Jump to content
peenike

Dextro ja Hera80

Recommended Posts

Sest just Marek Kalmus oli see kes soovitas igasuguste valkude asemel kohupiima ja süsivesikute asemel tavalist suhkurt, teema on siin http://forum.bonsuna.com/koik-toitumisest-...-joogi-koostis/ et noh kes siis veel teaks vormi tegemisest kui tema, on ta ju kui mitte suurima siis vähemalt üks suurima lihasmassiga eestlastest. Kuigi mul endalgi on tekkinud huvi,et peaks seda Vitargot proovima.....

Kui lugesid lähemalt siis Marek soovitab üldse peale trenni süsivesikutega mitte liialdada. Mõned laovad metsikult neid suhkruid sinna koksi sisse.

Samas tuleb meeles pidada, et see jutt on 1,5a vana ka juba. Ka Marek muudab ja kohendab oma arvamusi aja möödudes. Ma isegi ei ole kindel, et kas tollel hetkel Osmopure või Vitargo üldse saadavalgi oli - ning Marek ei olnud neid tooteid enda näol isegi mitte proovinud.

Ehk kui arvetada, et nende toodete eelis on ülikiire imendumine ja Marek'i jutu point on see, et tavaline suhkur samuti suhteliselt kiire ning saab lihastele kiirelt taastumise käivitamiseks toitu antud - siis loogiline, et ta soovitaks Vitargot ennekõike. Lihtsalt ma arvan, et tollel ajahetkel ei olnud ta nende toodetega väga kursis - või pigem kuna Eesti pinnalt neid saada polnud siis ei hakanud väga ka neist jahuma...

Eks sa tee omad järeldused. Soovitan sul ka välismaist kirjandust uurida antud teemadel. Pean tunnistama, et mu enda teadmised pole ka selle koha pealt päris kõrged. Pean ise ka veidi lähemalt Vitargo koostist uurima veel. Kuna ise pole kasutanud siis ei oska rohkem kommenteerida. B)

-----------

Vitargo® is a patented carbohydrate derived from barley starch. It is different because it is made up of larger carbohydrate molecules instead of smaller sugars (e.g. glucose, fructose, sucrose and maltodextrin) found in ordinary sport drinks. Scientists use molecular weight (how heavy the molecule is) to determine the size of molecules. As shown in the table below. Vitargo® is hundreds and thousands of times larger than maltodextrin, sucrose and dextrose.

CARBOHYDRATE MOLECULAR WEIGHT

Vitargo® Pure 500,000 to 700,000

Maltodextrin 1,000 to 10,000

Starch syrup 250 to 1,000

Dextrose (sucrose) 180

How does Vitargo® work?

Vitargo® has a larger molecule size than sugars (e.g. glucose, fructose, sucrose and maltodextrin) found in ordinary energy and recovery drinks. Vitargo®'s larger size minimises its osmolality, which refers to how much water it draws in. Vitargo®'s low osmolality allows it to move through the stomach 2 times faster than other carbohydrates which tend to act more like a sponge in the stomach. Spending less time in the stomach allows Vitargo® to be absorbed faster, providing a near instant surge of energy into the working muscles, far superior to other carbohydrates. After training or competition Vitargo® recovers glycogen 68% faster allowing for an increase in performance of up to 23% after just two hours, when compared to carbohydrates found in ordinary sport drinks.

Will Vitargo® make me feel bloated?

Carbohydrate-based energy and recovery beverages can make you feel bloated. That's because the type of carbohydrate used in ordinary formulas act like sponges drawing water into the stomach, which can cause uncomfortable bloating and cramping. Vitargo® is a patented carbohydrate form designed to empty from the stomach faster and be absorbed in to the body more quickly. In fact, university researchers found that Vitargo® emptied from the stomach more than 2 times faster than a comparable beverage with sugars and maltodextrin (the type of carbohydrate used in many popular sports drinks).

Can I use Vitargo® before or during training or when I compete?

Absolutely! Vitargo® is a favourite fuel source of thousands of athletes world-wide during training and competition. That's because it is university proven to be the fastest fuel available. You can use one to two scoops before you begin or during training or competitions.

Is your Vitargo the Super Soluble (S2) variety?

Yes we use the Super Soluble variety. Vitargo® is made from barley and is considered a starch. In general, starches don't mix very well in water. We use Vitargo® S2 which is a super soluble form that mixes more easily in water than other starches.

Is Vitargo® sugar free?

