Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Aga seletage see ära, et kui on teada probleemi mastaap, siis miks ei võeta vastavaid meetmeid kasutusele? Nt. 100% kontroll(nii pro kui klassikalise raames)? Küllap siin on võimalikud kaht tüüpi põhjendusi - see mis ametlikult öeldakse ja mis tegelikult siis asja tingib :D

Rahvas ei taha näha pisikesi poisse. Kulturismis ringi liikuvad rahad väheneksid.

Kontrollid on kallid. Kui niigi sissetulekud väheneksid suurte poiste kontrollide tõttu, siis kust seda raha ikka võtta kontrollide jaoks. :P

Ehk tänapäeva kulturism on üles ehitatud sellele, et laval oleksid võimalikult suured kollid ning publiku huvi maksimaalne. Lisaks müüvad suured kollid ajakirjades toidulisandeid ning see on mitme-miljardi dollarine äri.

Eemaldades sellest pildist steroidid, jõuame kohta kus näevad kõik välja nagu klassikud vms. Ning kuigi paljud vaataksid selle peale positiivselt - on ilmselgelt jõutud asjadega niikaugele, et vähemalt hetkel, keegi seda katsetada ei julgeks. Vbl hea põhjusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah kui seda asja ei oleks nii käest lastud, siis vaadataks siiani ka "klassikuid" Mr. O Zane, Scott jne - omal ajal olid ju need mehed iidolid ja eeskujud kuhu pürgida. kuid lastes ohjad lõdvaks, on raske seda tagasi tuua. Tuuaksegi kuid amatöörspordi kus paneused olematud....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott kas sinuarust on Saun hea taastusvahend? Mida soovitaksin nooremale treenijale, näiteks kätele, neid treenin nädalas kaks korda.

Viskan niisama enda arvamuse ka, et:

Saun ma arvan, et võib nii mõneski mõttes taastumisele kaasa aidata, kuid nagu ka kõige muuga - tuleb piiri pidada, sest liigne kuumus ja liiga tihe kasutamine on siiski organismile koormav ning võib vastupidist mõju avaldada.

Nooremale treenijale ma väga mõtet ei näe käsi oluliselt treenida.

"Lift heavy, eat right = profit"

Piisavalt raskete baas-harjutustega saavad need käed sul vatti küll ja küll. Kui soovid neid ekstra koormata siis tee kitsa althaardega lõuatõmbeid. Arendab selga praktiliselt võrdväärselt pealthaarde variandiga, kuid lülitab sisse korralikult ka biitsa.

Ise olen suhteliselt edasijõudnud ning minu nädala koormus kätele on 2 harjutust biitsale ja triitsale ning 1-2 seeriat. Ning käed on vaieldamatult minu keha tugevaim külg. Ei ole lihtsalt vaja neid eraldi niiväga piinata, kui ülejäänud harjutustepagas on rasked baasharjutused.

Biits saab korralikult seljaharjutustes vatti ning triits rinna omadel. :)

Liigne treenimine vähendab tulemusi, mitte ei paranda.

Kui käed ei arene siis soovitan üldse käte treenimine ära lõpetada. Võid avastada, et just siis hakkavad käed kasvama, kuna saavad lõpuks vajalikku puhkust. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott kas sinuarust on Saun hea taastusvahend? Mida soovitaksin nooremale treenijale, näiteks kätele, neid treenin nädalas kaks korda.

Ise sauna just sel eesmärgil kasutangi. Kuid just eraldi päeval, siis teen mitu korraliku leili ja peale seda külma vee all - eile alles olid lihased väga valusad, peale korraliku saunapäeva ja korraliku und on täna lihaste seisukord tunduvalt parem, seega saun on kindlasti kaasa aidanud taastumise kiirendamisele.

Kõva trenn ja saun samal päeval kkku ei käi - kuna süda saab ligselt koormust - varasem kogemus ka olemas, kus lausa paha võib hakata, seega tugev saun puhkepäev ja kerge leil peale trenni on ok.

