Jump to content
Risto Uuk

Kas hommikusööki peab sööma?

Recommended Posts

Koonerdasin aasta aega hommikusöögiga (max 1 banaan, võileib vms) ja tulemused olid nigelad. Nüüd hakkasin vägisi hommikusöögi sööma (800-1000 kcal, pudru+kodujuust+mahl+puuvili) ja enesetunne on parem, lihaskasv suurem ning ka füüsis tugevam.

Minu jaoks on hommikusöök päeva tähtsaim söögikord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kirjutasin just enda blogis päris pikalt sellel teemal: http://ristouuk.wordpress.com/2011/06/20/k...oki-peab-sooma/

Aga ma tahtsin ka teie käest küsida, mis te arvate. Kui oluline on üks hommikusöök?

Püüa saada kätte ka raamat Maximum Muscle, Minimum Fat. Sealt samuti teooria, et vastupidi, päev otsa paastumist ja õhtul üle süües on võimalik saada häid tulemusi. Kuid paastumine ei tähenda täielikku nälgimist vaid alasöömist 20 tunni jooksul ja peale füüsilist koormust on vajalik söömine.

Igatahes huvitavalt kirjutatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma näen ühisjooni selle artikli sihtgrupil ja arvututel foorumikasutajatel, kes vigisevad, et nad ei kasva kuidagi, kuigi ometi söövad hommikuks lausa ühe võileiva ja tassi kohvi.

Hommikusööki tuleb end lihtsalt harjutada sööma, niisama võib seda isu jäädagi ootama. Kui ära harjuda, siis pole probleem ka 5 minutit pärast ärkamist endale korralik ports sisse keerata (eelistatult rohkesti rasva ja valku ja vähe süsikaid, et insuliini mitte lakke lüüa). Tulemuseks on täis kõht enne tööpäeva algust, hulk energiat ilma uimasuseta ja päeva esimesed 500+ cal kohe kirjas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma näen ühisjooni selle artikli sihtgrupil ja arvututel foorumikasutajatel, kes vigisevad, et nad ei kasva kuidagi, kuigi ometi söövad hommikuks lausa ühe võileiva ja tassi kohvi.

Mu eesmärk ei olnudki kirjutada artiklit lihaste kasvatamise eesmärgiks vaid kaalulangetamise eesmärgiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei jaga üldse matsu lahti kuidas mõni hommikuti süüa ei suuda...

Ma ärkan üles siis on selline nälg kallal, et söö või hobune ära. Tegelikult on nälg kallal juba paar tundi enne ärkamist, aga ei viitsi lihtsalt üles end ajada. Seda olenemata sellest palju eelmine õhtu söönud olen. Ei kujuta ette, mis imeloomad teist osad on, et üldse nälga pole. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Püüa saada kätte ka raamat Maximum Muscle, Minimum Fat. Sealt samuti teooria, et vastupidi, päev otsa paastumist ja õhtul üle süües on võimalik saada häid tulemusi. Kuid paastumine ei tähenda täielikku nälgimist vaid alasöömist 20 tunni jooksul ja peale füüsilist koormust on vajalik söömine.

Igatahes huvitavalt kirjutatud.

Aitäh raamatusoovituse eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei jaga üldse matsu lahti kuidas mõni hommikuti süüa ei suuda...

Ma ärkan üles siis on selline nälg kallal, et söö või hobune ära. Tegelikult on nälg kallal juba paar tundi enne ärkamist, aga ei viitsi lihtsalt üles end ajada. Seda olenemata sellest palju eelmine õhtu söönud olen. Ei kujuta ette, mis imeloomad teist osad on, et üldse nälga pole. :P

No mul endal ka ei ole väga seda muret, aga no selliseid inimesi ju on omajagu. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei jaga üldse matsu lahti kuidas mõni hommikuti süüa ei suuda...

Ma ärkan üles siis on selline nälg kallal, et söö või hobune ära. Tegelikult on nälg kallal juba paar tundi enne ärkamist, aga ei viitsi lihtsalt üles end ajada. Seda olenemata sellest palju eelmine õhtu söönud olen. Ei kujuta ette, mis imeloomad teist osad on, et üldse nälga pole. :lol:

Kõik teised pole Sina, Sina pole nagu kõik teised. Ise ei saa samamoodi hommikul süüa. Mälu ja mälu lihtsalt alla ei lähe, loputa okserefleksi alla surudes millegagi alla sööki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi igatahes leidis just et mingite USA politseinike rasvumine on tingitud sellest, et enamus päevasöögist lahmitakse õhtul sisse.

Paastumine on huvitav aga keeruline teema, on selle kohta häid uuringuid?

Üldiselt statistika näitab et hommikusöögi söömine on korrelatsioonis vähesema keharasvaga, kusjuures hommikul sööjad võivad seejuures kokku rohkem süüa.

