Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Eilne päev möödus siis suurenisti Arctic Spordis, kus ma tegin kõigepealt aeroobse treeningu 1 tund erinevatel kardioseadmetel ja peale seda tegin samas toidulisandite presentatsiooni. Päris huvitav on mööda klubisid käia, sest näed seal selliseid inimesi, kellega igapäevaselt kokku ei puutu, vaid keda tihti näengi ainult siis kui ma mõnes klubis presentatsiooni teen.

Täna käisin ära siis Mustamäe kliinikus ja mõõtsin DEXA aparaadiga ära kehakoostise ja faktid olid selle aparaadi põhjal järgmised, võrdlusena siis sügisene mõõtmine kui käisin 3 päeva enne MM - kui rasvaprotsent oli suht minimaalne.

Nov.

kaal 88,5kg

rasvaprotsent 6,8%

rasva mass 5,7kg

rasvavaba mass 82,7kg

veebruar

kaal 96,7kg

rasvaprotsent 11,7%

rasvamass 10,8kg

rasvavabamass 85,8 kg

Ehk selle viguriga mõõtes olen juurde saanud 5 kilo pekki ja 3 kilo lihaseid juurde 3,5 kuuga.

Mulle natuke tunduvad need numbrid ebatäpsed, vaatates mis toimub ja tuginedes varasematele mõõtmistele analoogsete aparaatidega

Kunagi Pärna kliinikus mõõdeti 101kilosena 10% rasva ja ma ei mäleta, et see pilt teravuse mõttes oleks selline olnud nagu praegu ja seal mõõdeti ka enne võistlusi 6,3% - kuid ma ei olnud kaugeltki 2006 kevad nii kuivas vormis kui paar päeva enne sügist MM.

Veel olen lasknud ennast ka kaliiber meetodiga mõõta ja ka seal ei ole isegi offesasoni puhul kui oli kaalu 1 kilo vähem (95,7kg) mõõdetud üle 9,6%.

On mis on oluline on muidugi eelkõige visuaalne pilt - see on see mis ka lavalt saali paistab, kuid mingeid liikumisi ühe ja sama aparaadiga mõõtes võib tähendada.

Mõõta saab Mustamäe haiglas.

Täna varsti sätin Revalisse trenni ja peale seda on noorterühma ülevaatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi meenus veel, eile vaatasin Arcticus üle ka sealse jõusaalitreeneri Kolja Kornõševi vormi ja peab ütlema, et ega seegi mees mütsiga kevadel lööma ei tule. Veel on minna kaks kuud ja Kolja oli Eesti taseme mõttes praegu päris heas seisus ja kaal seal 87-88kg. Hea kui vanad veteranid veel noori kimbutama tulevad. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks asi meenus veel, eile vaatasin Arcticus üle ka sealse jõusaalitreeneri Kolja Kornõševi vormi ja peab ütlema, et ega seegi mees mütsiga kevadel lööma ei tule. Veel on minna kaks kuud ja Kolja oli Eesti taseme mõttes praegu päris heas seisus ja kaal seal 87-88kg. Hea kui vanad veteranid veel noori kimbutama tulevad. :D

Ohoo! Vanad kulturismisaurused ka kohal! Tuleb kindlasti huvitav võistlus ning Nikolail on palju kogemusi. Kui nüüd kevadel peaksid lavale tulema Kornishev, Pärle, Koovit, Rücku, Kiivikas ja veel üllatusmehi, siis võib juba etteruttavalt öelda, et tulevad ühed pünevamad võistlused üle paljude aastate! :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii lisaks eilsele rasvamõõtmisele tegime täna ära ka vormipildid 3 kuud enne EM -i. Pildistamise koht tavapärane Fitness.ee kontor - ilma pumpamata, päevavalgus (ühesõnaga mitte ilustav pilt, pigem saalis hea valguse ja pumbatusega on see oluliselt parem.). Kaal pildistamise hetkel -96,2kg. Võrreldes sügisese MM eelse ajaga näitas eilne rasvamõõtmine siis 5 kilo pekki ja 3 kilo lihseid 3,5 kuuga.