Mis puudutab üldse trenni - siis miks peaks käsi nädalas kaks korda treenima ja muid lihaseid 1 kord? Kas käed vajavad siis rohkem koormust kui suured lihased - kus käed ka nagunii kaasa töötavad. Tihti nagu Arch kirjutas, kiputakse sellise lisatrenniga pigem enesele karuteene tegema ehk lisakasvu ei pruugi tulla, kuna käed sattuvad ületreeningusse. Seega kui soovid käsi eelisarendada, siis treeni neid nädala alguses peale puhkepäeva kus energiat on rohekm ja sellest piisab. Ülejäänud määratleb ära aeg ja järjepidevus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahvas ei taha näha pisikesi poisse. Kulturismis ringi liikuvad rahad väheneksid.

Kontrollid on kallid. Kui niigi sissetulekud väheneksid suurte poiste kontrollide tõttu, siis kust seda raha ikka võtta kontrollide jaoks. :P

Ehk tänapäeva kulturism on üles ehitatud sellele, et laval oleksid võimalikult suured kollid ning publiku huvi maksimaalne. Lisaks müüvad suured kollid ajakirjades toidulisandeid ning see on mitme-miljardi dollarine äri.

Eemaldades sellest pildist steroidid, jõuame kohta kus näevad kõik välja nagu klassikud vms. Ning kuigi paljud vaataksid selle peale positiivselt - on ilmselgelt jõutud asjadega niikaugele, et vähemalt hetkel, keegi seda katsetada ei julgeks. Vbl hea põhjusega.

Siinkohal ma ei nõustuks. Nii palju kui ma "rahva" arvamust tean, siis neid(kes selle alaga kokku ei puutu ehk siis enamus) kohe kindlasti need suured kollid ei sümpatiseeri ning veel vähem tahetakse nende taolisteks saada. Pigem on just klassikute välimus eeskujuna motiveerivam, sest siis see ei tundu nõnda kauge siht ning seeläbi tundub ka saavutatavam. Mina olen täheldanud (pigem) tendentsi, et "rahvas" hoiab pigem kolli-eeskuju tõttu toidulisanditest eemale, sest tegelikult pole see midagi sellist, keda neile vaadata meeldiks ja veel vähem kelleks saada tahaksid.

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siinkohal ma ei nõustuks. Nii palju kui ma "rahva" arvamust tean, siis neid(kes selle alaga kokku ei puutu ehk siis enamus) kohe kindlasti need suured kollid ei sümpatiseeri ning veel vähem tahetakse nende taolisteks saada. Pigem on just klassikute välimus eeskujuna motiveerivam, sest siis see ei tundu nõnda kauge siht ning seeläbi tundub ka saavutatavam. Mina olen täheldanud (pigem) tendentsi, et "rahvas" hoiab pigem kolli-eeskuju tõttu toidulisanditest eemale, sest tegelikult pole see midagi sellist, keda neile vaadata meeldiks ja veel vähem kelleks saada tahaksid.

:)

Täielikult toetan Sind htilga. Olen samuti kuulnud paljudelt just täpselt samasugust seisukohta, sealhulgas ka oma lähedastelt. Suurte kollide kohta öeldakse lihtsalt: "Liig, mis liig ning väga kole kohe". Seega tundub, et vanasõna peab paikka "Liiga hää põle ka hää" :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks inimeste maitsed on nii erinevad, et neid fänne jagub nii jämedatele kui väikestele poistele, mida nooremad on tegelased, seda rohkem üldjuhul fännatakse selliseid "kolle". Kuid ükskord kui saadakse aru ,et jõuluvana pole olemas, siis ajapikku võib see arvamus muutuda. Selge, et tavainimsesele tänavalt on meie klassikud ka suured poisid - kui särk maha visata...seega enamus inimeste jaoks ongi see tase juba väga kaugel tavainimese nägemusest lihasmassi osas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ujumise EM taustal võib tuua hea näite - alaliit keelas üheselt nn. supertrikoode kasutamise, mis omakorda tähendab seda, et isegi lühikesel distantsil jäävad võitjate ajad sekund-paar kehvemaks kui varem. See on aga ujumise kontekstis terve igavik. Ehk et tõmmati "edasiarendusele" kriips peale ja kõik. Vähemalt mina usun, et spordiala sellest ainult võitis.

