Jump to content
50 A.E.

Paljuga teete biitsepse?

Recommended Posts

Muidu sa võid kõva tõmbaja olla, aga kui surumisi ei tee, oled ikka üks äbarik. Nõrguke. :)

Õige ehk. Nõustun. Ega surumisega tegelen ka. Lihtsalt, et tavalisi kükke raskusega mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et kui sa arvad, et siin on tegu mingi l**si vms väljendiga, siis sa eksid sügavalt.

Mata enda ego ükskord maha. "Suur" biitseps ei määra mitte midagi. 180 cm ja 63 kilo, sa oled ju ohtlikult alakaaluline.

Kuula ometigi vanemaid inimesi. Kui sa mind ei usu, siis usu vähemalt teisi siinseid kauaegseid olijaid ja tegijaid.

Ja homme täitsa juhuslikult ongi kükitrenn : ).

Haha...sa ei tea kellega vaidled. :) Ma olen juhtunud hispaanias pikka aega elama ja seal see väljend ei tähendanud kunagi head. Ma ei tea, kust sina seda jama inglise keelset juttu kuulsid aga seal kui keegi ikka vihastas, siis võis pidevalt seda sama lauset kuulda. Ja võin kinnitada, et KORDAGI ei tähendanud see midagi positiivset. Rääkimata kõlast. Usu veel mingit juttu.

Ja ma ei jahi"suurt" biitsepsi. Lihtsalt praegused raskused neile on haledad. 10kg ikka ei piisa küll. Pikk jutt lühikeseks, mul on kaua uusi hantelid vaja olnud.

No tore! Siis saad oma vihajunni ilusti peast välja kükitada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on tunne, et teemaalgataja võiks parem vinne pigistada, sest iga on selline. Teema iseenesest on juba nõme.

Ma mittenõustun. Su tunnetused paistavad väärad ja kasutute omadustega. Teema võib halvasti mõjuda mõnele ja selle pärast ma vabandan. Aga paistab, et ikkagi avasin augu, kuhu igasugust huvitavat infot sisse kukkus. See teema osutus väärt teemaks vähemalt mulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jällegi hea teema kuhu see pilt visata. Kel Biitsa jõud ja suurus ei taha edasi liikuda. :)

post-7558-1302550425_thumb.jpg

See raskus tundub päris suur. Arvan, et kuulsin "raksu" parempoolselt pildilt kuskilt tegija selja piirkonnast.

Tõesti, see ei tundu hea. Nii suure raskuse kohta...tuleks väiksemast raskusest alustada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See raskus tundub päris suur. Arvan, et kuulsin "raksu" parempoolselt pildilt kuskilt tegija selja piirkonnast.

Tõesti, see ei tundu hea. Nii suure raskuse kohta...tuleks väiksemast raskusest alustada?

Kindlasti alustada väiksemate raskustega. Kuid varem või hiljem pead arvatavasti "musta" tehnika siiski appi võtma, kui tahad oma lihaseid kasvule sundida.

Arnold (Schwarzenegger siis pildil, kui sa ei saanud aru) taipas ka mingi hetk, et lihased alluvad hästi suurtele raskustele. Ning kahjuks ei suuda me puhta tehnikaga lihasest alati maksimumi välja võluda. Et see kõige-kõige-kõigem välja pigistada, tulebki vahest kasutada raskusi mis on põhimõtteliselt sinu jõuvarudest väljaspool, kuid mida on siiski võimalik "mustalt" tehes ära teha.

Mis seljasse puutub, siis ei ole hullu midagi. (näed, et tõstevöö on samuti Arniel peal) Kui keha on ühtlaselt treenitud siis kannatab selle biitsakangi raskuse vabalt ära. Sa param klassikalise tõstmise pilte ära vaata, kus peakohal on 200kg ning selg veelgi rängema pinge all.

Ehk treeni biitsa nagu saad - kangiga ka kindlasti kui võimalus on ning kui tunned, et lihas ei arene enam nii kiiresti või lihtsalt ei kipu enam raskused kuidagi ülespoole liikuma - siis võta kindlasti need musta tehnikaga harjutused kavva. Kindlasti tuleb jälgida ohutusreegleid - aga ma usun, et sa mõistad ise ka, et niisama ehku peale ei ole mõtet suurte raskustega mängida. :)

Ise viskasin ligemale 2cm biitsale mõne kuuga juurde peale seda kui hakkasin suurte raskuste ning musta tehnikaga justnimelt seda harjutust tegema. Ning pean tunnistama, et biitseps on kahtlemata minu keha kõige parem lihas visuaalselt. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
e-ee ...

sa ju ikka panid tähele,et me ei räägi mitte jõutõstjast või kulturistist vaid algajast, :)

