Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

2) Lõuatõmbamine lai haare

8,8,8,6

Palju sa sellises seerjas lisarakust kasutad?

Oma keha on piisavalt raske - teen sellise tehnikaga, mis ei võimalda lisaraskust kasutada, st. et negatiivne faas on aeglaselt tunnetusega alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siis õhtusöögiks praemuna süüa on täitsa sobiv?

Ja veel märkasin, et nendel uutel Hera pakkidel oli üleval punasega mingi 15% kiri.

Mida see 15% tähendab?

Plaan endale ka uus pakk osta.

Paki osas vastas juba Raivo ära. Aga muna sobib toiduks küll. Nagu mainisin ,siis söön ka keedetud ja ka omletina, juurde kindlasti ka leiba juustu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas Maire Aunastega televiisorisse vestlema on ka plaanis veel minna? ;) Vanaema ikka tunneb huvi mul, millal Otti jälle tele-ekraanilt näha saab.

Tervita vanaema! Eks kui ajad sobivad ja kutsutakse siis ikka lähen. Vahepeal ka kutsuti, kuid mul oli see nädalavahetus juba midagi ette planeeritud ja ei saanud minna. Selle aasta mudel on teine, eksperdid vahetuvad kogu aeg, selliseid püsiliikmeid ei ole nagu varem (välja arvatud ekspert Arnold).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kellel laupäevasel ajal midagi targemat teha ei ole ja ei taha minna välja külma kätte, kuid samas on huvi raskejõustiku vastu ,siis Sparta spordiklubis on hetkel käimas Tallinna lahtised meistrivõistlused jõutõstmises. Huvitavamad katsed on alles ees, sest tulin ära tunnike tagasi, siis tugevam grupp ei olnud alustanud veel kükkimisega.

Ise varsti trenni kuna Hiiglane Vaino on jälle linnas käimas, siis ühendame täna treeningu, paistab mis sellest välja tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on ka varustusega võistlus või? Eraldi kategooriat varustuseta pole?

See oli varustusega võistlus, kuid tean et näiteks Aimar Kuusnõmm ja Sagor lubasid ilma varustuseta teha kaasa. Loodame, et õige pea paneb keegi tulemused ka üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See oli varustusega võistlus, kuid tean et näiteks Aimar Kuusnõmm ja Sagor lubasid ilma varustuseta teha kaasa. Loodame, et õige pea paneb keegi tulemused ka üles.

Kuusnõmm ja Sagor tegid ka ikka varustusega. Võibolla tegid mingi katse ilma. Aga tulemused:

Photo0194.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane trenn siis seljataga nagu mainisin ,siis käisime trennis koos Hiiglasega ja eks see motiveeris ka ennast rohkem pingutama.

Tegin käsi, Mihkel toimetas rinna ja õlaga

1) Istudes hantlitega küünarvarte kõverdamine

20kg/10, 26/8, 32/8 ja 38kg/6 (see on 2 kilo rohkem kui viimane trenn Bonsunaga)

2) Lamades prantsuse surumine

50kg/12, 65kg/10, 80kg/8, 95kg/6 !(see on ka uus isiklik rekord - arvan ,et olen veel rohkem suuteliseks eks siis järgmine raske trenn proovin 100)

3) Lamades pingil plokk biitsepistele

20kg/12, 30kg/10, 40/9

4) Ploki alla surumine seistes

16 plaat/12, 19/10, 22/7 (samuti uus rekord)

5) Ühe käega hantel konsentreeritult

18kg/10, 22/8, 24/7

6) Triitsepsi trenazöör

9 -ploki auk/12, 11/10, 13/8 (samuti uus rekord)

Triitseps on eriti heas vormis praegu - võib olla on põhjus ka selles, et ei ole saanud teda rinnatrennidega väga ära kurnata, sest ei ole õla pärast saanud suure raskusega surumisi teha, rohkem teen isoleeitud harjutusi, mis käsi niivõrd ei väsita. Igal juhul on positiivne kui mõnegi korduse või kilokese saad veel kuhugi juurde panna, sest raskused on päris korralikud.

