Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Spartas nägin trennis ka Gerd Kanterit - kes oli esamkordselt käinud bodypumpis - ütles, et midagi nii karmi ei ole ta ammu proovinud, järgmisd päevad olid tegemist, et käed sirgu läheksid. Ütles, et vahepeal oli tunne, et poole trenni pealt pakib asjad... :D

Ei tea kas Kanter võttis sinna jõusaalist kangi kaasa :D

---

Kusjuures see ongi peamine põhjus, miks näiteks mulle bodypump meeldib. Nimelt saalis ei annaks iial endale sellist koormust nagu BP-s, lihtsalt on ju alati võimalus asi lõpetada kui see piinarikkaks muutub. Aga BP-s paned raskuse enne üht lihasgruppi peale ning sellega lihtsalt tuleb lõpuni minna :) Isegi kui vahel läheb asi nii raskeks, et tuleb mõte "asjad pakkida", siis tegelikkuses seda ikka keegi ei tee :D - ja inimesed pingutavad rohkem / treening on intensiivsem.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilne trenn: Soojenduseks kohtasin eile Revali riietusruumis huvitavat meest - meie värske klassikalise kulturismi maailmameistri väliseestlasest venda Gert Koovitit, kes oli tulnud kodumaad väisama. Vennakesed olid lõpetanud just seljatrenni ja mina parasjagu alustamas. Gert oli siis trennis 3 venna Günteriga, mitte Taaviga. Vahetasime mahlakaid repliike - huumorisoon ei ole Gerdil kuskile kadunud. Nagu selgus, et oli vaid kolmeks päevaks tulnud koju käima.

Päeval oli teine huvitav kohtumine, Fitshop Telliskivis tööl olles tuli poodi Arunas Mickevitsus (kirjapilt ei pruugi õige olla). Tema isa oli see kes taasisesesivunud Eestis oli esimeseks kulturismi Liidu presidendiks. Mina nägin teda vist viimati 1998 a. kui Hispaanias Torremolinoses juhuslikult rannas kokku sattusime, siis kutsus ta endale külla ja peale seda ei olegi temast suurt midagi kuulnud.

Tegin eile trennis veel ülakeha, lihtsalt läbi, olen muidugi trenn trennilt raskusi ka natuke tõstnud, kuid kõik seeriad nii et jääb varu sisse. Nii tegin eile lamades surumist 100/12, 110/10, 120/10, lisaks lõuatõmbeid trenazööril surumisis, õlale lendamisi, veel lisaks biitseps, triitseps ja kõht ja alaselg. Jooksu vaid soojenduseks 10min.

Kuna olen nüüd 4 päeva järjsest treeninud, siis teen täna vaba päeva - sest muidu mis puhkenädal see on kui 9 päevaga tuli 8 trenni.... ;) Revalis oli trennis ka palju suuri poisse, kes loodetavasti varsti ka lavalaudadel soovivad rinda pista.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile toimus siis Reval - Spordi jõulupidu Food Stuudios. Päris vahva koht, kus külalised kaasatakse ise söögivalmistamis protsessi. Sealt edasi Bon Boni, kus pidutsesime hommikutundideni. Vahest tuleb ikka kett maha ka lasta... :D Uksepeal võttis meid vastu Archangel, kes seal sisse ja väljaviskaja ametit peab... :D Kohapeal oli palju tuttavaid ja nii kuulsaid kui kummalisi tegelasi. Ööklubis näedki neid inimesi, kellega spordiklubis kokku ei puutu. ;)

Täna siis pool päeva läks kaduma ja päeval magasin veel lisaks, et õhtul ikka trenni minna. Mõtlesin ,et kas teen jalgu või jooksen. Otsustasin viimase kasuks ja kuna eile sai ikka korralikult laetud, siis täna joosta oli ikka imekerge... :D

Kõigepealt tegin 10km ajaga 55.18 mis on ka isiklik mark ja siis natuke venitasin ja tundsin ,et paneks väikse sutsu veel ja jooksin otsa veel 5 km 26.48 - seega kokku 15 km, mida ma varem teinud ei ole. Ja kui vaadata aega, siis ei olnud ka tempo kehva 15 km 1.22.06... ;) Igal juhul kaalu viskab see jooks küll hästi maha. Enne trenni olin 90,5kg ja peale jooksu, kus ma olin tarbinud 700ml vett, oli kaal 88,2kg....

