Jump to content
Pille23

Trenn ja kaalutõus

Recommended Posts

Olen nüüd usinalt tegelenud kaalulangetusega ja (jooksu)trenniga. Viimase kuuga olen alla võtnud 3 kg (Ehk 66kg 63 kilogrammini). Viimase kahe nädala jooksul olen pikendanud oma treeningut 1,5 tunnile (jooksen võrdlemisi aeglaselt). Trenni teen 4 korda nädalas. Söömise olen ka enam-vähem paika saanud (alguses sõin liiga vähe). Söön kvaliteetset toitu ja magusat ei söö. Kuid nüüd - tänasel kaalumisel selgus, et olen juurde võtnud 400 g, võrreldes eelmise esmaspäevaga.

Kas see võib olla trennist? Või olen söögiga liialdanud (sest liiga vähe ma söönud pole, säästureziim on välistatud:D)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalunumbri võid rahus ära unustada, sest sellest ebatäpsemat progressi näitajat annab ikka otsida. Üldiselt on kaal hommikul ja õhtul drastiliselt erinev ning nt soolast toitu süües võib juhtuda, et kaal näitab ka kilo raskemat veekaalu. Sool nimelt hoiab kehas vett kinni. Usalda parem peeglit, enesetunnet ja mõnda adekvaatset rasvaprotsendi mõõtjat.

Trenni osas võiksid hakata kergelt intervalle tegema ehk siis jookse vastavalt võimetele väikeseid 20 sekundilisi spurte, see paneb keha rohkem tööle, kui monotoonne sörkimine, ja mõjub ka lihastele hästi.

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalunumbri võid rahus ära unustada, sest sellest ebatäpsemat progressi näitajat annab ikka otsida. Üldiselt on kaal hommikul ja õhtul drastiliselt erinev ning nt soolast toitu süües võib juhtuda, et kaal näitab ka kilo raskemat veekaalu. Sool nimelt hoiab kehas vett kinni. Usalda parem peeglit, enesetunnet ja mõnda adekvaatset rasvaprotsendi mõõtjat.

Ma olen ka mõõtnud end, puusadelt -3 cm ja vöölt - 4 cm, pole ju paha tulemus? Kas vahelduse mõttes on targem teha ka muud trenni? Ja millegi pärast on nii, et pulsikella järgi kulutan nüüd palju vähem kaloreid, kui alguses. Kas see on loogiline?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui intervalle teha, siis see ongi juba vaheldus, aga jõusaal ei tee paha, sest sealne rasvapõletus jätkub ka pärast trenni. Sörkimise halb pool on see, et kaotad kaloreid vaid trenni ajal, aga intervalltreeningu ja raske jõutrenni puhul tõmbad oma keha mitmeks tunniks rasvapõletusrežiimile :D

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui intervalle teha, siis see ongi juba vaheldus, aga jõusaal ei tee paha, sest sealne rasvapõletus jätkub ka pärast trenni. Sörkimise halb pool on see, et kaotad kaloreid vaid trenni ajal, aga intervalltreeningu ja raske jõutrenni puhul tõmbad oma keha mitmeks tunniks rasvapõletusrežiimile :D

Intervall tähendab siis seda, et teen vaheldumisi kiireid ja aeglaseid ringe? Jooksen umbes 12 km/1,5 h

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Intervall tähendab põhimõtteliselt igasugust koormuse ja puhkuse vaheldamist, aga sagedamini mõeldakse selle all väga suure intensiivuse ja puhkuse vaheldamist. Kõige lühem ja tuntum trennikava oleks siin kaheksa 20-sek maksimumkoormust, näiteks sprinti vaheldumisi 10-sek puhkustega, kokku 4 minutit.

Seda kava uuringus kasutanud Tabata pigistas katsealuseid muidugi päris karmilt,mõned hakaksid suurest koormusest oksendama :D

Minul väsitab see närvisüsteemi päris kõvasti nii et ma pole seda juba pikemat aega teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sa hirmutad siin inimesi :D

Tavainimesele piisab ca 1 minutist sörkjooksust ja 20 sekundilisest sprindist, vaid tippsportlastel on puhkeaeg minimaalne.

