Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Leivanädalal on paslik uuesti tuua leiva tähtsus meie toidulaual ja meeldetuletus, et ka "Oti Leib" ei ole lettidelt päris ära kadunud, kuid temast on saanud haruldus, st. et teda igast toidupoest ei leia, eriti sealt kus ei osata lugu pidada kvaliteetse leiva sortimendis hoidmist. Küll aga parim ja kesksem koht on Tallinna Kaubamaja toidupood, kus seda väärtusliku toodet ikka müügil on.

Viisin ka Endla Lasteada lastele oma leiba, tänud Euroleivale! Lastes tuleb juba maast ja madalast harjutada leiva söömist ja leivast lugupidamist.

Emilia koos papa leivaga

post-22-0-64358600-1349853540.jpg

Poisid tormasid kohe leivajuurde

post-22-0-46771000-1349853534.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, nagu ka vanarahvatarkus ikka lajatab,et kui leivatükk põrandale kukub, tuleb sellele suud anda.

Ma mäletan,et kui ise lasteaias sai oldud, siis oli saia-,leivaauto väga popp objekt. Kellaaeg oli välja timmitud ning enne kui masin ukse ette jõudis, olime meie kohal,et lahketelt leivatoojatelt almust küsida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, nagu ka vanarahvatarkus ikka lajatab,et kui leivatükk põrandale kukub, tuleb sellele suud anda.

Ma mäletan,et kui ise lasteaias sai oldud, siis oli saia-,leivaauto väga popp objekt. Kellaaeg oli välja timmitud ning enne kui masin ukse ette jõudis, olime meie kohal,et lahketelt leivatoojatelt almust küsida :D

No näed suutusin sinus vähemalt nostalgilised meenutused esile kutsuda... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii viimane trenn tehtud ja asjad kokku pandud, teen veel viimase postituse ja hommikul juba 4.15 tõusma, et 6.30 lennule jõuda. Kohal on juba Taavi, Kristjan, Esta ja Egle. Sooja oli täna olnud 23 kraadi ja ka lähipäevade prognoos tõotab seal sooja ilma 20 ülespoole, seega saab veel korra suve nuusutada.

Enesetunne on hea ja vorm ka paranenud. Kaalunumbreid nägin hommikul juba 87,6 (täna tuleb lühike öö, kuid olen ka toiduga tagasi hoidnud ja teen seda ka kohapeal kuni võistlusteni, sest teravus on see mis maksab ja kui tavapäeval ka madalamate sv pilt hea on, siis ei ole ka vajadust laadida, oluline sool sees hoida, siis ei kao lopsakus ja sooned ära). Rahvast on seal nagu murdu kohal ,seega kerge olema ei saa, endal on miinimum eesmärk pääsed finaali 6 parema sekka eks kohapeal paistab kes vastu tulevad, peaasi kui oma vorm hea on, siis ei ole vahet mis teised teevad.

Loodetavasti õnnestub meil kohapealt ka uudiseid edastada, seega ärge lähipäevil kaugele kompjuuterist minge.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leedu video meeldis väga, väga mõnusalt kokku monteeritud, rohkem selliseid "lavataguseid" videoid!

Enda jaoks ka tihti see lavatagune asi huvitavam teha kui vaadata tuimalt kaks tundi poseerimist laval. Martinile kiitus, kes kaasas käis, olles nii autojuhiks, operaatoriks, grimmijaks ja hiljem ka montaaz.... ;) Niši alal tuleb kõike osata teha... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänud Liisu!