Igal juhul hoian jooksu oma plaanides sees ja järgmisest nädalast läheb ka tugevam kangi trenn pihta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal olen jätnud unarusse ka päevapiltide panemise:

Vahest räägib üks pilt rohkem kui 1000 sõna.

Pildimeenutus aastast 2007 Põhjamaade mv kus külalisesinejana astus üles ka Dennis Wolf.

post-22-0-49567400-1323075910.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muideks eile oli mul üks huvitav kuupäev täitus 18 aastat esimestest kulturismivõistlustest, mis toimusid 4.dets 1993a Narvas Energeetika saalis. Saavutasin 5 võistleja seas hinnatava 4.koha.... :D edestades ka tol korral esmakordselt võistlenud ja hiljem ka meeste absoluudi võitnud Roman Polšini. Võistluskaal 66,5 kilo ja võistlen siis noorte kaalukategoorias -67,5kg. Tänaseks tehtud siis 90. võistlust, mis teeb aasta keskmiseks 5 võistlust

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muideks eile oli mul üks huvitav kuupäev täitus 18 aastat esimestest kulturismivõistlustest, mis toimusid 4.dets 1993a Narvas Energeetika saalis. Saavutasin 5 võistleja seas hinnatava 4.koha.... :D edestades ka tol korral esmakordselt võistlenud ja hiljem ka meeste absoluudi võitnud Roman Polšini. Võistluskaal 66,5 kilo ja võistlen siis noorte kaalukategoorias -67,5kg. Tänaseks tehtud siis 90. võistlust, mis teeb aasta keskmiseks 5 võistlust

Debüüdi tegemise linn on meil mõlemal sama hehe ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Debüüdi tegemise linn on meil mõlemal sama hehe ;)

See algus on siis Mihkel paljulubav.... :D nagu ajalugu on näidanud ega ma ei tea ehk on see Geneva keskus see sama endine Energeetika saal. Nüüd ei ole sul muud kui 20 aastat jutti võistleda.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna alustasin siis tugevamat ettevalmistust, täpselt kaks nädalat on möödas ja puhkuseks on seda palju pidada trenni mõttes, mis vahepeal oli, st. et 14 päeva jooksul 8 trenni - seda ei ole palju, esimesed 4 päeva ei liigutanud üldse, kuid siis rohkem ei saanud, pidin minema trenni.... ;)

Alustasin kätest - neid mul ju pole... ;) Teen ikka 4 päevase jaotusega, mis on aastatega ennast õigustanud ja 2+1 süsteemis ehk 2 trenni 1 vaba kindlasti panen kuhugi vahele ka aeroobse, mingi 1-1,5 tundi jooksu pikem seanss nädalas ja siis väiksemad sutsud igapäevaselt.

Kätele alustasin istudes hantlitega

20kg/12, 28/10, 34/6, ja viimane otsa pumping 15kg/20

triitsa esimene harjutus lamades prantsuse surumine

50kg/15, 60/10, 70/8 , 80/6 - siin jäi varu

üle scottpingi hantel ühe käega

18kg/12, 22/10, 26/6, 14kg/15

ühe käega hantel kuklatagant

14/12, 17/10, 20/8

Ühe käega konsentreeritud hantel

17/12, 22/8, 24/6

ühe käega plokk alla aurumine

6/12, 7/10, 8/8

Lisaks käsivartele alt ja pealthaare ja kõhtu 3 harjutust.

