Jump to content
Janika Aavamägi

XXVII EKV KULTURISMIS JA FITNESSIS: galeriid, tulemused, järelkajad

Recommended Posts

Ei ole Abrossimovi fänn ega tunne teda isiklikult, kuid vaatasin just teravaid Saaremetsa pilte absoluudist ja jään siiski oma arvamuse juurde, et talle tehti liiga. Tõsi - jalg on nõrk, kuid ega Kolja ja Marti jalad ka just massiga ei hiilga. Kui Taru jalg on Abrossi omast veidi parem, siis Abrossi ülakeha on nii Kolja kui Marti omast väga-väga kaugel ees (vaadake kasvõi seljapoose). Ja kuna Ott toonitas korduvalt, et absoluudis käib hindamine kulturismireeglite järgi, oleks minu meelest 4 koht Abrossimovile õiglane olnud.

Oleks-poleks :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole Abrossimovi fänn ega tunne teda isiklikult, kuid vaatasin just teravaid Saaremetsa pilte absoluudist ja jään siiski oma arvamuse juurde, et talle tehti liiga. Tõsi - jalg on nõrk, kuid ega Kolja ja Marti jalad ka just massiga ei hiilga. Kui Taru jalg on Abrossi omast veidi parem, siis Abrossi ülakeha on nii Kolja kui Marti omast väga-väga kaugel ees (vaadake kasvõi seljapoose). Ja kuna Ott toonitas korduvalt, et absoluudis käib hindamine kulturismireeglite järgi, oleks minu meelest 4 koht Abrossimovile õiglane olnud.

Oleks-poleks :rolleyes:

Abrossimov avaldab muljet oma suurte biitsepsitega ja ei saa varjata, et mehe vorm oli väga hea, parem kui Tarul aga Taru proprtsioonid on minu meelest ideaali lähedased.

Kui tuleb otsustada proportsiooni ja vormi vahel siis mina jään proportsiooni juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et need kes halvustavad võistlejaid võiksid ise järgmine kord lavale tulla ja oma supervormi demonstreerida.

Selgusid eile ka Venemaa karikavõitjad ka seal oli kavas bikini model

post-22-1303672347_thumb.jpg

post-22-1303672366_thumb.jpg

võrdluseks ka Venemaa juuniorid....

post-22-1303672397_thumb.jpg

post-22-1303672419_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis puutub abrossimovi ,siis tema ülakeha arvestades on jalgade disproportsioon nii suur, et seda ei saa jätta mitte tähele panemata. Kulturismis ei ole vaja, et midagi on väga palju, vaja on seda et miski silma ei kriibiks ja valitseks harmoonia. Teistel meeste on oma ülakeha arvestades jalad parajas mõõdus, Taru ja Kornõshev. Me ei saa võrrelda eri meeste kehaosi oma vahel saab võrrelda tervik lahendusi igat kehatüüpi eraldi vaadates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Venemaa raskekaal võitja Vladimir Piljukov, muideks seda meest on mul õnnestunud ka võita laval 2007 a Euro Elite touril Kiievis, enne seda oli ta olnud 2005 a IFBB raskekaalu pronks MM -l.

post-22-1303672911_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin nüüd galeriid ka ja sain vähemalt mingi pildi võrdlustest. Üks asi mis enamus meestel ikka silma riivas, on poseerimine ja veel kord poseerimine. Seistakse või hoitakse ikka poose kas ebasümmetriliselt või ei näidata maksimaalselt välja seda potensiaali mis tegelikult olemas on (või siis kallutatakse ennast üle ükskõik mis suunas), kahju - kui saan aidata andke teada.... :rolleyes: Lõpetan positiivsema noodiga. Kokkuvõtte top 6 oli täitsa korralik tase.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis puutub abrossimovi ,siis tema ülakeha arvestades on jalgade disproportsioon nii suur, et seda ei saa jätta mitte tähele panemata. Kulturismis ei ole vaja, et midagi on väga palju, vaja on seda et miski silma ei kriibiks ja valitseks harmoonia. Teistel meeste on oma ülakeha arvestades jalad parajas mõõdus, Taru ja Kornõshev. Me ei saa võrrelda eri meeste kehaosi oma vahel saab võrrelda tervik lahendusi igat kehatüüpi eraldi vaadates.

