Jump to content
happier13

Suveks vormi!

Recommended Posts

Tere kõigile! B)

Paluks siis abi pisut alla võtmisel. Olen 169cm pikk ja kaalun 60kg. Varem kaalusin 3kg vähem ja olin enamvähem rahul isegi. Tegin aktiivselt trenni, käisin siis ujumas, jooksmas ja jõusaalis. Aga seda mitte siis iga nädal, peale kooli lõpetamist laiskus peale tulnud. Püüan end ikka sundida siin. Nüüd siin käisin jooksin 6km ja hulatasin 300ringi. Abi vajan nimelt sellepärast, et peeglisse vaadates...Näen,et kõht oli üpriski ette tulnud, sangad tulnud, mis on lausa jubedad, kannile pisut juurde võtnud ning jalad ka siis. Kõige suuremaks probleemiks mul siiski alati olnud kõht. Sellepärast muretsen ma kõige rohkem praegu.

Sooviks siis just nendelt piirkondadelt alla saada. Kuulsin kuskilt, et peale jooksmist ei ole soovitav kohe süüa? st endal ei läheks ka peale jooksmist toit allagi. Aga kui tõsi see siiski on? Sest lugesin kuskilt siit foorumitest, et peale trenni peakski sööma just :D

Pole küll kunagi eriline kaalu jälgija olnud, aga nüüd kui nägin,et juurde võtnud olen, siis tekitab see päris palju muret mulle. Alkoholi poole pealt tahaks ka veel teada mis joogid need juurde ei anna? Olen kuulnud, et siidrid annavad, õnneks nende vastu erilist nõrkust polegi.

Üpris pikk ja segane tekst, aga loodan, et keegi asjatundja viitsib lugeda ja nõu anda.

Suured tänud kõigile, kes vastavad :)

Ette tänades, I.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lootus sureb viimasena. Hoidke mott kõrgel.

Vbl hiljem viitsib midagi kirjutada ka. :)

post-7558-1305298914_thumb.jpg post-7558-1305298910_thumb.jpg

Aega suveks vormi saada küll ja küll veel. B)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eks ole jah tüüpiline "see suveks vormi" . Vabandan ette ära, kui kedagi häirib, et teema uuesti üles võtsin.

Ja tänud piltide eest :)

Tal on neid veel B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik alkohoolsed joogid annavad kaloreid, nimelt 1g alkoholi = ~ 7kcal.

Tõenäoliselt on see erinevus peale trenni söömise ja mittesöömise vahel tulnud just treeningu tüübi erinevusest. Neile kes tahavad rohkem rasva põletada võib koheselt peale trenni kiiremate süsivesikute manustamine karuteene osutuda. Neile kes tahavad aga rohkem lihast kasvatada võib see just kasulik olla - keha ei hakka treeningjärgses energiapuuduses lihaseid liialt lagundama ja treeningjärgne taastumine algab rutem. Üldiselt ma arvan, et sel pole aga nii määravat vahet. Vaevalt jõusaali-pökk, kes sööb alles 1 tund peale trenni sellest oluliselt kaotab ja jooksja kes sööb kohe peale trenni samuti. Oht on ainult suures näljahoos üle süüa ja sellega trennis kulutatud kalorid kohe tasa teha.

Üldiselt tundud sa juba teadvat, kuidas asjad käivad - tee seda mida sa oled enda peal kogenud, et tulemusi annab. Kui olid aktiivne ja heas vormis siis hakka jälle aktiivseks ja saad oma hea vormi tagasi. Lihtne ja loogiline.

Edu! B)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere kõigile! :)

Paluks siis abi pisut alla võtmisel. Olen 169cm pikk ja kaalun 60kg. Varem kaalusin 3kg vähem ja olin enamvähem rahul isegi. Tegin aktiivselt trenni, käisin siis ujumas, jooksmas ja jõusaalis. Aga seda mitte siis iga nädal, peale kooli lõpetamist laiskus peale tulnud. Püüan end ikka sundida siin. Nüüd siin käisin jooksin 6km ja hulatasin 300ringi. Abi vajan nimelt sellepärast, et peeglisse vaadates...Näen,et kõht oli üpriski ette tulnud, sangad tulnud, mis on lausa jubedad, kannile pisut juurde võtnud ning jalad ka siis. Kõige suuremaks probleemiks mul siiski alati olnud kõht. Sellepärast muretsen ma kõige rohkem praegu.

