Jump to content
labrot

Praed, Pelmeenid, Kalapulgad"ühikatoit" õhtuti

Recommended Posts

Kuidas suhtuda Pelmeenidesse, Kalapulkadesse, Friikartulitesse õhtuti ? Tean, et friikartulid pole just parim valik aga just äsja sõin päris õliseid pelmeene, peas see mõtte,

et liiga rasvane toit õhtu jaoks ? Kuigi olen siit lugenud, et valk koos rohkema rasvaga tagab ööseks piisavalt aeglase imendumise ja toitained kogu ööks .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas suhtuda Pelmeenidesse, Kalapulkadesse, Friikartulitesse õhtuti ? Tean, et friikartulid pole just parim valik aga just äsja sõin päris õliseid pelmeene, peas see mõtte,

et liiga rasvane toit õhtu jaoks ? Kuigi olen siit lugenud, et valk koos rohkema rasvaga tagab ööseks piisavalt aeglase imendumise ja toitained kogu ööks .

Kõik ülalmainitud tooted on suht "out" kui on soov tõsiselt vormi parandamisega tegeleda.

Kui muu toitumine on korras siis ei tee teinekord nende söömine vormile midagi halba, kuid üldjoontes on need toidud väga mõttetud. Ei sisalda need ei häid valke (üleüldse sisaldavad vähe valke), rasvad samuti halvad ning mõttetud süsivesikud.

Kalapulkade asemel söö päris kala ikka. Friikartulid unusta ära, sest neid ei vingerda suurt ühegi variandiga endale kasulikuks. Pelmeenide väärtus seisneb nendes olevas lihas - kuid see kõigub ikka väga palju olenevalt tootjast ning üldiselt on igal juhul mõtekam süüa ikka korralikku liha, mitte seda jama, mis sinna sisse pannakse.

Kui on aega ülalmainitud toite valmistada siis on sul ka aega osta poest lihatükk ning see ära praadida, kõrvale mõned juurikad ning ongi korralik õhtusöök olemas. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle friika rasvad on üldse ühed kõige hullemad üldse, sest üldiselt kasutatakse mingit mõtetut õli mis omakorda mitmeid kordi kuumtöödeldud! Tervisele head neis pole grammigi.

Lausa masendus tuleb peale oma ühikaelupeale tagantjärgi mõeldes. See rasv huugas ikka mitmeid kuid enne kui välja sai vahetatud.

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle küll maitsevad. Pelmeenid on alati menüüs koos piima ja aedviljadega. Muidugi ma keedan neid.

Kui on korraliku lihaga pelmeenid ja ikka parajas koguses ka - mitte 90% jahutükk ning sees pisike törts ollust - siis tõesti miks mitte süüa. :) - Maitsest ei räägigi parem - ma sööks heameelega kilode kaupa pelmeene. :)

Aga kahjuks enamike inimeste jaoks on nad pm. kiirtoiduna käibel. Ehk kiirelt valma ja olemas. Ostetakse mingid kõige odavamad saastad ja nii see vorm käest ära lähebki...

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal sama probleem.

Loed igaltpoolt, et peaks ostma toitu võimalikult naturaalsel kujul ja ise valmistama. Aga noh, alati ei viitsi ja siis leiad miljon põhjust miks mitte seda teha.

Ma usun, et ei ole need pelmeenid ja kalapulgad ka nii hullud midagi. Võimaluse korral tuleks eelistada muidugi igal juhul täisväärtuslikku toitu aga selle pärast põdema jääda on ka mõttetu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal sama probleem.

Loed igaltpoolt, et peaks ostma toitu võimalikult naturaalsel kujul ja ise valmistama. Aga noh, alati ei viitsi ja siis leiad miljon põhjust miks mitte seda teha.

Ma usun, et ei ole need pelmeenid ja kalapulgad ka nii hullud midagi. Võimaluse korral tuleks eelistada muidugi igal juhul täisväärtuslikku toitu aga selle pärast põdema jääda on ka mõttetu. :)

See oli siis üks miljonist põhjusest? :)

Ega nad ei tapa koheselt, üsna kindel....

Kas teil tõesti ei ole ühtegi vanemat inimest ümbruskonnas... või te lihtsalt ei tunnegi huvi, kuidas nende tervis on?

Samas peab meeles pidama, et nende nn meie vanemate inimeste põhiprobleemiks ei olnud mitte friikartulid vaid vorsti ja saia söömine. :D

Uue põlvkonna hädad tulevad tunduvalt värvikamad ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal sama probleem.

Loed igaltpoolt, et peaks ostma toitu võimalikult naturaalsel kujul ja ise valmistama. Aga noh, alati ei viitsi ja siis leiad miljon põhjust miks mitte seda teha.

