Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Tõsi, on tehtud igasuguseid asju. Päris põnev kogemus oli ka see, kui tegin 10 - 12 kg - ga väljaasteid, 250 m järjest. See oli umbes 1.5 - 2 aastat tagasi, kui läksin taas järjekordsele jalatreeningule. Saali jõudes mõtlesin kohe, et ei viitsi jälle midagi tavapärast teha, teeks midagi lihtsat, lihtsat, kuid efektiivset, nii, et saaks trenni kiiresti kaelast ära, kuid, et asjast kasu ka oleks. Vaja oli midagi sellist, mis koormaks korraga tervet jalga...selge pilt...väljaasted. Võtsin 10 - 12 kg - se liivakoti turjale ja tegin väljaastetes jutiga terve staadioniringi, meie kooli staadion on 250 m. Puhkepause ei olnud, kuivõrd ainult mõned sellised 15 - 20 sekundilised seisakud jalgade sirutamiseks. Sisuliselt kogu töö ühe jutiga. Kokku astusin, vist oli ajaliselt 17.40 seda staadioniringi. Jalad, tegelikult kõik jalalihased, esikülg, tagakülg, säär, lisaks tuhar liialdamata terve nädal nii valusad, et väga valus oli istuda ja istumisest püsti tõusta :). Väga karm asi oli!!!

Ma unistan ka ikka sellest, et maal enda tänava lõppu ja tagasi käärkükkida 50 kgse kangiga. Et ellu jääda, oleks vist vaja 3 meest: 1 teeb, kaks samal ajal puhkavad ja jäädvustavad seda hullust ja nii see kang siis ringiratast käib. Muidugi on minugi maakodust üle tänava koolistaadion ja selle võiks tõesti ka üksi ette võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi, on tehtud igasuguseid asju. Päris põnev kogemus oli ka see, kui tegin 10 - 12 kg - ga väljaasteid, 250 m järjest. See oli umbes 1.5 - 2 aastat tagasi, kui läksin taas järjekordsele jalatreeningule. Saali jõudes mõtlesin kohe, et ei viitsi jälle midagi tavapärast teha, teeks midagi lihtsat, lihtsat, kuid efektiivset, nii, et saaks trenni kiiresti kaelast ära, kuid, et asjast kasu ka oleks. Vaja oli midagi sellist, mis koormaks korraga tervet jalga...selge pilt...väljaasted. Võtsin 10 - 12 kg - se liivakoti turjale ja tegin väljaastetes jutiga terve staadioniringi, meie kooli staadion on 250 m. Puhkepause ei olnud, kuivõrd ainult mõned sellised 15 - 20 sekundilised seisakud jalgade sirutamiseks. Sisuliselt kogu töö ühe jutiga. Kokku astusin, vist oli ajaliselt 17.40 seda staadioniringi. Jalad, tegelikult kõik jalalihased, esikülg, tagakülg, säär, lisaks tuhar liialdamata terve nädal nii valusad, et väga valus oli istuda ja istumisest püsti tõusta :). Väga karm asi oli!!!

Väga tubli! :)

Just paar päeva tagasi kuulasin ühte arutelu teemal "Iga trenn uus rekord". ....just seda nad silmas pidasidki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu mäletamist mööda see kükieksperiment sai alguse peale seda kui naasesime Põhjamaa meistrivõistlustelt ja seal üks meie põhjanaabritest veteran Petri Raatikainen ütles, et tema teeb 100 kiloga 159 kükki järjest.... :D Peale seda Rück selle ette võttiski, ma ei hakka oma närvisüsteemi eelküige sellega üle kurnama, sellele mõeldes hakkab juba paha... :)

Tänasest päevast ka natuke. Päeval käsin Raplas, kus toimus meeste tervist puudutav tervispäev ja tegin seal 45 min ettekande tervislikust eluviisist. Nagu tavaks on saanud, siis isegi meestele suunatud üritusel tunnevad muret ja oalevad ikka nende naised, nii ka seekord kuulajad olid 70 % naised. Tegin sellise värvika ettekande ja loodan ,et jäid rahule.

Pärast olin treeneriks Revalis, arutasime läbi head ja vead positega kes võistlemas käisid ja siis saabus kodanik Taru, kellega läks korralikuks poseerimiseks ja eelkõige selg, selg ja veelkord selg, lõpuks saime asja niikaugele, et selg tuligi välja ja järjest, tundub et sai käppa. Seekord olen ise kohtunike paneelis ja saan seda selga siis juba eest hinnata.

