Jump to content
Alexander Andrusenko

Tüli on tõmmatud avalikkuse ette..

Recommended Posts

Lugedes selle ürituse tutvustust ma mõtlesin miks nad seda kõike nii imelikult sõnastasid kuid nüüd saan aru.

Kas see tähendab seda et kui mõni sportlane soovib millalgi osa võtta mõnest EJTLi korraldatud võistlusest siis selles teates mainitud ürituses ta osaleda ei tohi? (hoolimata sellest et seal saavutatud tulemused ei lähe kusagile rekorditesse kirja)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti Jõutõsteliidu Vanematekogu liikmena ei soovita tõsistel Eesti jõutõstjatel osaleda allpool toodud uudises mainitud võistlustel.

Küll aga neile, kes ei seo oma tulevikku puhta ja ausa spordiga on see ideaalne üritus enda hormoonidel möllata lasta.

Vaba maa, vabad inimesed, vabad valikud...

Tagasi uudise juurde

Võistluste eesmärk

-Populariseerida tõstmissporti

-Arendada koostööd sportlaste vahel

-Selgitada parimad kolmevõistlejad

P.S. vabadus tähendab vastutust!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui ma pole kunafgi ipf-s või EJTL korraldatud võistlustel osalenud, siis pole ju probleemi?

Sa võid seal võistelda jah, aga arvesta, et tõenäoliselt 2 aasta jooksul ei saa ka osaleda ühelgi IPF üritusel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa võid seal võistelda jah, aga arvesta, et tõenäoliselt 2 aasta jooksul ei saa ka osaleda ühelgi IPF üritusel.

tõenäoliselt? kui sul on mingid kindlad andmed, on teine lugu, tõenäosusteeooria mind ei huvita

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.ohtuleht.ee/423253

Kui ma hakkan kulturismis võistlema ja juhtun suvel minema Pärnu randa, kus ma võtan ülakeha paljaks. Kas sel juhul määratakse mulle 2 aastane võistluskeeld, kuna olen väljaspool kulturismilava oma keha eksponeerinud :)

Tõesti täiesti mõistmatu see olukord, mis tekkinud.

Kui Leesmann nüüd siia tuleks ja kommenteeriks asja oleks küll väga teretulnud.

Saan aru, et mingit IPF reeglistikud on mängus ja puha. Kuid ei ole mõtet asja juuksekarva poolitamiseks ka ajada. Minu teada on ikka suhteliselt palju olukordi, kus loeb asja "mõte", mitte täpselt reeglistiku jälgimine. Teatud piirides võib alati mööndusi teha ning nagu artiklist välja loeb siis eelmine aasta seda ka tehti.

Ehk kui propageeritakse sporti - täiesti kohaliku nö. "külavõistlusega", kus kõik inimesed võivad vabalt osaleda ja oma rammu katsuda, siis on ju lollus hakata inimestele võistluskeelde määrama.

Eriti alades, mida IPF ise ei paku - ehk varustuseta alad.

Pm. ei tohiks ma endal maja taga ka surumisvõistlust korraldada, sest krt äkki antakse võistluskeeld. Et kutsun mõned sõbrad kokku, surume ilusti ja reeglitepäraselt ning jagan laiali isetehtud plastiliinist võidukarikad ning saame selle eest võistluskeelud? Lol - naljavennad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.ohtuleht.ee/423253

Kui ma hakkan kulturismis võistlema ja juhtun suvel minema Pärnu randa, kus ma võtan ülakeha paljaks. Kas sel juhul määratakse mulle 2 aastane võistluskeeld, kuna olen väljaspool kulturismilava oma keha eksponeerinud :)

Olles õppinud majandusteooriat/ökonoomikat saan aru miks Jõutõsteliit teeb seda: et kinnitada oma monopoolset seisundit rinnalt surumise, küki ja jõutõmbe võistlustel. Samas aga tõepoolest nõme et niimodi sportlasi piiratakse.

Kükk, jõutõmme ja rinnalt surumine ei ole ju mingisugused IPF'ile kuuluvad registreeritud kaubamärgid mida keegi teine ei tohi kasutada.

