Jump to content
-TANK-

EI OSKA VALIDA

Recommended Posts

Valimised on lähedal, aga keda valida? No aga mida ma tahan? Minu tahtmised on lihtsad:

1. Tahan Eesti Krooni ja et rahad oleks kullast ja hõbedast mündid (majandus saaks korda ja hinnad ei muutuks 1000 aastat).

2. Tahan, et pankade likviidsus oleks 10% asemel hoopis 90% - et iga kell saaks maksta 90% kohustustest välja(et pangad ei saaks olematut raha juurde tekitada)

3. Tahan, et erakonnad ja valimisringkonnad kaotatakse ja jääks ainult üksikkandidaadid üleriiklikusse nimekirja.

4. Tahan, riigikogus koondataks vähemalt pool liikmetest. (Miks on meile vaja 101 muidusööjat, kellest pooled ei käi kohal isegi kui Venemaa ajab läbi 300ga)

Aga keda valida kui sellised soovid on? Keegi seda ei luba. Kas siis üldse minna valima?

Paljudel inimestel ütleb sisetunne, et pole mõtet minna valima, kui on ainult halvad valikud. Ja sisetunne ei peta.

Paljud lähevad valima ainult sellepärast, et nad kardavad Keskerakonda - a la kui ma valima ei lähe siis tuleb CCCP tagasi.

Inimesed uskuge oma sisetunnet - kui ei oska valida, SIIS ÄRGE VALIGE ÜLDSE!!!

Aga räägitakse, et häälel on jõud - no ma siis lähen ja panen sinna paberile oma nõudmised kirja.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõeliselt loll üleskutse mitte minna valima. Uskumatu!

Ma ei kutsu üles mitte minema valima vaid - MITTE VALIMA halbade valikute vahel.

Kui valid oma sõpra või tuttavat või usaldatud inimest on ju kõik OK.

Tõeliselt loll on ju valida mingit suvalist, keda EI TUNNA ja EI USALDA vaid selle pärast, et keegi soovitas või et ta lõust postkastis oli.

Minge valima ja pange paberile kirja omad soovid või kirjutage sinna oma arvamus poliitikutest ja valimisest!

Samas ka mitte valima minek on valik. See näitab, et puudub usk poliitikutesse.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanglas juhtus selline lugu:

3 meest (nimed suvalised), Edgar, Andrus ja Villu käskisid kõigil teistel vangidel teatud aja tagant neilt s..u võtta. Ja andsid valida kellelt tahad võtta. Enamus mehi olid arad ja valisid. Kes Edgari, kes Andruse ja kes Villu. Neile küll ei meeldinud aga nad kartsid, et kui nad ei vali Andrust või Villut siis peavad ikka Edgarilt võtma, sest tema on kõige tugevam.

Aga oli ka julgeid mehi, kes ütlesid "Minge peesse! Meie ei võta!!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid ju paberit sodida, aga sellel ajal valivad teised ja nende poolt valitud valitsevad riiki ning teevad otsuseid, mis mõjutavad kõiki selles riigis elavaid inimesi. Minu hääl maksab rohkem kui sina ei vali. Mulle sobib. Mitte valides annad sa tegelikult "jah" sõna kelle tahes valitsemisele ja kaotad moraalse õiguse igasugusele kriitikale meie valitsejate suhtes. Olgu nad siis parasjagu kes tahes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid ju paberit sodida, aga sellel ajal valivad teised ja nende poolt valitud valitsevad riiki ning teevad otsuseid, mis mõjutavad kõiki selles riigis elavaid inimesi. Minu hääl maksab rohkem kui sina ei vali. Mulle sobib. Mitte valides annad sa tegelikult "jah" sõna kelle tahes valitsemisele ja kaotad moraalse õiguse igasugusele kriitikale meie valitsejate suhtes. Olgu nad siis parasjagu kes tahes.

Ilusti öeldud. Mina olen juba valimas käinud ja soovitan ka teistele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid ju paberit sodida, aga sellel ajal valivad teised ja nende poolt valitud valitsevad riiki ning teevad otsuseid, mis mõjutavad kõiki selles riigis elavaid inimesi. Minu hääl maksab rohkem kui sina ei vali. Mulle sobib. Mitte valides annad sa tegelikult "jah" sõna kelle tahes valitsemisele ja kaotad moraalse õiguse igasugusele kriitikale meie valitsejate suhtes. Olgu nad siis parasjagu kes tahes.

