Jump to content
Black

Aeglane taastumine

Recommended Posts

Hakkasin mõned nädalad tagasi jõusaalis käima. Pole ennem aktiivselt spordiga tegelenud. Parameetrid on 23a, 184cm ning 90kg. Sooviksin trennis käia 3x nädalas (E, K, R) ning ka kava on treeneri poolt vastavalt ära jaotatud erinevatele kehaoadele. Küll aga on mul esmaspäevasest rinna ja bitsepsi trennist kolmapäeval veel kõik lihased nii valusad ja läbi, et jõusaalis on lihtsalt kurnatud tunne ning ei jõua eriti ka teistele kehaosadele teha. Püüan järgida tellitud toitumiskava, mis on pigem kaalualandamisele suunatud. Kas peaksin tarbima mingit taastamist kiirendavat jooki peale trenni või pean lihtsalt käima edasi 3 päevaste vahedega ning lihtsalt harjuma?

Muudetud kasutaja Black poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin mõned nädalad tagasi jõusaalis käima. Pole ennem aktiivselt spordiga tegelenud. Parameetrid on 23a, 184cm ning 90kg. Sooviksin trennis käia 3x nädalas (E, K, R) ning ka kava on treeneri poolt vastavalt ära jaotatud erinevatele kehaoadele. Küll aga on mul esmaspäevasest rinna ja bitsepsi trennist kolmapäeval veel kõik lihased nii valusad ja läbi, et jõusaalis on lihtsalt kurnatud tunne ning ei jõua eriti ka teistele kehaosadele teha. Püüan järgida tellitud toitumiskava, mis on pigem kaalualandamisele suunatud. Kas peaksin tarbima mingit taastamist kiirendavat jooki peale trenni või pean lihtsalt käima edasi 3 päevaste vahedega ning lihtsalt harjuma?

Kas lisandeid pole üldse menüüs?

Mis trenn Kolmapäeval siis on, et nii raske teha on? Õlg? Triits? Need kaks lihast võivad esmaspäevasest trennist tunda anda küll.

Üldiselt arvan, et algajate värk siiski. Keha ja kogu närvisüsteem peab raskustega harjuma. Üldiselt ei tohikski alguses kohe rassima hakata, seega räägi oma treeneriga ja võtke koormust vähemaks. Muidu saad esimese kuuga ületreeningu kätte ja siis on mott maas ja tase hoopis langeb.

Peale trenni võiks valgu/süsikute jook idee pärast menüüs olla. Taastumist peaks ka glutamiin kiirendama, aga mürki selle peale ei võtaks.

Selliseid asju peaksid siiski oma treeneriga rääkima, muidu pole ka tema kavadest tolku. Kui sina tagasisidet ei anna ei oska ka tema muutusi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin mõned nädalad tagasi jõusaalis käima. Pole ennem aktiivselt spordiga tegelenud. Parameetrid on 23a, 184cm ning 90kg. Sooviksin trennis käia 3x nädalas (E, K, R) ning ka kava on treeneri poolt vastavalt ära jaotatud erinevatele kehaoadele. Küll aga on mul esmaspäevasest rinna ja bitsepsi trennist kolmapäeval veel kõik lihased nii valusad ja läbi, et jõusaalis on lihtsalt kurnatud tunne ning ei jõua eriti ka teistele kehaosadele teha. Püüan järgida tellitud toitumiskava, mis on pigem kaalualandamisele suunatud. Kas peaksin tarbima mingit taastamist kiirendavat jooki peale trenni või pean lihtsalt käima edasi 3 päevaste vahedega ning lihtsalt harjuma?

Mõned nädalad on tõesti vähene aeg. Seega kolmapäeval veel peale esmaspäevast rasket trenni on veel normaalne väsimust tunda. Kahtlemata mõningad toidulisandid aitavad, kuid lõppude lõpuks on kõik toidulisandid ikkagi vaid passiivsed algelemendid. Ehk justkui maja renoveerimiseks peale pommitamist selle kõrvale laotud valmis ehitusmaterjal. Kui aga töömehi pole, siis võib maja kõrvale laduda neid kasvõi mägedes.

Veidi aega läheb selleks, et organism suudaks aktiveerida kiiremini hormonaalse regulatsiooni, ensüümide tootmise jne. peale koormust. Ja siis on võimalik ka paremini kasutada kõikvõimalikke toidulisandeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka uut teemat tegema, kuid mul sellinne küsimus. Kas korralik trenn tähendab seda, et lihased valutavad alati järgmisel päeval ? Mul viimasel ajal valutab kergelt rind ja jalad, samas baasharjutustes tuleb jõudu juurde. Kui trenniga alustasin, siis valutasid tunduvalt rohkem. Kükis/surumises/tõmbes viimane seeria lähen alati suutlikuseni ja teistes harjutustes ka. Et kust maalt algab õige pingutus ja ülekoormus ? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei hakka uut teemat tegema, kuid mul sellinne küsimus. Kas korralik trenn tähendab seda, et lihased valutavad alati järgmisel päeval ? Mul viimasel ajal valutab kergelt rind ja jalad, samas baasharjutustes tuleb jõudu juurde. Kui trenniga alustasin, siis valutasid tunduvalt rohkem. Kükis/surumises/tõmbes viimane seeria lähen alati suutlikuseni ja teistes harjutustes ka. Et kust maalt algab õige pingutus ja ülekoormus ? :P

Huvitav on jah see, et peale esimesi trenne on ikka nii, et pärast duššiall väga pead pesta ei jaksa rääkimata treppidest kõndimisest vms. Ajapikku vist need piinad vähenevad, keha kuidagi harjub ilmselt. Kui midagi muudad siis on jälle tunda. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×