Jump to content
kiqu

Light jogurt

Recommended Posts

Kas ma tohin asendada rasvapõletus dieedi ajal mõnes toidukorra ajal kanafilee "Tere Light jogurtiga" või on light jogurt täiesti välistatud, kui tahan, et rasvapõletamine oleks edukas?

1 tops jogurtit on 400g

100g jogurtit sisaldab:

Energiat 45kcal

Valke 4.2g

Süsivesikuid 6.7g

millest suhkruid 5.4g

Rasvu 0.2g

millest küllastunud rasvhappeid 0.1g

Kiudained 0.16g

Naatriumit 0.05g

Ise olen 17 aastane, pikkus 170cm ja kaal 70kg. rasva% ~17.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma tohin asendada rasvapõletus dieedi ajal mõnes toidukorra ajal kanafilee "Tere Light jogurtiga" või on light jogurt täiesti välistatud, kui tahan, et rasvapõletamine oleks edukas?

1 tops jogurtit on 400g

100g jogurtit sisaldab:

Energiat 45kcal

Valke 4.2g

Süsivesikuid 6.7g

millest suhkruid 5.4g

Rasvu 0.2g

millest küllastunud rasvhappeid 0.1g

Kiudained 0.16g

Naatriumit 0.05g

Ise olen 17 aastane, pikkus 170cm ja kaal 70kg. rasva% ~17.

22g suhkrut.. ei soovitaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
22g suhkrut.. ei soovitaks.

Aga tahaks teada, miks on suhkur halb? Ma tean, et kui kaloreid ülemäära palju tarbid, siis rasv ei põle, aga kas keegi oleks nii hea ja seletaks, miks suhkur hea ei ole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga tahaks teada, miks on suhkur halb? Ma tean, et kui kaloreid ülemäära palju tarbid, siis rasv ei põle, aga kas keegi oleks nii hea ja seletaks, miks suhkur hea ei ole?

Seda teemat on juba piisavalt arutatud.. lepi sellega et nii on. Kui huvitab siis loe foorumit mõnda aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sest esimese asjana hakkab keha energia saamiseks lammutama lihtsüsivesikuid - suhkruid. ja niikaua kui ta suhkrut saab lammutada, ei lasuta ta energia saamiseks midagi muud ning see ladestatakse keharasvaks.

lisaks - asendada kanafilee jogurtiga? andke andeks, aga mida fakki? üks on suurepärane valguallikas, teine lihtsalt suhkrukuubik, süsivesikutest pungil, valku vähe... täiesti erinevad asjad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sest esimese asjana hakkab keha energia saamiseks lammutama lihtsüsivesikuid - suhkruid. ja niikaua kui ta suhkrut saab lammutada, ei lasuta ta energia saamiseks midagi muud ning see ladestatakse keharasvaks.

lisaks - asendada kanafilee jogurtiga? andke andeks, aga mida fakki? üks on suurepärane valguallikas, teine lihtsalt suhkrukuubik, süsivesikutest pungil, valku vähe... täiesti erinevad asjad.

Relax. Alati ei ole kodus kanafilee saadaval, siis ilma söömata ka ei saa olla. Ma lihtsalt küsisin, et kas tasub asendada jogurtiga või olla ilma söömata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Relax. Alati ei ole kodus kanafilee saadaval, siis ilma söömata ka ei saa olla. Ma lihtsalt küsisin, et kas tasub asendada jogurtiga või olla ilma söömata

Pakun kolmanda variandi: söö kohupiima/kodujuustu siis, või tuunikala. Ei tohiks väga palju kallim olla kui "light" jogurt.

Väga irooniline, et toode, mille nimi on light, pole dieedi jaoks sobiv...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Relax. Alati ei ole kodus kanafilee saadaval, siis ilma söömata ka ei saa olla. Ma lihtsalt küsisin, et kas tasub asendada jogurtiga või olla ilma söömata

Võta siis juba kodujuustu. Ning võimalikult kõrge rasvasisaldusega. (See jogurt annab sulle alla 200kcal - pole isegi mingi snäkk. Alla 500kcal ma üldse ei loegi eriti toidukorraks. :D)

See on täielik müüt ja lollus, et rasvapõletuse ajal ei tohi rasva süüa. Lausa peab. Jah, kalorite piiramise koha pealt tunduks nagu loogiline rasva piirata. Kuid kui piirad kaloreid hoopis süsivesikute arvelt - ehk selle suhkrujama pealt, siis tegelikult on tulemus parem. Võid ju arvata, et toidukogused lähevad liiga väikseks kuna rasvas kaloreid üle 2x rohkem kui valkudes või süsivesikutes - Aga arvesta sellega, rasv ja valgud tekitavad kõige parema täiskõhu tunde.

Ehk parem väiksem kogus rasva ja valgurohket, kui et suur kogus süsivesikuterohket.

Suhkrute väga halb mõju on ka nende võimas mõju veresuhkru tasemele. Liiga kiire ja kõrge veresuhkru tõus võib endaga pikemas perspektiivis palju probleeme tuua. Lisaks võib lühiajaliselt kogeda "sõltuvuse tunnet ja Crashimist". Ehk veresuhkru lendab lakke, vallandub insuliin = kaif. Keha vallandab insuliini, ning sageli nõksa liiga palju = veresuhkur kolinal alla mõne aja pärast = crash. Sitt tunne ja tekib uus isu suhkru järele.

Muidugi ega see light jogurt väga hull pole - kuid pead arvestama, et põhimõtteliselt kogu toiteväärtus tulebki suhkrutest. Seega halb valik. Oleks tal vähemalt häid rasvu ja veelgi suurem valgusisaldus. Siis pigistaks silma veidi kinni.

Edu! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×