Kui profikulturismis selline asi teha ja suurtele onudele uriinitopside ja kitlitega WADA inimesed ligi lasta, oleks see kindlasti tagasilöök ala populaarsusele. Samas ma arvan, et tagasilöök ei oleks mitte niivõrd suurte onude kadumine lavalaudadelt (mida "teadjad" tunduvad paaniliselt kartvat), kuivõrd sisuliselt terve profisportlaskonna valemängijateks tunnistamine. Mõelge, kui maailmatasemel suusatajad in corpore avalikult tunnistaksid, et neil on kõigil EPO kotid säärte küljes. Ala järelkasvule see just kuigi hästi ei mõjuks.

Samas minu arvamus on, et kulturismil on vaja sealt august ikkagi läbi sõita selleks, et sealt tugevamana välja tulla. Et friikide väljanäitusest saaks ala, mis on esteetika, idealismi ja tervisliku eluviisi aluseks :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem on selles, et sportlased ise tahavad võita. Ning paljud teevad selle jaoks ükskõik mida.

Kui mõni esimese otsa mees on niivõrd kaval, et suudab kontrolle vältida ning keemia abiga super tulemusi teha, siis vaatavad ka talle järgnevad mehed, et muud üle ei jää ja peab kasutama - sest vastasel juhul esikohale asja ei ole. NIng nendest järgmised vaatavad ka sama jne jne jne.

Probleem ongi selles, kui võidutahe ületab seda mida olemasolevate reeglitega lubatud teha on. Otsitakse lahendusi kuidas oma puudujääke likvideerida mistahes viisil.

Mõelge, mis toimub sportlase peas, kui ta enda arust annab endast 100% ning ikka ei ole tipule lähedal. Paljude jaoks on see ebanormaalselt demoraliseeriv. Ning paljud rabavadki "lahenduste" järele kuna ei olda nõus reaalsusega, et vbl olemasolev geneetika ja töötahe ei ole lihtsalt piisav, et tippu jõuda. Kes see ikka tahaks tunnistada kaotust ning kogu senine elu pm. minema visata.

Aga faktid on, et mitte igaüks pole loodud võrdselt ning tippu mõni lihtsalt ei jõua. Tehku mis teeb. Ning selline reaalsus pole lihtsalt kõigile vastuvõetav.

Ma tean, et mulle küll ei oleks, kui saaksin peale 10-t aastat oma elu pühendamist mingile spordile lõpuks selgeks, et mu geneetika pole just kõige parem selle ala jaoks ning ma lihtsalt ei suuda ühegi valemiga (olgu siis vaimne või füüsiline) tippu jõuda. Mul oleks täielik "fuk this shit" tunne, ning ma arvatavasti prooviksin ka kuidagi oma võimeid "parandada".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem on selles, et sportlased ise tahavad võita. Ning paljud teevad selle jaoks ükskõik mida.

Loomulikult. Seepärast ongi vaja tugevat reglementatsiooni ja selle täitmist. Dopingut ei saa kunagi spordist täielikult elimineerida, kuid sõela saab teha võimalikult tihedaks. Praegu on kulturismis (sh. amatöörides) sõela augud nii suured, et mehed kõnnivad sealt sirge seljaga läbi :) Ja et IFBB ei tohiks olla liiga mures, mis saab spordist siis, kui sinna mingi tõsiseltvõetav sõel ette tekitada.

Olen kindel, et IFBB PRO-divisjonil on piisavalt klotsi, et esimesele kuuele igal võistlusel tops valmis panna. Seda aga ei tehta, sest siis kukub see ebaloomulik ja jätkusuutmatu koloss kohe kokku nagu Kreeka majandus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, aga toidulisandi äri on mitme-miljardi dollari suurune. Ning see on kõik üles ehitatud sellele, et tavainimest petta illusioonidega, et lisandid on põhjus, miks kõik need tüübid suured on.

99.9% lisanditest ei tööta või nende mõju on saavutatav tavatoiduga. Ehk, kui elimineerime Pro'de hulgas dopingu, siis ei ole ajakirjade kaantele muud panna, kui klassikuid. Kuid nende füüsis, mille saavutamine on võtnud aastakümneid, ei ole eriline stiimul, mis sunniks kedagi lisandeid proovima.

