Jump to content

Recommended Posts

Tagasi artikli juurde

-Janar Rückenberg

... See lugu on vaid üks väga paljudest ja ilmselt ei ole vaja kahelda selles, et nii mõnigi kaasvõitleja on sääraseid arusaamu korduvalt kogenud. Iga kord, kui ma midagi sellist kogen, siis saan ma sisemiselt pahaseks, päris ausalt. Ma mõtlen, et mis asi on suur. Kui suur on suur? Millist suurust te siis näha tahate? Kuna ma olen kulturist, kulturismivõistlustel võistelnud, kas ma pean siis külg ees ustest sisenema ja väljuma? Kui te tahate suurt inimest näha, siis vaadake neid 400 kg – seid ameeriklasi, kes on ennast nii suureks õginud, et ei suuda enam oma jõududega taguotsagi pühkida. Vot see on suur inimene. Inimesed segavad ära tavalise absoluutse suuruse ja sportliku suuruse.

...

sellest kulturismist aru. Eks see on ühelt poolt ka arusaadav, kuna kulturism on omamoodi ala. Aga ausalt, mind häirib see. Ma valetaksin, kui ütleksin, et ei häiri ja arvan, et ükski selle ala viljeleja ei jää tegelikult ükskõikseks, kui öeldakse, et sa oled suur või sa oled väike. Lihtsalt, kes seedib seda kergemalt, kes raskemini. Aga nagu ütlesin juba enne, eks need segased arusaamad ongi müütide taimelava. Kui öeldakse, et sa oled kulturist, siis eeldatakse, et sa näed samasugune sooniline ja kiuline isegi une pealt välja.

Selline mõtisklus sedakorda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavainimene ei vaatagi inimest kui kulturisti. Ja kui on kõrvuti 2 meest, kellel pole just õllekõhtu ees, siis on selge, et öeldakse suurem selle kohta, kelle õlad riided seljas laiemad paistavad. Tavainimesel on sellest kvaliteedist ikka täiesti ükskõik. Suur mees on see, kes on SUUR (ei räägi siin suurtest õllekõhtudest, vaid tavamõistes suur ja mitte pekine). See, kellel on suur õllekõht ees, see on paks ja kellel see riiete alt välja ei paista, aga on suur, see ongi suur. Loomulik täiesti :P .

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitaval kombel eelistan ma ise pigem madala rasvaprotsendiga (alla 10) vormi ja ei soovi "hiiglaslikku" keha, eelistan väiksemat, aga kvaliteetsemat, raami. On ju tore, kui saad ikkagi normaalseid riideid kanda ja vastassugu uneleva pilguga peale vaatab. Kui 80ndad välja jätta, siis lihamäed pole õrnemale soole kunagi meelejärgi olnud.

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minujaoks on mõiste SUUR(kui me räägime spordi ja treeningute kontekstis) positiivne omadus mida ei omistaks paksule ja vormist väljas inimesele.

Samas teema on natuke tuttav kuigi ei tegele ise kulturismiga.olen kogenud ka neid ütlemisi,et oi sa ju nii kõhn ja näe see ja too tüüp (tegelikult rasvunud)mees on kindlasti ka väga tugev sest ta on ju nii turske.

ilmselt tavainimene ei saa asjast aru ja mõtleb niipidi,et tüüp teeb küll trenni kuid näeb vaevalt samasuur välja kui mu sõber,abikaasa või tont teab kes veel.reaalsus ongi selline,et läbi treeningute saavutatakse ülekaalulise inimese visuaalsed mõõtmed,üldpilt.kuna aga tänapäeva meeste kehakaal jääb kuskile umbes 95-120 vahele siis ka ekslikult ongi saanud selline kaalunumber normatiiviks.

kõik sportlased ju ainult püüdlevad sellepoole ja seetõttu on nad ju väiksed,viletsad ja üleüldse nõrgad sest õige mees ei tee ju trenni ta juba ongi vormis.poisid teevad ju trenni,et meheks saada :P

selline mõtteviis valitseb enamus tavainimeste peas.ilmselt tuleb sellega leppida ning võimalusekorral asja selgitada.mõni ärkab ja saab aru,teine mitte...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samuti on levinud arusaam, et suurte kätega meestel on kindlasti ka palju jõudu, aga kui need koosnevad enamasti mitteaktiivsest rasvkoest, siis ei saa ka rammu seal ju olla. On ikka vahe paksukese ja kulturisti/rammumehe/jõutõstja käte vahel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega selline 100 kg kulturist polegi suur ju, enamik suht lühikesed ka veel. Janar, sa võta vend kaasa rattaga sõitma, siis kaob vähemalt see painaja varsti ära, et tema sinust suurem :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavainimene ei vaatagi inimest kui kulturisti. Ja kui on kõrvuti 2 meest, kellel pole just õllekõhtu ees, siis on selge, et öeldakse suurem selle kohta, kelle õlad riided seljas laiemad paistavad. Tavainimesel on sellest kvaliteedist ikka täiesti ükskõik. Suur mees on see, kes on SUUR (ei räägi siin suurtest õllekõhtudest, vaid tavamõistes suur ja mitte pekine). See, kellel on suur õllekõht ees, see on paks ja kellel see riiete alt välja ei paista, aga on suur, see ongi suur. Loomulik täiesti :P .