Lülitasin ka toidulisandeid tugevamalt sisse, nii kuuluvad mulle menüsse edasisel ettevalmistusel järgmised tooted: PROTEIN BLOCK ja HERA80, need siis hommikuse pudru sisse, panene 50:50 kaseiin ja vadak. Enne trenni WORKOUT SHOCK -vahepeal ei võtnud ja täna laksas jälle korralikult, trenni aeg AMINO RUSH -olen selle tootega ära harjunud ja asendamatu asi trenni aeg. Peale trenni juba aastaid HTR +DEXTRO ja enne magamaminekut JOINT+ et liigesed vastu peaksid ja OMEGA 3

Homme Estonia talveaias EOK vastuvõtt eelmise poolaasta parimate sportlastele. Seal peaksid olema kohal meie medalistid Natalia, Oleg, Käpp ja nende treenerid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane päevapilt läheb motivatsiooniks sõber Etsile, kellel on käes viimased missioonipäevad Afganistaanis. Tean ,et ta on ka minu blogi lugeja ja kohe - kohe 23 dets. on tema jaoks saabumas tõehetk - kui ma tal jälle kaaluga lennujaamas vastas olen... :D Eelmine kord oli väike kihlvedu ,et ta võtab kaalu maha - pikka juttu ei olnud, sain tal lennujaamas kohe tuju heaks teha, nüüd on tal uus võimalus.... Kaalunumbrid peavad siis olema riietega 90 kilo, mis oleks täpselt ikka 8-9 kilo vähem kui eelmine kord saabudes.

Loodan, et see pilt mõjub ergutavalt viimasteks nädalateks, vähemasti treeningülevaade mille saatis viimane kord, lubab oodata kordades paremat tulemust kui eelmisel korral. Jääme huviga ootama.

post-22-0-61415800-1323182022.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane päevapilt läheb motivatsiooniks sõber Etsile, kellel on käes viimased missioonipäevad Afganistaanis. Tean ,et ta on ka minu blogi lugeja ja kohe - kohe 23 dets. on tema jaoks saabumas tõehetk - kui ma tal jälle kaaluga lennujaamas vastas olen... :D Eelmine kord oli väike kihlvedu ,et ta võtab kaalu maha - pikka juttu ei olnud, sain tal lennujaamas kohe tuju heaks teha, nüüd on tal uus võimalus.... Kaalunumbrid peavad siis olema riietega 90 kilo, mis oleks täpselt ikka 8-9 kilo vähem kui eelmine kord saabudes.

Loodan, et see pilt mõjub ergutavalt viimasteks nädalateks, vähemasti treeningülevaade mille saatis viimane kord, lubab oodata kordades paremat tulemust kui eelmisel korral. Jääme huviga ootama.

post-22-0-61415800-1323182022.jpg

Afganistaniga seoses meenuvad mulle mõned mündid, mis siiani Oti varalaekas tolmu koguvad, aga vend vähi mündikogu nendest puudust tunneb :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Afganistaniga seoses meenuvad mulle mõned mündid, mis siiani Oti varalaekas tolmu koguvad, aga vend vähi mündikogu nendest puudust tunneb :rolleyes:

Vaevalt et sa puudust tunned oma varakambris istudes - ma ei kujuta ausalt ette kuhu sul see mündilaadung ära mahub, vaadates kuidas sulle kratid neid kokku tassivad... :D Ma kujutan ette, et su varakamber ei ole mitte väiksem kui Eesti Panga oma... :D

Kuid mündid peaksid kuskil sind ootama jah - kui ma oma sassis töölaua pealt need üles peaksin leidma. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päeval käisime siis Estonia talveaias EOK poolsel vastuvõtul: Oleg, Natalia, Taavi, Fred, Arnold ja mina. See on selline traditsiooniline kooskäimine igal poolaastal. Näed sportlasi ja tore kui ikka meeles peetakse, kui sportlased on oma töö teinud. Lisaks väikse snäkilaud - ma koogid jätsin täna puutumata. Sai juttu puhutud Allar Rajaga ja üldse sõudjatega - kes pakkusid igasugu huvitavaid vastupidavusteste välja mida proovida - ma pidin neile ikka meelde tuletama, et me tegeleme siiski rohkem jõu alaga kui vastupidavusega... ;) Kuigi jooksudistantside järgi võib mind varsti ka vastupidavusala meheks... :D

Trennis tegin siis esimese tõsisema jalatrenni ja võib täitsa rahule jääda, jõud ei ole tegelikult kuskile kadunud - selge, et mingeid marke ei teinud ,kuid ega tegelikult ei ole ka maksimum näitudest väga kaugel. Jätsin täna veel sisse ka ei lasknud kohe kogu auru välja.