Eks võtan mingi hetk ka oma tegemisi kokku. Lihtsalt nii kiire, veel täna ja homme kodus ja reedel kell 5.00 juba start Põhjamaade mv Taani, Herningi. Sõidame koos Rain Kuusnõmmega, täna vaatan veel õpilaste vormid üle ja harjutame vabakavasid. End avorm on läinud veel teravamaks, seega loodan head tulemust ka PM. Täna homme viimane trenn Revalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane ülikiire päev jällegi õhtus, seoses sellega, et olen vaid mõned päevad jälle vahepeal kodus, siis pean jõudma nii tööasjade kui võistluste korraldusega tegeleda. Õnneks on EKFL aastate jooksul väljakujunenud hea team ja tööjaotus paigas, selles osas on lust teha, mitte nagu athletic fitnessi MM -l. Sellest kirjutasin pikemalt AC teemas. Päeval vaatsin veel võistlejad üle - probleem selles, et õhtul kõik aeroobikasaalid kinni ja ei ole kuskil muuika järgi harjutada, kas päeval või siis hilisõhtul. Õnneks sain poisid päeval kokku ja pilt mis avanes oli täitsa positiivne, kõigi vormid on paranenud ja midagi etteheita ei ole. Marko võistleb noortes - jalad olid jätkuvalt head ja ka ülemine ots tuleb tasapisi järgi. Siim on enda kohta kindalsti ka parimas konditsioonis. Sten -Oskar tuleb välja esmakordselt ja oli ka vormi osas edasi läinud, eriti seljatagant poosides. Rain käis ka läbi ja oli kõva edasimineku vormi osas teinud, usun et ka temal head väljavaated Põhjamaade meistrivõistlustel Taanis, kuhu koos sõidame.

Homme veel viimane trenn ja palju lahtisedi otsi nii töö kui võistluskorraldusega ja õhtul EOK Täitevkomitee koosolek. Valimised on tulemas ja kandidaadid selgunud ja vajavad kinnitamist. Peale seda veel viimane kerge kätetrenn ja saun ja sii asju pakkima ja juba reede varahommikul kell 5.00 lend läbi Riia -Kopenhaageni ja sealt edasi rongiga 4+ tundi Herningi. Õnneks jõuame vara kohale ja saame rahulikult kaalumiseks valmistuda õhtul osalen seal ka delegaadina Nordic meetingul. Seega nagu ikka hunt Kriimsilma 9 ametit, reportaaz, delegaat ja võistleja. Saabume Rainiga otse EMV ja seega kahel päeval kaks võistlust. 97 ja 98 järjekorras.... :D

Põhjamaade miinimumeesmärk kuld omas kaalus ja max tulemus mis sealt üldse tulla saab oleks absoluudi võit mis on juba varem kaks korda 1 punkti kaugusele jäänud ehk seekord. Varasemast siis osalenud 6 korrast 2 kulda ja 4 hõbedat. Seistse öeldakse on õnnenumber, loodame parimat! Vorm on läinud veel teravamaks võrreldes AC seega hoian teravust ja - küll see lõikab. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MM oleks ilus võistlus numbriga 100, kuid praeguse järgi on 99. Seega ehk jätan kevadiseks Loaded Cupiks selle 100 ja samas järgmisel aastal täitub ka 20 aastat lavalaudadel ringikõndimist.... :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ka vahepealsetest sündmustest vahekokkuvõtte. Kõigepealt siis Põhjamaade meistrivõistlused. Vailedamatult üks magusamaid võite minu kulturismikarjääri jooksul. Seitse korda osalenuna ja mitmetel kordadel napilt abs. tiitlist ilmajäänuna, oli ainus motivatsioon sinna ikka ja uuesti tagasi minna just selle tiitli järele ja seekord ka õnnestus. Kas seekord oli tase nõrgem kui varasematel aastatel? Ei julgeks nii väita, nii oma kategoorias kui raskemates kaaludes oli ikka sama seltskonda, kes varaematel aastatel ja hea vormi kinnituseks võitsin nädal varem eelmise aasta absoluutset PM meistrit Peter Lagermandi, kes oli AC heas vormis, platseerusime vastavalt 7 ja 9.koht. Nädalaga suutsin vormi veel teravdada ja seis Taanis eriti päeva esimesel poolel oli väga hea, pilt oli terav ja pumbatus, selline, et pumpama ei pidanudki.... :D Lihtsalt pingutad ja lihased täituvad ja sooned jooksevad. Kaalumisel vaatasin ,et parasjagu kolle sees ja ei osanud arvata kuidas võistlus läheb, kid järgmine päev lava taga ei paistnud kollid enam hirmsad ja pigem käidi minu vormi kiitmas....

