Jump to content
Pille23

Trenn ja kaalutõus

Recommended Posts

Noh kui rasva juurde väga ei tohiks tulla siis sa tahad öelda, et aastaga on võimalik 12 kuud * 3 kg kuus = 36 kg lihast kasvatada? :D Nagu mina olen aru saanud on isegi algaja puhul mingi 3-4 kg aastas lihasmassi juurdekasvu juba väga hea, see teeks 300-400g kuus ehk alla 100g nädalas. Ja ütleme, et kui ka teine samapalju on rasva siis mingi 200g nädalas on normaalne ja 300-400g hakkab juba ideaaljuhul paljuks kisukma...või olen ma valesti aru saanud?

Järelikult lootus, et minu lisandunud kaal on lihas, on lihtsalt lolli lohutus B):D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüd usinalt tegelenud kaalulangetusega ja (jooksu)trenniga. Viimase kuuga olen alla võtnud 3 kg (Ehk 66kg 63 kilogrammini). Viimase kahe nädala jooksul olen pikendanud oma treeningut 1,5 tunnile (jooksen võrdlemisi aeglaselt). Trenni teen 4 korda nädalas. Söömise olen ka enam-vähem paika saanud (alguses sõin liiga vähe). Söön kvaliteetset toitu ja magusat ei söö. Kuid nüüd - tänasel kaalumisel selgus, et olen juurde võtnud 400 g, võrreldes eelmise esmaspäevaga.

Kas see võib olla trennist? Või olen söögiga liialdanud (sest liiga vähe ma söönud pole, säästureziim on välistatud:D)

Kui kehakaal on vahepeal vähenenud, siis tuleb uuesti toidukoguseid vähendada, et kaloraaž oleks jälle negatiivne või suurendada füüsilist koormust.

Sellel kaalutõusul võib olla veel teisigi põhjuseid, näit. keha hoiab vett kinni, naistel päevad, ka stress. Ja ega kaalulangus päris lineaarselt ka ei toimu, vahel tekib seisak, vahel väike tõus ja siis algab uuesti langus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järelikult lootus, et minu lisandunud kaal on lihas, on lihtsalt lolli lohutus B):D

Sina ära üldse pabista selle 400g pärast. Kui sa ainult ühe korra nädalas kaalud esmaspäeva hommikuti siis see on täiesti normaalne. Inimese kaal muutub tundidega ja võib kõikuda 24 tunni jooksul lausa paar kilo või rohkemgi. Paljud ei mõtle sellele nii, kuid kui sa ostad poest näiteks 400g süüa, kasvõi toorsalatit ja sööd selle ära ja siis kaalud ennast siis sa kaaludki 400g rohkem, kuna see toorsalat on su kaalul juures. Niiet toidu kogus maos ja soolestikus mõjutab kehakaalu otseselt. Kui see toorsalat pärast välja tuleb siis sa kaalud jälle vähem. Samamoodi mõjutab kaalu ka vedeliku hulk kehas. Joo liiter vett ära ja oledki 1kg raskem kui enne.

Kaal on suhteline ja et sealt üldse mingit adekvaatset tulemust saada siis kaalu ennast igal hommikul (mitte ainult esmaspäeviti) ja kindlasti samades tingimustes. Kõige parem on näiteks kohe peale ärkamist käid WC's ära ja enne riidesse panekut kaalud ennast ja kirjutad kaalu kuhugi ülesse ja siis võta nädala ja kuu keskmised ja võrdle neid. :D

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kaal on tõesti üks kasutumaid-suhtelisimaid näitajaid sportlike tulemuste ja keha olukorra hindamisel, olen ka ise sellest lõpuks aru saanud.

kas või see, et 175 cm pikk ja 70 kg kaaluv inimene võib olla märgatavalt kehvema välimuse-füüsilise vormiga kui 175 cm pikk ja 90 kg kaaluv inimene. hinnata tuleks eelkõige silmaga ja seda, mis sulle peeglist vastu vaatab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kaal on tõesti üks kasutumaid-suhtelisimaid näitajaid sportlike tulemuste ja keha olukorra hindamisel, olen ka ise sellest lõpuks aru saanud.

kas või see, et 175 cm pikk ja 70 kg kaaluv inimene võib olla märgatavalt kehvema välimuse-füüsilise vormiga kui 175 cm pikk ja 90 kg kaaluv inimene. hinnata tuleks eelkõige silmaga ja seda, mis sulle peeglist vastu vaatab.

