Jump to content
Guest Kirsi-Mari

Miks kaal trenniga tõuseb

Recommended Posts

Ma arvan et sul on see kaalutõus stressist. Ja stress on sellest et sa kardad et jumala eest kaalutõusu ei tuleks. <_<

Stress mõjutab füsioloogilisi protsesse väga hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2kg... issand jumal. No oleks siis 20kg juures, et paanitseda vaja :(

Kuidas enesetunne on? Välimus? On midagi halvemaks läinud? Ei ole? Siis unusta see kaal. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et sul on see kaalutõus stressist. Ja stress on sellest et sa kardad et jumala eest kaalutõusu ei tuleks. <_<

Stress mõjutab füsioloogilisi protsesse väga hästi.

Ei teagi, kas stressist tingitud. Teema tekkis päevakorda põhjusel, et muutusin aktiivsemaks ning kaal tõuseb- peaks ju vastupidi olema. Enne ei tõusnud ju, kui ainuke füüsiline tegevus oli kodukoristamine ning söömiselegi suurt tähelepanu ei pööranud- sõin ikka palju rämpsu erinevalt praegusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2kg... issand jumal. No oleks siis 20kg juures, et paanitseda vaja :P

Kuidas enesetunne on? Välimus? On midagi halvemaks läinud? Ei ole? Siis unusta see kaal. <_<

Ei olegi midagi halvemaks läinud, lihtsalt olukord on arusaamatu mu jaoks, sooviks loogilist seletust, et miks nii on :( Nagu eelnevalt ka öelnud, inimesed (üldjuhul naised ) lähevad trenni ikka sellepärast, et alla võtta, mina aga võtan juurde .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei olegi midagi halvemaks läinud, lihtsalt olukord on arusaamatu mu jaoks, sooviks loogilist seletust, et miks nii on <_< Nagu eelnevalt ka öelnud, inimesed (üldjuhul naised ) lähevad trenni ikka sellepärast, et alla võtta, mina aga võtan juurde .

Üldlevinud väärarusaam, et trenni tehaksekaalu langetamiseks. Kui toidulauda ei korrastata, võid ennast pildituks treenida, kuid tulemust ei tule. Ehk siis - toidulaud korda ning trenn vaid toetab seda. Postiivne kaloraaž + rasked jõutreeningud = kehamassi (sealhulgas ka lihasmassi) kasv. Negatiivne kaloraaž + mõõdukad jõutreeningud = trimmis ja proportsioonis keha. Nii lihtne see ongi :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldlevinud väärarusaam, et trenni tehaksekaalu langetamiseks. Kui toidulauda ei korrastata, võid ennast pildituks treenida, kuid tulemust ei tule. Ehk siis - toidulaud korda ning trenn vaid toetab seda. Postiivne kaloraaž + rasked jõutreeningud = kehamassi (sealhulgas ka lihasmassi) kasv. Negatiivne kaloraaž + mõõdukad jõutreeningud = trimmis ja proportsioonis keha. Nii lihtne see ongi <_<

Jah, toitu, mida sisse söön, olen hakanud hoolikamalt valima tõepoolest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Justnimelt.

Trenni eesmärk on siiski keha tervisliku olukorra, võimekuse ning väljanägemise parandamiseks. Kaalunumber selle kõige juures on täiesti teisejärguline asi. Kui toitumine on korras ja treeningkava hea siis liigub kõik paremuse suunas igal juhul.

Sinu 2kg kaalutõus on niivõrd ebaoluline... Ainuüksi päeva lõikes kõigub mul kaal 2kg ümber. Kui järgmise kuu ajaga tuleb veel 2kg juurde, siis on tõesti aeg veidi korrektuure teha - nõksa toitaineid kärpida.

Kuid enam kui tõenäoline on, et pigem järgmise kuu aja jooksul jääb su kaal suhtkoht paigale. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen sellest ajast, kui hakkasin trenni tegema, võtnud juurde 7 kg. Neist esimesed paar-kolm kusjuures samuti shapingus, edasised juba jõusaalis. Seejuures näen ma välja kindlalt saledam kui varem. Sangade asemel on aimata kõhulihaseid. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal on 1 aastaga kõikunud 115 > 95 > 100-102 > 95 >97 > 92 > 94 hetkel

alustatud sai nullsit, seega algul palju aeroobset ja sisi kui sai jõudu tegema hakatud, sisi kaal tõusis, siis uuesti langes, peale haigust oli üldse 92...