Panin võrdlusena ka aastatagused pildid

2011 veebruar 2010 veebruar 98,2kg

post-22-1298464674_thumb.jpg post-22-1298472044_thumb.jpg

post-22-1298464689_thumb.jpg post-22-1298472069_thumb.jpg

post-22-1298464703_thumb.jpg post-22-1298472084_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna plaanis seljatrenn 15 kordused - seega kui on liitlasi, kes soovivad ka selja laiaks ja paksuks ajada tulge kampa - seltsis segasem möllata! :D

Ise saan minna peale kella 18 ,seega planeeritav treeningu algueaeg 18.30 Reval - Spordis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2011 veebruar 96,2kg 2010 veebruar 98,2kg

post-22-1298464869_thumb.jpg post-22-1298474116_thumb.jpg

post-22-1298464884_thumb.jpg post-22-1298474133_thumb.jpg

post-22-1298464898_thumb.jpg post-22-1298474149_thumb.jpg

Seekord on vorm natuke teravam, aga eelmise aastaga võrreldes on ka valgus parem. Kas plaanis kevadel euroopa meistrivõistlustele -85 kg kategooriasse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole välistatud ka -85kg, kuid ega see lihtne ülesanne ei ole, st. ega kehakaalu langetamine 11 kilo ei ole iseenesest midagi keerulist, kuid eesmärk on ikka natuke kobedam välja näha, st minimaalse lihasmassi kaoga dieedi ajal, kuid see eeldab rahuliku kaalulanguse tempot, sellisel juhul plaanitud kaalulangusega jõuaksin 3 kuuga 89 kilo peale hommikuse kaaluga, st. et õhtune 90 - 91 ehk päris keeruline saab sealt olema juba 5 kilo sisse pigistamine kaalumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas veedate teie Vabariigi sünnipäeva?

Mina võtsin lapse kaasa ja käisime Vabaduse väljakul sõjatehnikaga tutvumas - tagalamees peab ju ennast ka relvadega kursis hoidma.... :D

Paraadiks ei läinud kuna siis oli veel külmem, nüüd on päike juba korralikult õhku soojendanud ja ei olnud nii hull. Möödaminnes andisn intervjuu ka sõdurilehele - ehk siis muljed tagalast... :o Peale seda kohustuslik kohvikuskäik. Nüüd aga ootan suusatamise MM algust, täna treeningutest täiesti vaba päev, seega päris mõnus tunne kui kella peale kuhugi minema ei pea.

Väike reportaaz ka ringkäigust.

Isamaaline kasvatus algab maast ja madalast

post-22-1298549868_thumb.jpg

melu kohapealt

post-22-1298549919_thumb.jpg

post-22-1298549940_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole välistatud ka -85kg, kuid ega see lihtne ülesanne ei ole, st. ega kehakaalu langetamine 11 kilo ei ole iseenesest midagi keerulist, kuid eesmärk on ikka natuke kobedam välja näha, st minimaalse lihasmassi kaoga dieedi ajal, kuid see eeldab rahuliku kaalulanguse tempot, sellisel juhul plaanitud kaalulangusega jõuaksin 3 kuuga 89 kilo peale hommikuse kaaluga, st. et õhtune 90 - 91 ehk päris keeruline saab sealt olema juba 5 kilo sisse pigistamine kaalumiseks.

Selles suhtes, et kui ikka otsustad -85 kg kategooriasse saada, siis tule vend Vähi paastulaagrisse(surmalaagrisse) nädal enne suurvõistluseid! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles suhtes, et kui ikka otsustad -85 kg kategooriasse saada, siis tule vend Vähi paastulaagrisse(surmalaagrisse) nädal enne suurvõistluseid! :lol:

Kui ma nüüd õigesti mäletan ,siis sa tõmbad sa ikka varem kui nädal hinge kinni.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal natuke toidust ka ja piilume kööginurka, mida siis võrdväärselt presidendiballile peolauale panna.

Ise nimetan need pidupäevakäkid

võta pakk rasvatut kohupiima ja lisa peterselli

post-22-1298573369_thumb.jpg

keeda kolm keskmise suurusega kartulit ja purusta

post-22-1298573416_thumb.jpg

klopi kaks tervisemuna ja löö vahtu, lisa see kaussi lisa maitseained sool ja muskaatpähkel

post-22-1298573466_thumb.jpg

sega ühtlaseks massiks

post-22-1298573504_thumb.jpg

tee saadud segust sellised käkid

post-22-1298573531_thumb.jpg

küpseta 20 min 200 kraadi juures ja naudi söömist - head isu!

post-22-1298573565_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hahahaa! Ma vaatasin esimese hooga ainult esimest pilti ja mõtlesin endamisi, et ohoo, Ott on ikka päris hirmsa dieedi ette võtnud kui pidupäevaks ainult rasvata kohupiim peterselliga :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nüüd isutab ikka lihakraami järele, siis vahelduseks kanafileele on hea broilerimaks, väikesed soovitused kuidas seda maitsvalt valmistada.

