Jump to content
Janika Aavamägi

XXVII EKV KULTURISMIS JA FITNESSIS: galeriid, tulemused, järelkajad

Recommended Posts

EKFL kinnitas ära Eesti koondise Balti Matšil, mis toimub 7 mail Riias. Koondise komplekteerimise aluseks olid Eesti karikavõistluste tulemused.

Kuna osades kategooriates: Juuniorid kulturism, meeste kulturism saame panna välja rohkem kui 2 võistlejat kategoorias, siis vastavalt tulemustele said kohad koondises järgmised sportlased.

Juuniorid kulturism

Rainer Neemsalu A (meeskonna arvestuses osalevad A kat. sportlased)

Jevgeni Kuzmin A

Anton Ostroglazov B

Siim Kelner B

Bikini Model

Jekaterina Smirnova A

Olga Jakovleva A

Bodyfitness

Esta Pilt A

Merike Sula A

Fitness

Natalia Nazarenko - Kiivikas A

Kristina Koroljak A

Meeste Fitness

Oleg Anissimov A

Mehed klassikaline kulturism

Janar Rückenberg A

Marti Taru A

Nikolai Kornõshev B

Mehed kulturism

Marek Morozov A

Andrei Abrossimov A

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti 27. karikavōistlused kulturismis ja fitnessis aastal 2011 on peetud. Vōistlused toimusid Tartu teatris "Vanemuise" ning need karikavōistlused jäävad meelde märksōnadega "Janar Rückenberg" ja "Bikini model". Eesti kolmandad vōistlused uue grimmiga näitasid, et kogemus maksab siin rohkemgi veel, kui vorm. Lavaline kehahoiak ja sära ning ka grimm, on need, mis tulevad kogemusega ja kahjuks pidi tōdema, et vōistlejatel oli liialt vähe rōhku pandud terviku loomisele. Hindamine algab juba kaalumisest, juba luuakse kohtunikele pilt iseendast, juba käib reklaam ja see pole mitte "medalite kohene kaelariputamine" , vaid see kōik annab Sulle hea eelise, kui Sa käitud esinduslikult kaalumisel, esimesel sammul lavavalgusel, kohtunike käskluste ootamisel, teiste vōrdluste ajal. Enam ei piisa vaid kohustuslikest poosidest- need on juba enamustel selgeks ōpitud, nüüd on aeg ōppida näitlemist, eriti, kui minek piiritaha.

7 kohtunikku, eelnevalt läbinud hindamiskoolituse, tegid ōiglast tööd. Juba tegelikult 7 inimese kohta oli üllatavalt vähe eriarvamusi, vaatamata sellele, et alustadest klassikutest -180cm, kus tase oli ühtlaselt tugev ja jätkates sellega, et esmakordselt kavas olnud Bikini Model tiitel pandi kaela tōesti ōigele neiule. Just Bikini Model saab kindlasti laupäevase karikavōistlusega vōimsa tähelennu- pidid meil Eestis ju kaunimad naised olema, toome nad ka lavale! Ehk loodetavasti suvel, suvepealinnas Pärnu, saab samuti Bikini Model vōistlus peetud, on ju suvi ja rand parimad sellise vōistluse jaoks.

Vōistlused möödusid ladusalt ja seekord oli laval ka ōhtujuht, Ott Kiivikas, tavapärase "müstilise hääle" asemel. Meeleolu juba vōistluste algusest oli ülev, kus EKFLi president Arnokd Tokko oli meeldivalt viisakas, samas humoorikas ja üllatas positiivselt enda kōne ning esitusega kindlasti paljusid. Samuti väga meeldiv on vaadata, kuidas vōistlevad sportlased vōistlusväliselt on korraldajad, kohtunikud, abistajad... oleme ju väike riik ja hea on vaadata, kuidas 100% ollakse enda liistude juures ja kui mitte vōisteldes, siis abistades antakse enda panus vōistlustesse siiski.

