Jump to content
raidzz

jooks kesklinnast lõunakani??

Recommended Posts

http://www.treenitargalt.ee/jooksmine-sissejuhatus/

Kui nüüd rääkida vastupidavustreeningu (siinkohal siis jooksmise) põhitoimetest meie organismile, siis need oleks:
· Üldise töövõime suurendamine;
· Südame – vereringe haiguste ennetamine;
· Immuunsüsteemi tugevdamine;

Täiendavateks mõjuriteks organismile oleks aga (Rein Jalak, Tervise treening, 2007):
· Tagab korraliku taastumise;
· Tõstab psüühilist taluvusastet;
· Aitab langetada stressi;
· Vähendab depressiooni;
· Aitab unehäirete vastu;
· Parandab peaaju verevarustust;
· Parandab kontsentratsioonivõimet;
· Parandab mäluomadusi;
· Aitab ära hoida veenihaigus, sapikivide teket jne;
· Parandab sotsiaalset seisundit;

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida ma saan sellest jooksmisest,kui ma jooksen igapäev Tartu kesklinnast lõunakeskuseni, ilma suurema puhkuseta??

Mine kas või laululava taha jooksma, kesklinn -> lõunakas on üks halvemaid teid üldse jooksmiseks. Ebamugavad ristmikud, asfalt, palju inimesi liikumas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõunaka juures on park, kus on teerajale pandud saepuru või midagi sellist. Asfaltil jooksmist küll ei soovita - liiga kõva pinnas. Inimene pole loodud tegelikult sellisel pinnasel kõndimagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida ma saan sellest jooksmisest,kui ma jooksen igapäev Tartu kesklinnast lõunakeskuseni, ilma suurema puhkuseta??

Kui piisavalt kaua, umbes 60 aastat iga päev sedasi joosta siis tuleb vanadus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niipalju kui mina mäletan Tartut siis peaks vist kesklinnast lõunakani kulgema tee kerge tõusuga, seega organism saab suuremat koormust kui täitsa siledal pinnasel joosta. Muidugi jalanõud peavad olema korralikud, sest trass kulgeb kõval pinnasel ja põrutad jalgu rohkem kui murul joostes. Teel esineb ka takistusi, mis häirivad rütmi aga muidu on jooksmine okey tegevus, parandab vastupidavust ja üldist füüsilist vormi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida ma saan sellest jooksmisest,kui ma jooksen igapäev Tartu kesklinnast lõunakeskuseni, ilma suurema puhkuseta??

10-15minutit joosta...Muud nagu midagi :D

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
10-15minutit joosta...Muud nagu midagi :D

No 15 minutiga seda ikka ei jookse ära, võttes alguspunktiks näiteks Kaubamaja ja lõpuks Lõunakeskuse. See on 4km puhast jooksu + palju foore, palju liiklust, start ülesmäge jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No 15 minutiga seda ikka ei jookse ära, võttes alguspunktiks näiteks Kaubamaja ja lõpuks Lõunakeskuse. See on 4km puhast jooksu + palju foore, palju liiklust, start ülesmäge jne.

Olen seda vahemaad palju jala kõndinud (kiire kõnd) ja aega kulus ca 40 min. Jooksmisega siis saaks ehk 20ga hakkama. Aga jah, väga halb teekond nii pinnakate kui ka õhu värskuse mõttes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×