Unlike most other sport drinks and recovery supplements Vitargo® is completely sugar free! That means you can enjoy Vitargo® before, during or after training or anytime and not be concerned about sugar. Vitargo® is made from barley starch and will fit in with any vegetarian nutrition plan.

Can I use Vitargo® to carb load prior to competition?

Definitely. In fact, using Vitargo® during "carb-loading" is common among elite athletes and Olympic competitors. You can use Vitargo in shakes and smoothies as a sugar-free carbohydrate source. Each scoop provides 50 grams of glycogen building carbohydrate. Many athletes use Vitargo between meals to ensure they meet their carbohydrate goals during loading and after exhaustive training so that they can eat normally during regular meals.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilus jutt on küll vitargo kohta, aga reaalselt kas mingit vahet tunned? Mina ei tundnud, aga ma kasutasin dieedi ajal kah ja suht väikestes kogustes... Oleks 2+x odavam siis ostaks küll veel B)

Kui suurtes kogustes vaja tankida süsivesikuid siis kindlasti tuleb see vahe rohkem välja...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilus jutt on küll vitargo kohta, aga reaalselt kas mingit vahet tunned? Mina ei tundnud, aga ma kasutasin dieedi ajal kah ja suht väikestes kogustes... Oleks 2+x odavam siis ostaks küll veel B)

Kui suurtes kogustes vaja tankida süsivesikuid siis kindlasti tuleb see vahe rohkem välja...

Ise ei ole proovinud.

Joker läks vist kuni 100g välja enne trenni ja trenni ajal vms. Ütles, et rammu oli nii, et lammutaks kõik seinad maha. Oleks pappi siis katsetaks ka. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Dekstroos=glükoos=viinamarjasuhkur

ja omakorda viinamarjasuhkur=parem imendumine ja energia saab nii kiiremini taastatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

post-3216-1306417106_thumb.jpg

Alan B´Stard to aisle No 2!

Ei tea, kuidas sül füüsikaga suhted on, aga mis sa selle molekulaarmassi olulisuse kohta öelda oskad?

Lihaste glükogeenivarude lähteaineks on ikka glükoos. Oleks liiga odav lihtsalt vett sheigile juurde panna, et jook lahjem ja imendumine kiirem oleks?

Ja ok, Vitargo liigub maost kiiremini edasi, aga kui see pole monosahhariid, vaid odra tärklis, mis on siis ilmselt polüsahhariid, kulub selle glükoosiks lagundamiseks ju aega?

Tavalist lauasuhkrut ei soovitaks küll taastusjooki lisada.

Kui nüüd reaalsest elust rääkida, siis paberil võib asi tõesti hea(kiire) olla, aga küsimus on, kas see ka tulemuses väljendub?

Samuti pole tõesti vaja igal jumala ajaketkel hüdrolüüsitud valku vaja. Nagu ma kord nägin kuidas keset loengut toda legendaarset toodet tarbiti, nagu oleks istumine eriti kataboolne tegevus. B)

Ja muidugi on ilmselge, et J&B lihtsalt kiidavad oma tooteid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei hakkand uut teemat tegema, lihtsalt küsimus, mul ülivähe Herat alles, kas tavalise suhkruga ei või seda alla juua ? ei haka sellepärast dextrot ostma:D

Osta siis mahla või banaani või rosinaid.

Mis sa pärast selle Hera paki lõppemist siis tarbida kavatsed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Osta siis mahla või banaani või rosinaid.

Mis sa pärast selle Hera paki lõppemist siis tarbida kavatsed?

Õigel ajal sai pakk otsa, plaan teha 2 nädalane trennipaus(6kuud, 3x nädalas trenni tehtud) +9KG tulnud...

Kava on ka end ammendanud... Olen ainult ühe paki Hera80 sokolaadi piparmündi siiamaani proovinud... Hera on hea küll, aga nagu ma aru saanud olen siis edasijõudnud treenijad ei kasuta seda, plaan ka endal uut proteiini proovida, hetkel küll ei tea mida? Tead soovitada? Soov kasvatada/säilitada lihasmassi koos kerge rasvapõletusega...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õigel ajal sai pakk otsa, plaan teha 2 nädalane trennipaus(6kuud, 3x nädalas trenni tehtud) +9KG tulnud...

Kava on ka end ammendanud... Olen ainult ühe paki Hera80 sokolaadi piparmündi siiamaani proovinud... Hera on hea küll, aga nagu ma aru saanud olen siis edasijõudnud treenijad ei kasuta seda, plaan ka endal uut proteiini proovida, hetkel küll ei tea mida? Tead soovitada? Soov kasvatada/säilitada lihasmassi koos kerge rasvapõletusega...