Vōistlejad- kōik olid suurepärased! Igaüks- ka need, kellel rahva arvates jalad, kui pakud / tselluliit / nägu liiga tōsine / hoiak nagu leinajal / liiga pehme / liiga väike... mul on aga vaid kiita kōiki ja enda isiklik soov oleks, et inimesed oleksid julgemad tulema lavale. Kui oled vaeva näinud, siis tule ja näita seda, oled Sa noor vōi vana, suur vōi väike- Sinu nägu peegeldagu enesekindlust ja ka meie, publik, ōpime tolerantsuse ja austuse.

Nägin kord pilti, kus naine, kes vōistles Bodyfitness kategoorias, oleks paljude silmis pidanud koju hamburgereid jääma nosima aga mina vaatasin ja naeratasin- mul oli hea meel, et ta tuli ja näitas- "Tehke järgi!" , ütleksin mina, vōtke see julgus ja tulge lavale ning näidake, et olete vaeva näinud. Nähakse vaid vōitjat ja kōik ülejäänud tembeldatakse kaotajateks ning nende vaev ja töö jääb tagaplaanile. Tuleb hinnata kõigi tehtud tööd ja publikul kindlasti eelnevalt mõelda, mis sõnu välja hakatakse ütlema, kirjutama ja ehk järgnevatel vōistlustel suudavad ka kōige purjakil olevad naised enda sōnu endasse jätta. Aga väikse riigi puhul on see hea, et praegu saan mina enda soove välja öelda, kuid ōnneks on mul üllas pōhimōte- "Ilma valehäbita tulge näidake, mida olete suutnud endaga head teha!"

Kindlasti sooviksin näha rohkem vōistlejaid noortes ja juuniorites, kuna noored ongi meie tulevik. Bodyfitness juuniorite kategooria oli hädavajalik ja luua kasvōi vanuseklassidega kategooriad on väga olulised nii kulturismis, fitnessis, jōutōstmises, surumises, Athletic Fitnessis.. Kōikjal. Kui vōistlejaid ei tule, olgu, kuid tuleb anda vōimalus ja tuleb anda aega, kuna valmistumine esmakordselt vōtab kaks/kolm aastat, kuid kui soovime üldse mingit aksepteeritavat pealekasvu, siis peab olema juunioritel/noortel koht, kust alustada. Vaevalt vettehüpetes algajad läheksid 10meetri kōrgusele hüppama niisama, proovimise mōttes, kui nad pole isegi 5 pealt veel hüpanud. Eesti kulturism on veel tōusujoonel, areneda on, alati ja selle üle peab hea meel olena, iga vōistlus ōpetab ja iga vōistlus koolitab kohtunikke ja publikut.

Vōistlejad, kes läksid koju oodatud vōi oodatust parema karikaga- olid loomulikult päeva kangelased- teile soovin edukate vōistluste jätku ning kōrgklassilist Eesti riigi esindamist- luues laval endast ühtse terviku, näidates, et oled enesekindel, naudid, eksponeerid enda head ja parimat vormi, oled pärast vōistlusi lemmik publiku poolt pildistamisteks, reklaamnägude värbajate uueks kontaktiks, toidulisanditefirmade uuteks tutvusteks.. Kindlasti kōik enese reklaam käib vōistluste juurde, ka kodumaiste, sest nii lood Sa toote iseendast! Varuge alati aega eelnevalt selle harjutamiseks ja varuge aega vōistlustel publiku ning firmadega suhtlemiseks. Ja kōik see algab juba esimesest sammust vōistluspaika/vōistluste ametlikku hotelli. See pole hindamiskriteeriumis, tōsi, aga oleks rumal jätta need vōimalused kasutamata. Seega laupäevased vōistlejad, kas Teil olid ikka seljad laval sirgu ja naeratus, kasvōi tagasihoidlik, näol, kui tegid kohustuslikke poose? Kui ei ja kui karikas oli oodatust kehvem, äkitselt oli selle vahel seos? Endasse tasub panustada, soeng, nahk, naistel ja meestel- kōigil. Seda ootaks järgnevatel vōistlustel enam.

