Jump to content
matjusm

Hüppetreeningu vahendite valmistamine

Recommended Posts

Otsustasin siis sel suvel tõsisemalt hüppetreeningu (täpsemalt plyometrics inglise keeles) käsile võtta. Kuna maal on palju tööriistu ja ka ehitusmaterjali, siis tahan endale ehitada hüppetõkke(id) ja hüppekasti. Otsisin ka samu asju poest kuid hüppekaste ei leidnud ja hüppetõkked on absurdsete hindadega. Igal juhul leidsin sellise toreda programmi nagu Google Sketchup mis on selline lihtne 3D modelleerimis programm ja hakkasin seal oma vahendeid disainima.

Tahtsin siis siit veidi nõu küsida et ehk on keegi midagi sarnast valmistanud ning mis nõu oleks ehitusel anda, täpsemalt siis kommentaare ja soovitusi minu disainide kohta.

Mida ma olen seni teinud:

1) "Plyo box" ehk hüppamiskast kuhu ma tahaks hakata pealehüppeid tegema. Ehitusmaterjal (nagu kõigil vahenditel siin) on puit ja koormust peaks see kannatama nii palju et mina oma 100kg'ga saaks sinna end peale lennutada.

Mõõdud on 60x80cm pealmine osa ja 110cm kõrgus

Üldvaade kaugelt:

Plyo_box_5.jpg

Põhimõtteliselt tugineb kogu süsteem neljale paksemale püstisele postile.

Alt on nad ühendatud mõlemat pidi laudadega (kas siis kruvide või naeltega+võibolla puiduliim veel otsa). Nn vundamendi lauad on veidi pikemad et pakkuda täiendavat stabiilsust. Põhjale võib veel kive peale laduda et asi kindlamalt maas kinni oleks.

Kus aga ma hakkasin kahtlema on see pealmine osa ja siin ma mõtlesin välja kaks erinevat lähenemist:

A:

Plyo_box_2.jpg

wordpress image upload

Ehk et oleksid neli lauda mis ühendaksid postid omavahel. Need lauad oleksid osaliselt toestatud postide poolt nagu pildil nähtud ja osaliselt nagu järgneval pildil näha, ühendatud postidega ka selliste metallühenduste kaudu (paned selle vastu laudu ja lükkad kruvid läbi):

Plyo_box_3.jpg

B: (siin siis näidatud ka koos pealmiste laudadega ehk selle platvormiga kuhu ma hakkan hüppama)

Plyo_box_7_alt_top.jpg

Siin siis oleksid üleval osas vaid kaks lauda mis oleksid samamoodi nende metallklambritega kinnitatud postide külge ja siis peale pandud platvorm.

Platvorm sinna peale võib tulla kas laudadest või vineerplaadist, pilt siis laudadest (kinnitatud kruvidega):

Plyo_box_4.jpg

Ma mõtlen et võibolla oleks vaja postidele veel paar lauda külge lüüa et paremat tuge pakkuda.

Ja teine osa (foorumil on piltide postitamisele limiit)....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ning natuke teine variant, mõõdud nagu esimesel 60x80cm pealmine osa, 110cm kõrgus

2) Plyo box B:

Kaugelt vaade:

Plyo_box_B_5_valmis.jpg

image uploading

Selle ehitus algaks siis sellest et ma panen kõigepealt kokku sellised laudadest seinad, nõnda:

Plyo_box_B_1_seinad.jpg

See pole küll nende põhiline tugisüsteem kuid lauad kinnitan kõigepealt üksteise külge puiduliimiga.

Igal juhul sinna taha (kui ka ette, praegu eesmine sein välja jäetud et näidata) tuleb veel üks samasugune lauasein mis siis kruvitaks esimesele kahele külge:

Plyo_box_B_2_seinad_2.jpg

Sinna sisse tuleksid veidi toekamad postid, nendele kruvin väljastpoolt läbi lauadade kruvid sisse:

Plyo_box_B_3_inside_vaade.jpg

Ja siis neljas sein ka koos oma postidega:

Plyo_box_B_4_topless.jpg

Ja sinna siis lauad peale (nagu esimel pildil) ja ongi kast valmis.

3) Lihtne jooksutõke, laius kusagil meeter ja kõrguseid erinevaid, ma arvan et 50-80cm kandis:

Jooksut_ke_1.jpg

Ehk et treeningvahendite teadlased, on teil midagi soovitada mida ma saaksin siin paremini teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan olemasolevatest kastidest teist varianti, kui lauad kokku liimitud on. Kui tahad esimest kasutada, siis lisa kindlasti diagonaalsed prussid, mis lähevad ühe posti alumise otsa juurest järgmise posti ülemise otsa juurde, kõigile neljale küljele. Muidu võib see konstruktsioon hüppamise ajal kokku vajuda. Korralikult kokku liimitud seintega variandile pole diagonaale vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan olemasolevatest kastidest teist varianti, kui lauad kokku liimitud on. Kui tahad esimest kasutada, siis lisa kindlasti diagonaalsed prussid, mis lähevad ühe posti alumise otsa juurest järgmise posti ülemise otsa juurde, kõigile neljale küljele. Muidu võib see konstruktsioon hüppamise ajal kokku vajuda. Korralikult kokku liimitud seintega variandile pole diagonaale vaja.

Tänud. See mõte (teise kasti puhul) oli kogu aeg et kas ma panen ka liimi laudadele juurde või piisab kruvidest. Eks siis panen liimi ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See teine variant(plyo box b.) näib mõistlikum. Esimene võib suht kiiresti ära laguneda.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuisul rohkem aega on ja viitsit natuke rohkem mõelda, ma soovitaks sul midagi sellist ehitada: http://www.vertimax.com/

Ise olen sellega(Vertimax V6 või V8 ma ei mäleta kumb see oli) treeninud ja mulle see masin väga meeldib, kui Eestisse tagasi tulen ja aega leian, võibolla isegi proovin teha selle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuisul rohkem aega on ja viitsit natuke rohkem mõelda, ma soovitaks sul midagi sellist ehitada: http://www.vertimax.com/

Ise olen sellega(Vertimax V6 või V8 ma ei mäleta kumb see oli) treeninud ja mulle see masin väga meeldib, kui Eestisse tagasi tulen ja aega leian, võibolla isegi proovin teha selle.

See on kaugelt liiga keeruline minu jaoks ja ma ka ei vaja midagi sellist. Praegu jään oma kastide ja tõkete juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laudade kokkuliimimiseks e liimkilbi tegemiseks on vaja liimipressi või vähemalt pikki pitskruve, vastasel juhul see koos ei püsi. Soovitan minna mõne puidumehe juurde, kes hea nõu annab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

PVA liimi vahele ja siis kruvidega kokku, tuleb ka jupp maad tugevam, kui ainult kruvida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×