Panin. Vihjasin oma tekstis sellele, et kui tema eesmärgiks on maksimaalne lihaskasv ja mitte niivõrd see fakt, kui palju ta kükib, siis miks peaks ta midagi (uurimuste kohaselt) vähemefektiivset tegema lihaskasvuks? Ta saaks teha edukalt jala sirutamist ja jalapressi ning nendega omale pakud alla ehitada nähes tunduvalt vähem aega (puhkepausid lühemad), seega miks minna ringiga, kui saab ka otse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panin. Vihjasin oma tekstis sellele, et kui tema eesmärgiks on maksimaalne lihaskasv ja mitte niivõrd see fakt, kui palju ta kükib, siis miks peaks ta midagi (uurimuste kohaselt) vähemefektiivset tegema lihaskasvuks? Ta saaks teha edukalt jala sirutamist ja jalapressi ning nendega omale pakud alla ehitada nähes tunduvalt vähem aega (puhkepausid lühemad), seega miks minna ringiga, kui saab ka otse.

Kas sa ehk jagaksid neid uurimusi mis väidavad et jalasirutus ja jalapress on on paremad "pakkude alla ehitajad" kui kükid? Minu meelest on igasugustel jõusportlastel ikka väga hea jalalihaste areng.

Küki eelis on ka see et erinevalt masinatest on ta kogukeha harjutus ja seega sa treenid seda tehes rohkemat kui ainult jalgu.

dimas1Small.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panin. Vihjasin oma tekstis sellele, et kui tema eesmärgiks on maksimaalne lihaskasv ja mitte niivõrd see fakt, kui palju ta kükib, siis miks peaks ta midagi (uurimuste kohaselt) vähemefektiivset tegema lihaskasvuks? Ta saaks teha edukalt jala sirutamist ja jalapressi ning nendega omale pakud alla ehitada nähes tunduvalt vähem aega (puhkepausid lühemad), seega miks minna ringiga, kui saab ka otse.

Ka mina tahaks kangesti taolisi uurimusi näha.

btw ...

kas ma olen väga paranoiline,kui väidan,et küki vastu võitlevad valdavalt need,kel on selle harjutusega probleeme elik kelle jalad on lihtsalt nõrgad, :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa ehk jagaksid neid uurimusi mis väidavad et jalasirutus ja jalapress on on paremad "pakkude alla ehitajad" kui kükid? Minu meelest on igasugustel jõusportlastel ikka väga hea jalalihaste areng.

Küki eelis on ka see et erinevalt masinatest on ta kogukeha harjutus ja seega sa treenid seda tehes rohkemat kui ainult jalgu.

dimas1Small.jpg

http://www.bodyrecomposition.com/muscle-ga...r-big-legs.html

Pole küll see, mida ma kunagi lugesin, kuid peaks ka hea olema. Kusagil (kas oli isegi siitsamast foorumist/artiklitest) oli kirjas, et jala sirutamine stimuleerib reie nelipea lihaseid rohkem, kui kükk kangiga turjal. Ei väidagi, et kükk halb oleks, lihtsalt antud kontekstis ei näe, et teemaalgataja oleks väärt mingit nuhtlust kuna tema eesmärgid ei ole samad, mis funktsionaalse jõu pooldajatel.

Ka mina tahaks kangesti taolisi uurimusi näha.

btw ...

kas ma olen väga paranoiline,kui väidan,et küki vastu võitlevad valdavalt need,kel on selle harjutusega probleeme elik kelle jalad on lihtsalt nõrgad, :)

Ma praegu küll pooldan jala sirutust, kuna ma olen lugenud, et see stimuleerib reie nelipealihast rohkem, kuid kui aus olla, siis ma ise seda ei teegi (mitte et ma vaidleks endale vastu, vaid kui mul endal oleks eesmärgiks võimalikult palju lihast, siis ma ka teeks seda). Eesmärgiks endalgi rohkem jõud kui esteetilisus, kavas on vaid üks masinaga harjutus ja ülejäänud kõik vabade raskustega.

Ning oleneb, mis on inimese arusaam sõnast "nõrk". Teen 120kg-ga kordusi, 16-aastane, 83kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vana seal youtubes ise endale vastu räägib, siis on ju suht ebausutav!!!

Puhata ei tohi, siis ta peaks tegema koos kahe käega, üks käsi täätab, teine puhkab ibitsal samal ajal :)

Need õla kondid on ikka jubedad, kui seal lihast pole :)

Olen poolt, et aegajalt võib ja peabki erinevalt treenima, muutma nii korduste arvu, harjutuse sooritamise puhtust jne jne

Aga niimoodi küll kellegil suured biitsepsid ei tule

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui vana seal youtubes ise endale vastu räägib, siis on ju suht ebausutav!!!