Vōistluste bankett muidugi kodusisestel vōistlustel alati kuidagi toredam- omad inimesed ja tuttavad teemad, kuigi ega hindamine seal ei lōppe. Laupäevane bankett Lōvisüdame kohvikus oli mōnus lōpetus tegusale päevale ja söögi kōrvale sai tōdeda, et vōistlus läks edukalt. Tartu linn on äärmiselt meeldiva auraga ning ehk tänu sellele sai päevaga rahul olla. Üleskutse oleks küll publikule, et kui vähegi vōimalik, tulge enda tuttavaid toetama vōistluspaika. Ühtne meeskond annab vōistlejale juurde rohkem, kui suudate uskuda... tütre/poja/ōe/venna/lähedase/kaaslase toetamine seal samas annab kinnituse vōistlejale: "Ma teen ōiget asja!" Hiljem pole kuidagi vōimalik samaväärselt vōistlusemotsioonidest osa saada ja see on kahjuks solvav, kui lähedased ei vaevu mōjuva pōhjuseta kohale tulema. Toetus ja lähedased inimesed- vaid tänu teile me veel selle raske alaga tegelemegi, sest kui poleks tunnustust, poleks mōtet pingutamiseks. Seega loodan teid kōiki näha järgmine nädalavahetus Orissaares, kel vōimalus, meeskonnaga kaasa sōitmas Lätis, sügisel meistrivōistluse publikus. Olge kohal ja Sinu lähedane vōistleja tänab Sind- alati!

Siiralt,

Janika Jürgenson

Fitness.ee meeskond

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vōistlejad- kōik olid suurepärased! Igaüks- ka need, kellel rahva arvates jalad, kui pakud / tselluliit / nägu liiga tōsine / hoiak nagu leinajal / liiga pehme / liiga väike... mul on aga vaid kiita kōiki ja enda isiklik soov oleks, et inimesed oleksid julgemad tulema lavale. Kui oled vaeva näinud, siis tule ja näita seda, oled Sa noor vōi vana, suur vōi väike- Sinu nägu peegeldagu enesekindlust ja ka meie, publik, ōpime tolerantsuse ja austuse.

Nägin kord pilti, kus naine, kes vōistles Bodyfitness kategoorias, oleks paljude silmis pidanud koju hamburgereid jääma nosima aga mina vaatasin ja naeratasin- mul oli hea meel, et ta tuli ja näitas- "Tehke järgi!" , ütleksin mina, vōtke see julgus ja tulge lavale ning näidake, et olete vaeva näinud. Nähakse vaid vōitjat ja kōik ülejäänud tembeldatakse kaotajateks ning nende vaev ja töö jääb tagaplaanile. Tuleb hinnata kõigi tehtud tööd ja publikul kindlasti eelnevalt mõelda, mis sõnu välja hakatakse ütlema, kirjutama ja ehk järgnevatel vōistlustel suudavad ka kōige purjakil olevad naised enda sōnu endasse jätta. Aga väikse riigi puhul on see hea, et praegu saan mina enda soove välja öelda, kuid ōnneks on mul üllas pōhimōte- "Ilma valehäbita tulge näidake, mida olete suutnud endaga head teha!"

Kallis Janika, mingi enesekriitika võiks ikkagi inimestel olla, just mõeldes selle hamburgerinosija peale :-)....... ja mitte ainult. Kui liha seljas ei ole, siis EMV osaleda on ikka natuke vara (ei mõtle siin kedagi konkreetset, vaid üldist nägemust asjast).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt. Mingi enesekriitika peab olema.

Minu arust ei ole Karikavõistlus rahvaüritus, kus näidata ainult oma dieeditamist.