Kas see kui ma paari sõbraga jõusaalis hakkan üks päev võidu jõudu katsuma ühes nendest harjutustest ja siis pärast tulemused kusagile netti, näiteks oma Facebooki kontole, üles panen tähendab ka seda et 2 aastat ei tohi ma IPFi võistlustel osaleda? Asi läheb niimodi ikka päris jaburaks kätte. Keegi ei ürita siin EJTL'lt ära võtta Eesti meistrivõistluste korraldamist või midagi sellist, tegemist on lihstalt ühe suvalise jõuvõistlusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olles õppinud majandusteooriat/ökonoomikat saan aru miks Jõutõsteliit teeb seda: et kinnitada oma monopoolset seisundit rinnalt surumise, küki ja jõutõmbe võistlustel. Samas aga tõepoolest nõme et niimodi sportlasi piiratakse.

Kükk, jõutõmme ja rinnalt surumine ei ole ju mingisugused IPF'ile kuuluvad registreeritud kaubamärgid mida keegi teine ei tohi kasutada.

Kas see kui ma paari sõbraga jõusaalis hakkan üks päev võidu jõudu katsuma ühes nendest harjutustest ja siis pärast tulemused kusagile netti, näiteks oma Facebooki kontole, üles panen tähendab ka seda et 2 aastat ei tohi ma IPFi võistlustel osaleda? Asi läheb niimodi ikka päris jaburaks kätte. Keegi ei ürita siin EJTL'lt ära võtta Eesti meistrivõistluste korraldamist või midagi sellist, tegemist on lihstalt ühe suvalise jõuvõistlusega.

Eks sama on ka kulturismi võistlustel ja vbl ka mujal spordialades - ei ole lähemalt kursis.

See, et liigadevahel pendeldamist tihtipeale ei lubata. Aga seda kuulen küll esmakordselt, et mingi külavõistlusele tahetakse niimoodi blokk peale panna.

Oleks siis nii, et need "kõrvalised" võistlused kuidagi viiks IPF-lt raha ära või muud sellist. Reaalselt ei hakka ükski profiks püüdlev sportlane keskenduma mingite külavõistluste võitmisele selle asemel, et suurimas professionaalses liigas võistelda.

Ehk vahet pole palju neid "külavõistlusi" tehakse - Liiga võistlustel on ikka sama arv sportlasi - selles olen küll kindel. Vbl isegi rohkem, sest noortel on palju suurem julgus mingil väiksemal võistlusel käppa proovida, kui et kohe esimest korda mingile liiga võistlusele ronida.

Aga vbl ma eksin. Võib-olla tõesti on mingi majandusteooria siin nii sügav, et asjal on alust. Et tõesti on majanduslikult niivõrd suur kasu IPF-il kõike muid võistlusi blokkida.

Ah - segane värk see kõik. Võimalik, et on veel mingeid tausta-asju millega me kursis pole. Isiklik vimm vms. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi on väga lihtne, tahad korraldada võistlust, lepi alaliiduga kokku. Taga alaliidu poolt etteantud nõuded ja võistlus lisatakse võistluskalendrisse ja mingit probleemi ei ole. Antud võistlus ei ole jõutõsteliiduga kooskõlastatud, sellest ka põhjus, miks antud võistlusel osalemine toob võistluskeelu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldis üks õhtulehe kommija, kes esitas küsimuse miks peaks tahtma aus sportlane võistelda steroidiga. Miks üldse end raisata sellise ürituse peale.

Ja miks on Raus siia segatud! Kujutan ette kuidas see jutuajamine Rausiga võis väljanäha. Kepp helistas Rausile et mis laupäev teed, kui miskit teha pole, äkki teeksid meiega siin ühe trenni. Raus viisaks poiss ei taha EI öelda ja vastas et kle vaatab mis laupäeva hommikul toimub. Kepike kohe arvas et näe mees tahab jubedalt võistelda.

Võtke rahulikult ja tehke seal võrumaal oma asja. Olge rahulikud ning ärge klähviga meedias, äkki lubatakse kunagi võistelda ka tiitlivõistlustel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle meeldis üks õhtulehe kommija, kes esitas küsimuse miks peaks tahtma aus sportlane võistelda steroidiga. Miks üldse end raisata sellise ürituse peale.

Ja miks on Raus siia segatud! Kujutan ette kuidas see jutuajamine Rausiga võis väljanäha. Kepp helistas Rausile et mis laupäev teed, kui miskit teha pole, äkki teeksid meiega siin ühe trenni. Raus viisaks poiss ei taha EI öelda ja vastas et kle vaatab mis laupäeva hommikul toimub. Kepike kohe arvas et näe mees tahab jubedalt võistelda.