Puhata ei tohi, siis ta peaks tegema koos kahe käega, üks käsi täätab, teine puhkab ibitsal samal ajal :)

Need õla kondid on ikka jubedad, kui seal lihast pole :)

Olen poolt, et aegajalt võib ja peabki erinevalt treenima, muutma nii korduste arvu, harjutuse sooritamise puhtust jne jne

Aga niimoodi küll kellegil suured biitsepsid ei tule

Sa ei saa ikka üldse siis aru mis ta räägib, lihtsalt ei ole mõtet tõsta nii kõrgele et lihas puhkeasendisse läheks, nagu seda kahjuks valdav enamus inimei teeb.Et ka täiesti sirgena oma lihasel mingi pinge, sellepärast ta teebki eraldi, et maksimaalselt keskenduda liigutusele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aseta küünarliiges vastu külge, too käsi nii üles välja kui saad, seejuures ära küünarnukki tõsta, see jäta paigale. Kui sa seal lõpus mingit puhkust tunned, siis õpeta mulle ka tundma....

Muudetud kasutaja rennosport poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma praegu küll pooldan jala sirutust, kuna ma olen lugenud, et see stimuleerib reie nelipealihast rohkem, kuid kui aus olla, siis ma ise seda ei teegi (mitte et ma vaidleks endale vastu, vaid kui mul endal oleks eesmärgiks võimalikult palju lihast, siis ma ka teeks seda). Eesmärgiks endalgi rohkem jõud kui esteetilisus, kavas on vaid üks masinaga harjutus ja ülejäänud kõik vabade raskustega.

Ning oleneb, mis on inimese arusaam sõnast "nõrk". Teen 120kg-ga kordusi, 16-aastane, 83kg.

See võrdlus oleneb täielikult küki sügavusest. Massi kasvatamise seisukohalt on jh jala sirutus üle pool- ja veerandkükkidest, aga täisküki puhul on pigem vastupidi. Vähemalt siis, kui korralikult jala pealt kükkida.

Igasugu võrdlused erinevate harjutuste ja küki vahel on enamasti kallutatud. Iga inimene on erinev. Need, kes kükivad eelkõige selja jõu pealt ehk üsna laia jalgade asetusega ja suurel määral selga ette kallutades, ei koorma jh jalga kükiga just palju. Aga on ka neid, kes kükivad kitsamalt jalgu pannes ja võrdlemisi sirge (püstise) seljaga ka alla paralleeli, nt klassikavennad. Nende puhul kohe kindlasti ei saa rääkida, et jalasirutus oleks pooltki nii efektiivne kui kükk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aseta küünarliiges vastu külge, too käsi nii üles välja kui saad, seejuures ära küünarnukki tõsta, see jäta paigale. Kui sa seal lõpus mingit puhkust tunned, siis õpeta mulle ka tundma....

Ei tea mulle on ka ilma seda videot vaatamatta mitu korda demonstreeritud kui sa ikka üle 45 kraadi maapinnast jõuad siis lihas ei ole enam selline pinges vaid lõdva.Kõlab imelikult aga lase kellelegi katsuda selle harjutuse juures, võid biitsepsile niim õndagi juurde võita!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea mulle on ka ilma seda videot vaatamatta mitu korda demonstreeritud kui sa ikka üle 45 kraadi maapinnast jõuad siis lihas ei ole enam selline pinges vaid lõdva.Kõlab imelikult aga lase kellelegi katsuda selle harjutuse juures, võid biitsepsile niim õndagi juurde võita!

Tahad isoleerida siis veel selg vastu seina või posti ja keegi hoiab veel küünarnukke kinni. Ei muutu sul see biitseps ühelgi momendil välja arvatud algfaasis lõdvaks. Ükski teine lihas sul seda üles tõsta ei aita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tüüp lihtsalt räägib iseendale vastu.

Ma saan aru, et %-selt viimases faasis lihase jaoks ei ole 20 kilone hantel enam 20kg vaid võibolla 10kg, sama lugu on ka alumis tõste faasiga, kui ta seal käe sirgeks laseb, siis puhkab see lihas samamoodi. Et oma jutu piiridesse jääda, oleks ta pidanud nii näitama, et käsi on veidi kõverdatud, enne kui harjutust sooritama hakkab. Teine asi, et lihas niipalju puhata ei saaks, peaks ta seda harjutust kas kangiga tegema või koos mõlema käega. Üks käsi töötab, teine puhkab. Oleksin veel siis mõistnud, kui ta oleks on teise käe samal ajal natuke kõveraks jätnud, et pinge säiliks, aga eiii.....