Mulle tundub, et on juhuseid, kus on tavaline inimene tänava pealt (või üliväikse treeningstaažiga) hakanud ennast näljutama ja siis mõtlebki, et on paras bodyfitnessist.

Ilma trennita jätab see rohkem anorektiku mulje.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No olgem ausad.. sellise mõtlemise järgi ei tohiks jõutõstevõitslustele need enda nina pistagi, kes Kuusnõmmedest ja ka Sinust, Rene vähem suruvad :D Ma ei mõtle nüüd, et ümmargused peaksid lavale tulema... aga näiteks Bikini Model- oli palju tselluliidijuttu- see oli ilmselgelt liialdus. Ja jah, meistrivõistlustele peaksid tulema tõesti meistrid... pisemad võistlused on just päris algajatele, kuid .. kuid siiski. Pole neid võistlusi Eestis ju nii palju, et meeletult saaks valida ja eks ennegi ja alles hiljutigi nähtud, kus võistlejad ei saa aru , kus viibivad ja täitsa meistrivõistlustel.

Kõigile peab olema võimalus.. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinkohal tunnen vajadust välja öelda asja mis tõenäoliselt kõigile ei meeldi, aga… kui Abrossimovi hindamist ei mõista Tank või veel keegi foorumikaaslastest, saan aru. Aga kui tema treenerist kohtunik hindas 6. koha meest 2. koha vääriliselt, siis on see küll väga kahetsusväärne. Oli ju vahetult enne võstlusi kohtunike koolitus ja seal kutsuti korduvalt kohtunikke objektiivsusele. Ei, ikka ei taheta aru saada ja see ei ole mitte esimene kord!

Kohtunik argumenteeris oma otsust, et jalg oli sama jäme kui teistel! absoluudi võistlejatel, aga ülakeha ületas kõiki konkurente!!! Saate aru? Mida?

Hindamise aluseks ei saa ju olla see lihas mis on teistest kõige suurem? Jõusaalid on ''biitsepsivendi'' täis. Äkki nemad panna üldse absoluuti võitma!!??

Maailmas on ka, usun, ''onupojapoliitika'', aga meil väikeses Eestis sellele kohta ei ole. Meil on kategoorias keskmiselt 3 võistlejat ja kui neid hinnatakse ja ''omade'' poolt kõrgemalt, siis ei ole sellel võistlemisel ja võistlusteks ettevalmistamisel üldse mõtet! See solvab ju võistlejaid, aga ilma nendeta seada ala ei oleks.

Viimati hindasin fitnessi võistlusi 2004-2005 aastal. Peale seda olen tihedalt jõutõstmise juures olnud. Olen olnud viimased aastad jõutõstmisvõistlustel peakohtunikuks ja pannud kohtunikebrigaade kokku. Isiklikult olen võtnud kohustuseks teha seal hindamine objektiivseks ja ''onupojapoliitikast'' vabaks. See on ka õnnestunud. Sellepärast tundsin siinkohal vajadust, kogu oma respekti juures auväärsemas vanuses inimeste kohta, suu lahti teha ja anda teada, et nii edasi minna ei tohiks. Kohtunikud peavad teadma oma vastutust võistlejate ees!

''Lööge mind või ristile'' või kustutage mu postitus kui see ala mainet rikub, ma ei pahanda, aga mina olen rääkinud.

Marko Terasmaa

kohtunik nr. 6

Kahjuks on nii Marko, et kui sa ei ole ott Kiivikas või arnold Tokko siis sinu nn tähelepanu juhtimine sellele ei koti eelpool mainituid. Viis aastat pole sa vahepeal hinnanud võistlusi. Võid ainult ette kujutada kui palju sama maitsega sousti selle aja jooksul on nn kohtunikud kokku keetnud.

