Jump to content
Mart Muru

Uneprobleemid

Recommended Posts

Juba pikemat aega vaevlen uneprobleemides. Magan keskeltläbi 4-6 tundi + öösiti ärkamised 5-10x. Öösel ärgates võtab mõnikord pool tundi aega, et jälle uinuda.

Käisin SENSUSES psühholoogi vastuvõtul. Emotsionaalselt, vaimselt on kõik korras. Probleem on pigem füsioloogiline. Vastasin igasugustele küsimustele ning jõuti järeledusele, et kõige tõenäolisem on "rahutute jalgade sündroom"

Õnneks sain uneuuringutesse kirja, aga probleem on selles, et uuring ise tehakse alles 27.aprill.2011 (polüsomnograafia)

Igasugused uneteed ja harjutused pole veel siiani aidanud...

Magamatus on selline probleem, millega ei kannata eriti oodata.

Kas kellelelgil teist on sama probleem või oskab keegi midagi soovitada?

Oleksin väga tänulik!

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba pikemat aega vaevlen uneprobleemides. Magan keskeltläbi 4-6 tundi + öösiti ärkamised 5-10x. Öösel ärgates võtab mõnikord pool tundi aega, et jälle uinuda.

Käisin SENSUSES psühholoogi vastuvõtul. Emotsionaalselt, vaimselt on kõik korras. Probleem on pigem füsioloogiline. Igasugustele küsimustele vastates jõuti järeledusele, et kõige tõenäolisem on "rahutute jalgade sündroom"

Õnneks sain uneuuringutesse kirja, aga probleem on selles, et uuring ise tehakse alles 27.aprill.2011

Igasugused uneteed ja harjutused pole veel siiani aidanud...

Magamatus on selline probleem, millega ei kannata eriti oodata.

Kas kellelelgil teist on sama probleem või oskab keegi midagi soovitada?

Oleksin väga tänulik!

Oled mingeid lisandeid või ravimeid ka proovinud?

Magneesiumi ja tsingi kapslid on hea lisand, mis vähemalt mul tagavad suhteliselt muretu une. Tuntav vahe võrreldes sellega, kui neid ei tarbi. Uni on sügavam, lambi ärkamisi öösel vähem ning kipun isegi varem üles ärkama, kuna keha nii hästi puhanud.

Muidu olen super magaja, seega ei oska rohkem abiks olla... <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba pikemat aega vaevlen uneprobleemides. Magan keskeltläbi 4-6 tundi + öösiti ärkamised 5-10x. Öösel ärgates võtab mõnikord pool tundi aega, et jälle uinuda.

Käisin SENSUSES psühholoogi vastuvõtul. Emotsionaalselt, vaimselt on kõik korras. Probleem on pigem füsioloogiline. Vastasin igasugustele küsimustele ning jõuti järeledusele, et kõige tõenäolisem on "rahutute jalgade sündroom"

Õnneks sain uneuuringutesse kirja, aga probleem on selles, et uuring ise tehakse alles 27.aprill.2011 (polüsomnograafia)

Igasugused uneteed ja harjutused pole veel siiani aidanud...

Magamatus on selline probleem, millega ei kannata eriti oodata.

Kas kellelelgil teist on sama probleem või oskab keegi midagi soovitada?

Oleksin väga tänulik!

Proovi antidepressante.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba pikemat aega vaevlen uneprobleemides. Magan keskeltläbi 4-6 tundi + öösiti ärkamised 5-10x. Öösel ärgates võtab mõnikord pool tundi aega, et jälle uinuda.

Käisin SENSUSES psühholoogi vastuvõtul. Emotsionaalselt, vaimselt on kõik korras. Probleem on pigem füsioloogiline. Vastasin igasugustele küsimustele ning jõuti järeledusele, et kõige tõenäolisem on "rahutute jalgade sündroom"

Õnneks sain uneuuringutesse kirja, aga probleem on selles, et uuring ise tehakse alles 27.aprill.2011 (polüsomnograafia)

Igasugused uneteed ja harjutused pole veel siiani aidanud...