Njaa. Eks puhkus ole mänikord vajalik, aga 2 nädalat mitte midagi teha pole ka hädavajalik... Võid ju proovida Whey3+Dextro või Mass2, põhjapanevat vahet ei saa muidugi garanteerida. Ega see kõige olulisem pole arenemise juures. Kreatiini tarbimisega võid veel oodata. Algajate kavalt liigu nüüd jah edasijõudnute omale ja loodetavasti teed ka suvel trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise arvan et aastate taguses mareki jutus on iva selles et toona ta ei olnud ise toidulisandite müüja. kuna nüüd on ta müüja siis ongi loomulik pakkuda oma tooteid, ega need tooted pole pahad. aga nagu marek ise sai varem ilma hakkama siis tegelikult saab ka nüüd.

äri muudab inimeste soovitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selgitage mulle lahti kuidas dextro pakis sisalduv glükoos aeglaelt imendub???? Kui organism muudab sissesöödud süsivesikud glükoosiks, et see vere kaudu organismis glükogeenivarude taastamiseks kohale transportida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selgitage mulle lahti kuidas dextro pakis sisalduv glükoos aeglaelt imendub???? Kui organism muudab sissesöödud süsivesikud glükoosiks, et see vere kaudu organismis glükogeenivarude taastamiseks kohale transportida.

Rumalus ei hüüa tulles! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selgitage mulle lahti kuidas dextro pakis sisalduv glükoos aeglaelt imendub???? Kui organism muudab sissesöödud süsivesikud glükoosiks, et see vere kaudu organismis glükogeenivarude taastamiseks kohale transportida.

Mitte, et ta imenduks aeglaselt - vaid aeglasemalt kui sellised patenteeritud tooted nagu Vitargo. (ca 50% kiirem imendumine)

Kuna tavalised suhkrubaasil süskarid seovad palju vett, siis on nende seedimine ning verre transportimise kiirus aeglasem, kui näiteks sellel samal Vitargol, mis seob väga vähe vett ning jõuab väga kiiresti verre.

Samuti näitavad uuringud, et Vitargo spetsiifiline koos parandab üleüldist glükoosi sünteesi lihastes mille tõttu üldine energiatase suureneb (+10-20% suuremad vastupidavuse ja jõunäitajad).

Lisaks näitavad mõned uuringud, et Vitargo taolised tooted tõstavad veresuhkru taset ja insuliini eritumist isegi kuni 2x. Ning ei pea vast rääkima selle kasulikkusest siinsetele inimestele.

Dextro on selline üldlevinud ning kindel valik. Kuid mõned kallimad tooted on siiski tast omajagu õigel kasutamisel üle.

Kellel raha ja võimalusi, peaks kindlasti ringi uurima, sest on päris palju häid tooteid, mis maksavad palju - kuid on oma hinda väärt. Samas keskmisele treenijale ei ole suurt vahet mida nad oma sheiki panevad. Sest areng ei ole tihtipeale niivõinaa optimaalseks tuunitud.

Edit:

Lugesin hiljuti ühe toote kohta, mis sisaldab põhimõtteliselt sama kraami, mis meie veres leiduv suhkur. Ehk aine mida ei ole vaja põhimõtteliselt üldse seedida vaid ta võib kohe verre imenduda kuna tegemist on juba sama asjaga, mis tavaliselt alles peale seedimist valmis saab.

Väga põhjalikult ei uurinud aga hiljem kindlasti vaatan ringi.

Pidi olema 2x odavam kui Vitargo ja isegi veel effektiivsem. Tavalise Malto/dextroga ei anna siis üldse võrrelda. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:)

Dekstroos = glükoos

Kui insuliini tase peaks tõusma 2x, siis tekiks hüperglükeemia. Ja kui organism peaks liiga palju insuliini tootma, siis kohe hüpoglükeemiline šokk ja siis ei saa enam kesknärvisüsteem piisavalt toitaineid ja lisaks võivad tekkida krambid ja teadvuse kaotus.

Edit Holgeri editile: Inimese vereplasmas ongi glükoos.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:)

Dekstroos = glükoos

Kui insuliini tase peaks tõusma 2x, siis tekiks hüperglükeemia. Ja kui organism peaks liiga palju insuliini tootma, siis kohe hüpoglükeemiline šokk ja siis ei saa enam kesknärvisüsteem piisavalt toitaineid ja lisaks võivad tekkida krambid ja teadvuse kaotus.