A'la pilt Imre Vähist ning mingist lisandist ja juures kiri - osta ning söö seda võimast lisandit, ning 10a pärast oled ka sina sellises heas vormis. Lol.

Seni kuni rahvas elab illusioonis, et lisandid on põhjus miks paljud suured poisid nii suured on, on äris ka suured rahad. Niipea, kui see illusioon suuremahuliselt õhku lasta siis kaovad ka rahad.

Niigi on Kulturism pm. hobisport, kuna arvestatavad summad on ainult Pro liigades ning isegi seal on see tihtipeale naeruväärne.

Keemia peale kulutab mõni ligi 100 000 dollarit aastas. Mr. O esikoht on mingi 250k? Lol. Heal juhul Top-10 mehed on piisavalt head, et sebida ka muid võite endale ja sponsorlepinguid millest elada ja veidi kõrvale panna - kuid tõeline papi kokkulükkamine toimub siiski esikoha meeste seas.

Võrreldes mingite muude aladega, kus piisab ainult platsi ääres pinki soendada ja teenid ka rohkem.

Probleeme on antud alaga palju ning mõned aastakümneid päris sügavalt edasi arenenud. Lihtsalt lahendusi pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arutelu on huvitav, sest see on reaalsus. Ei maksa arvata ,et kulturimis toimub mingit ülekavaldamist ,et keegi ei jää vahele, tänu sellele ,et ta "oskas" panna. Probleem on selles, et kontroll ei ole piisavalt tugev ja elu on näidanud, et kes ikka kontrolli lähevad, need ka vahele jäävad - mitte alati, kuid enamjaolt. Mujal riikides on võimalik lisaks veel dopinguvõtjatega manipuleerida - selle heaks näiteks oli Azerbaidazaani MM 2010, kus mitte ühtegi vene ega azerbaidzaani sportlast vahele ei võetud, muud sportlased kes aga võeti ka vahele jäid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, aga toidulisandi äri on mitme-miljardi dollari suurune. Ning see on kõik üles ehitatud sellele, et tavainimest petta illusioonidega, et lisandid on põhjus, miks kõik need tüübid suured on.

99.9% lisanditest ei tööta või nende mõju on saavutatav tavatoiduga. Ehk, kui elimineerime Pro'de hulgas dopingu, siis ei ole ajakirjade kaantele muud panna, kui klassikuid. Kuid nende füüsis, mille saavutamine on võtnud aastakümneid, ei ole eriline stiimul, mis sunniks kedagi lisandeid proovima.

See ongi see, mida kulturismifunktsionärid praegu kardavad. Kollidega jahu reklaamimine on järeleproovitud asi ja töötab. Ka kreeklastel oli kümme aastat võimalik oma vedurijuhtidele kuus 300 EUR kätepesu tasu maksta. Probleem on selles, et see pole pikemas perspektiivis jätkusuutlik. L-Euroopas on kärped nii rasked, kuna inimesed on harjunud illusoorse eluga. Aga see illusioon ei kesta igavesti.

Samas on ka teine vaade - Vähja või Kooviti füüsis on paljudele inimestele oluliselt vastuvõetavam kui Dennis Wolfi oma ja soov nendega samastuda suurem. Kui teha spordiringkonnas sees samasugune paradigma muutus mida avalik üldsus evib, võib tulemus olla kordades parem praegusest.

Ise usun, et Vähja pildiga purk võib müüa oluliselt rohkem kui Wolfi pildiga, kuid seda ainult juhul, kui PRO-divisjon ennast korra "alasti rebib" ja suurpuhastuse ära teeb. Võtab selge suuna uue (ehk siis vana) idealismi poole. Aga üldiselt tuleb endale aru anda, et teoritiseerida on mõnus. Kui endal oleks 100m USD väärt toidulisandibränd, ei tõttaks ise uisapäisa muudatusi sisse viima. Samas - revolutsioon tõuseb alati "rahva seast" st. stagneerunud tipp ei püsi seal igavesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks nii ta ole.