... see kaal ei ole oluline... ei tasu end hulluks sellega ajada... määrajad on ikkagi jõunäitajad ja peeglist vastu vaatav pilt.

elukaaslane pole ka suurt kaalu kaotanud, kuid visuaalne pilt on kõvasti muutunud... üritan iga päev seda selgeks teha, et unusta see kaal ära <_<.. eks see naiste asi rohkem ole ma arvan... mehed vaatavad et kang raskem ja käsi suurem :(:D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni on enesetunne super ning lisaks 2 x shapingule nädalas olen kodus hakanud ka ratast sõitma 20 minutit, seda ka paar korda nädalas. Õhtuse söömisega pean veel harjuma. Varem üldiselt peale 18.00 suurt midagi ei söönud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen sellest ajast, kui hakkasin trenni tegema, võtnud juurde 7 kg. Neist esimesed paar-kolm kusjuures samuti shapingus, edasised juba jõusaalis. Seejuures näen ma välja kindlalt saledam kui varem. Sangade asemel on aimata kõhulihaseid. :)

Pictures, or it didn't happen :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pictures, or it didn't happen :(

Pictures my ass <_<

Sa pole näinud 45-kilost tütarlast sangadega? Nüüd olen 52, sangasid pole, pilt on kõvasti parem ja võiks muidugi veel parem olla, st rasva vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pictures my ass ;)

Sa pole näinud 45-kilost tütarlast sangadega? Nüüd olen 52, sangasid pole, pilt on kõvasti parem ja võiks muidugi veel parem olla, st rasva vähem.

Wow! ;) Kui pikk oled? Ma kaalun praegu 45 kg, olen 159 cm pikk ning varem kaalusin 42-44 kg. Mõtlengi, et kas kaal on tõusnud jõutreeningust ja toitumise parandamisest või äkki hakkan hoopis rasva minema. Sangu ei ole iial olnud, kui siis vaid väha kitsaste teksastega. :D Treener ütles mulle, et lihased olevat juba näha ja oma lolli rasvaprotsendikaalu ma ei usalda. Kaal on tõesti suhteline, aga väikest kasvu inimestel on nii raske elu, kuna iga kilo juurdetulek on kohe näha. ;) It better be muscles or else! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui pikk oled?

162 cm

ja oma lolli rasvaprotsendikaalu ma ei usalda.

Minul on rasva mõõdetud nii tangidega kui käeshoitava "rooliga". Mõlemad näitavad mul rasvaprotsendi tõusu, peegel aga näitab vastupidist. Mina usun igatahes viimast :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näed, tundub ,et pole ainult minul selline kogemus kaalutõusu ja trenniga. Järgmine esmaspäev on mul ka esmakordselt mõõtmine treeneriga ees. Väga normaalne- läksin trenni kergemana ja kui kuu möödas ja kaalumine ees, siis see näitab hoopis 2 kg tõusu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rääkisin paari tuttavaga ja neilgi kogemused, et algul on kaal tõusnud. Ju siis nii peab ja kõik. Loeb ju siiski see, kas sa näed peeglist paranemist, kas mõõdud ehk vähenevad, riided istuvad paremini seljas. Ma olen viimasel ajal arusaamiseni jõudnud, et olen pigem 10kg raskem, aga vormis, kui et 10kg kergem ja täiesti vormitu (nagu hetkel).

Muudetud kasutaja katis poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei saa aru, mis kaalutõusu jutt te ajate. Loogiline, et algajal ju kaal tõuseb trenniga, lihased arenevad algajatel kiiresti ja lihas kaalub 3x rohkem kui rasv. Usaldage peegelpilti mitte kaalu. Ma olen viimase 3 aastaga 20 kilo juurde võtnud, tundub päris kohutav või mis... aga näen välja kohe kindlasti parem kui varem ja lähevad jalga täpselt samanumber püksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkisin paari tuttavaga ja neilgi kogemused, et algul on kaal tõusnud. Ju siis nii peab ja kõik. Loeb ju siiski see, kas sa näed peeglist paranemist, kas mõõdud ehk vähenevad, riided istuvad paremini seljas. Ma olen viimasel ajal arusaamiseni jõudnud, et olen pigem 10kg raskem, aga vormis, kui et 10kg kergem ja täiesti vormitu (nagu hetkel).

