Jump to content
abso

Kaloririkkad toidud

Recommended Posts

Tervist olen 15 aastane, meessoost. Soov oleks enne rannahooaega veits kaalu kärpida ja lihasega asendada. Mõõdud oleks siis 185cm ja 74kg. Tean, et ei tundu väga hull aga kõht ei paista kohati päris see mis võiks, samas kui kauem aega söömata olla siis paistab sixpack isegi väheti. Nii proffesionaalseks ma ei tahaks minna, et hakkaks päris kava järgi sööma, aga sooviks just mingeid hinte vm toitumise kohta. Tore oleks ka nt kui keegi mainiks mis on sellised kaloririkkamad toidud jne, et kas ma võin õhtul kell 11 süüa salaamivorsti jnejne.

ÜHESÕNAGA, võiks keegi mainida mida süüa ja mida mitte :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist olen 15 aastane, meessoost. Soov oleks enne rannahooaega veits kaalu kärpida ja lihasega asendada. Mõõdud oleks siis 185cm ja 74kg. Tean, et ei tundu väga hull aga kõht ei paista kohati päris see mis võiks, samas kui kauem aega söömata olla siis paistab sixpack isegi väheti. Nii proffesionaalseks ma ei tahaks minna, et hakkaks päris kava järgi sööma, aga sooviks just mingeid hinte vm toitumise kohta. Tore oleks ka nt kui keegi mainiks mis on sellised kaloririkkamad toidud jne, et kas ma võin õhtul kell 11 süüa salaamivorsti jnejne.

ÜHESÕNAGA, võiks keegi mainida mida süüa ja mida mitte :D

Süüa võid kõike - oleneb vaid millal ja kogustest. Algavaks rannahooajaks (suvi), mis jõuab kätte umbes kuu aja pärast, oled sa natuke hiljaks jäänud. Ei tea sinu pregust seisu, kuid kuu ajaga imesid ei tee. Pigem võta eesmärgiks olla paremas vormis järgmisel suvel.

Nippe toitumise kohta saad artiklitest, mis leiad otsingu kaudu näiteks.

Vastates sinu salaamivorsti küsimusele, siis asenda see millegi muuga. Näiteks sink. Loe mõnikord pakendilt, mida need vorstid sisaldavad.

Mõõdukalt trenni, toitumine enam vähem paika ja järgmisel suvel oled heas vormis. Sa oled nii noor ka, et sul on aega piisavalt end heasse vormi saamisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

saan täiesti aru, aga mu küsimus ongi just toitude suhtes. Mis on sellised tüüpilised kaloririkkad ja rasvased toidud millest peaks eemale hoidma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
saan täiesti aru, aga mu küsimus ongi just toitude suhtes. Mis on sellised tüüpilised kaloririkkad ja rasvased toidud millest peaks eemale hoidma?

Esmane on kindlasti igasugune rämpstoit, maiustused (ka. saiakesed, kohukesed jms), krõpsud, limonaadid ja magusad "mahlad". Söö seda mida vanaema oleks ka nõus sööma. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vastaks parem nii, et mida tasuks süüa.

Valguallikatena tuleks eelistada: lahjat liha, kala, muna, (lahjemaid) piimasaadusi.

Süsivesikuallikatena: leiba-sepikut (eriti täistera), tatart, kaerahelbeid, kartulit, puuvilja, juurvilja, mahla.

Rasvaallikatena: taimseid õlisid, rasvast kala.

Ära söö: kõik vorstid, rasvane liha, rasvased kastmed, koor, margariinid, valgest jahust saiakesed, küpsised, maiustused, suhkur, friikartulid ja muud “krõpsud”.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis pagana taimseid õlisid :D

Ei. Taimsetest on hea näiteks oliiv, aga enamus taimeõlisid on liiga polüküllastumata omega-6-rikkad.

Koor ja või on head rasvaallikad. Rasvane liha on ka, aga ära teda kõrveta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis pagana taimseid õlisid :D

Ei. Taimsetest on hea näiteks oliiv, aga enamus taimeõlisid on liiga polüküllastumata omega-6-rikkad.

Koor ja või on head rasvaallikad. Rasvane liha on ka, aga ära teda kõrveta.

Mis mõttes ära teda kõrveta? Sellessuhtes söön tihti õhtuti 250g veisehakkliha, praetuna. Miks ei tohi kõrvetada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×