Magamatus on selline probleem, millega ei kannata eriti oodata.

Kas kellelelgil teist on sama probleem või oskab keegi midagi soovitada?

Oleksin väga tänulik!

Mul sama probleem. Ärkan harvemini, kuid uuesti uinumine võtab vahest oma paar tundi.

Kas borrelioosi analüüs on tehtud? Minu magamatuse põhjus on selles.

Need psühhofarmakonid võib kõik kukele saata. Serotoniini vaegus MA... <_<

Mul on üks melatoniini segu, mis natuke kergendab olukorda, ülejäänuga on nii, et kas võtad või ei võta.

Üks ja kindel magamaminemise aeg on väga tähtis, jääd hiljapeale, teed karuteene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Antidepressante.. kas nende kasutamine ei tee probleemi hoopis hullemaks?

Psühholoogilise ja emotsionaalse testi põhjal antidepressante jt rahusteid ma ei vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Antidepressante.. kas nende kasutamine ei tee probleemi hoopis hullemaks?

Psühholoogilise ja emotsionaalse testi põhjal antidepressante jt rahusteid ma ei vaja.

Paar tundi enne uinumisaega võtan tuled minimaalseks, aitab häälestuda. Melatoniini produktsioon hakkab ka pimedas.

Kui on vaja käia WC ...siis parem muretseda endale mahe öölamp, et tuld ei peaks põlema panema.

Aitavad veel nii kõrvatropid kui silmaklapid.

Tuntud võtted veel on kalkuniliha või...mingi hea süsivesikuallikas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba pikemat aega vaevlen uneprobleemides. Magan keskeltläbi 4-6 tundi + öösiti ärkamised 5-10x. Öösel ärgates võtab mõnikord pool tundi aega, et jälle uinuda.

Käisin SENSUSES psühholoogi vastuvõtul. Emotsionaalselt, vaimselt on kõik korras. Probleem on pigem füsioloogiline. Vastasin igasugustele küsimustele ning jõuti järeledusele, et kõige tõenäolisem on "rahutute jalgade sündroom"

Õnneks sain uneuuringutesse kirja, aga probleem on selles, et uuring ise tehakse alles 27.aprill.2011 (polüsomnograafia)

Igasugused uneteed ja harjutused pole veel siiani aidanud...

Magamatus on selline probleem, millega ei kannata eriti oodata.

Kas kellelelgil teist on sama probleem või oskab keegi midagi soovitada?

Oleksin väga tänulik!

Rahutute jalgade sündroom on ka üks borrelioosiga kaasnev sümptom.

Loomulikult võib olla tegu ka "lihtsalt" ületreeninguga.?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas saab vaimselt kõik korras olla, kui selline probleem. Kindlasti tegu mingi stressiga, mis niivõrd suureks kasvanud, et ei näegi probleemi enam. Kui sa suudad pool tundi enne magaminekut rätsepa asendis istuda, selg sirgu( näiteks vastu seina) aga keha lõdvestunud. Keskenduda hingamisele - hingata ilma pausideta, ühtlase joana - näiteks ettekujutades, et hingamine on nagu mööda ringi liikumine, ilma peatumata. Kiirustamata, mõtlemata ajale ning igapäevastele probleemidele. Ma olen enam kui kindel, et see aitab. Aga see ei tohiks olla ajaline tegevus, või seanss mida ''peab tegema''. See on mingil tasandil üsna kurnav niimoodi istumine ja igapäevaste mõtete mittetegemine. (:

Ning pärast kui magama heidad, pane peapael pähe, või müts mis veidi pitsitab... et tunneksid seda oma peas.