Proovisin jõudu säilitada nii, et eelvõistluse eel mitte vära lavataga pumbata ja rohkem keskenduda laval pingutamisele - seal sain kohe 3 tiiru poose läbi teha + vabakava + posedown. Kaalukategooria võidus ma väga ei kahelnud, kuigi nii hõbe kui pronksimees olid hea massi ja kvaliteediga, kuid olin kompaktsem ja ka vorm ehk pisut tervikuna teravam. Jäin ootama absoluuti. Hommikul sõin tugevamalt ja siis päeva jooksul ei olnud enam mahti tugevamat toitu süüa, paar banaani ja paar geeli + Amino Rushi, et lihasväsimust trotsida. Kokku olime lava taga ca 9 tundi. Ja hommikusöök oli kell 8.00. Õhtuks hakkasid probleemid ilmnema, nii hakkasin tundma jalgades krampe, varsti haarasid krmbid kogu keha, triitsepsite jälle tükid - nagu soolamöllu videos.... :D . Polnud midagi muud kui "Oti Leiba" kaasas, pistsin seda suhu, et natukenegi soola organismi satuks - see omakorda tekitas kergeid gaase... :D Nii ma siis võitlesin krampide ja gaasidega, kuid sisendasin ,et ma pean max andma, sest täna on see päev kus ma võin võita, nii ma lavataga nägin ja nii ka läks... Tunne mis valdas oli loomulikult suurepärane, olin seda hetke kaua oodanud.

Kuna järgmisel päeval oli võistlus, siis teadsin ,et pean vormi hoidma - samas kogu keha oli nii väsinud nagu oleks kaigastega pekstud, õhtuses plokis tegin ju veel 2 korda kohustuslikud poosid läbi + posedown lisaks pildistamine soovijatega lavataga. Seega hotelli jõudes, valasin kohe sisse 500ml vett segatuna Dextro ja HTR. Pool tundi hiljem uuesti Recovery shake mis võistlustel auhinnakotis oli - saime spordikotid, ja need olid erinevat nänni täis, nii särke :D , shakereid, batoone, jooke käerihmad jne. Peale seda riisi ja liha, eraldi solasin ,sest kartsin ,et öösel võivad ülepingutusest krambid tulla. Õhtul veel mune ja leiba + konjakti.... :D

Öösel magasin vähe, sest olime akna lahti jätnud ja kuna elasime kesklinna lähedal - mürgel ja kisa käis ja lisaks saadud emotsioonid enne magamaminekut ei lasknud magada. Und ei ole mõtlesin ,et kõnnin siis linnavahel - seal nägi kell 5 igasugu rahvast, kes oksendas, kes kuses jne.... :D No ega meie kodanikud selles osas ei erine minge samal kellaajal pühapäeva hommikul välja ja veenduga vanalinnas. Käisin kokku ca 1 tund ja 40 min ehk umbes 10 km, siis Pilates rulliga võimelmine, et taastuda ,sama ka vahetult peale võistlust. Peale seda hommikusöök ja siis juba kodu poole teele alguses rongiga - väga mugavad seal Taanis ja siis lend. Lennu aeg vaatamat sellele, et lennuk pool tühi oli, siis pandi mind akna all istuma ja kõrvale hallipassimehed , kes ei aimanud, et ma ka vene keelest aru saan. Neile ei mahtunud päehe kuidas neid dikrimineeritakse ja rihmade kinnitamis ja hapnikumaski kasutamist ainult eesti ja inglise keeles õpetatakse... :D Kuna oli ebamugav välja pääseda ei saanud ka oma toidu ligi ja ka tualetti , seega otsustasin hoopis magada ja ärkasin vahetult enne maandumist, sealt otse Salmesse.