No eks siis nii lihtsalt ongi, mis muud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähem põdemist kaalunumbri pärast. Vaata peegelpilti ja mõõte, kasuta rasvaprotsendi mõõtjat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin seda näidismenüüd ja ei kujuta ette ,kust see rahvas eestis nii palju raha teenib? Menüü nii mitmekülgne tore ja rikkalik,kuid koosneb mitmetest erinevatest komponentidest.(Ise jõuaks kanafileed 1 kord kuus osta ainult) Paljudel ju palgast 90% läheb eluasemele üürile ja muudele olme ja kommunaalkuludele.

Ja kuna neid sööke valmistad ja sööd kui töötad leti taga näiteks? 12 tundi vahetus? cv keskuses enamus klienditeenindajate palku praegu 300euri?

Kuida see koik võimalik on? Eestis? Kõik ei ole kõrgharidusega ja ei saa parimaid töökohti-need vaid 10le 20 le % le?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin seda näidismenüüd ja ei kujuta ette ,kust see rahvas eestis nii palju raha teenib? Menüü nii mitmekülgne tore ja rikkalik,kuid koosneb mitmetest erinevatest komponentidest.(Ise jõuaks kanafileed 1 kord kuus osta ainult) Paljudel ju palgast 90% läheb eluasemele üürile ja muudele olme ja kommunaalkuludele.

Ja kuna neid sööke valmistad ja sööd kui töötad leti taga näiteks? 12 tundi vahetus? cv keskuses enamus klienditeenindajate palku praegu 300euri?

Kuida see koik võimalik on? Eestis? Kõik ei ole kõrgharidusega ja ei saa parimaid töökohti-need vaid 10le 20 le % le?

Kui palgast läheb nii suur osa eluasemele üürile ja muudele olme ja kommunaalkuludele siis tuleb odavam elamine leida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin seda näidismenüüd ja ei kujuta ette ,kust see rahvas eestis nii palju raha teenib? Menüü nii mitmekülgne tore ja rikkalik,kuid koosneb mitmetest erinevatest komponentidest.(Ise jõuaks kanafileed 1 kord kuus osta ainult) Paljudel ju palgast 90% läheb eluasemele üürile ja muudele olme ja kommunaalkuludele.

Ja kuna neid sööke valmistad ja sööd kui töötad leti taga näiteks? 12 tundi vahetus? cv keskuses enamus klienditeenindajate palku praegu 300euri?

Kuida see koik võimalik on? Eestis? Kõik ei ole kõrgharidusega ja ei saa parimaid töökohti-need vaid 10le 20 le % le?

Lisaks kanale on ka muud lihad olemas ja ei pea fileed sisse ajama. Tegemist ju NÄIDISmenüüga! Sealiha, loomaliha, kanaliha jne, ka korralik hakkliha. Ja kui Sa arvad, et kõik, kes korralikult toituvad, istuvad 8-17ni kontoris, siis eksid. Lihtsalt kui on tahtmist ja kui on eesmärgid, siis võtad oma karbikesed tööle kaasa, olles hommikul sinna pannud eelmisel päeval või samal hommikul valmistatud toidu. Nii lihtne see ongi! Kes tahab, see leiab alati vastuargumente, kuidas ta ei saa ja ei oska ja ei suuda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaks kanale on ka muud lihad olemas ja ei pea fileed sisse ajama. Tegemist ju NÄIDISmenüüga! Sealiha, loomaliha, kanaliha jne, ka korralik hakkliha. Ja kui Sa arvad, et kõik, kes korralikult toituvad, istuvad 8-17ni kontoris, siis eksid. Lihtsalt kui on tahtmist ja kui on eesmärgid, siis võtad oma karbikesed tööle kaasa, olles hommikul sinna pannud eelmisel päeval või samal hommikul valmistatud toidu. Nii lihtne see ongi! Kes tahab, see leiab alati vastuargumente, kuidas ta ei saa ja ei oska ja ei suuda...

Jah Teil Raivo päris hea vastus muide.Ega muud võimalust ei jäägi,kui hakata kaasa tegema!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×