Ma jah olen pigem ikka väga algaja. Suudan joosta nii kaua ainult selle tõttu, et sunnin end jooksma. Eks ma neid ringe joostes ka ikka vahel jooksen mõne ringi üpris kiiresti. Aga ei taha end oksendama ka ajada:D sest sport peab ka ju mõnu pakkuma.

Ja pigem tahakski sellised nippe mis aitavad nö "tavainimesel" tõhusalt trenni teha. Kas treenitus ja kalorite kulutamine on omavahel ka seotud? st, et mida treenitum olen seda vähem kaloreid kulutan?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma jah olen pigem ikka väga algaja. Suudan joosta nii kaua ainult selle tõttu, et sunnin end jooksma. Eks ma neid ringe joostes ka ikka vahel jooksen mõne ringi üpris kiiresti. Aga ei taha end oksendama ka ajada:D sest sport peab ka ju mõnu pakkuma.

Ja pigem tahakski sellised nippe mis aitavad nö "tavainimesel" tõhusalt trenni teha. Kas treenitus ja kalorite kulutamine on omavahel ka seotud? st, et mida treenitum olen seda vähem kaloreid kulutan?

vaata oma pulsikellalt keskmist pulssi trenni ajal varasemalt ja keskmist pulssi trenni ajal nüüd. vahest viid loogika kokku :D

aga teema alguse juurde - kaal on lihtsalt võimalus saada mingit infot arengu kohta. pigem usalda aga peeglit ja mõõdulinti. kui pilt järjest enam meeldib ning ümbermõõdud vähenevad, siis oled õigel teel.

intervallide kohta - saan aru, et teed staadionil trenni? kui nii, siis tee näiteks alustuseks 100 m sprint ning seejärel sörgi ring lõpuni, siis jälle 100m sprint ja siis sörk. kui on liiga kerge, siis tee pool ringi sprint ja pool ringi sörk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on nii, et mida rohkem lihasmassi sul on, seda enam võid sa süüa, sest lihased kulutavad rohkem energiat lihtsalt oma olemasoluga. Trenni osas küll nii, et keha pigem harjub tegevusega ja muutub seetõttu veidi ökonoomsemaks; siis tulebki teda uute meetoditega mugavustsoonist välja raputada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen HIIT puhul võtnud 2:1 süsteemi. Ntx 60sek täiega ja 30 s puhkust.

Imelik küll küsida, aga mis see HIIT on? kas intervallidega pargis jooksmine käiks ka selle alla?:D

Ja kuidas selle jooksuga siis on, kas see on tõhus vahend kaalualandamiseks (või noh, keha trimmimiseks) või on tõhusamaid viise?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui seal pargis pärast kuhugi oimetuna pikali saab visata siis ikka :D

Jooksmine on efektiivne küll, aga ilmselt mitte igasugune jooksmine.

Igasugune? (St näiteks kui jooksen nii aeglaselt, haigutama ajab?B)) Kas on oluline kui palju või kui kaua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tänasel kaalumisel selgus, et olen juurde võtnud 400 g, võrreldes eelmise esmaspäevaga.

Kas see võib olla trennist? Või olen söögiga liialdanud (sest liiga vähe ma söönud pole, säästureziim on välistatud:D)

See ei ole veel põhjus probleemi tõstmiseks. Lase aga edasi. Kaalu näiteks iga hommik sama moodi ja arvuta nädala keskmine välja. Järgneval nädalal arvutad tolle keskmise välja ja siis see peaks pisut väiksem olema. Ühekordne mõõteerinevus ei loe midagi ja pole mõtet kohe kella lüüa. Ma ei hakka üldse rohkem rääkima ennem kui meil on selge, kas probleemi üldse on. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole veel põhjus probleemi tõstmiseks. Lase aga edasi. Kaalu näiteks iga hommik sama moodi ja arvuta nädala keskmine välja. Järgneval nädalal arvutad tolle keskmise välja ja siis see peaks pisut väiksem olema. Ühekordne mõõteerinevus ei loe midagi ja pole mõtet kohe kella lüüa. Ma ei hakka üldse rohkem rääkima ennem kui meil on selge, kas probleemi üldse on. :D

Ma olen kaalunud 6 nädalat järjest igal esmaspäeval. Koguaeg on kaal langenud, aga eelmisel nädalal mitte, selles ongi probleem (vähemalt minu arust?!)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugune? (St näiteks kui jooksen nii aeglaselt, haigutama ajab?B)) Kas on oluline kui palju või kui kaua?