Ma usun, et ei ole need pelmeenid ja kalapulgad ka nii hullud midagi. Võimaluse korral tuleks eelistada muidugi igal juhul täisväärtuslikku toitu aga selle pärast põdema jääda on ka mõttetu. :)

No ma ei saa aru.

Kuidas te pelmeene või kalapulki teete? Praete, keedate? Noh, on siis raskem osta poest lihatükk ja sellega sama teha? :)

No ei saa aru. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heameelega ostaks kanafileed, aga maximast vaatasin et mingi 300g maksab 2.40 eur.

kalapulgad aga 0.38 eur..

Aga kui nüüd aus olla siis mul ühikas õhtuti ongi põhitoit need kolm asja.....aga kui tee ikka nii hullult neid maha laidate, eks siis peab see tõsi olema, et vale toit.

Eks pean hakkama neid millegagi kasulikumaga asendama

Aga, kuidas õhtusöögiks muna+ kodujuust sobib piimaga/mahlaga? ning õun või porgandisalatit kõrvale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muna ja kodujuust on hea valik.

Friikartulitest odavam tuleks osta kartulit turu pealt või poest. Ära koorida ja siis potti visata. Hiljem kas teed sellest putru või jätad niisama. Kanafilee sink on Konsumis 84 senti. Pakis 150g ja valku tuleb 29.8g, kui õigesti mäletan. Rasva ja süsivesikuid 1g. Ostsin täna 10 pakki, hea vahepala :) Marineeritud kanafileed ostsin täna Maksimarketist 1.55 EUR - 300g ja valku 100g kohta 31,5 vist oli. Tuunikala konserv maksab mingi 70 senti. Rimis müüakse riisi, kus on 500g (4x125g pakendid) ja hinnaks oli vist 40 EUR. Kui hästi otsida, saab kõike odavalt. Kui näed odavat kanafileed, Konsumis või Maksimarketis -50%, siis ostad ära ja viskad sügavkülma. Seal säilivad kõik asjad kaua. Võimalusi on nii palju, et odavamalt läbi saada.

Lisan juurde, et üks võimalus on valmis teha asjad. Keedad mitmeks päevaks kartuli ära, külmkapis säilivad päris kaua. Mäletan, et üks sõber tegi suure poti täie putru valmis, et ei peaks hommikuti tegema :D

Loodan, et oli kasu ja homme siis suurem šoppamine. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Rimis müüakse riisi, kus on 500g (4x125g pakendid) ja hinnaks oli vist 40 EUR."

uou!?! inflatsioon? vist peeti ikka silmas 40 senti... või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rõõm on tõdeda, et on abivalmeid inimesi. See annab aina motivatsiooni juurde.

Ma söön tihti riisi lõunaks koolis või tööl, siiamaani olen teinud õhtusöögiks asju mida saab pannil praadida .. praadimine vist ei ole alati parim variant.

Peab kodus poti kaasa võtma . Ise arvan, et kõige nõrgem koht on mu söögis õhtusöök, hommikuti kohupiim või puder, muna, täistera leib, lõunal korralik riis+kana, guljaš või mingi muu korralik eine, enne trenni paar muna+banaani leiba ja peale trenni kohupiim.. no puuvili või juurvili ka alati. Kuid sealt edasi...

Eks jah, homme poodi ning veidikese teise vaatenurga alt asju ostma. Kõik tahab harjumist eriti uued asjad.

ma 4 kuud regulaarselt (3x nädalas) jõusaalis käinud ja täna esimest korda elus ostsin kodujuustu:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1 pakk keskmisi pelmeene on ju ~2,4kCal või rohkemgi. See on minu terve päeva kalorite norm! Seetõttu ma neid ei söö.

Kui te tahate kaalust juurde (võimalikult väikse rasvaga), siis peaksite päevast bilanssi ju imeväikses plussi hoidma. Keksmine mees ehk 2,8-3,0Kcal? Kuidas teile need pelmeenid ja kalapulgad menüüsse mahuvad? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 pakk keskmisi pelmeene on ju ~2,4kCal või rohkemgi. See on minu terve päeva kalorite norm! Seetõttu ma neid ei söö.

Kui te tahate kaalust juurde (võimalikult väikse rasvaga), siis peaksite päevast bilanssi ju imeväikses plussi hoidma. Keksmine mees ehk 2,8-3,0Kcal? Kuidas teile need pelmeenid ja kalapulgad menüüsse mahuvad? :)

Sinu päeva norm küll 2,4kcal ei ole. :)

Teelusikatäis suhkrut on juba 20kcal. Ma ei kujuta ette mida sa üldse oma loogikaga siiamaani süüa oled saanud.

