Jump to content
Arnold

IFBB World Classic 2011: Eesti mäekõrgune võit kinnitatud!

Recommended Posts

Surumine rööbaspuudel mehed:

Nr. 41- Jan STRØm.....32x

Nr. 42- Oleg Anissimov....42x

Nr. 43- Benni Gür....39x

Nr. 44- Martin Münz....42x

Nr. 45- Thomas Hjelde THORESEN....40x

Nr. 46- Kristian Sewen....54x

Nr. 47 - Ako Rahim....54x

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõudmine naised.....paremusjärjestus

1. INGER ANN-KRISTIN KARLSSON

2. ASLAUG LIA PETTERSEN

3. Liis Kristiin Vaher

4.Helena Forsen

5. Esta Pilt.

6. ALINA CEPURNIENE

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selgunud on homse naiste bodyfitnessi -163 cm finaalis võistlejad:

TOP 6 (pole paremusjärjestuses!):

Rada Kircheva (Bulgaaria)

Olga Filatova (Vene)

Magdalena Krajkowska (Poola)

Raminta Valaitiene (Leedu)

Olga Muntian (Ukraina)

Vitaliya Dimitrieva (Eesti)

7.koht - Elena Pitsishina (Vene)

8.koht - Esta Pilt (Eesti)

9.koht - Kati Grabbi (Eesti)

10.koht - Monika Saar (Eesti)

11.koht - Anastasiya Patokina (Vene)

12.koht - Zeliha Esmer (Türgi)

13.koht - Ayse Senem Serhatij (Türgi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistlusblokkide vaheajal püüdsime kinni ka tänase Athletic Fitnessi kõige võimsama sportlase Helena Forséni, keda usutles Maris Altunjan.

Helenaga saab lähemat tutvust teha allpool:

Nimi: Helena Forsén, 29.a

Elukoht: Västerås, Rootsi

Perekonnaseis: elukaaslane Markus

Töö: ravivõimlemise juhendaja

Lemmikloom: hiired, nendega seostab ta oma kirge ronida

Tema blogi: www.fitness-magazine.com, blogi leiab tema nime alt

Saavutused: 11 Rootsi meistrivõistluste kuldmedalit lõuatõmbes ja triitsepsi surumises (5 neist lõuatõmbes, 6 triitsepsi surumises).

Rootsi MV-l Athletic Fitnessi 2009.a hõbe, 2010.a pronks, 2011.a kuld

Milliste spordialadega oled oma elus tegelenud?

Lapsena tegelesin igapäevaselt võimlemise ja judoga, noorena vigastasin end ja avastasin seeläbi jõusaali. Mingil määral tegelesin veel judoga edasi, aga jõusaalis selgus peatselt, et mul on väga head eeldused lõuatõmbeks ja triitsepsi surumiseks. Sealt sai alguse ka kahe ala pidev treenimine.

Mis on Sinu jaoks Athletic Fitnessi võlu?

Selle kontseptsioon – jõumomendi ja vastupidavuse kombinatsioon. Ja et rasvaprotsenti ei pea viima nii madalaks. Ka see, et tegu on hästi laia profiiliga võistlusega.

Kuidas näevad välja Sinu tavapärased treeningud?

Võistlusteks ettevalmistaval perioodil treenin 6 päeva nädalas 2x päevas. Hommikuti alati aeroobne treening ja õhtuti tugev füüsiline. Ma lihtsalt jumaldan endast viimase väljavõtmist trennis.

Võistlusvälisel perioodil luban endale 2 vaba päeva nädalas ja ülejäänud viiel teen mõnikord trenni 2 x päevas, mõnikord 1 x päevas. Aga siis annan endast ka kõik.

Üldjuhul treenin lõuga ja triitsepsit eraldi – mitte kunagi samal päeval.

Mida teed selleks, et parandada oma seniseid lõuatõmbe ja triitsepsi surumise tulemusi?

Esiteks muudan ma väga tihti oma treeningkavasid ja kasutan abivahenditena lisaraskusi ja kummilinti.

Kuna mul on meeletult tugev seesmine soov end pidevalt parandada, siis leian endas püsivat motivatsiooni järjepidevalt treenida.

Mis on Sinu senised isiklikud rekordid lõuatõmbes ja triitsepsi surumises?

(Muigab.) Lõuatõmmetes on arvestatud MV-l 35 kordust ja triitsepsi surumises 61 kordust.

Treeningutel on aga ette tulnud ka 10 korduse võrra suuremaid tulemusi.

Ja mis olid tänased tulemused?

34 x lõuga ja 59x triitsepsit.

Räägime veidi lähemalt vastupidavusvoorust. Teame, et Rootsis kasutatakse takistusrada ja sõudeergomeetril sõudmist 1 minuti vältel. Mis on Sinu jaoks sobivaim?

Minu absoluutne lemmik on takistusrada, see on lihtsalt parim!

See esitab mulle väljakutse ja leian, et ka osalejail endil on seda põnevam läbi teha. Lisaks on seda kõrvalt jälgida kindlasti huvitavam kui sõudeergomeetrit. Samuti näitab takistusrada paremini võistlejate füüsist ja nõuab suuremat vastupidavust.

Tõenäoliselt meeldib mulle takistusrada eriti ka sel põhjusel, et tekib suur äratundmisrõõm - mul on harjumus käia metsas intensiivseid jooksu-, hüppe- ja ronismistrenne tegemas.

Tavapärane küsimus võistlejatele – dieet. Kui pikalt Sa seda pead?

6-8 nädalat enne võistlusi. Toit dieedi ajal on tegelikult tavapärane, aga oma treeneri Fredrik Karlssoni abiga tõmban kaloreid allapoole. Nädal enne võistlusi teen väikse laadimise. Laadimine seisnenb selles, et nädala algul, esmaspäeval, tarbin vett tavapärasest veidi rohkem, kolmapäeval-neljapäeval tõstan päevamenüüs soolakogust, reedel tarbin veel vett juurde ja võtan soola täiesti maha.

Sa oled tänasel võistlusel tõestanud oma professionaalsust – Su tehnika puhtus on märkimisväärne. Eesti tunnustatud treenerid julgesid väita, et vaid üks miljonist suudab nii puhta tehnikaga sooritada nii palju kordusi. Räägi, kust Sa võtad sellise motivatsiooni?

Tead,suurimaks motivatsiooniks on panna meestele ära. (Naerab südamest.) Vähemalt lõuatõmbes ja triitsepsi surumises.

Nüüd oled juba teist päeva Eestis. Kuidas Sulle siin meeldib?

Meeldib väga. Ja kõige rohkem meeldib see, kui palju on Eesti panustanud Athletic Fitnessi arengusse.

Athletic Fitness on jõudmas järjest rohkematesse riikidesse. Muidugi loodan ka väga, et leian aega homseks finaaliks valmistumise kõrvalt ka linnas ringi vaadata.

Kas Sind ka õhtusel fännipeol on võimalik kohata?

Tahaksin sinna jõuda, aga eesmärk on võtta täna rahulikult.

Kes Sind Sinu teel toetavad?

Eeskätt minu treener Fredrik Karlsson, kes on mulle suureks toeks. Samuti ka Fight Line ja Iron Sport Club.

(Helenaga vestles Maris Altunjan.)

post-26751-0-62297400-1321703899.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ainult minul on see probleem, et mingi teatud aja tagant jookseb otseülekanne kinni või on see teistel samuti ?

Mul peale rohelise pildi ja hääle ei näita midagi. Päeval töötas korralikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×