Tegin lisaks ka aeroobset kokku 40 min. Eile ei olnud tunnet ratast sõita ja jätsin vahele, see eest magasin ja täna lasin looma välja - õpetuseks kõigile, et kui ei ole ikka trenni tunnet puhake päevake ja tehke teine päev seda korralikum trenn.

Pärast tegin kerge sauna ka külma basseini - nagu mainisin, siis tugev saun ei ole peale trenni hea, seega tegin kergema leili ja ajaliselt lühema. Mihkel küll keeldus kategooriliselt külma basseini tulemast.... :D Ma ütlesin, et kui taastuda tahad, siis õpid käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud protokolli eest -selle võib ka eraldi Jõutsõstmise teemasse panna, et seal suurem arutuelu tekiks.

Kuid mis hämmastas Aimar Kuusnõmme tulemus ilma varustuseta (kui ta seda tegi ilma) 680kilo kokku. Noorte Siim Jürgensteini tulemus 63 kilosena 210 kükki ja 215 tõmmet....(nägin kuidas ta vaevu liikus 200 kiloga ja ei loetud ära, treener Salu pani veel 10 juurde ja poiss tegi küki ikka ära.... :D ).

Imestas, et Sagor piirdus varustuseta kükis 260 kg ,varustusega ja vormis on seal 340 -350 kilo peal ära käinud. Samas 210 kil osurumist näitab, et õlg on paranenud ja lubab suruda. 315 tõmme ilma varusutseta on väga hea.

Hirsnik on enne EMV heas vormis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud protokolli eest -selle võib ka eraldi Jõutsõstmise teemasse panna, et seal suurem arutuelu tekiks.

Kuid mis hämmastas Aimar Kuusnõmme tulemus ilma varustuseta (kui ta seda tegi ilma) 680kilo kokku. Noorte Siim Jürgensteini tulemus 63 kilosena 210 kükki ja 215 tõmmet....(nägin kuidas ta vaevu liikus 200 kiloga ja ei loetud ära, treener Salu pani veel 10 juurde ja poiss tegi küki ikka ära.... :o ).

Imestas, et Sagor piirdus varustuseta kükis 260 kg ,varustusega ja vormis on seal 340 -350 kilo peal ära käinud. Samas 210 kil osurumist näitab, et õlg on paranenud ja lubab suruda. 315 tõmme ilma varusutseta on väga hea.

Hirsnik on enne EMV heas vormis.

Ma tegin jaa ilma varustuseta kindlalt. Vb ajas segadusse surumise liibuv trikoo mis näeb välja naq tavaline võistlusvarustuski :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tegin jaa ilma varustuseta kindlalt. Vb ajas segadusse surumise liibuv trikoo mis näeb välja naq tavaline võistlusvarustuski :D

Aimar sa oskad ise kommenteerida, palju Eestikatel sulle varustus + veel lisaaeg mis jäänud on kokku võiks kogusumma tuua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänane trenn siis seljataga nagu mainisin ,siis käisime trennis koos Hiiglasega ja eks see motiveeris ka ennast rohkem pingutama.

Tegin käsi, Mihkel toimetas rinna ja õlaga

1) Istudes hantlitega küünarvarte kõverdamine

20kg/10, 26/8, 32/8 ja 38kg/6 (see on 2 kilo rohkem kui viimane trenn Bonsunaga)

2) Lamades prantsuse surumine

50kg/12, 65kg/10, 80kg/8, 95kg/6 !(see on ka uus isiklik rekord - arvan ,et olen veel rohkem suuteliseks eks siis järgmine raske trenn proovin 100)

3) Lamades pingil plokk biitsepistele

20kg/12, 30kg/10, 40/9

4) Ploki alla surumine seistes

16 plaat/12, 19/10, 22/7 (samuti uus rekord)

5) Ühe käega hantel konsentreeritult

18kg/10, 22/8, 24/7

6) Triitsepsi trenazöör

9 -ploki auk/12, 11/10, 13/8 (samuti uus rekord)

Triitseps on eriti heas vormis praegu - võib olla on põhjus ka selles, et ei ole saanud teda rinnatrennidega väga ära kurnata, sest ei ole õla pärast saanud suure raskusega surumisi teha, rohkem teen isoleeitud harjutusi, mis käsi niivõrd ei väsita. Igal juhul on positiivne kui mõnegi korduse või kilokese saad veel kuhugi juurde panna, sest raskused on päris korralikud.