Polnud varem kogemust vahetult lennult lavale, algul vatasin ,et vormiga ei ole midagi hullu, kuid peale võistlust veendusin, et eelmisel päeval oli pilt teravam, seega nii see ekstremaalne eelmine päev kui vahetu lend - kes on lennanud, need teavad et seal võib tõmmata pildi vesiseks ja minuga nii ka läks. Selge et lõpptulemust silmas pidades ei mänginud see rolli, kuid tahatsin näidata sama vormi mis päev varem - kuid see ei õnnestunud, kuid usun et fännid ei pidanud ka päris pettuma - olin ju eelmisel päeval ikkagi supersaavutusega hakkama saanud. Kuna ise võistlesin ,siis kindasti jäi unarusse õpilaste abistamine, Markole sain veel õli pandud ja siis pidin minema ise grimmima, kuid kuna seal ei olnud ka Siimul ja Osakril vastaseid, siis midagi tegelikult ei juhtunud selles osas - ehk lihtsalt Oskar oleks ennast kindlamini tundnud.

Õige pea tänan ka ja kirjutan edasi - vahepeal laps vaja magama panna.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Emv ainus motivatsioon oli Janar, kes oli enda kohta väga heas vormis ja usun ,et oleks andnud ka PM klassikameestele korraliku lahingu, kuid eks järgmine kord ja ehk juba aasta pärast Tallinnas - kui loodetavasti PM siin toimuma saavad. See on veel täpsustamisel, kuid tegeleme sellega, et korraldada. Kuna vormi vahe ei olnud suur, siis üldised proportsioonid, natuke ehk suurem lihasmass oma kasvu juures ja ehk ka pisut parem poseerimine aitas vaekausi ka seekord enda kasuks pöörata - kuid tänud sulle Janar, et välja tulid ja tõsist konkurentsi pakkusid. Rain üllatas positiivselt, sest võrreldes eelmise päevaga oli tema kindlasti just pühapäeval selgelt paremas vormis - eelmisel päeval oli tühi nagu nahk... :D Pumpas ,mis ta seal Taanis pumpas, kuid lihs täis ei läinud, järgmisel päeval oli pilt teine. Tänud ka Rainile, kes muutis kogu PM käigu palju lõbusamaks ja Rainiga läheks ka tulevikus luurele... ;)

Veel tänaks kogu korralduse nimel Jüri Vilo - kelle õlul on olnud suuresti kõikide viimaste võistluste korraldus, Jüri oli ka sel korral ülesannete kõrgusel. Samuti Arnold, kes ajab vaikselt kulturismi asja ja tihti saab sõimu rohkem kui kiitust, kuid ilma temata ei oleks neid võistlusi siin 12 aastat, vähemalt mitte sellisel kujul! Tänan töökaaslasi , kelle õlule langes kogu ettevalmistusperioodil suurem koormus , kuid tulid ja tulevad loodetavasti ka minu äraoleku ajal MM -l ilusasti toime. Eri tänud Moniale ja tema abikaasale, kes laulsid ja mängisid banketil. Nii lõbus oli mul viimane kord minu sünnipäeval , just siis kui te ka kohal olite ja laulu üles võtsite.... ;)

Tänan ka oma õpilasi (Simu, Liisu, Oskarit ja Markot), kes said ilma minuta hakkama - luban et edaspidi proovin veelgi rohkem just vahetult lavtaga aidata . Teie edukas esinemine annab ka mulle lisajõudu! Kiidan Silvarit, kes on teinud Tartus väga kõva töö ja loonud täiesti uue koolkonna, kevadel luban ,et hakkame meekondlikus arvestuses paremini vastu.... :D . Ära ei maksa unustada ka Imret, kes säras tuntud headuses - tänud Imre!

Eriline tänu läheb ka perele, emale - kes on aidanud lapsi kantseldada, ilma temata ei oleks sellist liikumis ja eneseteostusvõimalust! Luban ,et hakkan ka lapselapsi kunagi hoidma, et oma lastele sellist võimalust pakkuda! ;) Loomulikult oma peamisele fännile, vennale Mikule tänud. Kogu mu karjääri jooksul on olnud ühel käel võistlusi, kus ta ei ole kohal olnud ja ei puudunud saalist ka seekord! Kindlasti ei saa ära unustada kõiki fänne, kes mulle nii PM või EMV kaasa elasid ja ei ole usku mu tulemuste saavutamisse kaotanud, olgu see siis võistluspaigas kohapeal või netivahendusel.

