Jump to content
laukus

Kõhulihased, rasva % vähendamine, toitumine

Recommended Posts

Tere,

Olen 24 aastane, 186 cm, 80-82 kg

Käin 5 korda nädalas jooksmas 5-6 km plus nädalas 2 korda ujumas 1 tund 1,5 km krooli plus 1 km kona '

Ja teen kohulihaseid

5 korda nädalas

Söön hommikul 3 muna valget plus 1 terve muna plus kaerahelbe pudru

Lõuna random toit

vahepala õun, apelsiin

Õhtul kodujuust, mingi toorsalat, liha

Joon palju vett

Kõhu pealt tahaks rasva ära saada, et kõhulihased rohkem esile tuleksid, hetkel nad kül paistavad aga mitte soovitud tulemusel B)

Äkki keegi oskab midagi lisada, mida muuta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei vaadanud küll videot täies mahus läbi, pole kunagi seda meest fännanud, aga 2:28 juures on videos ilusti öeldud, et "Do this workout once every 5-7 days". Pean tõesti tõlkima? :D

Kõhulihased on nagu iga teine lihas. Vastupidav lihas on üldjuhul väike lihas. 5 korda nädalas treenida on liig. Eriti kui rasket workouti kasutada.

Teine teema on söömine. Su menüü ei tundu nii rasvarikas, et võiksid vaid kolme toidukorraga piirduda. Samuti rasvaprotsenti saad vähemaks mitte 5x nädalas joostes, vaid vähem energiat tarbides, kui kulutad. Seega hakka kaloreid kokku arvutama. B)

Mis vee joomise maania üldse tekkinud on? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei vaadanud küll videot täies mahus läbi, pole kunagi seda meest fännanud, aga 2:28 juures on videos ilusti öeldud, et "Do this workout once every 5-7 days". Pean tõesti tõlkima? :D

Kõhulihased on nagu iga teine lihas. Vastupidav lihas on üldjuhul väike lihas. 5 korda nädalas treenida on liig. Eriti kui rasket workouti kasutada.

Teine teema on söömine. Su menüü ei tundu nii rasvarikas, et võiksid vaid kolme toidukorraga piirduda. Samuti rasvaprotsenti saad vähemaks mitte 5x nädalas joostes, vaid vähem energiat tarbides, kui kulutad. Seega hakka kaloreid kokku arvutama. B)

Mis vee joomise maania üldse tekkinud on? :D

Mis sul vee joomise vastu on? :P

Vesi ju väga hea, eriti kui seda juua limonaadide ja mahlajookide asemel toidu kõrvale ja ka niisama. Vett ju vaja ka liigestele, eriti kui joosta palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sul vee joomise vastu on? B)

Vesi ju väga hea, eriti kui seda juua limonaadide ja mahlajookide asemel toidu kõrvale ja ka niisama. Vett ju vaja ka liigestele, eriti kui joosta palju.

Midagi ei ole vee vastu. Lihtsalt suhtun umbusklikult neisse, kes ekstra rõhutavad, et joovad palju vett. Tavaliselt nad joovadki palju, liiga palju. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii ta on. Olen isegi märganud, et mõned tarbivad lausa ebanormaalses koguses vedelikke (vesi, mahlad) ja ei teadvusta endale, et liigtarbimine võib lõppeda äkksurmaga B)

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ta on. Olen isegi märganud, et mõned tarbivad lausa ebanormaalses koguses vedelikke (vesi, mahlad) ja ei teadvusta endale, et liigtarbimine võib lõppeda äkksurmaga B)

Selleks pead ikka oma 10l päevas jooma, mis on ülemõistuse raske isegi ennast sundides teha.

3-5l vett päevas peaks suht normaalne ja tervislik olema. Üle selle on tegemist pigem võistlussportlaste kaalu mahtumise või kulturistide "kuivatamise" protseduuridega, mis muul moel vaevalt eriti tervisele kaasa aitab.

Huvitav oleks muidugi teada mis need optimaalsed numbrid vee tarbimise koha pealt olla võiksid. AlanBStard on äkki mõni sobiv artikkel vms selle kohta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks pead ikka oma 10l päevas jooma, mis on ülemõistuse raske isegi ennast sundides teha.

3-5l vett päevas peaks suht normaalne ja tervislik olema. Üle selle on tegemist pigem võistlussportlaste kaalu mahtumise või kulturistide "kuivatamise" protseduuridega, mis muul moel vaevalt eriti tervisele kaasa aitab.

Huvitav oleks muidugi teada mis need optimaalsed numbrid vee tarbimise koha pealt olla võiksid. AlanBStard on äkki mõni sobiv artikkel vms selle kohta?

1ml per 1kcal söödu kohta on muidu jutust läbi käinud

teine lähenemine on 40-50ml per kg

mõlemal juhul seda koos toidust saadava veekogusega...

muidu 3-4 liitrit korraga võib juba saatuslikuks saada, milleks tarvis terve päev piinelda 10 liitriga? B)

Täiskasvanud inimene vajab 40-50 ml vett kehakaalu kilogrammi kohta.

Kuna toitainete seedimine toimub vesikeskkonnas, siis võib arvestada 1ml iga 1kcal energia kohta + sõltuvalt välistemperatuurist ja treeningul higistamine. Eriti oluline on vee roll valgurikka toidu söömisel.

Stamp. Selle järgi peaks mina 4-5 liitrit vett jooma igapäev. Ok ka söögist saab mingi osa vedelikku aga isegi kõige kuumemel suvepäeval ei tarbi ma niipalju vedelikku. See oleks minujaoks veeuputus, ma tõesti ei vaja sellist kogust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas siis ikka saada kuivemaks? Endalgi tekkis huvi.