No aga ometi võitis Andrei teisi alla 85kg mehi, kellel olid n.ö. paremad propotsioonid. :rolleyes:

Aga noh mina kipun ka pigem arvama, et parem natuke suurem ülakeha kui üldse peenike keha.

216076_10150170537949461_675219460_6635106_6427984_n.jpg

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga ometi võitis Andrei teisi alla 85kg mehi, kellel olid n.ö. paremad propotsioonid. :rolleyes:

Aga noh mina kipun ka pigem arvama, et parem natuke suurem ülakeha kui üldse peenike keha.

+1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ei saanud kahjuks võistlusi vaatama minna, saatsin oma vanemad.

...ja minu emal tekkis küsimus, et miks võitis Sula, mitte Summel +163 stes. Kas hindati kulturismireeglite järgi bodyfitnessi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise ei saanud kahjuks võistlusi vaatama minna, saatsin oma vanemad.

...ja minu emal tekkis küsimus, et miks võitis Sula, mitte Summel +163 stes. Kas hindati kulturismireeglite järgi bodyfitnessi?

Bodyfitnessi reeglite järgi muidugi.

....ja miks? Kohtunike punktid andsid Merile Sulale 1-punktise edu. Nii lihtne ongi. See ON napp edu ja seepärast ei ole siin mõtet pikemalt argumenteerima hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga ometi võitis Andrei teisi alla 85kg mehi, kellel olid n.ö. paremad propotsioonid. :rolleyes:

Aga noh mina kipun ka pigem arvama, et parem natuke suurem ülakeha kui üldse peenike keha.

216076_10150170537949461_675219460_6635106_6427984_n.jpg

Hinnatakse ju keha tervikuna, mitte osadena. Sellega ikka nõus oled?

Mis puutub kategooria võidusse, siis võitis jah, sest oli seda väärt võrrelduna konkurentidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hinnatakse ju keha tervikuna, mitte osadena. Sellega ikka nõus oled?

Mis puutub kategooria võidusse, siis võitis jah, sest oli seda väärt võrrelduna konkurentidega.

Siinkohal tunnen vajadust välja öelda asja mis tõenäoliselt kõigile ei meeldi, aga… kui Abrossimovi hindamist ei mõista Tank või veel keegi foorumikaaslastest, saan aru. Aga kui tema treenerist kohtunik hindas 6. koha meest 2. koha vääriliselt, siis on see küll väga kahetsusväärne. Oli ju vahetult enne võstlusi kohtunike koolitus ja seal kutsuti korduvalt kohtunikke objektiivsusele. Ei, ikka ei taheta aru saada ja see ei ole mitte esimene kord!

Kohtunik argumenteeris oma otsust, et jalg oli sama jäme kui teistel! absoluudi võistlejatel, aga ülakeha ületas kõiki konkurente!!! Saate aru? Mida?

Hindamise aluseks ei saa ju olla see lihas mis on teistest kõige suurem? Jõusaalid on ''biitsepsivendi'' täis. Äkki nemad panna üldse absoluuti võitma!!??

Maailmas on ka, usun, ''onupojapoliitika'', aga meil väikeses Eestis sellele kohta ei ole. Meil on kategoorias keskmiselt 3 võistlejat ja kui neid hinnatakse ja ''omade'' poolt kõrgemalt, siis ei ole sellel võistlemisel ja võistlusteks ettevalmistamisel üldse mõtet! See solvab ju võistlejaid, aga ilma nendeta seada ala ei oleks.

