Jump to content
eesti mees

Imelik raskus rinnus

Recommended Posts

Selline jama juhtus et kui tegin oma pikkajooksu , mis oli 22,4 km tekkis kuidagi väsimus rindu. Noh, kuna peale 5 nädalast jooksupausi sai hakkatud treenima jälle ja ennem pikkajooksu olin treenind pidevalt aint ühe nädala siis asi ilmselt selles et süda ei olnud piisavalt tugev. Tegin paar päeva puhkust.

Nüüd aga muret tekitav asi, nt. hommikul kohvi juues tekib sama väsind tunne rindu. Kas on võimalik et ma keerasin oma pikajooksuga oma südame tuksi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevalt et sa tuksi päris keerasid, pigem on tegu ülekoormusnähtudega, sest organism polnud veel sellise koormusega harjunud ja taastumine võtab seetõttu rohkem aega. Kui enesetunne aga 3-4 päeva jooksul paremaks ei lähe, siis on mõistlik arsti juurde minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selliseks puhuks oleks jube hea, kui peaks näiteks hommikupulsi päevikut, aga muidu jah, soovitaks igal juhul arsti juurest läbi käia, lasta EKG teha B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selliseks puhuks oleks jube hea, kui peaks näiteks hommikupulsi päevikut, aga muidu jah, soovitaks igal juhul arsti juurest läbi käia, lasta EKG teha :D

[/quot

Tänan nõuannete eest, eks siis hakkame päevikut pidama ja peame puhkust. Paremaks ei lähe pöördume arsti poole. Kahjuks jälle B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan etma lahendasin probleemi, süda liiga nõrk B) . Jooksin täna sama drassi ja tõusul näitas max südamelöögi sageduseks 256 ja jooksu kiirus oli 6:35 minta/km. Täna oli lühem jooks 11,6 km.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan etma lahendasin probleemi, süda liiga nõrk :D . Jooksin täna sama drassi ja tõusul näitas max südamelöögi sageduseks 256 ja jooksu kiirus oli 6:35 minta/km. Täna oli lühem jooks 11,6 km.

Pulss 256? See ei tohiks isegi võimalik olla. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahhükardia puhul võimalik, mina pöörduks arstile. See on juba väga ohtlik.

Eelnenud info põhjal kindlasti arstile. Ja koormustesti võiks ka nõuda, et see kõrge pulss ka reaalselt ära fikseerida ja selle nn dünaamikat järgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan etma lahendasin probleemi, süda liiga nõrk B) . Jooksin täna sama drassi ja tõusul näitas max südamelöögi sageduseks 256 ja jooksu kiirus oli 6:35 minta/km. Täna oli lühem jooks 11,6 km.

Vaatan postituse kellaaja järgi, et kõisid jooksmas väga kuumal ajal.

Ise käin kella 8 aeg õhtul ja väga hea on.

Usun et liiga palavaga jooksed äkki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan etma lahendasin probleemi, süda liiga nõrk B) . Jooksin täna sama drassi ja tõusul näitas max südamelöögi sageduseks 256 ja jooksu kiirus oli 6:35 minta/km. Täna oli lühem jooks 11,6 km.

Mis ei tapa, teeb tugevaks. :D

Kui nii jätkad, siis keerad südame kindlasti tuksi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jooksin ka täna, maks pulls tõusis 186 kanti.

mul vahest viskab pulsikell segast ja lööb 213 ette, kuigi tegelikult on pulls 120 kandis B)

vb sul ei saa rihm korralikult ühendust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pulss on tõesti üle 200, siis süda peksab ülikiiresti ja seda on tunda. Kui ebanormaalselt kiiret südametööd tunda ei ole, siis näitab kell aiateibaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvan et carmin pani puuse muidu oli kuskil koguaeg 173 B)

Ma olen sulle blogisse ka kirjutanud, võta tuure maha! Pole vaja ennast lõhkuda, mina treenin näiteks enamjaolt 140 pulsiga või vähemaga, 173 on liiga kõrge, sa lõpetad muidu varsti rütmihäiretega haiglas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik siin teemas viitab sellele, et kiire arstilkäik ja koormustest + 24 tunni EKG on vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik siin teemas viitab sellele, et kiire arstilkäik ja koormustest + 24 tunni EKG on vajalik.

Kõige pealt tuleb kontrollida pulsikella ja vööanduri batareid ja kehale kinnitus jooksu ajal ja kui need on korras, alles siis arstile.

Ühekordse ülekoormuse pärast ei ole küll vaja arstile pöörduda. Peale treeningpausi võib ülekoormus kergemini tekkida, aga kui eelnevalt on ikka korralikult treenitud, siis südamelihas nii ruttu ka ei jää nõrgaks.

See pulsikella näit oli tingitud tehn. probleemist. Nii kõrge pulsiga on enesetunne ikka väääga s*tt.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige pealt tuleb kontrollida pulsikella ja vööanduri batareid ja kehale kinnitus jooksu ajal ja kui need on korras, alles siis arstile.

Ühekordse ülekoormuse pärast ei ole küll vaja arstile pöörduda. Peale treeningpausi võib ülekoormus kergemini tekkida, aga kui eelnevalt on ikka korralikult treenitud, siis südamelihas nii ruttu ka ei jää nõrgaks.

See pulsikella näit oli tingitud tehn. probleemist. Nii kõrge pulsiga on enesetunne ikka väääga s*tt.

Kas asi võib olla selles et olen kohviga liialdanud ja vähe vett joonud. Viimasel nädalal oli suht kiiire tööl ja kohvi tuli kuskil 4-5 tassi päeva kohta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen sulle blogisse ka kirjutanud, võta tuure maha! Pole vaja ennast lõhkuda, mina treenin näiteks enamjaolt 140 pulsiga või vähemaga, 173 on liiga kõrge, sa lõpetad muidu varsti rütmihäiretega haiglas.

jooksja treenibki erinevate pulsisagedustega.

PIKK JA AEGLANE JOOKS = madal pulls

LÜHIKE KIIRE = kõrgem pulss..

173 ei ole liiga kõrge, vaid on heas vahemikus kus võhma tuleb nii mis mühiseb :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×