Tegin lisaks ka aeroobset kokku 40 min. Eile ei olnud tunnet ratast sõita ja jätsin vahele, see eest magasin ja täna lasin looma välja - õpetuseks kõigile, et kui ei ole ikka trenni tunnet puhake päevake ja tehke teine päev seda korralikum trenn.

Pärast tegin kerge sauna ka külma basseini - nagu mainisin, siis tugev saun ei ole peale trenni hea, seega tegin kergema leili ja ajaliselt lühema. Mihkel küll keeldus kategooriliselt külma basseini tulemast.... :D Ma ütlesin, et kui taastuda tahad, siis õpid käima.

Tore, et sain abiks olla, endal oli graafik ikka väga sassis. Samas rind sai ikkagi enam-vähem laksu kätte tänu isoleerivatele harjutustele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mihkel ega sinu trenngi mingi jalutuskäik ei olnud.... :D Kõigepealt kaldpink kangi surumine 140x5,150x3 + veel kergemaga, lisaks lamades hantlitega lendamine 48 kg ja kalpinki 40 -stega...., selge, et väsimuse jättis päev sisse tugev triitsepsitreening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga põnev teema, kohe huviga loen siin seda juttu Otti tegemistest!

Mul tekkis ka paar küsimust Ottile:

1) Mis stiilis sa kükki teed: kas kõrge kangiga klassikalise tõstja kükki või madala kangiga jõutõstja kükki?

2) Kas sa treenid tõstekingades või tavalistes spordijalatsites?

3) Oled sa kunagi oma käppa klassikalise tõstmise harjutustes proovinud? Tean et kulturistile on nendest vähe kasu kuid kui oled, vaataks huviga mis tulemusi oled saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga põnev teema, kohe huviga loen siin seda juttu Otti tegemistest!

Mul tekkis ka paar küsimust Ottile:

1) Mis stiilis sa kükki teed: kas kõrge kangiga klassikalise tõstja kükki või madala kangiga jõutõstja kükki?

2) Kas sa treenid tõstekingades või tavalistes spordijalatsites?

3) Oled sa kunagi oma käppa klassikalise tõstmise harjutustes proovinud? Tean et kulturistile on nendest vähe kasu kuid kui oled, vaataks huviga mis tulemusi oled saanud.

1) Varem tegin nagu kulturistid teevad ikka trapetsi ülaosas kang nagu ka enamus kulturiste, kuid siis oli seljatraumasid rohkem, praegu võtan kangi õlatagaosa juurde - mitte ka liiga poole selja peale, kuid allapoole kui varem ja seljatraumasid on nagu vähem.

2) Mul on jalapäevaks tugevama tallaga Nike jalanõud, ülakeha päevadel kasutan Nike Free mudelit - ülikerged ja väga painduvad trennijalanõud ja lasevad jalal hingata korralikult.