Sooviks siis just nendelt piirkondadelt alla saada. Kuulsin kuskilt, et peale jooksmist ei ole soovitav kohe süüa? st endal ei läheks ka peale jooksmist toit allagi. Aga kui tõsi see siiski on? Sest lugesin kuskilt siit foorumitest, et peale trenni peakski sööma just ;)

Pole küll kunagi eriline kaalu jälgija olnud, aga nüüd kui nägin,et juurde võtnud olen, siis tekitab see päris palju muret mulle. Alkoholi poole pealt tahaks ka veel teada mis joogid need juurde ei anna? Olen kuulnud, et siidrid annavad, õnneks nende vastu erilist nõrkust polegi.

Üpris pikk ja segane tekst, aga loodan, et keegi asjatundja viitsib lugeda ja nõu anda.

Suured tänud kõigile, kes vastavad :D

Ette tänades, I.

Kirjutan siis ka midagi.

Kahjuks ainult kõhult rasva eemaldada nii lihtsalt ei saa. Põleb ta sul õige trenni ja toitumise korral suht igalt-poolt ning seega on vaja omajagu kannatust ja püsivust, et saavutada ilus ja vormis kõht ilma sangadeta.

Kui eesmärgiks rasvapõletus siis tõesti peale söömist liialdada toiduga pole vaja. Samas väiksem kogus süsivesikuid ja valke oleks hea variant kohe peale trenni ning siis mõni aeg hiljem juba mehisem toidukord. Sheik oleks muidugi ideaalne ja mugav, kuid võid vabalt ka asendada muude asjadega. Kohupiim, mõned puuviljad, veidi mahla vbl. Kui kodus blender siis saab nii päris mõnusa joogi endale valmistada, mis valgu-süsivesikurikas ning maitsev.

Nagu keegi mainis siis alkohol sisaldab 7kcal per 1g. Kuid alkoholi puhul on probleemiks pigem kõrvalised mõjud, kui ainult tema kalorisisaldus. Alkoholi tarbimine stimuleerib näljatunnet - Seetõttu kiputakse palju alko kõrvale sööma. Peamiselt just kiirtoitu ning just see tekitabki enamusel kaalutõusu.

Alkoholi puhul on tegemist nö. "tühjade kaloritega", keha kasutab neid küll energiaks, kuid millegiks muud nad eriti head ei ole. Samuti põletab eelisjärjekorras keha just alkoholi energia saamiseks. Mis tähendab, et kui kehas on alkoholi ning tarbid muud toitu siis energia tuleb alkoholist - samas kui tavatoit salvestatakse enamuses rasvaks.

Seega dieedi ajal on ei tasu küll alkoga liialdada. Arvatavasti on sinu kaloraaž niigi madalam kui tavaliselt ning pead keha varustama toitainete rikaste ainetega. Alkohol röövib suure osa sinu päevasest kaloraažist ilma, et midagi pm. vastu annaks. Kui hoiad muud toitumist madalamana siis on näljatunne ning keha peab hakkama saama vähemate toitainetega. Kui sööd nagu ikka, siis pigem rasvamass kehas tõuseb suurenenud kaloraaži tõttu.

Seega suhteliselt halb.

Kõigele muule lisaks põhjustab alkohol meestes testo taseme langust ning kortisooli eritamist. Mis omakorda omab rolli kõhurasva salvestamises.

Kui tahad tarbida siis võimalikult puhast alkoholi - viin näiteks.

Usun, et sinu puhul on tegemist inimesega kellel piisab vormi parandamiseks justnimelt nendest asjadest mida juba teed. Jooks, hularõngaga harjutamine. Lisaks võid teha lihtsamaid harjutusi nagu kätekõverdused, kükid, istulitõusud.