Nojaa, olen harjunud esmaspäeviti järjest väiksemaid kaalunumbreid nägema. Ja hetkel on veidi nukker olla. Mõtlesin järgmisel nädalal hoiduda süsivesikutest. Muidu söön hoolega puu-ja juurvilju. Teab keegi häid süsivesikute vaeseid toite? Samuti sooviksin teada, kui palju süsivesikuid on palju 100g kohta. Kas alla 10g on OK? (vabandan enda võhilkust)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutaksin teemat ära ja küsiksin, et kui palju olete märganud enda puhul keskmise kaalu tõusu nädalas või kuus lihastreeningu ajal? Selles mõttes, et mis numbritest alles tasuks hakata häirekella lööma kas keskmiselt sada-kakssada grammi nädalas on normaalne või on isegi veel 300-400g nädalas normaalne, kui tuleb juurde (jutt on pigem algajatasemest või nii). Mille järgi otsustate, et nüüd on õige aeg rasva vahepeal vähendada, kas voltide paksuse järgi või käite rasvaprotsenti määramas või enesetunde järgi vms?

kui kaal kasvab ja vööümbermõõt kasvab, siis suure tõenäosusega lisandub pekki. kui kaal kasvab, aga vööümbermõõt sama või väheneb, siis oled paremal teel :D selliste näitajatega arvestamise lugesin Cutleri soovitustest massi lisamisel välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojaa, olen harjunud esmaspäeviti järjest väiksemaid kaalunumbreid nägema. Ja hetkel on veidi nukker olla. Mõtlesin järgmisel nädalal hoiduda süsivesikutest.

Ära sa nüüd hulluks mine. Las need süsivesikud olla. Hakka iga päev kaaluma ja nädalate keskmisi võrdlema. Kui seal pole langust, hakka vaikselt sv vähendama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära sa nüüd hulluks mine. Las need süsivesikud olla. Hakka iga päev kaaluma ja nädalate keskmisi võrdlema. Kui seal pole langust, hakka vaikselt sv vähendama.

väga nõus. kui süsivesikud liiga madalale lased on tulemuseks hiljemalt nädala ajaga täielik energiacrash. eriti annab see trennis tunda. puuvilju, köögivilju, juurdilju söö kindlasti edasi, need on hädavajalikud ning just aitavad kaalu (hmhh) hoida ja langetada. lisaks, näiteks 100g täisterakaerhelvestes on umbes 65 g süsivesikuid - kuid need on head süsivesikud, keha vajab neid! seega ära kougi neid oma toidukavast välja, see tuleb pigem kahjuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
väga nõus. kui süsivesikud liiga madalale lased on tulemuseks hiljemalt nädala ajaga täielik energiacrash....

100g täisterakaerhelvestes on umbes 65 g süsivesikuid - kuid need on head süsivesikud, keha vajab neid! seega ära kougi neid oma toidukavast välja, see tuleb pigem kahjuks.

See kahju on nüüd küll kahtlane.. ütleme parem nii et paljudele ei sobi või ei meeldi.

Teraviljad, puuviljad ja tärkliserikkad juurviljad (selles järjekorras) võib vabalt vajadusel välja võtta või neid piirata. Mõnel annab väga häid tulemusi. Eeldab püsivust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See kahju on nüüd küll kahtlane.. ütleme parem nii et paljudele ei sobi või ei meeldi.

Teraviljad, puuviljad ja tärkliserikkad juurviljad (selles järjekorras) võib vabalt vajadusel välja võtta või neid piirata. Mõnel annab väga häid tulemusi. Eeldab püsivust.

Mõni ei tee 5x nädalas jõusaalitrenni, et ta vajaks 2g valku keha kilogrammi kohta päevas. Eks sa söö 10 aastat järjest ainult valku ja rasva siis vaatame kui häid tulemusi see sulle andis. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
väga nõus. kui süsivesikud liiga madalale lased on tulemuseks hiljemalt nädala ajaga täielik energiacrash. eriti annab see trennis tunda. puuvilju, köögivilju, juurdilju söö kindlasti edasi, need on hädavajalikud ning just aitavad kaalu (hmhh) hoida ja langetada. lisaks, näiteks 100g täisterakaerhelvestes on umbes 65 g süsivesikuid - kuid need on head süsivesikud, keha vajab neid! seega ära kougi neid oma toidukavast välja, see tuleb pigem kahjuks.

Igal pool räägitakse ju, et puu-ja juurviljades on palju süsivesikuid ja suhkruid. St et ei tohiks süüa ei punapeeti ega ka õuna. Või tuleks vähem uskuda, kõike mida loen?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõni ei tee 5x nädalas jõusaalitrenni, et ta vajaks 2g valku keha kilogrammi kohta päevas.

Odoot, mis siis ? Ega keegi ei keela hobimaalijal ka 2g / kg süüa :D

Eks sa söö 10 aastat järjest ainult valku ja rasva siis vaatame kui häid tulemusi see sulle andis. B)

Ega ma ainult valgust-rasvast ei rääkinud, vaid umbes 30/30/40 menüüst. Vaata Fred Antsonit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igal pool räägitakse ju, et puu-ja juurviljades on palju süsivesikuid ja suhkruid. St et ei tohiks süüa ei punapeeti ega ka õuna. Või tuleks vähem uskuda, kõike mida loen?B)

Oleneb mitu kilo peeti sa päevas tavaliselt sööd :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb mitu kilo peeti sa päevas tavaliselt sööd :D

Peet on super ja rohkem kui kiloga päevas pole ma vist hakkama saanud ja pigem vähem:) Peet sobib spinatiga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peet on super ja rohkem kui kiloga päevas pole ma vist hakkama saanud ja pigem vähem:) Peet sobib spinatiga!

No ma ka ikka üle 200g päevas süüa ei jõua. Aga selle eest õunu ja pirne sööks küll koguaeg:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×