Aga vot näed. Järelikult sinu targad raamatud valetavad. Või valetavad see, mis ma leidnud olen :)

Eks ma proovin need uuringud uuesti üles leida siis saad uurida ja puurida. :huh:

Edit:

Paar väiksemahuline uuringut siin, mis toetab Vitargo kiiremat lihasglükogeenivarude täitmist. Küll aga selle uuringu põhjal veresuhkru ja insuliini tase ei erine eriliselt tavalistest suhkrutest. Kuid selles uuringus ei uurita täpsemalt siiski Vitargot, vaid lihtsalt ühte baas-ainet millest seda tehakse. Niiet väga põhjalikku järeldusi sellest vast teha ei anna.

Pean hetkel tööd tegema, seega väga põhjalikult netis tuulata ei suuda. :)

http://www.vitargo.com/PDF/KarinPiehl.pdf

http://www.vitargo.com/PDF/vitargo_gastric.pdf

See uuring näitab, et kuigi Veresuhkur otseselt ei tõuse kõrgemaks Vitargo puhul - aga kuna ta liigub verre kiiremini, siis ajaliselt on veresuhkur kõrgem juba varem. Seega sõnamängu tehes võib väita, et veresuhkur tõuseb tõesti kohati palju rohkem, kui tavasuhkrute puhul. Ja eritub ka rohkem insuliini. Kuigi reaalselt tipp-tase vist ei kõigu.

http://www.vitargo.com/PDF/VitargoMaltMaxEnd07.pdf

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga vot näed. Järelikult sinu targad raamatud valetavad. Või valetavad see, mis ma leidnud olen :)

Normaalne insuliini tase on 3,5 - 5,... millegiga mmol/L. Ma ei usu, et inimese insuliini tase siis kohe 10 mmol/L tõuseb.

Eks sa mine arsti juurde, mõõda insuliini taset ja siis söö Vitargot ja võta uuesti verd. Vaata, kas läheb siis 10'e peale tase. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Normaalne insuliini tase on 3,5 - 5,... millegiga mmol/L. Ma ei usu, et inimese insuliini tase siis kohe 10 mmol/L tõuseb.

Eks sa mine arsti juurde, mõõda insuliini taset ja siis söö Vitargot ja võta uuesti verd. Vaata, kas läheb siis 10'e peale tase. :)

Eks jah. Üldiselt ei ole neid uuringuid väga palju tehtud. Eks igasugune poliitika ka siin mängus kindlasti.

Kindlasti tasuks märkida, et Vitargo on patenteeritud aine, kuid seda kasutavad oma toodetes kümned erinevad firmad. Ehk igaüks võtab ja teeb sellest oma spetsiifilise toote. Lisades sinna jumal teab mida.

Seetõttu ma usun, et ei ole välistatud mingite ainete kombinatsioon, mis tõesti päris kõvasti veresuhkru ja insuliini taset veres tõstavad.

Põnev igal juhul.

Samas tundub siiski, et Vitargo hinda arvesse võttes on tegemist suhteliselt mõttetu vaidlusega kuna Pro-d kasutavad enamasti niivõinaa kallimat kraami, mida nad tavaliselt ka tasuta saavad. Ning paljud amatöörid ei suuda paljusid tavalisigi lisandeid lubada, rääkimata kallist Vitargost mille effekt hobitreenijale arvatavasti minimaalne.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge, AlanBStard, Rotter - viskate pilgu peale sellele artiklile ja eriti selle all olevatele kommentaaridele ning pikale arutelule.

http://www.bodyrecomposition.com/muscle-ga...-nutrition.html

Väga huvitav jutt, ning mind huvitaks teie arvamused, kuna teie postitustest loeb ikka meeletult raamatutarkusi välja, ning tahaks kõige ülevalolevas artiklis räägitu kohta ka teie mõtteid lugeda.

Lühidalt öeldes artikli autor väidab, et peale trenni on kõige optimaalsem tarbida nii valke kui ka süsivesikuid koos. Kuna valkude tarbimine tõstab valgusünteesi ning süsivesikute tarbimine vallandab insuliini, mis täidab valkude lagundamise vastast osa.