Selles mõttes on õigus jah, et kui ei vali, siis pole ka otsest õigust käesolevat valitsust kritiseerida. Aga kui inimesel polegi plaanis kedagi kritiseerida, siis on tal ju õigus ka mitte valida - ilma, et ta midagi kaotaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võite ju valida keda tahes ja pärast kritiseerida või mitte SEE EI MUUDA MIDAGI!

Kõik erakonnad on võimul olnud ja alati käib samasugune kemplemine edasi.

Aeg oleks teha suuremaid muutusi - lugege mu esimese posti 4. punkti läbi. Nii võidab kogu rahvas.

Ja kõigi vastu saabki hääletada kehtetu häälega, sest see tõstab valimiskünnist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii küll asjadesse suhtuda ei saa.

Umbes, et "ah niikunii minust midagi ei olene ja niikunii ei muutu asjad".

Kõige arukam on lugeda kõikide erakondade programmid läbi ja valida neist see, kelle oma läheb kõige enam sinu arusaamade ja maailmavaadetega kokku. Valida erakond, kes on sinu silmis end kõige rohkem tõestanud. Isikut valida, lihtsalt sest et ta on su tuttav leian, et on ka suhteliselt mõttetu.

Kokkuvõtteks pole vahet, kas sa hääletad või ei. Piisavalt palju inimesi hääletab niikunii, et riigikogu saab moodustatud - kas koos sinu häälega või ilma sinu hääleta, selles on erinevus.

;)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina kutsun ka kõiki üles minema valima ja lähtuge oma sisetundest -see ei peta!

Enda eelistustest või valikutest rääkides, valin inimese keda ise tunnen ja tean ,et tegemist on aruka inimesega ja kes riigipiruka juures olles ei hakka tegelema omakasupüüdlike otsustega. Kahjuks on mõne erakonna nimekirjades inimesi - kes rikuvad ära terve meepoti ja põhimõte lihtsalt ei luba sealt mõnda toredat/tarka inimest valida selle pärast, et seal eesotsas on inimesed, kes nagunii suruvad oma ideed ja tahtmised peale ja ei lase arukatel ideedel ellu tulla.

Üks mis on kindel kui sa ei vali, siis ei muutu kindlati mitte midagi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks teeme ühe asja kohe selgeks: 1 mittevalimine või rikutud valimissedel = 2 tulevast virinat!

Teiseks, mis pagana pärast sa üldse valimisjaoskonda lähed, kui sedeli ära rikud? See visatakse kohe prügikasti.

Kolamandaks, kui valimas ei käida, siis ei muutugi siin ühiskonnas midagi paremuse poole ja KE jätkab oma ebaeetilist ja ebaprofessionaalset käitumist.

On näha, et seekord jaotub võim suhteliselt võrdselt ja reformierakond seekord nii suurt võitu ei saa, hetkel rabelevad teise koha pärast IRL ja KE, mille

tõttu ma isiklikult soovitan IRL`i valida. Laar on munadega mees, kes suudab õigel ajal õigeid otsuseid teha, mis lühiaajaliselt ka valusad olla võivad, kuid mida

ajalugu õigustab

See on muidugi puhtalt minu kui riigiteadlase arvamus ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vangla jutt oli analoog valimistega. Mina olen üks neist kes su*u võtma ei hakka, kuigi enamus siin seda soovitab teistele.

Näiteks härra riigiteadlane on olukorraga väga rahul ja ei virise... head isu.

Mina valima ei lähe (muidugi kehtetu hääle andmine oleks patriootlikum) aga lihtsalt ei viitsi minna.

Minul on POHHUI teie, kes valite pärast ise virisete.

Muudetud kasutaja Hummer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võite ju valida keda tahes ja pärast kritiseerida või mitte SEE EI MUUDA MIDAGI!

Kõik erakonnad on võimul olnud ja alati käib samasugune kemplemine edasi.

Aeg oleks teha suuremaid muutusi - lugege mu esimese posti 4. punkti läbi. Nii võidab kogu rahvas.

Ja kõigi vastu saabki hääletada kehtetu häälega, sest see tõstab valimiskünnist.