Kuna mõlemal Martiga oli plaanis ka seljapäev, siis otsustasime koos teha, just tehnilises mõttes tundisn et saan teda aidata ja tundub et sain ,vähemalt trenni käigus juba Marti mõmises ja ütles, et hea trenn on.... :) Tegin nii poseerimisest kui ka trennist fotoreportaazi mille ka võimalusel üles panen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned pildid siis eilsest ühitrennis ja poseerimisest.

Kes ütles, et Tarul selga ei ole... :)

post-22-1302685760_thumb.jpg

post-22-1302685773_thumb.jpg

Tegime pikki 15 seeriaid, samasuguste raskustega - et tunnetus ikka säiliks esimese harjutusena otsmik pingil alasõudmine 4x15 (raskused22,26,29,32kg hantlid)

post-22-1302685836_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edasi ploki tõmbed ette lai haare 4x15 60 kg + superseeria see eelmine harjuttus mille välja panin

post-22-1302695753_thumb.jpg

post-22-1302695796_thumb.jpg

ja otsa veel trapets, kuid just trapetsi alaosale suunitlusega -ehk siis õlad viime tahapoole 4x15

post-22-1302695851_thumb.jpg

post-22-1302695863_thumb.jpg

post-22-1302695879_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke kokkuvõtteks eilsest päevas ja sellest, mis ees ootab.

Eile treenisin Spartas, tegin lihtsalt eraldi aeroobse päeva, sõitsin ratast 45 min et jalgadele anda koormust. Õnneks jalg on ilusasti paranenud ja täna ei ole tavaliigutusi tehes enam üldse tunda. Selge on see, et kükkima kohe ei torma, vaid tasa ja targu toimetame, et mitte uuesti vigastuda.

Õhtul tegin samas jälle kaalulangetamise lühikoolituse, kuulajaid oli üle 20 ja pooleld neist soostusid tulema ka pikemale kaalulangetamise koolitusele, mis toimub 14. mai.

Täna on vist mingi keha päev (sest eile helistati raadiost ja midagi seesugust mainiti ja sooviti täna sellest telefonitsi rääkida).

Olen täna minemas ka Figuurisõprade zürisse, seal selgub nö aasta kaalujälgija, see saab toimuma juba lõuna ajal Solarise Keskuse pressikeskuses.

Peale seda lähen edasi EOK Täitevkomitee istungile ja sealt edasi uuesti Spartasse kaalulangetamise lühikoolitust tegema, seega trenni jaoks täna aega ei olegi - eks ma sättisin ka nii, et 4 päeva jutti olen teinud ja tegin täna spetsiaalselt vaba päeva.

Järgneval kahel päeval rassin jällegi trenni ja pühapäev austan oma kohalolekuga LEKV, hetkel ei ole kaasasõitjate nimed täpselt teada, kuid kindlasti tuleb kaasa Natalia ja soovi on avaldanud ka Hiiglane ja Oleg - fitnessist. Seega päris esinduslik seltskond. Eile suhtlesin veel üle SA Antidopingu juhi Kristel Berendseniga ja praeguse järgi on kõik jõus, nad lubasid oma Tartu agendi LEKV kohale saata.

Välja vaadates on tegemist fantastilise kevadilmaga - võimalusel nautige seda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muu möllu sekka küsin, kas täna trenni ka tehakse või läheb kogu aur üksteise sõimamisele??? :)

Mina sätin ca tunni pärast Revalisse ja kui on kampa lööjaid siis olge kohal, teen täna käsi biitseps, triitseps vaheldumisi 15 -sed seeriad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muu möllu sekka küsin, kas täna trenni ka tehakse või läheb kogu aur üksteise sõimamisele??? :)

Mina sätin ca tunni pärast Revalisse ja kui on kampa lööjaid siis olge kohal, teen täna käsi biitseps, triitseps vaheldumisi 15 -sed seeriad.

