Jump to content
Scarface

Puhkus lihasele

Recommended Posts

See on väga individuaalne ja sõltub millisest lihasgrupist räägime , üldiselt tuleb see sul endal ikka katse-eksitus meetodiga järgi proovida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaua umbes peaks lihas saama puhkust, et uuesti teha harjutusi samale lihasele?

Kõhulihast tee kasvõi iga päev. Ntx mul taastub see ilusti järgmiseks päevaks ära. Muidu on vast ok, kui nädalas korra-2 teeksid lihased läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga individuaalne.

Ülimalt palju sõltub sellest, kui suutlikkuseni trennis lähed ning samuti milline on toitumine/lisandid. Kõik need võivad isegi päevade kaupa taastumist mõjutada.

Üldiselt kõige ohutum on kava niimoodi jagada, et kõik suured lihasgrupid korra nädalas läbi. Nii võid kindel olla, et taastumise taha midagi ei jää. Kui juba veidi kogenenum, siis võid hakata tihedamini tegema ning ise tunnetama kaua taastumiseks aega läheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1,5x nädalas vähemalt peab treenima. Loomulikult, et iga päev ei saa treenida. Oleneb trenni intensiivsusest ja mahust.

Kui teed ülekeha treeingut, siis tehaks 3x nädalas. Aga siis saab 3 suurt harjutust teha ühel päeval.

Teed 2x nädalas kehaosa, üla-alakeha tüüpi kava, siis saad rohkem harjutusi teha, aga harvemini.

Aga korra nädalas ei soovitata algajatel teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1,5x nädalas vähemalt peab treenima. Loomulikult, et iga päev ei saa treenida. Oleneb trenni intensiivsusest ja mahust.

Kui teed ülekeha treeingut, siis tehaks 3x nädalas. Aga siis saab 3 suurt harjutust teha ühel päeval.

Teed 2x nädalas kehaosa, üla-alakeha tüüpi kava, siis saad rohkem harjutusi teha, aga harvemini.

Aga korra nädalas ei soovitata algajatel teha.

Selles suhtes küll, et korra nädalas tegemine tavaliselt eeldab seda, et tehakse suutlikkuseni ning siis taastutakse 7 päeva.

Algaja puhul on nii ja naa olukord. Oleneb kui palju saalis pingutatakse. Kui ikka rihmaks tõmmatakse siis on üle ühe korra nädalas mingit lihast siiski veidi liig treenida. Samas kui niisama saalis vehitakse siis on see üks kord treenimist selline nalja-asi rohkem ning võiks vabalt 2x teha.

Ehk päris must-valge asi pole.

Üleüldse algajatel soovitatakse alustades teha terve keha trenne nt. 3x nädalas. Ja mitte suutlikkuseni vaid igale lihasele paar harjutust ning keskmiste raskustega. See siis selleks, et keha üldse harjuks trenniga. Närvisüsteemi tugevdamine ning lihaste "üles äratamine" niiöelda kõigepealt.

Siis kui on kuukene keha korralikult toniseeritud niimoodi siis võiks lammutama korralikult hakata.

Teema-algataja võiks öelda nüüd, kas ta on algaja või edasijõudnu. Niisama tekkis küsimus või ikka millegagi seoses? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väiksemad lihasgrupid (biits, triits, käsivars jne) 24-48 tundi.

Suuremad lihasgrupid (rind, selg jne) 48-72 tundi.

Süvalihaseid võib iga päev teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teema-algataja võiks öelda nüüd, kas ta on algaja või edasijõudnu. Niisama tekkis küsimus või ikka millegagi seoses? ;)

Ei ütleks, et olen algaja. Alustasin eelmisel suvel jõusaalis käimist. Alguses oli ikka selling 1,5 kuud tutvumine jne, kuid nüüd on juba tehnikad paigas ja lihasgruppide harjutused teada. Küsimus jah painab mind veidikene, kuna kardangi seda, et olen natukene valesti treeninud, kuna võib-olla olen lihased vahepeal liiga ära koormanud ning seetõttu need ei kasva. Muidugi ma igapäev ei pumpa samu harjutusi, mis eelmine kord. Samas aga peale trenni ma ei tunne, et midagi oleks väga valesti või üle sai treenitud.

Taastumisest veel nii palju, et olen jätnud näiteks rinnapäevale 2-päevase puhkuse ning peale pausi olen saanud hakkama väga ilusti, nagu eelmine kordki. Kas see tähendab, et 2-3päevane puhkus lihasgrupile on paras? Tahaksin, et trenn oleks efektiivne ning ei koormaks lihaseid ära.

Aitäh muidu senistele abistajatele! :D

Muudetud kasutaja Scarface poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×