Ilmselt ei tea sa majandus- ja poliitmehhanismidest eriti midagi, kui nii arvad ;)

Rahvas võidab läbi kalkuleeritud valikute, aga paraku enamus on lambad, kelle eest tehakse otsus ära või kes lihtsalt ei jaga matsu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vangla jutt oli analoog valimistega. Mina olen üks neist kes su*u võtma ei hakka, kuigi enamus siin seda soovitab teistele.

Näiteks härra riigiteadlane on olukorraga väga rahul ja ei virise... head isu.

Mina valima ei lähe (muidugi kehtetu hääle andmine oleks patriootlikum) aga lihtsalt ei viitsi minna.

Minul on POHHUI teie, kes valite pärast ise virisete.

Järgmiseks hakkad rääkima, et Ansip on kindlasti ka globaalses majanduslanguses süüdi, aga pole hullu, ilmselt oled veel noor ka, küll õpid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järgmiseks hakkad rääkima, et Ansip on kindlasti ka globaalses majanduslanguses süüdi, aga pole hullu, ilmselt oled veel noor ka, küll õpid ;)

Mind ei koti ei Ansip ega majanduslangus - kui ajud töötavad elad alati hästi ära.

Ülejääva raha investeerin kulda ja vaatan, kuidas selle väärtus kasvab.

Ja ainult lollid kannatasid "majanduslanguses" - minu investeeritud kulla hind ainult kasvas! ;)

Muudetud kasutaja Hummer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, et see mõnele nii hinge läheb, kui keegi valima ei lähe, või pooldab Keskerakonda. - kohe oled riigireetur???

Inimeste vaba valik nagu Aless ütles. VALI KEDA TAHAD ja MITTE VALIMINE ON KA VALIK!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav, et see mõnele nii hinge läheb, kui keegi valima ei lähe, või pooldab Keskerakonda. - kohe oled riigireetur???

Aga paku parem definitsioon isikute kohta,kes pooldavad riigireetureid, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte valimine on ka valik ja seisukohavõtt. Samas võiks järjest populaarsemaks muutuval e-hääletusel ka olla "rikutud valimissedeli" võimalus, siis saaks osaleda valimisprotsessis, kuid ei peaks alati sittade variantide vahel valima. Kasutaja "Hummeri" näide oli ju päris hea, kahjuks päris elus lasevad Edgar, Andrus ja Villu (suvalised nimed) sulle ikka kordamööda kõrge kaarega kurku, meeldib see sulle või mitte, sest meie poliitkultuur on väga madal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kust saab vaadata neid valimislubadusi korraga vms, ses suhtes et saaks võrrelda jne. äkki keegi viitsib mingit linki anda vms. Praegu tundub küll suhteliselt imelik, kust võetakse ressursid kõigi lubaduste jaoks, ilma et viiks riigi võlgadesse, aga noh samas kes teab, eks riigis kus inimesed kes riigile ohtlikud on valitsusse pääsevad on kõik võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kust saab vaadata neid valimislubadusi korraga vms, ses suhtes et saaks võrrelda jne. äkki keegi viitsib mingit linki anda vms. Praegu tundub küll suhteliselt imelik, kust võetakse ressursid kõigi lubaduste jaoks, ilma et viiks riigi võlgadesse, aga noh samas kes teab, eks riigis kus inimesed kes riigile ohtlikud on valitsusse pääsevad on kõik võimalik.

Proovi seda.. Seal peaks saama lähemalt tutvuda.. http://valijakompass.err.ee/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii küll asjadesse suhtuda ei saa.

Umbes, et "ah niikunii minust midagi ei olene ja niikunii ei muutu asjad".

Kõige arukam on lugeda kõikide erakondade programmid läbi ja valida neist see, kelle oma läheb kõige enam sinu arusaamade ja maailmavaadetega kokku. Valida erakond, kes on sinu silmis end kõige rohkem tõestanud. Isikut valida, lihtsalt sest et ta on su tuttav leian, et on ka suhteliselt mõttetu.

Kokkuvõtteks pole vahet, kas sa hääletad või ei. Piisavalt palju inimesi hääletab niikunii, et riigikogu saab moodustatud - kas koos sinu häälega või ilma sinu hääleta, selles on erinevus.

B)

Programmi põhjal valimissoovitusega ei ole ma nõus. Lubada oskavad kõik ja reaalsete tegudega on sellel vähe pistmist. Pigem tasuks otsustada ikka valitavate tegude põhjal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×