Idee poolest oleksime võinud juba ammu bensiinimootoritega autod erru saata ning reipalt vesiniku peal sõita. Aga Pole need muutused lihtsad tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See asi ei muutu enne kui süsteem muutub selliseks nagu Rootsis, kus iga kell võib sulle narkorühm sisse tulla ja sulle testi teha, rääkimata siis võistlustel kontrollimisest. Et ei pea alaliit ise tellima, aga kui on teada et võistlus toimub, siis kontrollid lihtsalt tulevad. Selge, et eri maades toimub see erinevalt ja ega üleöö siin midagi ei muutu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduseks midagi rõõmsamat ka... ;)

Teisipäeval 6. detsembril olid Estonia Talveaeda kutsutud viimasel poolaastal edukalt esinenud sportlased ja treenerid. See on EOK poolt traditsiooniks saanud üritus, kus kaks korda aastas peetakse meeles sportlasi ,kes on käesoleval aastal edukalt Eestit esindanud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Sportlasi ja treenereid autasustas EOK president Hr.Mart Siimann ja peasekretär Toomas Tõnise.

Eesti spordile on see aasta olnud päris edukas, kokku on võidetud 123 medalit rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt ja aasta ei ole veel läbi, sest käimas on veel võistlusi.

EKFL -jaoks on see aasta olnud läbi 45. aastase kulturismiajaloo kõige edukam. Kokku on võidetud 12 tiitlivõistluste medalit ja lisaks hulgaliselt finaalikohti suurvõistlustel. Esmakordselt toodi koju kaks maailmameistritiitlit: Taavi Koovit klassikalises kulturismis ja Oleg Anissimov fitnessis, lisaks Natalia Nazarenko - Kiivika hõbemedal MM -lt ja Euroopa absoluutne meistritiitel fitnessis.

Autasustamis tseremooniale olid lisaks sportlastele palutud ka nende treenerid: Fred Antson ja Ott Kiivikas samuti alaliidu president Arnold Tokko.

post-22-0-62799400-1323430039.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem on selles, et sportlased ise tahavad võita. Ning paljud teevad selle jaoks ükskõik mida.

Kui mõni esimese otsa mees on niivõrd kaval, et suudab kontrolle vältida ning keemia abiga super tulemusi teha, siis vaatavad ka talle järgnevad mehed, et muud üle ei jää ja peab kasutama - sest vastasel juhul esikohale asja ei ole. NIng nendest järgmised vaatavad ka sama jne jne jne.

Probleem ongi selles, kui võidutahe ületab seda mida olemasolevate reeglitega lubatud teha on. Otsitakse lahendusi kuidas oma puudujääke likvideerida mistahes viisil.

Mõelge, mis toimub sportlase peas, kui ta enda arust annab endast 100% ning ikka ei ole tipule lähedal. Paljude jaoks on see ebanormaalselt demoraliseeriv. Ning paljud rabavadki "lahenduste" järele kuna ei olda nõus reaalsusega, et vbl olemasolev geneetika ja töötahe ei ole lihtsalt piisav, et tippu jõuda. Kes see ikka tahaks tunnistada kaotust ning kogu senine elu pm. minema visata.

Aga faktid on, et mitte igaüks pole loodud võrdselt ning tippu mõni lihtsalt ei jõua. Tehku mis teeb. Ning selline reaalsus pole lihtsalt kõigile vastuvõetav.

Ma tean, et mulle küll ei oleks, kui saaksin peale 10-t aastat oma elu pühendamist mingile spordile lõpuks selgeks, et mu geneetika pole just kõige parem selle ala jaoks ning ma lihtsalt ei suuda ühegi valemiga (olgu siis vaimne või füüsiline) tippu jõuda. Mul oleks täielik "fuk this shit" tunne, ning ma arvatavasti prooviksin ka kuidagi oma võimeid "parandada".

Väga õige jutt.

Ise ma olen endale teadvustand et olen geneetiliselt vale ala peal. Peab olema rahul ka nende saavutustega. Aga paljud sellest aru ei saa.

Meil mõningad, isegi väikese, kohaliku rinnaltsurumise võistluse jaoks pushivad end teatud ainetega üles. Saaks ainult 10 kg. juurde.