Alustasin kükiga: 100kg/12, 130/8, 150/8, 160/6, 170/6, 180/6

Astumisi kang turjal 20 sammu: 70kg, 80kg, 85kg, 85kg

Jalapressi vana masin: 220kg/12, 270/12, 320/10, 360/8

sirutusi ette: 15 -sed seriad

ben johnson: 4 seeriat

Säärtele 2 harjutust.

Homme on kindlasti jalad tunda....käed on küll eilsest väga valusad, loodetavasti ülehomseks taastub ära.

Nädalavahetusel, täpsemalt laupäev olen Viljandis Vivaspordi jõusaalis, segan nii taastusjooke, kui jagan trennialast nõu. Alates kella 13 - 16 ni, Tere tulemast! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sääred on vist vaieldamatult kõige "geneetilisemad" lihased. Ehk, kui on antud, siis on antud. Olgugi, et kõva trenniga võib palju tööd ära teha, siis mõnel mehel on juba teisme-eas sellised pakud all, et mõnel Pro-l on raske vastu saada ka peale aastaid süstimist. :D

Ott on järelikult tabanud, mis töötab tema säärtele ja mis ei tööta.

Rääkimata siis ka sellest, et säär on suhteliselt väike lihas ning ulmekogustes seeriaid tõesti arvatavasti vaja pole.

+ Ott ei maininud mitu seeriat tegi. Ütles, et ainult 2 harjutust. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore, ometi on sääred tekitanud mu blogis mingigi diskussiooni, seda võiks tihedamini juhtuda, muidu jääb tunne, et seinale kirjutan.... :D

Kõigil vastanutest on õigus: minu puhul saame rääkida heast säärte geneetikast juba kulturismi jaoks piisavalt heast säärest - uskuge mind olen ka palju võimsamaid näinud, kuid see ei tähenda, et võistlejad seeläbi kõrgemale platseeruksid - paraku nii see on et kulturismis võid ka ilma säärteta ilma teha nagu elu on näidanud, kuid ilma käte, õla, rinna või seljata on keeruline läbi lüüa....

Kuna jooksen suht palju, siis säär saab juba jooksuga suht suure koormuse ja ei ole teda mõtet rohkem treenida - seega siis teen just suurema raskusega ja mitte väga pikad seeriad - kuigi just säärtes peaks olema enamus punaste aeglaste lihakiudude osakaal, seega pikemad seeriad - kuid jooksuga saab pikalt vatti ,seepärast mul on need vahemikus 6- 12 kordust.

Seega panen rohkem just auru reite arendamisele, sest need võiksid alati võimsamad olla.

Täna siis puhkasin, käsin Revalis saunas, väga mõnus oli 45 min infrapuna ja otsa veel tavalist sauna, kaal 2 kilo maha, loomulikult jõin kohe 1 l tagasi. Seega loodan ,et homseks on käed juba ära taastunud ja saan korralikult juba rinda ja õlga teha. Saunas trehvasin ka Hiiglasega sai juttu puhutud ja aeg läks ka kiiremini, muidu on üks päris igav 45 infrakas istuda, täna aga aeg lausa lendas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma kahtlustasin ka natuke ,et loodus on Su säärtega väikese `geneetilise vimpska` mänginud ,kuid ilma treeninguta poleks nad ikkagi nii head kui nad praegu on.

Mainisid ,et säärtes on punaste aeglaste lihaskiudude suur osakaal ja need pidavat alluma hästi pikkadele seeriatele.Kui pikk on pikk seeria ,20 kordust ,30 kordust ? Ja kui mitu seeriat oleks optimaalne teha? Oleks huvitav Sinu arvamust kuulda? Samas olen ka ise täheldanud,et pikemad seeriad justkui mõikavad paremini(15-20 kordust ) Tean seda,mis ühe peal toimib ei pruugi teise peal hästi töötada.Olen nii ja naapidi säärt proovinud treenida,mingi areng on olnud ka ikkagi 37 pealt 41-ni,aga nüüd on arengul punn ees juba pikemat aega nagu kännu taha oleks jäänud.Näiteks enda puhul kui nüüd võrrelda sääre ja selja treeningut siis,selja puhul tunned kuidas iga harjutus läheb õigesse kohta ,aga sääre korral ,täis läheb aga pole ikakgi päris see.

