Jump to content
Alexander Andrusenko

Tüli on tõmmatud avalikkuse ette..

Recommended Posts

Ahah - ok.

Kust maalt muutub võistlus "ametlikuks"?

Et kui avalikustatakse protokoll? Et siis kui protokoll tehakse aga üldsusele teatavaks ei tehta - antakse ainult võitjate nimed teada, siis on kõik JOKK? Või ei tohigi mitte midagi teada anda - et lihtsalt võisteldakse ning võidab see kes? Mida... parema mulje jätab? :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mage artikkel.

Üks pool võtab sõna.... Meie oleme nii väikesed ja toredad :)

Miks nad on siis saanud teha oma neli aastat neid võistlusi? Vaadati läbi sõrmede?

...ja veel ei saa ma aru. Miks on vaja teha meelelahutuslikke külavõistlusi...nagu oleks need ikka mitteniivägakülavõistlused? Sealt hakkavadju tulema numbrid, mis võivad olla võrdlusmaterjaliks

ja siis ei küsi enam keegi, kas dopingukontrolli oli või ei olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ärge nüüd üle pingutage selle "ühistreeningu" jutuga. Antud võistluse puhul on selge, et tegemist on võistlusega. Selle kohta oli tehtud võistlusjuhend jne. Keegi ei ole väitnud, et see võistlus ei ole, ja siin ei ole hetkel millegi üle vaielda. Kui nad seal Võrus omaette trenni teevad ja vihikusse oma tulemused kirjutavad, siis on see teine asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lugesin paralleelselt ka antud teemat bonis.

Ma ei mõista milles probleem, tehke oma võistlus, no probleem. Aga miks te tahate teise liiga mehi oma võistlustele. Ärge ajage sellist juttu, et IPF keelaks teil võistlust korralda, see täieliks jaburdus.

Kas te ei saa aru milles teema või te ei taha arusaada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistluste korraldamist ei ole keegi keelanud. Korraldage nii palju, kui tahate. Lihtsalt selleks, et sellele võistlusele tuleksid ka IPF sportlased, peab võistlus vastama teatud reeglitele. Kui võistlus ei vasta standarditele, siis IPF sportlased sinna ei lähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõesti täiesti mõistmatu see olukord, mis tekkinud.

Kui Leesmann nüüd siia tuleks ja kommenteeriks asja oleks küll väga teretulnud.

Saan aru, et mingit IPF reeglistikud on mängus ja puha. Kuid ei ole mõtet asja juuksekarva poolitamiseks ka ajada. Minu teada on ikka suhteliselt palju olukordi, kus loeb asja "mõte", mitte täpselt reeglistiku jälgimine. Teatud piirides võib alati mööndusi teha ning nagu artiklist välja loeb siis eelmine aasta seda ka tehti.

Ehk kui propageeritakse sporti - täiesti kohaliku nö. "külavõistlusega", kus kõik inimesed võivad vabalt osaleda ja oma rammu katsuda, siis on ju lollus hakata inimestele võistluskeelde määrama.

Eriti alades, mida IPF ise ei paku - ehk varustuseta alad.

Pm. ei tohiks ma endal maja taga ka surumisvõistlust korraldada, sest krt äkki antakse võistluskeeld. Et kutsun mõned sõbrad kokku, surume ilusti ja reeglitepäraselt ning jagan laiali isetehtud plastiliinist võidukarikad ning saame selle eest võistluskeelud? Lol - naljavennad.

Mis sulle arusaamatuks jääb?

Külavõistlusi võib iga külamees korraldada. Ega keegi ei takista kellelgi korraldada võistlust. Kui see pole meie kalendris siis on kaks võimalust: kas see korraldatakse nii, et see mahuks meie kalendrisse (Viiakse vastavusse EJTL-ga) või siis EJTL distantseerub võistlustest.

EJTL on organisatsioon, mis käitub vastavat alaliidu reeglite järgi. Kui sa tahad anarhiat, siis pead mõne teise riigi valima.

Loe veelkord EJTL kodulehtelt info läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sportlase dopinguga vahele jäämine ei puuduta ainult sportlast ennast, vaid ka tervet alaliitu. Maine on kõigil rikutud. Samuti kahjustab mainet see, kui sportlast seostatakse dopinguga.

EJTL kaitseb omasid ja tahab vastu lojaalsust. Ehk kui keegi soovib võistelda ja olla kindel, et konkurendid on puhtad, siis ta ei tohi mingit kahtlust tekitada enda puhtuses.