Üks oli viimane võistlus päris õnnetu. Ta arvas et võistlus toimub 2 nädalat hiljem ja jäi "pudru" söömisega hiljaks. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töönädal läbi ja trennid tehtud - esimene tugevam trenninädal ja ütleme nii ,et ei ole vormil viga. Täna tegin seljatrenni ja viimase harjutusena tegin jõutõmmet 180kg/6 seeria, sinna jäi veel ka kerge varu, seega ei ole paha, sest kaal ka jätkuvalt 89,0kg hommikul. St. on tõusnud kilokese, kuid eks see on ka normaalne, sest tugeva trenniga, tõmbab ikka vett ka korralikult lihasesse.

Eile tegin rinnatrenni ja läksin tasa ja targu nagu ka täna kus jäi varu sisse, sest esimene käetrenn, pingutasin selgelt üle, seega parem jätta sisse ja nädal nädala kaupa välja lasta.

Homme liigun siis Viljandisse, kus olen Vivaspordis saalis nõustamas ja segan ka toidulisandeid. Lisaks presenteerin ka uut raamatut "Revitalisatsioon ehk kuidas elada 100 aastaseks". Õige pea peaks tulema välja ka selle lisatrükk, seega ärge kiirustage liigselt jõulukinkide ostmisega, vaid oodake ära kui raamat välja tuleb. Kohe - kohe on tulemas ka järgmise 2012 aasta seinakalender - sellel aastal siis "Sambad" teemal - ehk siis kuulsast fotosessioonist teeme ka kalendri - vihjena see tuleb vinge... ;)

Homne päevakava - ja ootan aktiivset osavõttu Viljandis!

post-22-0-34258300-1323459091.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetus seljataga ja uus töönädal kohe kohe hakkamas. Nädalavahetus möödus Viljandis nostalgilises seltskonnas ja väga lõbusalt.... ;) Vivaspordi jõulupidu oli väga vahva, päeval olin treeneriametis koos tippsõudja Kaspar Taimsooga, tema aitas läbi viia sõudmise võistlusi, mina võtsin vastu rööbaspuudel surumise ja rippumise tulemusi. Rahvast tegelikult päevases osas eriti ei olnud, kuid seda osavõtlikumad olid mulgid õhtuses programmis.... :D

Sai käidud saunas ja jääaugus - super tunne peale seda, külma õlut ka veel peale sauna ja väga hea. Õhtul mängisin siis oma selle hooaja esimese jõuluvana Vivaspordi rahvale ja oli ütlemata lõbus. Õhtul jätkus pidu kohalikus ööklubis, koos Skyplussi hommikuprogrammi teijatega, nendega tisksusime hommuni välja... :D Olgu öeldud, et minu viimasest käigust nende hommikuprogrammi muutus niipalju ,et Kivisaar hakkas trennis käima... ;) Nii , et minu missioon on täidetud kui suudan tuua mõnegi inimese spordi juurde.

Tore oli näha koolivendi ja naabripoisse, keda ma ei olnud mõndasi 15 - 20 aastat näinud, tükk tegemist oli inimeste äratundmisega... ;) Tundubki ,et keha vananeb, kuid sisu oli meestel sama nagu 15 aastat tagasi. Igal juhul väga meeleolukas nädalavahetus ja väga palju positiivseid emotsioone sai.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimene tööpäev seljataga ja päris tegus. Hommikul helistati ,et jõusaaliseadmed on kohal ja päeval sai korraliku aeroobse nende mahavõtmise ja sissetarmisega, õnneks leidus hulgaliselt abikäsi, nii et kokkuvõttes läks asi ladusamalt kui oleks võinud arvata. Homme veel kokku keerata ja kodanik Fokin saab oma THK korralikult hakata trenni tegema.... :D

Hommikul viisin auto hooldusesse ja päeval tuli siis taksoga ringi kimada, homme saan kätte, tehti regulaarhooldus ja mingi tehase asi oli ka mis nad ise ära vahetasid, kuid pean Hondat kiitma, siiani on teeninud väga hästi. Alates 2005a olen Hondaga sõitnud ja mitte kordagi ei ole probleeme teepeal juhtunud... ;)