Muudetud kasutaja Looduses6ber poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas saab vaimselt kõik korras olla, kui selline probleem. Kindlasti tegu mingi stressiga, mis niivõrd suureks kasvanud, et ei näegi probleemi enam. Kui sa suudad pool tundi enne magaminekut rätsepa asendis istuda, selg sirgu( näiteks vastu seina) aga keha lõdvestunud. Keskenduda hingamisele - hingata ilma pausideta, ühtlase joana - näiteks ettekujutades, et hingamine on nagu mööda ringi liikumine, ilma peatumata. Kiirustamata, mõtlemata ajale ning igapäevastele probleemidele. Ma olen enam kui kindel, et see aitab. Aga see ei tohiks olla ajaline tegevus, või seanss mida ''peab tegema''. See on mingil tasandil üsna kurnav niimoodi istumine ja igapäevaste mõtete mittetegemine. (:

Saab küll...

Teil lihtsalt puudub see kogemus.

Kuid pikk magamatus annab tunda kindlasti. Pea ei tööta enam nii hästi jne.

...ja veel, mida pikem magamatus, sea raskemaks läheb uinumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Antidepressante.. kas nende kasutamine ei tee probleemi hoopis hullemaks?

Psühholoogilise ja emotsionaalse testi põhjal antidepressante jt rahusteid ma ei vaja.

AD - sid on erinevaid, kui ühed ei sobi, kasutatakse teisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mul saalist ülekoormus oli, siis läks ~2h magama jäämiseks. Enne magama minekut tundisin, et närvisüsteem väga aktiveeritud ja iga liigutus tahtis väga plahvatuslik olla. Lahendus: vähem trenni.

Aga selline lambist üles ärkamine ja raskelt magama jäämine viitab stressile ehk. Kui mul töövestlus oli, siis eelmine päev ei jäänud hästi magama ja ärkasin mitu korda öösel üles. Lahendus: vähem töövestlusi:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Stressi tõttu on vast raske magama jääda kuid öösel 5-10 korda üles ärgata,see viitab vast millelegi muule.VÕibolla tõesti on see ka stressist tingitud kuid seljuhul peab tegemist olema ikka äärmiselt raske vormiga.

Probleemiks ei olnud ju mitte magamajäämine vaid korduv ülesärkamine.see,et ta pärast hiljem enam magama ei suuda jääda on juba normaalne nähtus kuna ärkamisi on nii palju ning sellest tingitud on ka stress ja teatud ärevus.

Probleemi alge on ka minuarvates kuskil mujal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Antidepressante.. kas nende kasutamine ei tee probleemi hoopis hullemaks?

Psühholoogilise ja emotsionaalse testi põhjal antidepressante jt rahusteid ma ei vaja.

Antidepressandid ei ole rahustid. Arstid armastavad suhteliselt rahustavaid serotonergilisi antidepressante et patsient enam ei vinguks ja vagusi oleks.

Aga rahutute jalgade sündroom on pigem dopaminergiline probleem.

Dopaminergiliste "antidepressantide" koha peal on Eestis tükk lagedat maad.

Borrelioos on ka oluline teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba pikemat aega vaevlen uneprobleemides. Magan keskeltläbi 4-6 tundi + öösiti ärkamised 5-10x. Öösel ärgates võtab mõnikord pool tundi aega, et jälle uinuda.

Käisin SENSUSES psühholoogi vastuvõtul. Emotsionaalselt, vaimselt on kõik korras. Probleem on pigem füsioloogiline. Vastasin igasugustele küsimustele ning jõuti järeledusele, et kõige tõenäolisem on "rahutute jalgade sündroom"

Õnneks sain uneuuringutesse kirja, aga probleem on selles, et uuring ise tehakse alles 27.aprill.2011 (polüsomnograafia)

Igasugused uneteed ja harjutused pole veel siiani aidanud...

Magamatus on selline probleem, millega ei kannata eriti oodata.

Kas kellelelgil teist on sama probleem või oskab keegi midagi soovitada?

Oleksin väga tänulik!

Loe siit:

http://www.tartuarstid.ee/uneraamat.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

..."RLSi riskiteguriteks on rauadefitsiit organismis, samuti pikaajaline antidepressantide kasutamine...."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
..."RLSi riskiteguriteks on rauadefitsiit organismis, samuti pikaajaline antidepressantide kasutamine...."

Lõpuni ei viitsinud lugeda?

