Jump to content
fortuna.9

Kiired süsivesikud trenniaegse energiaallikana

Recommended Posts

Mu teema on siia liigutatud siis ma küsin energiageelidest. Keegi on midagi siit kasutanud? Mis on olnud parema toimega? Kas geel või joogina(samasugustes purkides müüakse nagu geeli)? Või fitness.x-ploder on see kõige kuumem teema?

Muudetud kasutaja fortuna.9 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mu teema on siia liigutatud siis ma küsin energiageelidest. Keegi on midagi siit kasutanud? Mis on olnud parema toimega? Kas geel või joogina(samasugustes purkides müüakse nagu geeli)? Või fitness.x-ploder on see kõige kuumem teema?

Kui sa mingi ülipika ujumisega ei tegele, siis ma ei näe erilist mõtet. Nagu varem öeldud peaks sul olema juba eelnevalt korralik glükogeeni varu maksas ja lihastes. Kui tahad lisa särtsu siis pigem võtta see x-ploder, mis aitab sul kehas olevaid varusid paremini ära taastada. Paras aeg oleks vast kuskil ~15minutit enne distantsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa mingi ülipika ujumisega ei tegele, siis ma ei näe erilist mõtet. Nagu varem öeldud peaks sul olema juba eelnevalt korralik glükogeeni varu maksas ja lihastes. Kui tahad lisa särtsu siis pigem võtta see x-ploder, mis aitab sul kehas olevaid varusid paremini ära taastada. Paras aeg oleks vast kuskil ~15minutit enne distantsi.

Tänan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa mingi ülipika ujumisega ei tegele, siis ma ei näe erilist mõtet. Nagu varem öeldud peaks sul olema juba eelnevalt korralik glükogeeni varu maksas ja lihastes. Kui tahad lisa särtsu siis pigem võtta see x-ploder, mis aitab sul kehas olevaid varusid paremini ära taastada. Paras aeg oleks vast kuskil ~15minutit enne distantsi.

Nõustun. Lühikesel distantsil sul süsikaid geelist küll vaja ei ole.

Mingi "erguti" - see on juba teine asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu teada on uuringud näidanud, et valgu-süsivesikusegud on puhtast süsivesikust energiaallikana paremad ka kestvusaladel. Nii et energiageelid FTL.

Nagu ma mõistan siis valkute juuresolek süsivesikutel tähendab seda, et toimub aeglasem seedeprotsess (või siis imendumisprotsess, whatever) - ehk kogu see "energia" ei lähe mitte pauguga verre kohe, kust ta siis kiiresti likvideeritakse (Vajalik energia[suhkur] rakkudesse, üleliigne rasvaks) - vaid tilgub tasapisi verre ning samamoodi tasapisi toimetatakse rakkudesse. Ehk on tagatud stabiilne energia "juurdevool" vajalikkesse rakkudesse.

Parandage kui eksin. <_<

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Imendumine just kiireneb.

Aga valk ise on küll aeglasema energia allikas

Süsivesikute imendumiskiirus suureneb kui valke juurde lisada?

Ei tahaks hästi uskuda. Ma ei näe selles mingit loogikat. Või ok, vbl saan sust valesti aru. Et kui joon mahla vs mahl valgupulbriga siis Mahl valgupulbriga tõstab veresuhkru taset kiiremini kui lihtsalt paljas mahl - tähendab, et rohkem suhkrut saab seal niivõinaa verre minema, aga mõtlen, kas siis need mahlast saadud süskarite suhkur lendab verre kiiremini kuna valke oli joogis?

Või mõtlesid mida täpsemalt? Räägi lähemalt. Huvitav. <_<

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et valgu efektiivsus seisneb siin selles, et teatud koormusel on ka suurem valgukasutus kütusena. Rückil oli üks artikkel selle kohta just kuskil, kus oli välja toodud, mis koormusel mis segu põleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhiliselt kiireneb imendumine suurema insuliinitõusu kaudu aga võibolla on muid mehhanisme ka.

Ok mõistan su pointi. Kui lisaks süsivesikutele on eines ka valke, siis on kehale antud suurem märguanne toota rohkem insuliini, mis omakord tähendab, et seda kiiremini viiakse verest suhkur rakkudesse energiavajaduste täitmiseks?