Vaba päev, muidu teeks küll - aga nädalast juba lihased nii läbi, et istudagi raske. :)

Kuidas see käed eraldi päeval kava tundub? Annavad tunduvalt rohkem lihaseid piinata eksole? On näha ka, et käed muutuvad võimsamaks? Aeg piltide jaoks Ott. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaba päev, muidu teeks küll - aga nädalast juba lihased nii läbi, et istudagi raske. :)

Kuidas see käed eraldi päeval kava tundub? Annavad tunduvalt rohkem lihaseid piinata eksole? On näha ka, et käed muutuvad võimsamaks? Aeg piltide jaoks Ott. ;)

Kui nad nirud on, siis tuleb eraldi teha, vähamalt nii mulle tundub ja justkui aastatega ikka mingi muutus toimub, kui enne öeldi ikka, et Kiivikas on tore poiss, kuid käed on nirud..... :) siis nüüd on neid ütlejaid väheks jäänud või ei kuule üldse enam. Ma ei võrdle ennast meie käefriikidega, kuid mahajäämus ei ole enam nii suur kui enne, olulisem on see, et see minu keha puhul oleks balansis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn tehtud ja käed jälle paar cm jämedamad.... :) Läks hästi, sain igas harjutuses teha kas paar kordust rohkem või lausa 1 plaadi lisada plokil. Kuna tegin pikki 15 seeriaid ,siis ei hakka pikalt trenni raskusi lahti kirjutama. Oluline on see, et raskused on ikkagi hoopis teised kui aasta tagasi samade pikkade seeriate puhul.

Peale seda vaatasin Taru - poisi üle, kes ülehomme on juba LEKV võistlustules, täna oli ta tühi, kuid homme on plaanis laadida ja loodame et pilt paraneb tundidega, rasva mõttes on küik ok, vorm on päris kuiv, kuid just elu on vaja sisse saada. Harjutasime kohustuslike poose ja eriti selga, täna tuli se küll kenasti välja, loodame et õnnestub sama hästi ka võistlustel.

Päeval kohtusin ka M.M - ga ja ka temal väidetavalt liiguvad võistluste mõttes asjad õiges suunas ja me peaks kõigi eelduste kohaselt nägema suurimat M.M keda me kunagi laval oleme näinud, vähemalt kaalu mõttes. Paistab, mis vorm sellisel juhul on, loodame et lõpuks suudab teoreetilised teadmised praktikasse panna. Igal juhul on M.M Joker kaardipakis... :)

Homme plaanis kerge jalatrenn - vigastus niisama tunda ei anna, homme proovin siiski tagasihoidlikult teha, et mitte uuesti vigastada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere hommikust! Nii võib öelda kui oled keset päeva 2,5 tundi maganud nagu karupoeg. Olen tähele pannud, et nädalavahetuse ühel päeval annab selline uinak jõudu terve järgmise nädala vastu pidada või kui vaadata nädalale tagasi ,siis nädala sees tekkinud väsimusest üle saada - soovitan soojalt. ;)

Käisin täna juba trennis ära hommikul, sest lapsed olid kutsutud sünnipäevale, mis algas juba kell 11 ja otsustasin ise sellel ajal trenni ära teha. Tegin siis jalgu ja loomulikult olin ettevaatlik, et eelmisel trennil saadud vigastust mitte uuesti esile kutsuda. Isoleeritud harjutusi ni jala sirutus kui kõverdus laseb teha suure raskusega, kuid just kus tulevad mängu venitus - seal on hetkel mõistlik veel tagasi hoida, nii tegi jalapressi 200 kiloga 15 sed seeriad (kokku 7 seeriat) ja narrikükke 3x15, sirutusi 7 seeriat. Võttis isegi selle väikese raskusega pikkade seeriatega jala päris tudisema - sest 2 nädalat on viimasest tugevast trennist.

Homme sõidan siis LEKV ja kaasa tulevad Natalia, Hiiglane ja Oleg - fitnessist. Reisiseltskond on tore, Hiiglane hoiab kindlasti meeleolu üleval Vändra naljade ja vanasõnadega..... :) Loodame, et võistlejad näitavad paremat vormi kui nädal tagasi (imet nädalaga ei tee, kuid korrektiive, nii poseerimise, laadimise ja grammi peki ära põletamisega annab teha). Imre oli helistanud ka - loodan ,et tal on kõik kontrolli all, võtan kindlasti ühendust. Tean ise mis jooksmine juba päev enne võistlust on kui vastutad kogu ürituse õnnestumise eest. Müts maha Imre ees... ;)

Hr. Leesmannile õnne pronksi võidu puhul mastes MM -l, kahjuks magasin LIVE maha... ;)

Võtan arvuti kaasa ja ehk õnnestub panna homme Kirp kohapealt uudiseid tootma.