Edu! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sõbranna rääkis täna sellist juttu.. et talle asjatundja olevat rääkinud, et joo punast veini. Ja viin annab juurde kuna seal palju suhkruid..vot sellist juttu kuulsin täna B) kuigi ma olin ise ka rohkem nagu viina eelistanud koguaeg. Kuigi pool aastat pole väga joonudki midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul sõbranna rääkis täna sellist juttu.. et talle asjatundja olevat rääkinud, et joo punast veini. Ja viin annab juurde kuna seal palju suhkruid..vot sellist juttu kuulsin täna B) kuigi ma olin ise ka rohkem nagu viina eelistanud koguaeg. Kuigi pool aastat pole väga joonudki midagi.

Mõelgem nüüd loogiliselt kummas rohkem suhkurt on kas veinis või viinas? :)

Punase veini jutt tuleb sealt, et prantslased jne igapäev joovad ja neil tervis korras. Kaalu seisukohalt tasub kanget ikka võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõelgem nüüd loogiliselt kummas rohkem suhkurt on kas veinis või viinas? B)

Punase veini jutt tuleb sealt, et prantslased jne igapäev joovad ja neil tervis korras. Kaalu seisukohalt tasub kanget ikka võtta.

Jookide kalorsus 100 ml kohta - viin 214-226 kcal , punane vein 72-95 kcal

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jookide kalorsus 100 ml kohta - viin 214-226 kcal , punane vein 72-95 kcal

Argo

Noh ja Sa jood viina samapalju korraga kui veini?

Alkohol annab rohkem kaloreid, kuid puhta alkoholiga saad "meeldiva oleku" vähesemate süsivesikutega. Pealegi pidi alkoholi põletamine kulutama pea samapalju energiat kui ta annab...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Punase veini jutt tuleb sealt, et prantslased jne igapäev joovad ja neil tervis korras. Kaalu seisukohalt tasub kanget ikka võtta.

Väidetakse, et punane vein on küll tervisele (südamele) mõõdukas koguses tarbides kasulik aga sama kasu pidavat olema kusjuures ka näiteks greibi mahlal...niiet see ei vabanda alkoholi joomist. B)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väidetakse, et punane vein on küll tervisele (südamele) mõõdukas koguses tarbides kasulik aga sama kasu pidavat olema kusjuures ka näiteks greibi mahlal...niiet see ei vabanda alkoholi joomist. B)

Kasu on igasugusest alkoholist, veinil on veel lisaefekt tänu igasugu polüfenoolidele. Greibil ei ole kummagi efektiga mingit seost.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõenäoliselt on see erinevus peale trenni söömise ja mittesöömise vahel tulnud just treeningu tüübi erinevusest. Neile kes tahavad rohkem rasva põletada võib koheselt peale trenni kiiremate süsivesikute manustamine karuteene osutuda.

Trennijärgne söömine != kiired süsivesikud.

Ega mina ka kiireid süsivesikuid ei propageeri, mina lähen nende peale väga pehmeks. Aga trennijärgne nälgimine võib teha sama pehmeks, kortisooli või halvemal ajal ja vbl ülekompenseeritud söömise tõttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasu on igasugusest alkoholist, veinil on veel lisaefekt tänu igasugu polüfenoolidele. Greibil ei ole kummagi efektiga mingit seost.

Kas veini tarbimise õigustamine tuues mängu tervislikkuse pole veidi liiast? Minu teadmiste järgi alkohol aeglustab vitamiinide ja mineraalide imendumist. Ja kui inimene tahab terve olla, siis tasuks tal ikka õigeid marju süüa, mitte alkoholi tarbida. Samas ma ei tea, kui paljud inimesed ütleks: "Ma joon veini ainult sellepärast, et ma tean, et ta on mulle tervislik. Kui ta mu tervisele kasu ei tooks, siis ma teda ei jooks." Enamasti tuuakse see ikka n-ö vabandusena mängu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×