geenide osas, see oli ainult üks etapp. Esiteks valiti juba Aafrikas välja paremad nö. eksemplarid (võimaluste piires), seejärel toimus ülevedu, kus enamasti üle poolte suri, seejärel ränk töö istandustes. See toimus paarisaja aasta jooksul, kus USAsse ja kariibidele jõudnud ka omavahel sugu tegid. Selle aja jooksul tuli pidevalt värsket, merereisi üle elanud, verd juurde genofondi parandama. Arvestades, et lapsi sünnitasid naised siis pigem enne 20 a saamist, teeb see 10-15 (20) põlvkonda. Piisav aeg, et superspotlasi välja arendada?

Kui asi oleks ainult neegriks olemises, siis peaks ju USAs samuti leiduma hulgim pikamaajooksjaid ja Aafrikas sprintereid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu teooriale pole ikka päris pihta saadud või siis meelega mõne oponendi poolt väänatud.

Ma ei väida, et ainult orjade üleveoga toimus mingi suur hüpe geenide osas, see oli ainult üks etapp. Esiteks valiti juba Aafrikas välja paremad nö. eksemplarid (võimaluste piires), seejärel toimus ülevedu, kus enamasti üle poolte suri, seejärel ränk töö istandustes. See toimus paarisaja aasta jooksul, kus USAsse ja kariibidele jõudnud ka omavahel sugu tegid. Selle aja jooksul tuli pidevalt värsket, merereisi üle elanud, verd juurde genofondi parandama. Arvestades, et lapsi sünnitasid naised siis pigem enne 20 a saamist, teeb see 10-15 (20) põlvkonda. Piisav aeg, et superspotlasi välja arendada?

Kui asi oleks ainult neegriks olemises, siis peaks ju USAs samuti leiduma hulgim pikamaajooksjaid ja Aafrikas sprintereid?

Neegrid pole just päris ühe puuga löödud, 'frikas on neid rahvaid üsna seinast seina parameetritega, mõned päris kääbused. Aga Aafrika omadki on siiski analoogse robustsema füüsise ja biokeemiaga kui valged ja valged robustsemad kui asiaadid.

Muuseas USAsse rännanud valged on ka tegelikult üsna korraliku valiku läbi teinud, ega vanad ja haiged sinna ei kippunud ja mingil perioodil ei lastud ka, ja ka neist surid nõrgad välja. Ja enne neegreid ja ka samal ajal veeti sinna valgeid orje ja koheldi palju halvemini kui neegreid sest nad olid odavamad. Ja valgete orjalaevadel suri orjasid rohkem kui neegrite omadel. "Redneck" jms sõnad käisid algul nende valgete orjade kohta.

Raskeid aegu on kõik rahvad üle elanud aga ei saa öelda et see oleks soodustanud tugeva füüsise väljakujunemist, haiguste, nälja ja muu jama üleelamisel ei mängi vägev lihas eriti rolli, näljahäda näiteks soosib just rasvavarujaid hamstreid.

Kui palju eestlasi Põhjasõja üle elas?

Ja Austraalia valge populatsioon. Sinna veeti kurjategijaid, kindlasti karmides tingimustes, ja eeldatavalt olid nad noored, tugevad ja agressiivsed. Siis kohapealsed karmid olud ja karm olelusvõitlus...

Nii et ma saan aru et poliitiliselt korrektsed teooriad 'meerika neegrite unikaalsest saatusest ja elust ja motivatsioonist on teie thing aga ärge neisse nii väga kinni jääge.

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et võime ühele arvamusele jõuda, et tippspordis läbi lüüa, peab sul juba keha mõõdud jm omadused soodustatud olema:)

Ebasoodsa kehaehitusega kõrgesse liigasse vast ei jõua.

Ja vaevalt, et nö valgete treenerid on lollimad kui mustade treenerid:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et võime ühele arvamusele jõuda, et tippspordis läbi lüüa, peab sul juba keha mõõdud jm omadused soodustatud olema:)

Ebasoodsa kehaehitusega kõrgesse liigasse vast ei jõua.

Ja vaevalt, et nö valgete treenerid on lollimad kui mustade treenerid:)

Tead viimasel ajal olen niipalju lugenud, et tunne on juba, et ca. 90% treeneritest on lollid. :o - olenemata sellest, kas saavad tulemusi või mitte. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×