See on jälle teema, kus võime lõputult vaidlema jääda, miks. Just sellepärast, et siiamaani ei ole leitud ideaalset treening metoodikat. Kui me räägime kasvõi lihase kasvust, siis on tippkulturiste, kes väidavad, et sääre lihas kasvab kõige rohkem tehes ilusad pikad pöiale tõusud, koos pika venitusega, siis teine jälle, et suure raskuse ja väiksema amplituudiga. Üks räägib, et 8 kordust seerias, teine, et 30 kordust seerias. Üks räägib, et sujuv liigutus aeglase tempoga, teine, et nii kiiresti kui jõuab.

Ühesõnaga on ka see vana üks paljudest, kellel on oma versioon treeningust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt ma mõtlesin praegu uue trenazööri välja ja täpselt sellise, et see onu seal saaks max pika liigutuse ja max pingutuse igas faasis

Tegemist scott pink trenazööriga.

Pingutuse algfaasis on pink väiksema kalde peal, et algfaas võimalukult raske oleks, mida edasi, seda suuremaks kalle läheb, lõpus, kui muskel max pinges on kalle nii suur, et lõppfaas on ka max pingutusega:)

Kõik käiks sujuvalt, käes ei ole mitte kang, vaid kaks käepidet, mis on pingiga ühendatud. Nii kui käepidet tõstad hakkab pink kallet muutma:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis te tahate väita, et reiesirutus paneb reied rohkem kasvama, kui kükk? Esiteks närvisüsteem ei saa sealt piisavalt stiimulit, et lihased kasvama paneks ning teiseks ei vallandu testosterooni ja kasvuhormooni tootmine. Kui teid huvitab, kumb aktiveerib rohkem lihaseid, siis vaadake t-nationi lehele- seal otsingumootorisse pane sõna peak activation.

Ühe leidsin isegi üles:

http://www.t-nation.com/free_online_articl..._leg_extensions

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis te tahate väita, et reiesirutus paneb reied rohkem kasvama, kui kükk? Esiteks närvisüsteem ei saa sealt piisavalt stiimulit, et lihased kasvama paneks ning teiseks ei vallandu testosterooni ja kasvuhormooni tootmine. Kui teid huvitab, kumb aktiveerib rohkem lihaseid, siis vaadake t-nationi lehele- seal otsingumootorisse pane sõna peak activation.

Ühe leidsin isegi üles:

http://www.t-nation.com/free_online_articl..._leg_extensions

Tahad suuri jalgu siis pead kõiki harjutusi tegema. Mitte ainult kükki. Jalg on rohkem kui nelipea lihas. :)

Kükk on super massiehitaja ning keegi ei vaidle vastu. Kuid suuri jalgu saab ka ilma kükita. Lihtsalt vbl mitte nii suuri, kui kükk ka juurde lisada. Arvestades keskmise harrastaja soove ning eesmärke - siis ei ole mõtet sundida inimest kükki tegema, kui ei taha.

Aga motiveerimiseks maailma parimad jalad, mis saadi kätte juba 30a tagasi. :) - jah, ta kükkis ka rämedalt, aga tegi ka muud.

post-7558-1302693371_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ükski teine lihas sul seda üles tõsta ei aita.

Julged väited.

Räägid mulle ehk, mis on Brachioradialise ja Brachialise funktsioonid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt ma mõtlesin praegu uue trenazööri välja ja täpselt sellise, et see onu seal saaks max pika liigutuse ja max pingutuse igas faasis

Tegemist scott pink trenazööriga.

Pingutuse algfaasis on pink väiksema kalde peal, et algfaas võimalukult raske oleks, mida edasi, seda suuremaks kalle läheb, lõpus, kui muskel max pinges on kalle nii suur, et lõppfaas on ka max pingutusega:)

Kõik käiks sujuvalt, käes ei ole mitte kang, vaid kaks käepidet, mis on pingiga ühendatud. Nii kui käepidet tõstad hakkab pink kallet muutma:)

Mõtle nüüd loogiliselt kuidas sa seal istuda saad kui kalle muutub tõused vahepeal püsti või :) :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt igat asja tuleb tõestada 100x, et kõik aru saaksid.

Oled sellise pingi peal kõhtu teinud, kus liigub nii pepu alune, kui ka õlad.

Pole mingit probleemi valmistada pink, kus pepualune muudab oma asendit.

Samamoodi kujutan ette ka seda, et tagumiku alune ei liigu. Väga edukalt annab teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt igat asja tuleb tõestada 100x, et kõik aru saaksid.

Oled sellise pingi peal kõhtu teinud, kus liigub nii pepu alune, kui ka õlad.

Pole mingit probleemi valmistada pink, kus pepualune muudab oma asendit.

Samamoodi kujutan ette ka seda, et tagumiku alune ei liigu. Väga edukalt annab teha.

Krt ma olen ise plokke teinud ja tahaks näha kuidas sa seda teed lõpuks sinu masin surub lihtsalt kopsu kokku muud midagi

Muudetud kasutaja Gold poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×