Võtke kõigepealt külmutatud broileri maks ja sulatage see ülesse

post-22-1298574148_thumb.jpg

Enne keetmist puhastage ja pange vette lastes veel koos maksaga natuke keeda - see aitab eemaldada vere

peale seda kurnake ja pange pannile

post-22-1298574285_thumb.jpg

Hautage pannil, lisades sibula, soola ja muskaatpähkli - ärge pudruks hautage max min 20.

post-22-1298574372_thumb.jpg

Tulemus on hõrk ja pehme maks - mis viib keele alla.... :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Hr. Kiivikas. Vabandan kohe ette ära et ehk esitan liiga lolli ja keerulise küsimuse. Aga hakkasin siin mõtlema selle dieedi ja vormi tegemise üle. Arvartavasti oled sina ma pakun et eestis üks kõige kogenum dieeditaja kui nii võib öelda. Nimelt tekkis sihukene küsimus mul et kas sa oled oma elujooksul sellest aru saanud(tähele pannud) et millises faasis kaasab keha energia tootmisesse lihasrakke rohkem kas dieedi alguses kus rasva protsent on umbes nt 15-17 vms. Või hakkab lihast rohkem kaduma siis kui ollakse juba üsna dieedi lõpus. Kui keharasva protsent on juba alla nt 10. Või ei ole sellel kõigel yldse vahet.

Mul üks vana tuttav tuli mu juurde, tüüp oli ikka korralikult toitunud halvas mõttes :lol: n o ytleme et konkreetselt sardell nägi välja, ja küsis niimoodi et kas on mõtekas kohe julmalt hakata nö rasva põletama ja toitumist kohe päeva pealt kardinaalselt muutma. Ma nagu mõtlesin et vb niimoodi kohe sajaga peale stiilis dieeti pidama hakata polegi nii paha mõte kui ollakse umbes 25- 30 kg ülekaalus. Sellisel tegelasel võib vabalt ju 5-6 kilo kuus rasva maha minna. Ja hiljem kui juba suurem osa pekki maas hakata tähelepanu pöörama ka rohkem lihasmassi säilitamisele. Loodan et said mu mõttekäigust aru. olgugi et küsimuse püstitamine sihuke kentsakas tuli!!

Muudetud kasutaja ville1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere Hr. Kiivikas. Vabandan kohe ette ära et ehk esitan liiga lolli ja keerulise küsimuse. Aga hakkasin siin mõtlema selle dieedi ja vormi tegemise üle. Arvartavasti oled sina ma pakun et eestis üks kõige kogenum dieeditaja kui nii võib öelda. Nimelt tekkis sihukene küsimus mul et kas sa oled oma elujooksul sellest aru saanud(tähele pannud) et millises faasis kaasab keha energia tootmisesse lihasrakke rohkem kas dieedi alguses kus rasva protsent on umbes nt 15-17 vms. Või hakkab lihast rohkem kaduma siis kui ollakse juba üsna dieedi lõpus. Kui keharasva protsent on juba alla nt 10. Või ei ole sellel kõigel yldse vahet.

Mul üks vana tuttav tuli mu juurde, tüüp oli ikka korralikult toitunud halvas mõttes :lol: n o ytleme et konkreetselt sardell nägi välja, ja küsis niimoodi et kas on mõtekas kohe julmalt hakata nö rasva põletama ja toitumist kohe päeva pealt kardinaalselt muutma. Ma nagu mõtlesin et vb niimoodi kohe sajaga peale stiilis dieeti pidama hakata polegi nii paha mõte kui ollakse umbes 25- 30 kg ülekaalus. Sellisel tegelasel võib vabalt ju 5-6 kilo kuus rasva maha minna. Ja hiljem kui juba suurem osa pekki maas hakata tähelepanu pöörama ka rohkem lihasmassi säilitamisele. Loodan et said mu mõttekäigust aru. olgugi et küsimuse püstitamine sihuke kentsakas tuli!!

