Jump to content
Mrk1110

õhtune treening peale jõusaali

Recommended Posts

Tere!

Ma olen viimasel ajal peale jõusaali õhtul teinud mõningaid harjutusi. Nt. kätekõverdused, biits, kõhulihased.

Et ma tahaks teada, kas selline õhtune treening peale jõusaali on üldse mõtekas või lihtsalt enda kurnamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Ma olen viimasel ajal peale jõusaali õhtul teinud mõningaid harjutusi. Nt. kätekõverdused, biits, kõhulihased.

Et ma tahaks teada, kas selline õhtune treening peale jõusaali on üldse mõtekas või lihtsalt enda kurnamine.

Et siis õhtul käid jõusaalis, siis tuled koju ja teed veel asju? See on küll suhteliselt mõttetu.

Kui käid hommikul jõusaalis siis võid õhtul tõesti kodus mingeid muid lihasgruppe veidi teha. See oleks normaalne.

Aga milleks tulla saalist koju ja siis veel kodus midagi teha? Kas saalis ei saanud teha või mis? Tundub veidi tobe. A'la käin väljas jooksmas, tulen koju ja siis jooksen veel toas otsa. :)

Aga igal juhul peab toitumine ka paigas olema, sest vastasel juhul võib tekkida ületreening või kõige labasemalt öeldes ei saa sa treeningust suurt kasu, kui vajalikul ajal valesid toitaineid tarbid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siis õhtul käid jõusaalis, siis tuled koju ja teed veel asju? See on küll suhteliselt mõttetu.

Kui käid hommikul jõusaalis siis võid õhtul tõesti kodus mingeid muid lihasgruppe veidi teha. See oleks normaalne.

Aga milleks tulla saalist koju ja siis veel kodus midagi teha? Kas saalis ei saanud teha või mis? Tundub veidi tobe. A'la käin väljas jooksmas, tulen koju ja siis jooksen veel toas otsa. :)

Aga igal juhul peab toitumine ka paigas olema, sest vastasel juhul võib tekkida ületreening või kõige labasemalt öeldes ei saa sa treeningust suurt kasu, kui vajalikul ajal valesid toitaineid tarbid...

Väljendasin end vist valesti. Ma mõtlesin, et käin jõusaalis ja õhtul teen neid harjutusi. Umbes 4 - 5 tundi peale jõusaali.

Muudetud kasutaja Mrk1110 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väljendasin end vist valesti. Ma mõtlesin, et käin jõusaalis ja umbes 4 tundi pärast jõusaali teen neid harjutusi.

Igal juhul ma ei näe mis mõte sel oleks. Tee jõusaalis kõik ära (seal ju parem varustus kui kodus ma eeldan) ja ongi kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõhulihaseid võid treenida, neid on üsna raske ülekurnata kui sa just Bruce Lee kava ei järgi, enamus inimesi ei suuda kõhulihaseid nii treenida, et need korraliku koormuse saaks. Oht on muidugi nimmelihaste ülekoormamisele kui valesti teed. Kui tunned, et pead tingimata veel midagi tegema, siis venita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõhulihaseid võid treenida, neid on üsna raske ülekurnata kui sa just Bruce Lee kava ei järgi, enamus inimesi ei suuda kõhulihaseid nii treenida, et need korraliku koormuse saaks. Oht on muidugi nimmelihaste ülekoormamisele kui valesti teed. Kui tunned, et pead tingimata veel midagi tegema, siis venita.

Algajale ära räägi, et enamus inimesi ei suuda kõhulihaseid piisavalt koormata. Muidu võtab ta 25kg ketta kätte ja käib üks kärin nii, et saal kajab. :)

Ma ei saa öelda, et mul kõhulihased nõrgad või treenimata oleksid, aga vahetan pidevalt harjutusi ja isegi kui ainult kolm seeriat teen [3x10-12 nt] aeglase negatiivse faasiga, siis järgmine päev on veel tunda kõhtu tehes eelmise päeva trenni. On küll kõige kiiremini taastuv lihasgrupp, aga 24h on natuke vähe. Ületreenitus on ka kõhulihaste puhul täiesti võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõhulihaseid võid treenida, neid on üsna raske ülekurnata kui sa just Bruce Lee kava ei järgi, enamus inimesi ei suuda kõhulihaseid nii treenida, et need korraliku koormuse saaks. Oht on muidugi nimmelihaste ülekoormamisele kui valesti teed. Kui tunned, et pead tingimata veel midagi tegema, siis venita.

Ma ei ole kunagi aru saanud, kust on tulnud arvamus, et kõhulihaseid võib treenida nii palju, kui süda lustib. Minul on küll paar-kolm päeva kõhulihased valusad pärast nende treenimist. Äkki te ei oska pingutada piisaval määral?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole kunagi aru saanud, kust on tulnud arvamus, et kõhulihaseid võib treenida nii palju, kui süda lustib. Minul on küll paar-kolm päeva kõhulihased valusad pärast nende treenimist. Äkki te ei oska pingutada piisaval määral?

See ei olegi mingi kuldreegel, alati on erandeid kuid tegemist on niivõrd suure lihasega, mis toetab paljudes funktsioonides (roteerib, toestab, kaitseb siseorganeid ja keha jne), et algaja tasemel ei suudeta teha sellisel tasemel/koormusel harjutusi, et lihast ära kurnata. Antud teema puhul on tegemist ilmselt algajaga, kes ilmselt enamus ajast kõhulihaseid tehes teeb vigu, st. tõstab kere nimmelihaste toel, selga kasutades, vähese kontraktsiooniga jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×