Jump to content
smack

Jõutõmme ei ole kükk...

Recommended Posts

Tagasi artikli juurde

[em]...ehk õige keha ja puusade asend jõutõmbel. Mu treener ütleb, et jõutõmbe lähteasendis peaksid tõmbaja puusad olema madalas asendis põlvede tasapinnast allpool ehk sisuliselt on põlvede ja puusade suhe sama, mis küki korral. Tõmbe lähteasendis ja alguses peaks kang olema vastu sääri. Hetkel on olukord selline, et mu sääre esiosad on marraskil ja kärnas. Tahaksin teada, kas teen jõutõmmet ikka õigesti?[/em]Jõutõmme ei ole kükk. Kuigi küki ja jõutõmbe asendid on sarnased, ei ole jõutõmme siiski päris üheselt kükk.Kükk: puusad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mainiks siin ära ka, miks jõutõmmet pole sprinterite treeningprogrammides näha. Point selles, et sprinteritel on juba varasemalt jõutõmmet piisavalt arendatud, et nad jõuaksid piisavalt suure raskusega rinnalevõtmist teha. Inimene ei jõua rebida rinnale 150 kilo, kui tal pole jõutõmme vähemalt 200 kilo. Rinnalevõtt on jõu-kiirus harjutus, jõutõmme aga jõu harjutus. Esimene eeldab teist. Point lihtsalt selles, et kui jõutõmbes saavutatkse juba korralik tase ja sa teed seda, siis järgmised 3...5 päeva on keha väsinud ja taastub sellest, ning sprindikiirus on oluliselt langenud.

Rinnaltsurujatele midagi: jõutõmme arendab alaselga, mis vajalik hoidamaks surumises silda. Kuid vähe selles, arendab jõutõmme ka tagumisi õlalihaseid, keskmist ja alumist trapetsist, mis vägagi vajalik rinnalt surumises õlgade taga ja all hoidmiseks. See tagab teie õlgade tervise.

Kükkijatele midagi: põlvahädade üks arvukaim põhjustaja on nõrk reie kakspealihas. Samuti Kui tahate sügavale kükkida, siis peab reiebiitseps tugev olema sh ka tuharalihastega.

Jõutõmme lahendus nii paljulegi...ei jää muud üle kui et tehnika selgeks õppida ja ise harrastama hakata.

Ma arvan, et säärte lõhkumisest ei päästa küll midagi. Pigem see just hea tunnusmärk, et kang jookseb mööda keha, mitte kehast eemal. Ma just täheldasin, et audenteses on kang ikka paljudel vere lahti võtnud.

Mõnele võib olla jääb arusaamatuks mis on lähteasend. Kui sirgelt seista kangi juures ja ülalt alla vaadata, siis ei pea kang vastu sääri olema. Kang peab säärtest eemal olema. Kui sa kummardud alla, haarad kangist paned selja õigesse asendist, surud kõhu välja ja pingule, pigistad õlad tagant kokku ja alla, vaat nüüd peab kang kehaga kokku puutuma.

http://www.youtube.com/user/smittydiesel#p...h/3/1nRRlk6264I

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on olnud juba kolm jõutõmbetreeningut....ja ma ei ole veel ennast selles harjutuses leidnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Andrei käest olen õppinud päris palju tehnika kohta. See üks väheseid klippe kus temast midagi linti sain. Usun, et ta ei pahanda. See on mitu kuud vana soojendus-seeria kui õigesti mäletan.

Õiget jõutõmbe tehnikat on tõesti omajagu raske selgeks saada. Loeb kindlasti ka see, kas on eesmärk tõsta võimalikult suuri raskusi või treenida rohkem nagu kulturist - lihaskasvu eesmärgil...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles videos on soorituse tehniline meisterlikus kül nigela võitu, minu arvates.

Arvan, et nii kiiresti tehes on tõesti raske tehnikat 100% paigas hoida. Andrei teeb muidu puhta tehnikaga ikka 300+ tõmmet, sama surumises ja kükis. Pole just lahja tüüp. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks selle tõmbe tehnikaga on nagu on. Kui ma oma 300 kg maast tõmbasin, siis oli näpuga näitajaid ka küll, kes kukkusid kohe tehnika puudulikkusest rääkima. Selge see, ega ma eitagi, ma vähemalt arvan teadvat, milline peaks ideaalis hea tõmbetehnika olema ja tunnistan, et minu oma oli kaugel sellest. Selle 300 kg venitasin ära ka vähe teistel asjaoludel, nimelt 3000 krooni oli mängus - kas tõmban või ei tõmba. Tõmbasin ja kihlvedu oli minu. Ent, mis on veider, on see, et maailma tipptõmbajad tõmbavad ka selliste tehnikate ja stiilidega, et oh oh oo, kuid keegi ei kritiseeri neid. Võtame kasvõi Konstantins Konstantinovs´i tõmbed. Ma ei ole sellest veel aru saanud, kuidas on sellise tehnikaga nii palju üldse võimalik tõmmata ja kuidas mees veel seljavalude kätte ära pole surnud :).

Kindlasti arvan, et algajale peaks võimalikult ja väga palju õige tehnika tähsust rõhutama ja seda sisse juurutama.

Siin veel üks artikkel lisaks, mis tõmbetehnikast räägib:

http://stronglifts.com/deadlift-hips-low-h...tion-technique/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus maalt tõmmata piir, et vaat alates sellest tehakse õige tehnikaga. Suhtumine peaks olema selline, et pidevalt püüelda parema tehnika poole. Mida rohkem raskust lisada, seda enam löövad nõrkused välja. Inimestel ka eripära, kehaosad erineva pikkusega.

Kui rääkida rekorditest, siis pole üldsegi mõtet tehnikast rääkida, eriti kui jutt käib kellegi palgast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kus maalt tõmmata piir, et vaat alates sellest tehakse õige tehnikaga. Suhtumine peaks olema selline, et pidevalt püüelda parema tehnika poole. Mida rohkem raskust lisada, seda enam löövad nõrkused välja. Inimestel ka eripära, kehaosad erineva pikkusega.

Kui rääkida rekorditest, siis pole üldsegi mõtet tehnikast rääkida, eriti kui jutt käib kellegi palgast.

Tehnika on muidugi selline asi mis tegelikult on mõjutatav palju ka inimese keha iseärasustest. Pikemata ja lühemate meeste jõutõmbe tehnika on kergelt teine ainuüksi sellepärast, et käed/jalad on pikemad/lühemad.

Aga jah - kui mees ikka maast 400kg lahti tõmbab siis suht vahet pole, mis tehnikaga. Kui tema töö ja hobi on seda teha siis meisse ei puutu tema võimalikud seljahädad - kuna enam kui kindel on, et me ei suuda oma "perfektse" tehnikaga lähedalegi sellele tulemusele.

Lähiajal lähen vaatan saali, kas Andrei on nõus oma mõnest 350kg tõmbest videot tegema. Omaette kogemus kui selline raskus kõige rauaga vastu põrandat virutatakse. Võimas. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×