Jump to content
N0name

Jooksmine

Recommended Posts

Tervist.

Olen 24.aastane noormees.

Minu Probleem:

Jooksmisel alaselg läheb krampi ja pean jooksmise katkestama pärast umbes 1km distantsi.

Kahjuks ei ela Ma hetkel Eestis ja perearst jääb mingiks ajaks külastamatta.

Sisuliselt ainult joostes on valu.Kui jooksmise lõpetan,siis kaob ka valu.

Eriti annab valu tunda,kui mäest üles joosta.

Oskab keegi mingisugust infot jagada,et milles asi?(st. ehk on kellegil olnud samasuguseid probleeme?).

Ettetänades ,

Timo

Muudetud kasutaja N0name poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju kaalu on? Üle 90kg inimestele ei soovitata üldse jooksmist. Eks Sul ilmselt alaselg ole nõrk, tuleb alaseljale harjutusi teha. Enne/peale jooksu/trenni venitada korralikult.

Mitte-spetsialisti arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist.

Olen 24.aastane noormees.

Minu Probleem:

Jooksmisel alaselg läheb krampi ja pean jooksmise katkestama pärast umbes 1km distantsi.

Kahjuks ei ela Ma hetkel Eestis ja perearst jääb mingiks ajaks külastamatta.

Sisuliselt ainult joostes on valu.Kui jooksmise lõpetan,siis kaob ka valu.

Eriti annab valu tunda,kui mäest üles joosta.

Oskab keegi mingisugust infot jagada,et milles asi?(st. ehk on kellegil olnud samasuguseid probleeme?).

Ettetänades ,

Timo

Kas oled varem ka sellist probleemi joostes täheldanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju kaalu on? Üle 90kg inimestele ei soovitata üldse jooksmist. Eks Sul ilmselt alaselg ole nõrk, tuleb alaseljale harjutusi teha. Enne/peale jooksu/trenni venitada korralikult.

Mitte-spetsialisti arvamus.

Mis jama see küll on? Üle 90kg ei tohi joosta? Kui ma mäletan õieti siis Usain Bolt (100m rekordiomanik) oli ligi 95kg, Ameerika jalgpallurid kes peavad päris palju jooksma on profiliigas keskmiselt ligi 110kg, keskmine NBA mängija on umbes 100kg ja peab ka tohutult jooksma. Ma ise olen 97kg ja jooksen mõnuga ja ilma igasuguste probleemideta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jama see küll on? Üle 90kg ei tohi joosta? Kui ma mäletan õieti siis Usain Bolt (100m rekordiomanik) oli ligi 95kg, Ameerika jalgpallurid kes peavad päris palju jooksma on profiliigas keskmiselt ligi 110kg, keskmine NBA mängija on umbes 100kg ja peab ka tohutult jooksma. Ma ise olen 97kg ja jooksen mõnuga ja ilma igasuguste probleemideta.

Loogika oli tegelikult,et treenimata üle 90 kilone(võid lugeda ülekaaluline,enamasti on ) ei tohiks hakata tugevalt jooksmas käia, sest see on tohutu koormus tema treenimata liigestele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas oled varem ka sellist probleemi joostes täheldanud?

Jah.

Paar aastat tagasi sõjaväe lõpupoole ning siis polnud aega sellise "väikse" asjaga kuhugi arstide juurde minna B)

Kaalu on kah seal 70kg ligiduses.(poole 2.kuud kaalunud ennast).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimmelihas pinges? Proovi väljaastega venitust.

Teen proovi,kui homme jooksma lähen.

Täheldanud olen veel seda,et kui joostes kätega alaselja lihaseid surun,kaob valu ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole kah just spetsialist aga jah soovitaks algselt venitusi ja kui võimalik siis tugvendada alaselga ja kõhulihaseid. Kui hakkad venitama ära unusta venitada puusa, sest kui need on pinges võivad tekkida valud vägagi imelikese kohtadesse, isegi alaselga nii imelik kui see ka pole. Pinges puusad pidid isegi hea tahtmise korral põlve valusid tekitama B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×