Parimad antidepressandid RLS-haigetele on selektiivselt noradrenaliini tagasihaaret vähendavad ravimid. On soovitatav vältida järgmisi antidepressante:

tsitalopraam, fluoksetiin, fluvoksamiin, paroksetiin, mirtatsapiin. Samas, kui nende antidepressantide kasutamisel RLS-patsiendi vaevused ei süvene, ei ole kasutamine ilmtingimata vastunäidustatud. Vaevuste leevendamiseks RLSi korral on tõhusad ravimid, mis pidurdavad dopamiini lagundamist ajust.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan lisanditena : Mg, Zn ja raud

Magamajäämisega pole absoluutselt probleeme. Mõne aja möödudes peale voodisse heitmist jään magama. Ületreeningut ei näe küll kuskilt otsast. Vahel ei teinudki trenni, aga probleem ikkagi püsis. Mingisugust närvitsemist ja stressi mul ka pole.

"Ravimid, mis pidurdavad dopamiini lagundamist ajust." ....

Need ravimid on raudselt retseptiravimid? Lisaks lubatud abile, kas probleem laheneb pärast ravimite kasutamist või saan omale sõbra pikaks ajaks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võtan lisanditena : Mg, Zn ja raud

Magamajäämisega pole absoluutselt probleeme. Mõne aja möödudes peale voodisse heitmist jään magama. Ületreeningut ei näe küll kuskilt otsast. Vahel ei teinudki trenni, aga probleem ikkagi püsis. Mingisugust närvitsemist ja stressi mul ka pole.

"Ravimid, mis pidurdavad dopamiini lagundamist ajust." ....

Need ravimid on raudselt retseptiravimid? Lisaks lubatud abile, kas probleem laheneb pärast ravimite kasutamist või saan omale sõbra pikaks ajaks...

Magamatus põhjustab stressi.

Ajukeemia on huvitav asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Magamatus põhjustab stressi.

Ajukeemia on huvitav asi.

Samuti tühi kõht põhjustab "stressi". Kõik toimib ju ärritusele reageerimisega.

See mida üldiselt mõistetakse stressina mul siiski pole. Igasugune kergesti ärritumine, negatiivsus, närvitsemine rahmeldamine jne jne esineb väga harva. Polńud psüühilist stressi enne sümptomite tekkimist ning pole ka praegu. Sellepärast tundubki veider kogu see RLS.

Polüsomnograafia uuringul saan kindlasti probleemi tekitaja teada, senikaua tuleb lihtsalt "magada" <_< Mingit imenippi pole veel leidnud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samuti tühi kõht põhjustab "stressi". Kõik toimib ju ärritusele reageerimisega.

See mida üldiselt mõistetakse stressina mul siiski pole. Igasugune kergesti ärritumine, negatiivsus, närvitsemine rahmeldamine jne jne esineb väga harva. Polńud psüühilist stressi enne sümptomite tekkimist ning pole ka praegu. Sellepärast tundubki veider kogu see RLS.

Polüsomnograafia uuringul saan kindlasti probleemi tekitaja teada, senikaua tuleb lihtsalt "magada" ;) Mingit imenippi pole veel leidnud

Kui probleeme pole, siis on probleemiks see, mis tuleb järgmiseks probleemiks. :D

Tõlgendamise küsimus - see, mis sinu jaoks pole stress, võib olla sinu keha jaoks stress.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles võib olla asi olla tõesti.kõik asjad ilmselt ei olegi nö ise tedvustatavad kuid keha saab sellest aru ning reageerib vastavalt.

Ehk,et lahendus probleebleemile tuleb ilmselt siis kui leitakse üles asja alge.

Sageli kipuvad edasi arenenud,hargnenud kaebused olema suuremad ja tõisemad,kui algne probleem ise.Nendega maadeldes seda päris põhjust üles ei pruugigi alati leida.

Seetõttu tuleks kuni uuringuteni vastupidada kus probleemist palju selgema pildi saab.Võib ju katsetada erinevaid ravimeid kuid kokkuvõttes usun,et need võivad teha rohkem kahju kui kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×