Pakk pelmeene (300-400g) annab kuskil 700-800kcal, mis on 1/3 sinu päevasest normist. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu päeva norm küll 2,4kcal ei ole. :)

Teelusikatäis suhkrut on juba 20kcal. Ma ei kujuta ette mida sa üldse oma loogikaga siiamaani süüa oled saanud.

Pakk pelmeene (300-400g) annab kuskil 700-800kcal, mis on 1/3 sinu päevasest normist. ;)

Sa ajad nüüd kasutajaid sassi, suhkurt ei söö ma juba aastaid. Näpukas tuli jah sisse, 2400kCal mõtlesin :)

Sportlikust huvist ükskord uurisin eesti tooteid. Tõepoolest, mingid hiinakad olid, kus kalorsus ca natuke väiksem, umbes 300+Kcal/100g vs Eesti 400+. Kuna pakk 400g, siis tuleb sinna 1,6 kanti. Kuna pelmeene ei söö, siis võin eksida, aga siia kanti need mubrid peaksid küll tulema.

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ajad nüüd kasutajaid sassi. Mina söön tõepoolest ca 2,4 kCal (ca -400 defitsiit). Suhkurt ei söö ma aastaid jne

Hiljaaegu käisin poes ja uurisin eesti tooteid, nende kalorsus on nagu ma ütlesin. Võib-olal tehakse mingeid lahjemaid kah mujal, ei ole kursis.

Tahtsid öelda ehk 2400 kCal? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahtsid öelda ehk 2400 kCal? :)

Täpselt, parandasin ära :)

E: käisin just kontrollimas. Ühed vene pelmeenid 317Kcal ("Russkie") ja kalapulgad 229 kCal ("Viking"). Tegelikult jah 400g pakk pelmeene oleks pool päevasest hulgast, aga see on ju tasakaalust väga väljas. Ka kaalust juurde (maksimaalselt lihaste arvelt) soovijale on see ju täielik jama. Need sobivad vaid neile, kes tahavad kaalus kiirelt juurde võtta (rasvade arvelt valdavalt). Ebaotstarbekad toiduained.

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ajad nüüd kasutajaid sassi, suhkurt ei söö ma juba aastaid. Näpukas tuli jah sisse, 2400kCal mõtlesin :)

Sportlikust huvist ükskord uurisin eesti tooteid. Tõepoolest, mingid hiinakad olid, kus kalorsus ca natuke väiksem, umbes 300+Kcal/100g vs Eesti 400+. Kuna pakk 400g, siis tuleb sinna 1,6 kanti. Kuna pelmeene ei söö, siis võin eksida, aga siia kanti need mubrid peaksid küll tulema.

Ei tea mina, kus sa need andmed võtad. :)

Need, mis mina olen söönud:

NIMI KOGUS KCAL/100g

Cluinare 400g 191kcal

Eestimaised pelmeenid 350g 205kcal

Tallegg Kanapelmeenid 350g 238kcal

Uvic 400g 207kcal

Mafia 1000g 220,3kcal

Rakvere 1000g 278kcal

Vici "Head Isu" 1000g 221kcal

Virtuosso 400g 238kcal

Ehk siis keskmiselt tuleb toidukord (350-400g) mingi 750-800kcal = 1/3 päevakogusest.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Need, mis mina olen söönud:

NIMI KOGUS KCAL/100g

Cluinare 400g 191kcal

Eestimaised pelmeenid 350g 205kcal

Tallegg Kanapelmeenid 350g 238kcal

Uvic 400g 207kcal

Mafia 1000g 220,3kcal

Rakvere 1000g 278kcal

Vici "Head Isu" 1000g 221kcal

Virtuosso 400g 238kcal

No keskmiselt siis 300Kcal/100g ja pakk on tavaliselt 400g = 1200 halvasti paigutatud kilokalorit :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun, et sai ja suhkur on uuema põlvkonna(kuulun ise ka sinna) põhiprobleemiks. Lisaks on tänapäeval inimestel aega vähe ja ei mõelda, mida suust sisse aetakse. Sealt tulebki viimase aja aina suurenev probleem, nimelt rasvumine.

Näiteks kahe-kolme saiakese asemel saab osta tervelt kilo banaane.

See oli siis üks miljonist põhjusest? :)

Ega nad ei tapa koheselt, üsna kindel....

Kas teil tõesti ei ole ühtegi vanemat inimest ümbruskonnas... või te lihtsalt ei tunnegi huvi, kuidas nende tervis on?

Samas peab meeles pidama, et nende nn meie vanemate inimeste põhiprobleemiks ei olnud mitte friikartulid vaid vorsti ja saia söömine. ;)

Uue põlvkonna hädad tulevad tunduvalt värvikamad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×