3) Olen 1 korra võistlenud Viljandi maakonna meistrivõistlustel klassikalises tõstmises, tookord tegin ka 9-10 maakonna noorterekordit, kaalukategooria oli seal 82,5 kg vist kui mäletan. Rebisin 70kg ja tõukasin 100kg (see oli 1995a.), loomulikult kogu harjutamine käis kulturismitreeningu kõrvalt ja tehnikast ei maksa üldse rääkidagai, tõukamine oli - rohkem surumise moodi, kuid kuidagi mul need katsed ära loeti. Rebimine samamoodi..... aga mulle on läbi aegade meeldinud kõik alad raskejõustikuga seoses, näiteks olen korra ka rammumehes võistlenud (seega olen kaasa löönud nii klassikalises tõstmises, jõutõstmises, rammumehes kui kulturismis - proovima peab kõike, et aru saada mis sulle sobib). :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna on plaanis raskem jalatrenn - seega kui õhtu poole ehk 17-17.30 paiku on veel treenijaid Revalis - siis võib jõud ühendada. Vähemalt hea kui keegi raskematel katsetel julgestab, päevasel ajal ei pruugi kedagi sellist saalis olla, kellest abi ka oleks. Eile mõtelsingi kui tegin prantsuse surumist 95kiloga (see on vaja anda kõige pealt maast sirgetele kätele - mõne mehe jaoks on see juba jõutõmme.... :D , ) Kükist ei räägigi, täna plaanis ka 210 -215 välja minna seeriatega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänast trennisissekannet saab alustada jällegi ülivõrdes - supertrenn. Mis siis teeb ühest trennist supertrenni? Eks ikka enestunne ja konsentratsioonivõime treeningu käigus. Eile sai tehtud väike laadimine - korraliku portsu jäätise ja puuviljadega, täna päeval magatud tunnike ja peale seda läks andmiseks.

1) Rohkem nagu soojenduseks säärte sirutused ette

58/10,68/10,77/10, 86/10

2) Täiskükk kang turjal

100kg/12, 130/10, 160/8, 190/6 ja viimane katse 215kg/5 (see on ka uus rekord), sidemeid kasutasin kahel viimasel seerial.

3) Jalapress (vana masin)

250/12, 300/10, 350/8, 390/6, 435/6

4) Rinnaltkükk lai

100/12, 130/8 ja viimane 160kg/6 (ka see on uus rekord, viimase jalaseeriana ei ole kunagi sellise raskusega teinud ja tunnen, et sinna jäi ka varu, teen korraliku sügava küki)

5) Ben Johnson

10x,10x,7x

Homme siis juba aerboobne trenn Arctius ja peale seda juba toidulisandite presentatsioon samas. Kellel mahti tulge maitsma uusi Hera 80 maitseid!

6)Kõhuli jalgade kõverdamine

90lbs/10, 110/8, 110/7

7) Säärtele jalad ees trenazööril

75kg/12, 95/10, 110/8, 130/6

Seega viimastel trennidel on tulnud ka uusi rekordeid ja see teeb rõõmu, sest selle taseme pealt kus ma olen ,ei ole see väga lihtne ülesanne ja tunnen, et olen suuteline veel enamaks.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, lugesin, et sul on nii mõnigi vigastus tulnud ilmselt tänu sellele, et kang on liialt kõrgel turja peal!

Kas need vigastused jäävad põhiliselt alaseljale ?

Nimelt ma teen ka kükki kang kõrgel turjal. Eelmine jalatrenn juhtus midagi täiesti müstilist. Teen oma tavapärast kükiseeriat, kui äkki ühes seerias täitsa lampi selja keskosas(isegi keskosast veidi paremale poole) käis mingi krõps läbi ja peale seda ei saanud mitu tundi selga liigutada, kuna meeletu valu sees. Justkui kiskus lihas või närv! Asja teeb veel huvitavamaks see, et tehnika oli 100% kontrolli all ja seeria alles algusjärgus nii, et meeletut pingutust nagu polnud.(160kg kangil ja 4kordus 8-sest seriast) Mul endal on olnud alaselja vigastus, peale mida olen õppinud selga hästi tunnetama, kuna muidu ei oleks võimalik üldse vigastusest välja tulla. Nüüd on 2 päeva möödas ja selg on ainult veidi paremaks läinud, eile lõi veel tugevaid valusahmakaid selja lihasesse või närvi. Valu tekib just siis, kui teatud asendis on sunnitud seljalihas töösse kaasata.

Midagi väliselt ei paista ja sinine ei ole. Valu võib isegi veidi võrrelda sellega, kui olen kaela soone ära tõmmanud ja pead kuhugi poole pöörata ei saa, lihtsalt et seljaga asi hullem, kuna selg on pidevalt töös ja seoses sellega ka valu rohkem.