Ilusat nädalavahetust kõigile soovides!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kord alpinistidega saunatades :) jäi kõrvu üks teema: Mida rohkem inimene põhjamaises Eesti kliimas higistab, seda kehvem on ta aeroobne tase ning kui see väga higistav inimene järsku ennast niiskest troopikast leiaks, ei tuleks jahutussüsteem ülekoormusega enam toime. [Loomulikult on iga inimene antud vallas individuaalse füsioga!!]

Minu kogemused: Ülikooli tulles olin kergejõustiku põhjaga kleenuke liduja. Esmakordselt tõsisemaid jõutreeninguid tehes pidin pea ära uppuma. Teinud kõrvale sõudmist ja seda mitte üldse vähe, adapteeris keha järk-järgult intensiivseid treeninguid ning nüüd jõusaalis rassides on higieritus vähem intensiivsem. -> vähenes aeroobse lävi tõusu ning lihaskonna arenemisega.

*Minu mõtted*

Ott, kas oled tundnud higierituse intensiivsuse muutuseid massi ja v-ettevalmistusperioodidel?

Jõudu ja jaksu !!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kord alpinistidega saunatades :) jäi kõrvu üks teema: Mida rohkem inimene põhjamaises Eesti kliimas higistab, seda kehvem on ta aeroobne tase ning kui see väga higistav inimene järsku ennast niiskest troopikast leiaks, ei tuleks jahutussüsteem ülekoormusega enam toime. [Loomulikult on iga inimene antud vallas individuaalse füsioga!!]

Minu kogemused: Ülikooli tulles olin kergejõustiku põhjaga kleenuke liduja. Esmakordselt tõsisemaid jõutreeninguid tehes pidin pea ära uppuma. Teinud kõrvale sõudmist ja seda mitte üldse vähe, adapteeris keha järk-järgult intensiivseid treeninguid ning nüüd jõusaalis rassides on higieritus vähem intensiivsem. -> vähenes aeroobse lävi tõusu ning lihaskonna arenemisega.

*Minu mõtted*

Ott, kas oled tundnud higierituse intensiivsuse muutuseid massi ja v-ettevalmistusperioodidel?

Jõudu ja jaksu !!

Väga huvitav teema.... ;) Ega ise selle peale ju eriti ei mõtle, kui vaadata ajas tagasi, võib seda teemat natuke analüüsida. Ma olen selline korralik higistaja olnud kogu aeg vaatmata sellele kui palju või mis mahus ma treeninud olen, sealjuures aeroorbset koormust silmas pidades. Tagasivaadates võib öelda, et higieritus oli siis suurem kui oli suurem ka joodav veekogus päevas, mis on loogiline, mida rohkem ma jõin, seda rohkem nii uriini kui higi eritusena vett ka välja tuli ja mäletan jalapäevi suviti, kus pidin kaks korda trenni jooksul särki vahetama. Praegu tarbin vett vähem - lihtsalt tunnen, et kontoris istudes ei ole sellist vedeliku vajadust kui varem kui liikusin rohkem ringi ja ei ole ennast vägisi jooma sundinud. Minu vedelik piirdub päevas saadava toidu, mõne tassi kohvi, suure tassi tee ja treeningujärgse shake 500ml + trenni käigus joodava 0,7-1 l vedelikuga. Mis kokku teeb ikkagi 2-3 liitrit. Vrem võis see kogus olla 5-7 liitrit (siis oli ka tavaline pikema trenni aeg 1,5 - 3 liitrit vett ära juua).

Treeningu intesiivsus on see, mis määratleb minu jaoks ära higistamise rohkuse, mis on ka loogiline, eriti siis kui puhkepausid seeriate vahel on olematud, siis on ka selge, et keha kulutab rohkem vett organismi jahutamiseks. Ja rahulikuma trenni puhul on see ka väiksem ja ei sõltu sellest kui madal keha rasvaprotsent on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna pikema sissekirjutuse tegin juba LEKV alla, siis sellel võistlusel pikemalt ei peatu, kui siis niipalju, et kohtuniku ametis hakkab mind nägema rohkem, loomulikult siis kui lavale enam niipalju asja ei ole. Lõpuks oleks vaja need rahvusvahelised kogemused ka koduses hindamises ära kasutada. Tartu rahvas tervitas meid soojalt eriti Descarte trepil, kui koolipoiss kes mööda tormas karjus sööge vähem steroide.... :) ja enne seda karjusid kooli kõrval õlut rüübanud noorsandid - näita musklit! - see viimane lause on minu kulturismiga tegelemise aja olnud hittlause.... ;) Nüüd ma sain aru, kust tuleb Tartut tutvustav lause " Tartu heade mõtete linn"! ;)