Võimsad reied on kenad küll,ainult siis kui sääred ka vastavalt proportsioonis on.Aga punnis reied ja tikk sääred,minu silma jaoks pole seal küll midagi ilusat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

PRO-dest pole nt Dennis Wolf'i õnnistatud heade säärtega, kuid ta näeb sellegipoolest väga võimas välja. :) Nagu Ott ennem ütles, siis kehvade säärtega, kuid võimsa kehaga kulturist võib siiski suht edukas olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Wolf on vaid üks näide, kuid ka Ronnie algusaastatel ei paistnud nendega silma, ajapikku suutis siiski minge ime läbi neid kka jämedamaks saada.

Pikad seeriad minu jaoks algavad jah 15 kordusest. Kuid neid võib teha nii eraldi 15 sed või paremini isegi mõjuvad säärtele superseeriad kas suurema raskusega 6 kordused näiteks raskus millega suudate teha 6 kordust, võtate vähemaks niipalju et suudate uuesti 6 teha, siis uuesti kergemaks ja veel 6 kordust, nii et kokku 18 kordust. Siis pikem paus ja uusti sama sett. ja nii näiteks kaks harjutust igat siis 2x3 superseeria. Võib teha ka 10+10+10 või 8+8+8 mis iganes number ja üldjuhul need toimivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Wolf on vaid üks näide, kuid ka Ronnie algusaastatel ei paistnud nendega silma, ajapikku suutis siiski minge ime läbi neid kka jämedamaks saada.

Hiljuti näidati mulle veidi infot, kui levinud on Syntholi ja muude õlide kasutamine tänapäeva PRO kulturismis. Tuleb välja, et pea 100% kulturistidest kasutavad. Ning see on täiesti tavaline ning nii mõnigi on "avalikult" sellest rääkinud, kui täiesti normaalsest asjast mida tehakse, et omada eelist.

Arvasin, et mu roosad prillid on ammu maha rebitud, aga tuleb välja, et mitte. Kui praktiliselt 100% Pro'dest on õlide peal, lisaks muule keemiale, siis on asi ikka väga kurb mõnes mõttes. Kulturismi originaalne mõte on täiesti kadumas ning selle asemel on varsti treening täiesti tagaplaanil ning mängitakse puhtalt kemikaalidega ja implaatidega. :(

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hiljuti näidati mulle veidi infot, kui levinud on Syntholi ja muude õlide kasutamine tänapäeva PRO kulturismis. Tuleb välja, et pea 100% kulturistidest kasutavad. Ning see on täiesti tavaline ning nii mõnigi on "avalikult" sellest rääkinud, kui täiesti normaalsest asjast mida tehakse, et omada eelist.

Arvasin, et mu roosad prillid on ammu maha rebitud, aga tuleb välja, et mitte. Kui praktiliselt 100% Pro'dest on õlide peal, lisaks muule keemiale, siis on asi ikka väga kurb mõnes mõttes. Kulturismi originaalne mõte on täiesti kadumas ning selle asemel on varsti treening täiesti tagaplaanil ning mängitakse puhtalt kemikaalidega ja implaatidega. :(

Selle kohta öeldakse back to the basic - ehk tere tulemast klassikalisse kulturismi...(kuigi nagu elu on näidanud ,siis ka sellel tasemel on juba valemängijad platsis). Aga tänapäeva pro kulturism - selle sügav tagamaa jääb ka mulle selgusetuks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga seletage see ära, et kui on teada probleemi mastaap, siis miks ei võeta vastavaid meetmeid kasutusele? Nt. 100% kontroll(nii pro kui klassikalise raames)? Küllap siin on võimalikud kaht tüüpi põhjendusi - see mis ametlikult öeldakse ja mis tegelikult siis asja tingib :D

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ju siis on rohkem neid kellele see kasulik ei ole. Eks kogu seda protsessi on raske ohjata, sest need väärtused mis olid aastakümneid tagasi on tänases päevas oluliselt muutunud, pean sporti silmas, panused ka profikulturismis on teised kui 40 aastat tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×