Üks mees vajab veel tänamist, see on sõber Ets, kes töötades lennujaamas, hoolitses meie pagasi eest nii ,et me ei pidanud seda saabudes 30 min enne võistluste algust ootama jääma ja toimetas selle ise võistluspaika järele. Ets aitas mind suuresti ka trennides, eriti ettevalmistuse alguspooles - suured tänud!

Kindlasti tänan veel vabatahtlike, kes aitasid lavataga ja ees - ühesõnaga kõiki, kes vähegi võistluse toimumisega seotud oli, olgu see siis kohtunikuks olemine, dj, fotograaf jne.

Järgmisel aastal loodame pakkuda siis kaks rahvusvahelist võistlust eestis, mis peaksid motiveerima mehi ja naisi vorme tegema. Kevadel täpsemalt 20 aprill EKV ja Balti Matš ja sügisel oktoobris loodtavasti EMV ja Põhjamaade mv. Kõik praeguse seisu järgi Tallinnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskaril polnud häda kedagi, sest jälgisin pilksalt teiste meeste tegevust ja tegin lihtsalt tuimalt järgi, samuti sain tuge teamilt :)

Ja kui treener teinekordki selliste saavutustega hakkama saab ja Eesti lippu kõrgel hoiab, siis anname ka järgmine kord andeks, kui peaks õpilastele lava taga vähem tähelepanu osutama :D

Võimas !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MM eelvõistluseni täpselt 2 nädalat. Töö käib ja puhata saan peale võistlust. Trennid on sellised mitte lõhkuvat laadi ja toimetan vastavalt enesetundele, kui on minekut panen raskust ja kui ei teen lihtsalt läbi. Panen jätkuvalt 3+1 süsteemis, see ise ei võimalda väga suurt intensiivsust, et ära taastuks, seega teen pigem mahu peale ja lisaks aeroobset ca 60 min päevas lindipeal kõndimist 15% 5 - 5,4km/h. Pilt läheb teravamaks iga päevaga ja loodan ,et saan kätte ka soovitud lõppteravuse. Eks see viimane nädal mis äralennust jääb, saabki olema juba sellist taastavat laadi, sest olen ilma mingi pausita või taastava tsüklita pannud järjest juuni lõpust saati trenni.

Natuke tööasjadest ka. Eile käsisin vanalinnas ühes restoranis tegemas advokaadibüroole toitumisloengut. Lisaks toimetan nagu ikka kavade kallal ja hommikul sain kirja Jüri Jaansonilt, kellele, ca 2 kuud tagasi toidukava saatsin + lisaks erinevad Fasti toidulisandid. (Ma loodan ,et Jüri ei pahanda, et ma selle siin blogis välja toon). Selliseid kirju saan tihti ja need teevad terveks päevaks tuju heaks, sest näed, et inimesed saavad su soovitustest abi.

Tere, Ott

Õnnitlused Sulle Su viimaste kordaminekute eest!

Ühtviisi tahan Sind ka tänada toiduprogrammi eest! Sellest on menüü kujundamisel/muutmisel kasu olnud, olen augustikuise 99 kg eilehommikuse seisuga 94,2 peale saanud :).

Jõudu!

cleardot.gif

Jüri Jaanson

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huh, pretty unforgettable weekend for you, sir! Congratulations :) I don't know how you do that all, but it is very impressive and inspiring.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huh, pretty unforgettable weekend for you, sir! Congratulations :) I don't know how you do that all, but it is very impressive and inspiring.

Thank you Anne, very much! Good friends, family support and right supplements... is the secret! :D

Two weeks to go for worlds. Not so much info - who will compete? When you find something, please let us know. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott on nagu hea vein... ;)

Arnold Classicu platseeringust eeldan, et sinu eesmärk MM finaalipääs on vägagi reaalne.

Kuigi mõned tahaks näha, et kõik võistlejad on sama heas vormis, siis ainult madalast rasvaprotsendist ei piisa. Selline lihastöötlus ja detailsus tulebki aastatega.

Selg ja jala tagaosa

post-3216-0-29089800-1351258653.jpg

Reie nelipea detailsus

post-3216-0-31204800-1351258720.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×