Mis puudutab hindamist, siis paras pähkel saab olema EKV - kus mina kohutniku nahas olla ei tahaks, sest juba palju rohkem on mängus ja eriti keeruliseks kujuneb uue ala Bikini modeli hindamine - see on ju esmakordselt kavas ja seal praktiliselt puuduvad hindamiskriteeriumid.... Siinkohas üleskutse ka kõigile võistlejatele palun registreerige ennast ära EKV ja võistlejatele üleskutse kutsuge palju publikut ka vaatama.

Olin oma treeningud sättinud nii ,et täna trenni ei teinud, seevastu homme on plaanis tugevam surumine ja ehk proovin ka 160 seeria ära. Jalgu hoian sellel nädalal mis tuleb veel tagasi, kuid paneme koormust sinna kuhu kannatab.

Nüüd läheb järjest veel kolm nädalavahetust võistluste korraldamise osas, EKV , siis sõidan Orissaarde aitan seal Athletic Fitnessi läbi viia ja siis nädal peale seda juba Balti Matš kuhu sõitjad pannakse paika EKV.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Avastasin juhulikult, et mind on pandud ka Balti Matši plakatile koos Bikini modellidega, mis leiab aset 6-7 mai Riias. Eesti koondis selgub EKV põhjal, igas kategoorias (juuniorid kulturism, naised ja mehed fitness, Bikini model, bodyfitness, klassikaline kulturism ja meeste kulturism) 2 võistlejat -vabade kohtade puhul ka rohkem.

post-22-1303113370_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas selline sinule teadmata plakatile panemine on seaduslik?

Sellega peab alati arvestama, et kasutatakse võistlejate pilte nende enda teadmata. Viisakas on ikka teada anda, aga samas usun, et Otil ei ole selle vastu midagi, et ka Läti Vabariigis kuulus olla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viisakas on teatada, kuid arvan et ühelgi võistlejal ei ole vähemalt oma eriala propageeriaval plakatil oleku vastu midagi. Muidugi vaadates seda proportsiooni kui suurena mind kujutatud on võrreldes tüdrukutega - sealt sünnivadki legendid suurtest vägilastest..... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänasest trennist ka.

Lamades surumine kangiga

100kg/12, 120/10, 140/8, 160/3, 160/3 (plaanis oli teha 5 ne, kuid kuna ei mäleta kunas viimane kord lamades seeria selle raskusega sai surutud, siis jään üldjoontes rahule, sest iga trenn, kus ennast ära ei rebesta on iseenesest juba kordaläinud).

2) Kaldpink kagi surumine smithi kang (loen ainult kettaid kuna ei tea palj Sparta kang kaalub)

80kg/12, 90/10, 110/6, 120/5

3) Lamades hantlitega surumine

36kg/10, 44/8, 52/5

4) Kaldpink hantlitega lendamine

24/12, 28/10, 32/10

5) Õlatagaosale lendamine kaldpink

13/12, 17/12, 20/10, 24/10

6) Hantlitega lendamine küljele

16kg/12, 20/10, 24/8,24/8

7) Õlatagaosale lendamine seistes

16/15, 20/12, 26/10, 26/10

8) Lendamine küljele plokk

4 plaati /10, 5/10, 5/10

9) Kõhtu 3 seeriat

Pärast tegime Audenteses toidulisandite presentatsiooni.

Silbaum oli julgestamas surumist, ma ei teagi kuidas tema trenn läks, pidi proovima euroopa rekordit jõutõmbes 352,5kg.... :) Ehk kui juhtub blogi lugema, siis kirjutab ise.

Hómme plaanis tugevam seljatrenn see juba koduklubis Revalis. Peale seda olen samas noorterühma treener, vaatame veel võistlejad üle kes EKV võistlustulle astuvad.

Loodame EKV teha ka LIVE ülekande - seega kes ei saa ise tulla vaatama kohapeale, neil soovitan olla arvuti ligidal. Kindlasti soovitan võimalusel siiski kohapeale tulla, sest kohapealt kaasa elada on elamus omaette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×