Mul on mulje jäänud et mida aeglasem, ühtlasem ja pikaajalisem, seda vähem tast selleks kasu on.

Aga arvamusi on meil sellel teemal kindlasti rohkem kui näiteks ratsahobuse s'''a :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina lähtun pigem pulsisagedusest ehk siis alla 125 on suhteliselt mõttetu joosta.

Minu keskmine on 155, see on OK?:D Aga vahel läheb ka 180, kui kiirema ringi teen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüd usinalt tegelenud kaalulangetusega ja (jooksu)trenniga. Viimase kuuga olen alla võtnud 3 kg (Ehk 66kg 63 kilogrammini). Viimase kahe nädala jooksul olen pikendanud oma treeningut 1,5 tunnile (jooksen võrdlemisi aeglaselt). Trenni teen 4 korda nädalas. Söömise olen ka enam-vähem paika saanud (alguses sõin liiga vähe). Söön kvaliteetset toitu ja magusat ei söö. Kuid nüüd - tänasel kaalumisel selgus, et olen juurde võtnud 400 g, võrreldes eelmise esmaspäevaga.

Kas see võib olla trennist? Või olen söögiga liialdanud (sest liiga vähe ma söönud pole, säästureziim on välistatud:D)

Lihas kaalub rohkem kui rasv, usun, et rasv on asendunud lihasega, sellest ka kerge kaalutõus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutaksin teemat ära ja küsiksin, et kui palju olete märganud enda puhul keskmise kaalu tõusu nädalas või kuus lihastreeningu ajal? Selles mõttes, et mis numbritest alles tasuks hakata häirekella lööma kas keskmiselt sada-kakssada grammi nädalas on normaalne või on isegi veel 300-400g nädalas normaalne, kui tuleb juurde (jutt on pigem algajatasemest või nii). Mille järgi otsustate, et nüüd on õige aeg rasva vahepeal vähendada, kas voltide paksuse järgi või käite rasvaprotsenti määramas või enesetunde järgi vms?

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutaksin teemat ära ja küsiksin, et kui palju olete märganud enda puhul keskmise kaalu tõusu nädalas või kuus lihastreeningu ajal? Selles mõttes, et mis numbritest alles tasuks hakata häirekella lööma kas keskmiselt sada-kakssada grammi nädalas on normaalne või on isegi veel 300-400g nädalas normaalne, kui tuleb juurde (jutt on pigem algajatasemest või nii). Mille järgi otsustate, et nüüd on õige aeg rasva vahepeal vähendada, kas voltide paksuse järgi või käite rasvaprotsenti määramas või enesetunde järgi vms?

Kuskil 3kg max kuus oleks väga hea, aga rasva tegelikult väga ei tohiks ju juurde tulla, kui toituda normaalselt ja natuke aeroobset ka juurde teha enne või peale jõutrenni. Pigem ikka teha ütleme 2 kuud sellist rasket trenni ja süüa ka vastavalt. Kui tekib tõesti vajadus rasva põletada, siis lihtsalt aeroobse hulka pärast suurendada, aga siis võib lihast ka natuke kaotsi minna :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskil 3kg max kuus oleks väga hea, aga rasva tegelikult väga ei tohiks ju juurde tulla, kui toituda normaalselt ja natuke aeroobset ka juurde teha enne või peale jõutrenni. Pigem ikka teha ütleme 2 kuud sellist rasket trenni ja süüa ka vastavalt. Kui tekib tõesti vajadus rasva põletada, siis lihtsalt aeroobse hulka pärast suurendada, aga siis võib lihast ka natuke kaotsi minna B).

Noh kui rasva juurde väga ei tohiks tulla siis sa tahad öelda, et aastaga on võimalik 12 kuud * 3 kg kuus = 36 kg lihast kasvatada? :D Nagu mina olen aru saanud on isegi algaja puhul mingi 3-4 kg aastas lihasmassi juurdekasvu juba väga hea, see teeks 300-400g kuus ehk alla 100g nädalas. Ja ütleme, et kui ka teine samapalju on rasva siis mingi 200g nädalas on normaalne ja 300-400g hakkab juba ideaaljuhul paljuks kisukma...või olen ma valesti aru saanud?

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×