Tahtsin küsida, et on sinul olnud taolist ära tõmbamist seljas. Eriti huvitavaks teebki asja see, et ei olnud see ära tõmbamine ei seljatrennis, ega ka seljale järgnevas trennis. Puhanud seljaga sooritatud tehniliselt korralikud kükid ja klõps midagi paigast ära :o

Jalgu õnneks alt ära ei löönud ja teiste abiga sain kangi pukkidele, midagi ära ei lõhkunud jõusaalis :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töö käib ja eks see motiveerib kõiki Fitness.ee lugejaid kui Otil rekordeid tuleb nagu seeni pärast vihma. Millal dieediga alustad? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ott, lugesin, et sul on nii mõnigi vigastus tulnud ilmselt tänu sellele, et kang on liialt kõrgel turja peal!

Kas need vigastused jäävad põhiliselt alaseljale ?

Nimelt ma teen ka kükki kang kõrgel turjal. Eelmine jalatrenn juhtus midagi täiesti müstilist. Teen oma tavapärast kükiseeriat, kui äkki ühes seerias täitsa lampi selja keskosas(isegi keskosast veidi paremale poole) käis mingi krõps läbi ja peale seda ei saanud mitu tundi selga liigutada, kuna meeletu valu sees. Justkui kiskus lihas või närv! Asja teeb veel huvitavamaks see, et tehnika oli 100% kontrolli all ja seeria alles algusjärgus nii, et meeletut pingutust nagu polnud.(160kg kangil ja 4kordus 8-sest seriast) Mul endal on olnud alaselja vigastus, peale mida olen õppinud selga hästi tunnetama, kuna muidu ei oleks võimalik üldse vigastusest välja tulla. Nüüd on 2 päeva möödas ja selg on ainult veidi paremaks läinud, eile lõi veel tugevaid valusahmakaid selja lihasesse või närvi. Valu tekib just siis, kui teatud asendis on sunnitud seljalihas töösse kaasata.

Midagi väliselt ei paista ja sinine ei ole. Valu võib isegi veidi võrrelda sellega, kui olen kaela soone ära tõmmanud ja pead kuhugi poole pöörata ei saa, lihtsalt et seljaga asi hullem, kuna selg on pidevalt töös ja seoses sellega ka valu rohkem.

Tahtsin küsida, et on sinul olnud taolist ära tõmbamist seljas. Eriti huvitavaks teebki asja see, et ei olnud see ära tõmbamine ei seljatrennis, ega ka seljale järgnevas trennis. Puhanud seljaga sooritatud tehniliselt korralikud kükid ja klõps midagi paigast ära :o

Jalgu õnneks alt ära ei löönud ja teiste abiga sain kangi pukkidele, midagi ära ei lõhkunud jõusaalis :D

Selga on võimalik vigastada ka korraliku tehnikaga kükkides - minu enda kogemus. Näitena eilses trennis kui selle kükiseeria tegin, kükkisin kuni 190kg kang üleval trapetsi ülaosas - ja tundsin just selja alaosas nimme piirkonnas ebamugavat tunnet. Kuna selg on nõgus küki aeg, siis sellise raskusega tunnen justkui surub alaosas diski välja (keeruline kirjeldada, kuid selline tunne on), viimase katse võtsin kangi harjumuspäraselt õlatagaosa juurde ja raskus jaotus keha peale ühtlasemalt ja ei surunud niivõrd selgroo peale ja sain teha ilamebamugavustundeta. Õhtul krõksutasin veel selga paika - täna on ok.

Muutsin tehnikat kuna üks randmetest andis tunda ja kangi alla minnes on ranne sellises natuke väänatud olekus, kuid edaspidi jätkan kindlasti harjumuspärase tehnikaga kang natuke allpool (soovitan proovida).

Analoogset asja nagu sinul on ka minul varem olnud - vähemalt selle kirjeldus järgi. Üldjuhul on sellised nö kerge ehmatusega pääsenud vigastuste puhul ka taastumine kiire, seega ära liigselt muretse anna natuke rahu ja ära kohe järgmine trenn kas tõmmet või kükki mine tegema (tee lihtsamaid jalaharjutusi kus selg niipalju koormust ei saa).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×