"Rampersaud's team examined the results of 47 studies on various effects of breakfast consumption among children and adolescents [19]. Interestingly, while breakfast eaters consumed more daily calories, they were less likely to be overweight."

Tõsi küll, korrelatsioon ei tähenda põhjuslikku seost vaid võib tähendada näiteks seda, et head rasvapõletajad on hommikul näljasemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi küll, korrelatsioon ei tähenda põhjuslikku seost vaid võib tähendada näiteks seda, et head rasvapõletajad on hommikul näljasemad.

Ma usun, et ka see oleks laiem teema. Rasvapõletamise nn HEADUS on ka muudetav suurus ja võib ka olla, et hommikusöök on üks komponentidest teel HEADUSELE :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik teised pole Sina, Sina pole nagu kõik teised. Ise ei saa samamoodi hommikul süüa. Mälu ja mälu lihtsalt alla ei lähe, loputa okserefleksi alla surudes millegagi alla sööki.

Kas shake läheb alla ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvapõletamise nn HEADUS on ka muudetav suurus

Ma olen näinud et vahel saavad kiludest vaalad aga ma pole näinud ühtegi vaala, kellest saaks selline kilu et võib päevas 3 kilo moosi ära süüa ilma grammigi pehmet massi juurde võtmata :P

Natuke saab ikka muuta ja selle idee aretamisega me siin tegeleme, aga südameid murdvat dramaatikat ja elu kannapöördeid pole praegu veel oodata :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiludel (nagu ma) on hommikusöök eriti tähtis, arvan ma. Kui see vahele jätta, siis peavad järmised söögikorrad selle võrra suuremad olema. Ja ma ausalt öeldes ei suudaks nii.. Lisaks ma arvan et kiire ainevahetusega inimesel on varud hommikuks üsna tühjad. Sellegipoolest on mul ka raske see hommiksöögi värk, kohe esimese asjana ei suuda sööma hakata.

Ise panen just rohkem rõhku süsikatele, sest nendeta ei taha kohe kuidagi tulemusi tulla. Loomulikult ka ports rasva ja valku. Igaühele oma - aga mina madala sv-ga kaalu ei hoia ja energia kipub ka kaduma. Rääkimata mõjust rahakotile:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu "hommikusöök" on umbes 4 tundi pärast ärkamist. Ei lähe lihtsalt see toit alla. Pressi kuidas tahad. Põhimõtteliselt sama tunne tekib nagu pohmakas oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu "hommikusöök" on umbes 4 tundi pärast ärkamist. Ei lähe lihtsalt see toit alla. Pressi kuidas tahad. Põhimõtteliselt sama tunne tekib nagu pohmakas oleks.

Kas eelmine õhtu sööd palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei jaga üldse matsu lahti kuidas mõni hommikuti süüa ei suuda...

Ma ärkan üles siis on selline nälg kallal, et söö või hobune ära. Tegelikult on nälg kallal juba paar tundi enne ärkamist, aga ei viitsi lihtsalt üles end ajada. Seda olenemata sellest palju eelmine õhtu söönud olen. Ei kujuta ette, mis imeloomad teist osad on, et üldse nälga pole. :lol:

Sama siin. Kui hommikul söömata jätan siis ca 40-60 minuti jooksul läheb alati tuju halvaks, motivatsioon kaob ära, nõrk olla jne ja muidu täitsa P's olla. Vahest selliseid ektreemsusi ka juhtund, et pole umbes 4 tundi pärast ärkamist söönd, siis tekib tunne nagu magu hakkaks kergelt kärssama - jube. Äkki on asi maomahlades vms kellel hommikul söök sisse ei lähe?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommik: kaerahelbepuder(piimaga keedetud) kuivainena kusagil 100g või rohkem, sinna peale valgupulbrit, kuskil 30-50g ja siis veel 200g kohupiim otsa. Väga hästi läheb alla, õhtul söön olenevalt sellest, mis kell magama, aga vähemalt 1h enne ikka, vahest juhtub, et ka 5-10minti enne, kaloraaži vaja täis saada lihtsalt, hommikusöögita oleks suht võimatu seda teha. Hetkel hommikusöök 5-7 vahel. Muidu on olnud, et kui väga harva sisse maganud ja ruttu kooli, tee peal hakkaks nagu ära minestama, läksin näost valgeks ja kõrvus hakkas pinisema :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas eelmine õhtu sööd palju?

Mitte eriti. Kodujuust, või mingi kohupiim või muu piimatoode. Mingi kerge eine enne magama minekut, et ööseks materjali oleks kasvamiseks. Aga on juhtunud kui olen ka suurema eine söönud, et süda läheb lausa pahaks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×