Õige! See peaks vingujate seas natukenegi selgust tooma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.ohtuleht.ee/423253

Kui ma hakkan kulturismis võistlema ja juhtun suvel minema Pärnu randa, kus ma võtan ülakeha paljaks. Kas sel juhul määratakse mulle 2 aastane võistluskeeld, kuna olen väljaspool kulturismilava oma keha eksponeerinud :lol:

Eksponeerida võid, aga võistlustel ei või osaleda.

Mul sellised küsimused, et kui ma oleksin jõutõstja, siis ei ma ainult osaleda võistlustel kus on need kolm ala? Miks?

Aga samal ajal võiksin võistelda näiteks korvpallis või kulturismis jt?

Aga kui oleks seal rammumeeste neljavõistlus, et siis kükk, surumine, tõmme ja rehvi kantimine, kas siis võiks seal osaleda? (Miks?)

Tänud ette.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti Jõutõsteliit tegeleb jõutõstmisega. Teiste spordialade võistlustesse EJTL oma nina ei topi. Tahate võistelda korvpallis - võistelge. Tahate tegeleda rammumehe spordiga - palun väga.

Miks selle võistluse ümber nii palju kära tekkis, on see, et tegemist ei ole rammumehe võistlusega, vaid puhta jõutõstmise võistlusega. Kaljapulk telefonitsi isegi ei üritanud seda eitada. Tegemist on iga-aastase Võru JÕUTÕSTMISE võistlusega.

See aga, mida Võru mehed tegid, on samaväärne järgmise olukorraga: suusataja saab Suusaliidust võistluskeelu, siis laseb oma sõpradel organiseerida võistlusi "ilma laskmiseta laskesuusatamises" ja võistleb edasi. Kas see on normaalne käitumine? Kui rammumehed mängivad jalgpalli, siis on spordialaks ikkagi jalgpall, mitte strongman.

a siis tulekski vist see rehvi kantimine sinna lõppu lisada, oleks kõik ok :lol:

Oota, millest me räägime? Kas te üritate leida mingeid viise, kuidas Jõutõsteliitu üle kavaldada, või tahate aru saada, miks praegune olukord tekkis? Kui üritate tegeleda ülekavaldamisega, siis tegelege kuskil mujal. See ei ole isegi naljakas enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eksponeerida võid, aga võistlustel ei või osaleda.

Mul sellised küsimused, et kui ma oleksin jõutõstja, siis ei ma ainult osaleda võistlustel kus on need kolm ala? Miks?

Aga samal ajal võiksin võistelda näiteks korvpallis või kulturismis jt?

Aga kui oleks seal rammumeeste neljavõistlus, et siis kükk, surumine, tõmme ja rehvi kantimine, kas siis võiks seal osaleda? (Miks?)

Tänud ette.

Jõutõstmises käib heitlus kolme konkreetse ala punktide kogusumma peale. Pane võistlusele rehvi kantimine juurde...ja tegemist ei ole enam jõutõstmisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstmises käib heitlus kolme konkreetse ala punktide kogusumma peale. Pane võistlusele rehvi kantimine juurde...ja tegemist ei ole enam jõutõstmisega.

oota, aless hakkab sind nüüd kohe nahutama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle taustal tekkis mul küsimus, et kuidas on võimalik, et EJTLi poolt heakskiidetud võistlusel Keila Jõud 2011 osaleb kulturismis dopingu tarvitamise eest karistust kandev Argo Ader?

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsiteerin pressiteadet:

[...] EJTLis võistlevatel sportlastel on keelatud osa võtta jõutõstmise võistlustest, kus osaleb sportlasi, kellel on Eesti Jõutõsteliidus kehtiv võistluskeeld.

Argo Aderil ei ole Eesti Jõutõsteliidus võistluskeeldu. EJTLis võistluskeelu all olevate sportlaste nimekiri on siin: http://powerlifting.ee/index.php?page=karistused

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsiteerin pressiteadet:

Argo Aderil ei ole Eesti Jõutõsteliidus võistluskeeldu. EJTLis võistluskeelu all olevate sportlaste nimekiri on siin: http://powerlifting.ee/index.php?page=karistused

Kui positiivse proovi andnud sportlane võib ala vahetades nö. puhtalt lehelt alustada on karistuse määramise kord puudulik. See on minu arvamus.

Mõistetav on, kui näiteks jalgrattur, kes on dopingu testis põrunud, otsustab hakkata jõutõstjaks, et tema positiivne dopingu testi tulemus mingit edu talle teiste ees ei anna, kuid kulturism ja Jõutõstmine on ilmselgelt suhteliselt sarnased alad.

Oskab keegi vastu vaielda? Ootaks huviga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsiteerin pressiteadet:

Argo Aderil ei ole Eesti Jõutõsteliidus võistluskeeldu. EJTLis võistluskeelu all olevate sportlaste nimekiri on siin: http://powerlifting.ee/index.php?page=karistused

Väga tore on näha, et jõutõstjate hulgas dopingu kasutajaid pole.