Kuna viisin auto Catwesi - siis oli mõistlik ka Spartasse vahelduseks trenni minna - rahvast oli palju nagu esmaspäeviti saalides ikka, peremees Mart ütles, et isegi rahulik täna.. ;) Kuna tegin käsi, siis ei olnud ka seadmete osas eri nõudmisi, enamus ikka vabaraskused ja plokk. Kõhtu proovisin uut HOIST firma pinki ja töötas küll superhästi, tegemise lõpuks olid juba küljed nii valusad, näis mis homme saab... :D Juurde ikka aeroobset kokku siis möödaminnes 5 km jooksu - see aitab hoida kaalunumbrid kontrolli all, nii olin õhtul enne viimast toidukorda 0,5 kilo kergem kui hommikul enne esimest toidukorda, st. et saan täiesti normaalse kalorrazi juures olla ja ei lähe põrsaks kätte ära.

Riietusruumis trehvasin ka meie esiklkassikuid Rigot ja hr. maailmameistrit, kui viimane oli ikka inimese näoga, siis Raigol olid juba korralikud põsed tekkinud ja ütles, et parem kui ma Raini ei näeks.... :D Seega vendadel on ikka sum- summid korralikult kallal käinud.

Homme paugutan siis jalgu, tunne on et ehk tuleb midagi enamat kui eelmisel nädalal. Eks sellest kirjutan juba homme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli siis füüsiliselt jällegi töine päev - tuli eile sisse tassitud trenazöörid lahti võtta ja omakorda kokku panna - see võttis oma neli tundi, kuid saime saali lõpuks üles. Tegin pilte ka eks panen õige pea välja. Vähemasti alates tänasest saavad Tallinna Tööstus Haridus Keskuse õpilased tasuta jõusaali kasutada. Koolipoistele on seal küll kõik vajalik olemas, homme tulevad veel rattad ja sõudeergomeeter ja ongi ka kardio osas esmane hädavajalik olemas.

Pole harjunud füüsilist tööd tegema.... :D ja peale seda olingi päris kutu, läksin trenni ja peale esimest harjutust tundsin ,et paras vägistamine ja jätsin trenni pooleli ja otsustasin ,et teen jalgu uuesti homme, vaatame mis vahe on kui kontoris istun ära ja õhtul lähen.

Täna piirdusin 1 harjutusega milleks oli täiskükk kangiga: algus oli ok, tegin ilma sidemeteta 100/12, 130/8, 150/8 varuga, siis panin kergelt sidemed - olin koju unustanud soojendussokid ja ilma nendeta on sidemed suht ebamugavad peal, seega panin 170kg tegin 6 seeria, kuid kuidagi raske oli, kuna viimane trenn jalale tegin 180/6 ja midagi jäi sisse ka panin seekord 185kg, sidusin sidemed tugevamini ja siis oli eriti ebamugav teha, segas täiega, seega ei saanud kükile korralikult keskenduda ja tegin 185kg/3 seeria ja siis loobusin, vaatasin ,et toss on väljas ja läksin ära sauna.

Õnneks olen õppinud keha kuulama ja tavaliselt tegin trenni lõpuni, kuid mingit rahuldust ei saanud, kuid oli vaja ikka ära teha, nüüd kui ei tule jätan pooleli (neid trenne ei ole palju ehk paar aastas... :D ) ja tulen järgmisel päeval ja üldjuhul on kohe ka teine minek. Seega soovitus, ärge vägisi punnige ja laske loom välja siis kui tunnete, et tunne on super.

Täna valutas kõht meeletult eile Spartas tehtud HOISTI trenazöörist nagu poleks varem kõhtu treeinudki - ei mäletagi kunas kõhulihased viimane kord nii valusad olid. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Said tunda meie hargipäeva elu siis :D peale füüsilist tööd trenni :)

Eks ma olen kunagi ka käinud peale füüsilist tööd trennis ja eks sellega harjub ka ära, viga on selles kui harva käid nii ,siis tõmbab plätuks eriti kui toitu ka juurde ei viska - süüa saab igal juhul nii rohkem, seegi positiivne... :D

Panen mõned pildid uuest Tööstushariduskeskuse saalist - kui Fokin mandliopist ära taastub saab seal lammutama hakata.

post-22-0-57105700-1323876435.jpg

post-22-0-01099000-1323876441.jpg

post-22-0-63409000-1323876446.jpg

post-22-0-94080400-1323876451.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×