Võtke rahulikult ja tehke seal võrumaal oma asja. Olge rahulikud ning ärge klähviga meedias, äkki lubatakse kunagi võistelda ka tiitlivõistlustel

Helistasin praegu Alexile ja küsisin selle kohta. Selgus, et ta pole Kaljapulgaga üldse rääkinud ja mingil Võru võistlusel pole plaaninud võistelda. Nii palju siis ajakirjandusest ja inimeste aususest.

Selle konkreetse võistluse kohta aga nii palju, et seal pidid võistlema sportlased, kellel on kehtiv võistluskeeld. EJTLi reeglite järgi aga Jõutõsteliidu poolse heakskiidu saamiseks peab võistluse korraldaja tagama seda, et tema korraldatud võistlusel ei osaleks sportlasi, kellel on kehtiv võistluskeeld. Kelle jaoks siis need võistluskeelud on, kui sportlased saavad ikka edasi võistelda?

Võistluse korraldaja ei võtnud ka Jõutõsteliiduga ühendust, vaid otsustas, et nimetab kavalalt jõutõstmise alad ümber ja läheb läbi. Kaljapulgaga oli mul pikk vestlus, mille käigus ma seletasin, miks see võistlus heakskiitu ei saanud. Punkt 1: ei võtnud ühendust. Punkt 2: võistluskeelu all olevad sportlased.

Siiani on kõik korraldajad heakskiidu saanud ja võistlusi edukalt korraldatud. Ei ole ju raske helistada või kirjutada kiri ja lubada, et võistluskeeluga sportlasi sellele võistlusele ei lasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Helistasin praegu Alexile ja küsisin selle kohta. Selgus, et ta pole Kaljapulgaga üldse rääkinud ja mingil Võru võistlusel pole plaaninud võistelda. Nii palju siis ajakirjandusest ja inimeste aususest.

Selle konkreetse võistluse kohta aga nii palju, et seal pidid võistlema sportlased, kellel on kehtiv võistluskeeld. EJTLi reeglite järgi aga Jõutõsteliidu poolse heakskiidu saamiseks peab võistluse korraldaja tagama seda, et tema korraldatud võistlusel ei osaleks sportlasi, kellel on kehvit võistluskeeld. Kelle jaoks siis need võistluskeelud on, kui sportlased saavad ikka edasi võistelda?

Võistluse korraldaja ei võtnud ka Jõutõsteliiduga ühendust, vaid otsustas, et nimetab kavalalt jõutõstmise alad ümber ja läheb läbi. Kaljapulgaga oli mul pikk vestlus, mille käigus ma seletasin, miks see võistlus heakskiitu ei saanud. Punkt 1: ei võtnud ühendust. Punkt 2: võistluskeelu all olevad sportlased.

Siiani on kõik korraldajad heakskiidu saanud ja võistlusi edukalt korraldatud. Ei ole ju raske helistada või kirjutada kiri ja lubada, et võistluskeeluga sportlasi sellele võistlusele ei lasta.

See on päris mõistlik seletus. Ehk et kui sa saad tagada et su võistlusele ei tule keelu all olevaid sportlasi ning sa räägid EJTL'iga ennem läbi mida sa korraldad, siis on kõik ok?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Helistasin praegu Alexile ja küsisin selle kohta. Selgus, et ta pole Kaljapulgaga üldse rääkinud ja mingil Võru võistlusel pole plaaninud võistelda. Nii palju siis ajakirjandusest ja inimeste aususest.

Selle konkreetse võistluse kohta aga nii palju, et seal pidid võistlema sportlased, kellel on kehtiv võistluskeeld. EJTLi reeglite järgi aga Jõutõsteliidu poolse heakskiidu saamiseks peab võistluse korraldaja tagama seda, et tema korraldatud võistlusel ei osaleks sportlasi, kellel on kehvit võistluskeeld. Kelle jaoks siis need võistluskeelud on, kui sportlased saavad ikka edasi võistelda?

Võistluse korraldaja ei võtnud ka Jõutõsteliiduga ühendust, vaid otsustas, et nimetab kavalalt jõutõstmise alad ümber ja läheb läbi. Kaljapulgaga oli mul pikk vestlus, mille käigus ma seletasin, miks see võistlus heakskiitu ei saanud. Punkt 1: ei võtnud ühendust. Punkt 2: võistluskeelu all olevad sportlased.