Aga mul tekkis küsimus - mis on vahet võistlemisel ja osalemisel?

Vaatan praegast, et teistel võistlustel osalejatel on eluaegne võistlejatel aga lühem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui positiivse proovi andnud sportlane võib ala vahetades nö. puhtalt lehelt alustada on karistuse määramise kord puudulik. See on minu arvamus.

Mõistetav on, kui näiteks jalgrattur, kes on dopingu testis põrunud, otsustab hakkata jõutõstjaks, et tema positiivne dopingu testi tulemus mingit edu talle teiste ees ei anna, kuid kulturism ja Jõutõstmine on ilmselgelt suhteliselt sarnased alad.

Oskab keegi vastu vaielda? Ootaks huviga.

Saan sinust täiesti aru ja ma arvan et see on igati loogiline väide.

Üheks vastuväiteks võib pakkuda seda et erinevatel spordialadel võivad olla erinevad ained keelatute nimekirjas ehk et mingi asjaga ühel alal vahele jäämine ei pruugi teisel spordialal midagi tähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saan sinust täiesti aru ja ma arvan et see on igati loogiline väide.

Üheks vastuväiteks võib pakkuda seda et erinevatel spordialadel võivad olla erinevad ained keelatute nimekirjas ehk et mingi asjaga ühel alal vahele jäämine ei pruugi teisel spordialal midagi tähendada.

su jutus on point aga antud juhtumi puhul see küll kõnealla ei tule, ma arvan et stanazolol või mis iganes see oli, on pea igalpool keelatud ainete nimekirjas.

Aga imelik juhtum tõesti, jääd kulturismis dopinguga vahele ja teretulemast jõutõstmise võistlustele, keegi sind ei puutu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
su jutus on point aga antud juhtumi puhul see küll kõnealla ei tule, ma arvan et stanazolol või mis iganes see oli, on pea igalpool keelatud ainete nimekirjas.

Aga imelik juhtum tõesti, jääd kulturismis dopinguga vahele ja teretulemast jõutõstmise võistlustele, keegi sind ei puutu :D

Tegelikult ma üldse ei mõista, miks see võistlus EJTL kalendris oli. Mingeid jõutõstmise reegleid nüüd küll ei järgitud.

No okei, maakondlike võistluste hulgas küll, aga seal olid ka näiteks Eesti üliõpilaste lahtised mv jõutõstmises. Neid kahte võistlust nüüd küll samasse nimekarja ei paneks. :D

See oleks umbes sama, kui kulturistid hakkaksid oma ametlikku kalendrisse ühiseid poseerimistunde üles märkima Reval Cupi ja kevadiste Eesti karikavõistluste kõrvale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korraldaja on käitunud korrektselt: ühtegi võistlejat, kes omaks EJTL-s kehtivat võistluskeeldu võistlustel ei osalenud.

Tegemist on siiski kahe erineva spordialaga ja kahe erineva alaliiduga.

Samas jääb ka sportlasele teatud vastutus. Eks igaüks peab ise otsustama, kui eetilne see on või ei ole võistelda.

Kui analoogiline olukord tekiks enne Eesti MV-si (et keegi annab ennast näiteks ülesse EMV-le), mis on ametlikud tiitlivõistlused, siis tuleks ilmselt asi erlaldi arutusele EJTL juhatuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult ma üldse ei mõista, miks see võistlus EJTL kalendris oli. Mingeid jõutõstmise reegleid nüüd küll ei järgitud.

No okei, maakondlike võistluste hulgas küll, aga seal olid ka näiteks Eesti üliõpilaste lahtised mv jõutõstmises. Neid kahte võistlust nüüd küll samasse nimekarja ei paneks. :D

See oleks umbes sama, kui kulturistid hakkaksid oma ametlikku kalendrisse ühiseid poseerimistunde üles märkima Reval Cupi ja kevadiste Eesti karikavõistluste kõrvale.

Kalendrisse panime selleks, et ei küsitaks, kas tohib võistelda või mitte. Tohtis küll.

Aga muudel spordialadel saadud võistluskeelde ei jõua alaliit hallata. Kui on teada, et inimene on mingil teisel spordialal jäänud dopinguga vahele ja soovib võistelda jõutõstmise tiitlivõistlustel, siis võetakse asi arutamisele (tõenöoliselt on siis oodata dopingtesti).

TANK: osalemise ja võistlemise vahe on selles, et osaleda võib mitte ainult võistleja rollis, vaid ka muudes rollides - näiteks organisaatorina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×