Tere Ville,

Ma sain su mõttekäigust aru ja proovin arusaadavalt vastata. Seda, et sellele küsimusele 100% täpselt vastata, peaks olema dieediga samaaegselt väga täpne mõõteriist, millega seda mõõta, vastasel juhul me nö spekuleerime. Loogika ja kogemused tulevad siinkohal siiski appi. Meil on igal ühel olemas nö ideaalne rasvaprotsent mille juures keha saab rahuldavalt hakkama ja suudab organismis toimuvaid protsesse edukalt läbi viia. See ei ole üleakaal ega ka alakaal, see on individuaalne ja sõltub sellest, mida me oma vanematelt geenidega kaasa saame. Niipea kui me viime keha sellest ideaalsest talle omasest protsendist välja hakkab keha ettearvamatult käituma (seda nii liigse ülekaaluga kaasnevad probleemid kui ka äärmulikult madal rasvaprotsent). Seega olen veendunud, et dieedi alguses - kui seda tehakse normaalselt mitte nö kraani kinni keeramata, ei lase organism koheselt hävitada lihasmassi (seda eelkõige treenitud harjutaja seisukohast lähtudes, sest üldjuhul võib olla ka organsimi jaoks isegi koormava massiga, millest ta on nõus pigem loobuma, et normaalsemalt saaks keha funktsioneerida). Algaja õnn on see, et tema puhul käivituvad alguses lausa väga positiivsed protsessid, kus keha on võimeline ka defitsiidi tingimustes lihast isegi juurde saama - samal ajal rasvaprotsenti vähendades.

Siit ka vastus õnnestunud dieedi eelduseks on läbimõeldud tegevuskava ja kindel graafik (mitte nii, et iga hinnaga ja mida rohkem seda uhkem), see tagab dieedi vältel normaalse enestunde ja ka hea lõpptulemuse. Võistlussport on selles osas karmim, sest ka taotluslik rasvaprotsent on kohati üliinimlik - mis ei seostu kuidagi normaalsuse ega kehaomase vajadusega. Piltlikult öeldes võib alguses kehakaal isegi seista, kuid me näeme nö muutust, et rasva läheb vähemaks ja keha muutub sportlikumaks. Hiljem sõltuvalt sellest kuhu tahame rasvaprotsendiga jõuda, peame nägema siiski ka kaalulanguse numbreid, vastasel juhul ei maksa unistada, et muutume 130 kilosest rasvamaost - lihasmäeks.

Loodan ,et said vastusest abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et kohe aus olla, siis ütlen ,et retseptid on Natalialt ja tema on nö peakokk, mina olen siis koka -õpilane ja loomulikult langevad mulle lihtsamad tööd nagu munade kloppimine, erinevate komponentide hakkimine ja koorimine, loomulikult nõudepesemine.... :lol: Küll minust ka kunagi peakokk saab.... :D

Nüüd veel midagi soolast - kas just enne magamaminekut aga miks ka mitte.

lõigu kaks sidrunit õhukesteks viiludeks ja määri küpsetuspaber kokku oliiviõliga - ja lao sidrunid sinna peale

post-22-1298578948_thumb.jpg

raputa peale riivsai - kui soovid tervislikumat, siis tatrajahu

post-22-1298578997_thumb.jpg

parmesani riivjuust samuti raputada peale

post-22-1298579026_thumb.jpg

lisada purustatud petersell

post-22-1298579065_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

maitsesta oreganoga

post-22-1298579106_thumb.jpg

laotage peale heeringas - võib olla ka kilu

post-22-1298579169_thumb.jpg

siis võtke 6 tervisemuna

post-22-1298579210_thumb.jpg

kloppige vahtu

post-22-1298579255_thumb.jpg

kala peale pange uus kiht riivsaia - või siis tatrajahu ja samuti seel parmesani ja peterselli

post-22-1298579290_thumb.jpg

valage munad ühtlaselt mööda massi laiali

post-22-1298579397_thumb.jpg

küpsetada ahjus 35-40 min 200 kraadi juures - head isu

post-22-1298579446_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hahahaa! Ma vaatasin esimese hooga ainult esimest pilti ja mõtlesin endamisi, et ohoo, Ott on ikka päris hirmsa dieedi ette võtnud kui pidupäevaks ainult rasvata kohupiim peterselliga :D

Sama siin :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×