Kuid ma mõtlen just seda, et kui puhtalt tarbida kõrge GI-ga süskareid siis need seeditakse kiiresti ning suure hurraaga lendavad suhkrud verre. Insuliin teeb kiiresti puhta töö ning veresuhkur langeb korralikult. Ehk energiatõus on kiire ja koheselt tuntav aga pika-ajaline mõju on nõrk. Kuna energia mida ära ei kasutatud salvestatakse rasvaks.

Kui aga eines on ka valke siis seedimine peaks aeglustuma. Mis omakorda tähendab, et veresuhkru tase ei tõuse niivõrd kiiresti. Insuliini võib-olla laseb keha verre rohkem ja selles suhtes jah, energia jõudmine lihastesse on vbl isegi kiirem. Samas veres ei tohiks neid suhkruid niivõrd palju olla, mis tähendab, et olenevalt keha energiavajadusest ei pruugigi toimuda erilist rasvade salvestamist.

Ning aeglaselt seediva toidu tõttu on tagatud see, et tasapikku tiksub verre uusi suhkruid mis siis omakorda rakkudesse energiaks viiakse.

Ehk vastupidavusalade puhul on tagatud lisa-energia viimine rakkudesse ka mitu tundi varem söödud eine tulemusena. Kuivõid ainult kõrge GI-ga eine puhul ei tasu väga unistada suurtest energiavarudest. Vähemalt mitte selle eine tulemusena. Kui just eelnevalt ei ole lihased täiesti tühjaks lastud ning nüüd tarbitud süskarid seega eelkõige sinna salvestatakse.

Või mis sa arvad? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok mõistan su pointi. Kui lisaks süsivesikutele on eines ka valke, siis on kehale antud suurem märguanne toota rohkem insuliini, mis omakord tähendab, et seda kiiremini viiakse verest suhkur rakkudesse energiavajaduste täitmiseks?

Kuid ma mõtlen just seda, et kui puhtalt tarbida kõrge GI-ga süskareid siis need seeditakse kiiresti ning suure hurraaga lendavad suhkrud verre. Insuliin teeb kiiresti puhta töö ning veresuhkur langeb korralikult. Ehk energiatõus on kiire ja koheselt tuntav aga pika-ajaline mõju on nõrk. Kuna energia mida ära ei kasutatud salvestatakse rasvaks.

Või mis sa arvad? <_<

Enne täidetakse glükogeenivarud ja siis rasvaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne täidetakse glükogeenivarud ja siis rasvaks.

Loe mu eelmise posti viimast lõiku. :D - mille sa millegi pärast tsiteerimata jätsid. ;)

Eeldan, et korralikult spordiga tegeleval inimesel on toitumine ja kõik muu piisavalt hästi paigas, et enne suuremat pingutust ei oleks glükogeenivarud täiesti tühjad. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne täidetakse glükogeenivarud ja siis rasvaks.

Seega, kui terve päeva oled lubanud iga toidu kõrvale süsivesikutest vaid viilu leiba (istuv töö, füüsiline 0, dieet)

siis (ca. 45min-1h enne trenni) peaks/võiks lubada omale pigem aeglaseid süsivesikuid koos valguga? (va. kui oled hard gainer)

On mul õigus?

Valguallikana tunnike enne trenni sobiks kõige paremini kohupiim, või vahet pole?

Nt. säärane kompott enne trenni:

*250g lahjat kohupiima mis sisaldab

-25g Valku

-10g Suhkrut

Lisaks veel:

*20g Aeglaseid süsivesikuid (Fast Malto6)

*10g Whey vadaku valku

*1 Toores muna

*1spl suhkruta Maapähkli võid (sis. palju rasva)

Blenderiga vahustada ja valmis. Ehk kommenteerite mis arvate, või mis ise tarbite?

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma käin hommikuti jõusaalis, niiet minu trennieelne toit-sheik on: Üles ärgates puder vanillikohupiimaga, tund peale sööki pre-workout sheikk(nagu näiteks NO-Xplode, Xpand, Hot-Blood jne) ja siis 15 minti pärast trenni <_<. Sobib nii dieedi kui massi ajal, mängides vaid pudru kogusega...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

(Mul on praegu suht karm periood (kahe trenniga päevasid on neli korda nädalas) ja minu hommikune menüü 1-1,5h ennem jõukat paistab ka siin ilusti töötavat. Piim+ helbed, teraleib + sink, kohv).

Nagu ma aru saan, siis teemaalgataja eesmärk ei ole ennekõike rasvapõletus? Kui eesmärk rohkem näiteks jõukas lihaseid kasvatada, siis peaks Isostar vms päris omal kohal olema. <_<

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×