Kommentaarides lahti läinud vaidluste käigus räägitakse päris palju sellest, et teatud uuringute alusel võib väita, et valk+süsivesikud ei paku mingit eelist lihtsalt Valgu tarbimise ees peale trenni. Kuna uuringud näitavad, et piisavas koguses valku tarbides vallandub samuti insuliini. Ning alates teatud insuliini kogusest ei muutu lihaslagundamise protsess enam aeglasemaks. Ehk lisa-insuliin ei anna enam kasu. Ning kui see vajaminev insuliini kogus vallandub ka ainult valkude tarbimisega, siis milleks neid süsivesikuid veel vaja on?

Ei süvenenud üli põhjalikult antud teemasse kuna veidi üle pea minu teadmiste jaoks. Kuid üldjoontes selline arusaam jäi. Lõppeks väidab küll artikli autor, et uuringud ainult valguga peale trenni olid tehtud ebastandartselt võrreldes tavaliste inimeste toitumisharjumustega peale trenni. Ja sellega seoses ei ole praktilised vms.

Kuid sellegipoolest on jutt huvitav.

Muidugi on palju muid faktoreid ka, mis lihaskasvu koha pealt tähtsad. Nagu näiteks lihaste glükogeenivarude täitmine jne. Kuid kui räägime puhtalt lihasmassi positiivsest kasvust (valgusüntees ületab lagundamist), siis kas süsivesikud peale trenni on raudkindlalt vajalikud - tagamaks optimaalselt lihaskasvu? Eeldades, et ülejäänud päeva jooksul tarbitavast toidust suudame lihasvarud täielikult uuesti glükogeeniga täita.(ehk energiavarud ning lihaste vastupidavus ei muutuks. Räägima ainult lihase kasvust)

On juba öö, ning juhe koos. Aga loodan, et keegi viitsib paar sõna kribada kuna huvitav teema. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole veel lugenud seda. Aga näiteks pikamaajooksjad peale trenni ei peagi tarbima valke, et ära taastuda. Aga siis oli ka vist 2g/kg kohta süsivesikuid. Kui süsivesikuid ei tarbi, siis maksas toimub glükoneogenees - selle pärast pole mõtet ka ohtralt valku endale sisse ajada kui need kõik tehakse glükoosiks hiljem. Aga Marek ütles hästi, et igaks juhuks, siis kindel mats, et saad oma valgud kätte.

Kuskil uuringus oli tehtud nii, et üks grupp tarbis 1.8g/kg ja teine grupp 2.4g/kg ja mingit erinevust pm valgusünteesil polnud. V-o eksin, aga minu arust Ott ka ütles kuskil, et ta tarbib ainult 120g valke päevas - Ott tule ja paranda mind :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole veel lugenud seda. Aga näiteks pikamaajooksjad peale trenni ei peagi tarbima valke, et ära taastuda. Aga siis oli ka vist 2g/kg kohta süsivesikuid. Kui süsivesikuid ei tarbi, siis maksas toimub glükoneogenees - selle pärast pole mõtet ka ohtralt valku endale sisse ajada kui need kõik tehakse glükoosiks hiljem. Aga Marek ütles hästi, et igaks juhuks, siis kindel mats, et saad oma valgud kätte.

Kuskil uuringus oli tehtud nii, et üks grupp tarbis 1.8g/kg ja teine grupp 2.4g/kg ja mingit erinevust pm valgusünteesil polnud. V-o eksin, aga minu arust Ott ka ütles kuskil, et ta tarbib ainult 120g valke päevas - Ott tule ja paranda mind :huh:.

Noh pikamaajooksjate puhul ei räägi ka ülimalt suurest ja tugevast lihasmassi vajalikkusest. :)

Jah, kui süsivesikuid ei tarbi siis tehakse neid valkudest. Ja ka rasvadest muidugi. Pigem on teema selles, et kui soovime arendada eelkõige lihasmassi - seda suuremaks saada. Siis kas süsivesikuid on peale trenni üldse vaja? Kui insuliini kasulik mõju on piiratud ning selle vajaliku taseme saab kätte ka ainult valkude tarbimisest. Ning nagu sa ütlesid - lihasvarude täitmiseks glükogeeniga ei ole süsivesikute tarbimine vajalik - sest keha saab seda ka mujalt sünteesida päeva jooksul.

Ning koheselt peale jõutrenni ei ole ka mingit praktilist väärtust lihaste jõu/vastupidavuse varude täitmises, sest enamikele järgneb peale treeningut pikem puhkeperiood.

Antud juhul peab muidugi päeva üldine valgu doseerimine olema suhteliselt suur, justnimelt et tagada piisav glükoneogenees ning valgusüntees terve päeva jooksul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×