Tavainimene vaatab pigem suuruse all pikkust. Kui panna kõrvuti 2m pikk ja 100kg keskmine mees ja 175cm tippkulturist on tavainimese jaoks 2m pikk mees suurem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavainimene ei vaatagi inimest kui kulturisti. Ja kui on kõrvuti 2 meest, kellel pole just õllekõhtu ees, siis on selge, et öeldakse suurem selle kohta, kelle õlad riided seljas laiemad paistavad. Tavainimesel on sellest kvaliteedist ikka täiesti ükskõik. Suur mees on see, kes on SUUR (ei räägi siin suurtest õllekõhtudest, vaid tavamõistes suur ja mitte pekine). See, kellel on suur õllekõht ees, see on paks ja kellel see riiete alt välja ei paista, aga on suur, see ongi suur. Loomulik täiesti :) .

Hästi öeldud - tavainimeste jaoks võib öelda, et

"Paks" on nö. inimene kellel rasv juba voolab kumerustepealt alla

"Suur" on nö. suurt kasvu (vahet pole, et siiski natuke rasvane) kuid jah ilmselt PIKK ja lai.

"Väike" on väikest kasvu vend

ning kuhugi auku liigitatakse siis veel "sportliku kehaehitusega" ning "kulturistid".

Kuid siiski - "ILU on vaataja silmades!" :):P

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Haha kusjuures ühed ütlevad, et ma olen suur ja teised ütlevad, et olen kõhna:D Õnneks see mind ei häiri, pigem pakub just lõbu. Endamisi saan alati naerda. Eriti koom on, kui soovitatakse, et peaksin rohkem sööma ja siis teised jälle imestavad, et mida kuradit ma söön, mis mu dieet on, et kas manustan rohkelt lisandeid....

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vot need kes seda kõhnuse juttu seletavad.tõmbad konkreetselt särgi maha.kas siis ka keegi veel lihaselise keha kohta ütleb ,et kuule sa peaks sööma poiss. ;)

Mul oli lugu...

Ma nimelt harrastan ka idamaiseid tantse ja üks naisterahvas pidas vajalikuks tulla minu juurde ennast välja vabandama :D , et tal ei suju see tants nii hästi, kuna tema tegelevat lisaks ka bodypump`iga. Mina vastu, et ei ole hullu... ise on saand pikalt kulturismi teha.

Mina tahtsin kena olla ja julgustada.... tema aga sähvas mulle, et kus mu lihased siis olevat :lol:

Reeglina ma topin oma õlad ja käed trennis kinni....ja ju ma siis olen ka väike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis värk selle suurusega üldse on? Kas tõesti ego saab põntsu ja tunnete ennast nukrana kui keegi suvaline ütleb, et oled väike või kus on lihased...?

Kui keegi ütleks Usain Boltile, et oi jumal kui aeglane sa ikka oled... arvate, et ta kukuks halama ja solvuks? Ta teab väga hästi kui aeglane või kiire ta on ning mingite suvakate jutt ei ohusta küll tema karjääri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suuruse teemaga nii,et kui keegi suvaline kuskilt nähvab siis täitsa savi.Juhul kui keegi igapäeva ja pidevalt seda ninaalla hõõruks siis läheks asi kurjaks küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii et printige see teema välja ja kandke seda lehte alati kaasas, juhuks kui keegi peaks midagi ütlema :lol:

Ma olen ise ka suur-väike, olenevalt päevast ja sv hulgast :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii et printige see teema välja ja kandke seda lehte alati kaasas, juhuks kui keegi peaks midagi ütlema :D

Ma olen ise ka suur-väike, olenevalt päevast ja sv hulgast ;)

ma usun, et kõigil nii. mulgi oli tööl ületunnid ja üks söögikord jäi vahele ja kohe tõmbusin kokku, hilisõhtuses trennis pold jõudu ka nii palju... :lol:

muidugi trenni läksin ka pärast 22 vb see ka mängis rolli....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See suuruse teema on suhteliselt haige värk. Kõige kohutavam on see, et mingid luukered ajavad endale talvel selga suured kohevad sulejoped ja tunduvad visuaalselt 120-150 kilosed ning vennikesed ise ka usuvad, et on suured! Suveks võetakse riided seljast ning peale ribioreli ei ole rannas midagi ette näidata ning kui mõni suurem mees vastu tuleb, siis tõmmatakse õlad veel rohkem kokku. Selles suhtes, et Halehandro tuleb külla. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×