Mis siin ikka. Sööd nõksa vähem kaloreid kui vaja. Teed kõva trenni. Sööd õigeid asju õigel ajal. Lihtsalt veidi teadmisi vaja - mida, millal ja kui palju. Ning muidugi enda keha tunnetamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsin kõrvale et oleks soov ikkagi massi kasvatada või hoida seni saavutatut, aga suvel tudub see päris keeruline, kuna nagu aru saan siis palavaga lihtsalt grammis kaovad.

Söön küll nagu tavaliselt.

Ja küsimus ongi see et kui veel vollet ka mängin jne et kas siis peakski jooma kõvasti rohkem vett? Et on see kaalu hoidmise kohapealt mõtekam kui juua tavalises koguses vett ja süüa nagu ennem olen söönud?

Mingi 1-2 l rohkem kui muidu siis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on vee joomisega probleem: vesi ei kustuta janu! Kui joon paljast vett, muutub kurk kuivaks ning see tunne ei kao enne, kui joon peale kas mahla, teed või maitsega vett. Niisiis on vee joomine minu jaoks kole piinarikas ja ma ei saa seda praktiseerida. Milles asi? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on vee joomisega probleem: vesi ei kustuta janu! Kui joon paljast vett, muutub kurk kuivaks ning see tunne ei kao enne, kui joon peale kas mahla, teed või maitsega vett. Niisiis on vee joomine minu jaoks kole piinarikas ja ma ei saa seda praktiseerida. Milles asi? B)

Vesi imendub paremini, kui seal on veidi mineraale või näiteks sv. Märksõnaks osmolaarsus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks pead ikka oma 10l päevas jooma, mis on ülemõistuse raske isegi ennast sundides teha.

3-5l vett päevas peaks suht normaalne ja tervislik olema. Üle selle on tegemist pigem võistlussportlaste kaalu mahtumise või kulturistide "kuivatamise" protseduuridega, mis muul moel vaevalt eriti tervisele kaasa aitab.

Huvitav oleks muidugi teada mis need optimaalsed numbrid vee tarbimise koha pealt olla võiksid. AlanBStard on äkki mõni sobiv artikkel vms selle kohta?

Siin tuleb eristada päevatarbimist ja ühekordset joomasööstu ehk siis on vahe, kas jood päeva jooksul või ühe hetkega selle 4-6L vett ära. Kui hetkega ikka üle 3L ära jood, siis on risk kõrge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes joob 3 liitrit hetkega? (ilma öökima hakkamata?)

Enda rekord on vist 8 liitrit päevas. Mis tähendab sisuliselt 0,5 l iga poole tunni tagant terve ärkveloleku aja. WC's käimine oli ka vastav muidugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On hetki, kus pärast rasket pingutust või selle ajal (maraton nt) võib isik liialt vedelikke tarbida.

"Marathon runners are susceptible to water intoxication if they drink too much while running. This is caused when sodium levels drop below 135 mmol/L when athletes consume large amounts of fluid. This has been noted to be the result of the encouragement of excessive fluid replacement by various guidelines. This has largely been identified in marathon runners as a dilutional hyponatremia.[8] Medical personnel at marathon events are trained to suspect water intoxication immediately when runners collapse or show signs of confusion."

Allikas: Wikipedia

Suur risk on ka haigusseisundiga, kus vee joomine ei lõpeta janutunnet ja isik suurendab koguseid üha rohkem ja rohkem.

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud, et Afganistanis on mõned vist vee ületarbimise tõttu tekkinud ajutursesse surnud.

Oligi umbes nii, et päeva peale tuli 10L. Täpselt ei tea, mis kogustes ja mis vahedega jõi, aga ei imesta kui liitreid korraga B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma mainisin, siis selliseid koguseid on praktiliselt võimatu tarbida ilma, et end tungivalt ei sunniks. Ühelgi inimesel vaevalt on isiklik eelistus päevas 10l ära juu ning terve aeg WC-s istuda.

Ma ise tegin just eelmine nädal eksperimendi kui jõin 8L päevas ja nii mingi 3 päeva. Täiesti pekkis - WC ralli pidevalt. Korraga üle 1L ei joonud, kuid ütleme nii, et vahepeal sai 1h jooksul ikka 2,5L ära joodud.

Ütlen ausalt, et enesetunne eriti ei muutunud - lihtsalt WC-s palju käimist. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vesi imendub paremini, kui seal on veidi mineraale või näiteks sv. Märksõnaks osmolaarsus.

Kui ma nüüd mõtlema hakkan siis osmolaarsus peaks imendumiskiirust ikka vähendama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu ma mainisin, siis selliseid koguseid on praktiliselt võimatu tarbida ilma, et end tungivalt ei sunniks. Ühelgi inimesel vaevalt on isiklik eelistus päevas 10l ära juu ning terve aeg WC-s istuda.

Ma ise tegin just eelmine nädal eksperimendi kui jõin 8L päevas ja nii mingi 3 päeva. Täiesti pekkis - WC ralli pidevalt. Korraga üle 1L ei joonud, kuid ütleme nii, et vahepeal sai 1h jooksul ikka 2,5L ära joodud.

Ütlen ausalt, et enesetunne eriti ei muutunud - lihtsalt WC-s palju käimist. :D

huvitav eksperiment B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma nüüd mõtlema hakkan siis osmolaarsus peaks imendumiskiirust ikka vähendama?

Isotooniline jook, mis sisaldab nii glükoosi kui ka naatriumi, imendub kiiremini kui puhas vesi.

Vahur Õõpik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas saada kuivaks?

siin pole vaja pikalt mõelda - KOJU, VEIN LAHTI JA BOHEMIAN RHAPSODY MÄNGIMA!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×