Siiani on kõik korraldajad heakskiidu saanud ja võistlusi edukalt korraldatud. Ei ole ju raske helistada või kirjutada kiri ja lubada, et võistluskeeluga sportlasi sellele võistlusele ei lasta.

Kepp ikka hea mees, tõmbas enda keeratud jama sisse noore ja andeka sportlase.

Ei pannudki väga mööda arvamusega meeste jutuajamisest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on päris mõistlik seletus. Ehk et kui sa saad tagada et su võistlusele ei tule keelu all olevaid sportlasi ning sa räägid EJTL'iga ennem läbi mida sa korraldad, siis on kõik ok?

Täpselt nii.

EJTL ei saa mingit ärilist kasu, et ta peaks lubama ainult neid võistlusi, mida ta ise korraldab. Vaadake võistluskalendrit - seal on igasuguseid külavõistlusi, mida EJTL ei korralda. Lihtsalt korraldajad võtsid ühendust ja said ilma probleemideta heakskiidu. Selles mõttes need majandusteooriad, mida siin enne mainiti, antud juhul ei päde. EJTLi eesmärk on puhas ja aus sport. Kui korraldatakse võistlusi, kus sportlased peavad võistlema nendega, kellel on võistluskeeld, ja lisaks valetatakse võistlusjuhendis, et sellega on kõik korras ja mingit probleemi sellest ei tule, siis EJTL reageerib sellele adekvaatselt. Eesmärk oli teavitada sportlasi, mis võistlusega on antud juhul tegemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.ohtuleht.ee/423253

Kui ma hakkan kulturismis võistlema ja juhtun suvel minema Pärnu randa, kus ma võtan ülakeha paljaks. Kas sel juhul määratakse mulle 2 aastane võistluskeeld, kuna olen väljaspool kulturismilava oma keha eksponeerinud :)

Ei määrata, kui sa lepid eelnevalt kokku, et lähed nüüd randa ....Muidugi eelnevalt pead kindlaks tegema, et seal rannas ei viibi keeluall olevaid inimesi.

Samamoodi on soovitatav ka eelnevalt alaliiduga kokku leppida, kui on plaanis sõpradega ühistreeninguid teha, kui trenn sisaldab kas jõutõmbe, küki või rinnalt surumis laadset harjutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei määrata, kui sa lepid eelnevalt kokku, et lähed nüüd randa ....Muidugi eelnevalt pead kindlaks tegema, et seal rannas ei viibi keeluall olevaid inimesi.

Samamoodi on soovitatav ka eelnevalt alaliiduga kokku leppida, kui on plaanis sõpradega ühistreeninguid teha, kui trenn sisaldab kas jõutõmbe, küki või rinnalt surumis laadset harjutust.

Nuta vähem ausalt. Ei teadnudki, et tugevad poisid sellised viripillid on. :)

Teemast käis ilusti läbi ka see, et kui Kaljapulk protokolli ei avalikustaks, ei juhtuks midagi. Ehk ametlikku võistlust, kus dopingukontrolli pole ja mustad poisid võistlevad koos puhastega, korraldada ei tohi. Keegi ei keela sõpradel omavahel võistelda. Lihtsalt asja ei tohiks ametlikuks võistluseks nimetada.

Kui IFBB rannas võistluse korraldaks, siis lavale ei lastaks dopingukeelu all olevaid sportlasi. Ehk näiteks Kalmus peaks särgi seljas hoidma. Kui mõni dopingukontrollita alternatiivliiga rannas võistluse korraldab, siis Kiivikas võib vaid vaadata. Aga kui mingit võistlust pole, võivad mehed koos poseerida küll ja ümberringi kogunevat rahvast lõbustada. ;)

Sportlase dopinguga vahele jäämine ei puuduta ainult sportlast ennast, vaid ka tervet alaliitu. Maine on kõigil rikutud. Samuti kahjustab mainet see, kui sportlast seostatakse dopinguga.

EJTL kaitseb omasid ja tahab vastu lojaalsust. Ehk kui keegi soovib võistelda ja olla kindel, et konkurendid on puhtad, siis ta ei tohi mingit kahtlust tekitada enda puhtuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×