Vaata või seda foorumit. Avaldasid oma arvamuse ja issid isegi ei tee seda märkama. Heh. turnoi dom!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks on nii Marko, et kui sa ei ole ott Kiivikas või arnold Tokko siis sinu nn tähelepanu juhtimine sellele ei koti eelpool mainituid. Viis aastat pole sa vahepeal hinnanud võistlusi. Võid ainult ette kujutada kui palju sama maitsega sousti selle aja jooksul on nn kohtunikud kokku keetnud.

Vaata või seda foorumit. Avaldasid oma arvamuse ja issid isegi ei tee seda märkama. Heh. turnoi dom!

Kahjuks ei ole sa kursis kui palju sellele tähelepanu on juhitud ja sellepärast sai ka koolitus enne korraldatud, kuid paistab et väljakujunenud väärtushinnaguid ei ole võimalik ümber muuta. Ei saa nõuda, et kõik näeksid võistlust ühtemoodi ja hindaksid ühetmoodi, kuid osade kohtunike tegevusest aastate jooksul saab paraku välja lugeda eelistust oma sportlastele, mis ei ole taunitav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on võimalus soovijatel tulla ka kohtunikuks, selleks on vaja soovi avaldada ja teha paaril võistlusel olla testikohtunik ja läbida koolitus, mida meil on ka tulevikus plaanis teha. Praegu puudub konkurents kohtunikuks olemisel (Venemaa meistrivõistlustel oli 45 kohtuniku), st et saab moodustada 5 eri paneeli kohtunike. Meil on paraku situatsioon ,kus peab olema tänulik neile, kes üldse said kohale tulla. Sügisel Tallinnas toimuva MM raames on hea võimalus ka rahvusvahelise kohtuniku testi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks ei ole sa kursis kui palju sellele tähelepanu on juhitud ja sellepärast sai ka koolitus enne korraldatud, kuid paistab et väljakujunenud väärtushinnaguid ei ole võimalik ümber muuta. Ei saa nõuda, et kõik näeksid võistlust ühtemoodi ja hindaksid ühetmoodi, kuid osade kohtunike tegevusest aastate jooksul saab paraku välja lugeda eelistust oma sportlastele, mis ei ole taunitav.

Lahendus oleks see kui kohtunikele hakataks ka järgmisest korrast alates tegema "dopingukontrolli." Kampaania "PUHUVAD KÕIK!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lisan vaikselt jõudumööda: fitnessi tüdrukud näiteks

post-17-1303729427_thumb.jpg

See oli siis see väike "blond" (ju me ise oleme siis nii tumedad ;) ) tüdruk, keda minu ema kiitis. <_< Jõudu ja jaksu talle ka edaspidiseks! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on võimalus soovijatel tulla ka kohtunikuks, selleks on vaja soovi avaldada ja teha paaril võistlusel olla testikohtunik ja läbida koolitus, mida meil on ka tulevikus plaanis teha. Praegu puudub konkurents kohtunikuks olemisel (Venemaa meistrivõistlustel oli 45 kohtuniku), st et saab moodustada 5 eri paneeli kohtunike. Meil on paraku situatsioon ,kus peab olema tänulik neile, kes üldse said kohale tulla. Sügisel Tallinnas toimuva MM raames on hea võimalus ka rahvusvahelise kohtuniku testi teha.

Mida rahvusvahelise kohtuniku testi tegemise võimalus eeldab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bodyfitness

Esta Pilt A

Merike Sula A

Miks ma ei näe siin Annika Summelit? <_<

Kaotas Merikesele ainult ühe punktiga ja kaks nädalat on päris pikk aeg, et vormi veel paremaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

VÕTA PÜKSID ÄRA!!!

tänud, päris vahva ülevaade. meeste absoluudist oleks ka tahtnud ehk miskit näha, aga eks neid videokokkuvõtteid on teisigi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
VÕTA PÜKSID ÄRA!!!

tänud, päris vahva ülevaade. meeste absoluudist oleks ka tahtnud ehk miskit näha, aga eks neid videokokkuvõtteid on teisigi.

EI VÕTA! :D<_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×