Viimati hindasin fitnessi võistlusi 2004-2005 aastal. Peale seda olen tihedalt jõutõstmise juures olnud. Olen olnud viimased aastad jõutõstmisvõistlustel peakohtunikuks ja pannud kohtunikebrigaade kokku. Isiklikult olen võtnud kohustuseks teha seal hindamine objektiivseks ja ''onupojapoliitikast'' vabaks. See on ka õnnestunud. Sellepärast tundsin siinkohal vajadust, kogu oma respekti juures auväärsemas vanuses inimeste kohta, suu lahti teha ja anda teada, et nii edasi minna ei tohiks. Kohtunikud peavad teadma oma vastutust võistlejate ees!

''Lööge mind või ristile'' või kustutage mu postitus kui see ala mainet rikub, ma ei pahanda, aga mina olen rääkinud.

Marko Terasmaa

kohtunik nr. 6

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina toetan igati hr Terasmaa mõtet! Kui sellekohaseid juhtumisi on täheldatud ka varasemalt, siis tuleks kriitilise pilguga otsa vaadata kohtunikule ning võimalusel välja vahetada selline kohtunik. Ala edasist arengut silmas pidades on see ainuõige otsus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinkohal tunnen vajadust välja öelda asja mis tõenäoliselt kõigile ei meeldi, aga… kui Abrossimovi hindamist ei mõista Tank või veel keegi foorumikaaslastest, saan aru. Aga kui tema treenerist kohtunik hindas 6. koha meest 2. koha vääriliselt, siis on see küll väga kahetsusväärne. Oli ju vahetult enne võstlusi kohtunike koolitus ja seal kutsuti korduvalt kohtunikke objektiivsusele. Ei, ikka ei taheta aru saada ja see ei ole mitte esimene kord!

Kohtunik argumenteeris oma otsust, et jalg oli sama jäme kui teistel! absoluudi võistlejatel, aga ülakeha ületas kõiki konkurente!!! Saate aru? Mida?

Hindamise aluseks ei saa ju olla see lihas mis on teistest kõige suurem? Jõusaalid on ''biitsepsivendi'' täis. Äkki nemad panna üldse absoluuti võitma!!??

Maailmas on ka, usun, ''onupojapoliitika'', aga meil väikeses Eestis sellele kohta ei ole. Meil on kategoorias keskmiselt 3 võistlejat ja kui neid hinnatakse ja ''omade'' poolt kõrgemalt, siis ei ole sellel võistlemisel ja võistlusteks ettevalmistamisel üldse mõtet! See solvab ju võistlejaid, aga ilma nendeta seada ala ei oleks.

Viimati hindasin fitnessi võistlusi 2004-2005 aastal. Peale seda olen tihedalt jõutõstmise juures olnud. Olen olnud viimased aastad jõutõstmisvõistlustel peakohtunikuks ja pannud kohtunikebrigaade kokku. Isiklikult olen võtnud kohustuseks teha seal hindamine objektiivseks ja ''onupojapoliitikast'' vabaks. See on ka õnnestunud. Sellepärast tundsin siinkohal vajadust, kogu oma respekti juures auväärsemas vanuses inimeste kohta, suu lahti teha ja anda teada, et nii edasi minna ei tohiks. Kohtunikud peavad teadma oma vastutust võistlejate ees!

''Lööge mind või ristile'' või kustutage mu postitus kui see ala mainet rikub, ma ei pahanda, aga mina olen rääkinud.

Marko Terasmaa

kohtunik nr. 6

Kahjuks pean suga nõustuma.

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinkohal tunnen vajadust välja öelda asja mis tõenäoliselt kõigile ei meeldi, aga… kui Abrossimovi hindamist ei mõista Tank või veel keegi foorumikaaslastest, saan aru. Aga kui tema treenerist kohtunik hindas 6. koha meest 2. koha vääriliselt, siis on see küll väga kahetsusväärne. Oli ju vahetult enne võstlusi kohtunike koolitus ja seal kutsuti korduvalt kohtunikke objektiivsusele. Ei, ikka ei taheta aru saada ja see ei ole mitte esimene kord!

Kohtunik argumenteeris oma otsust, et jalg oli sama jäme kui teistel! absoluudi võistlejatel, aga ülakeha ületas kõiki konkurente!!! Saate aru? Mida?

Hindamise aluseks ei saa ju olla see lihas mis on teistest kõige suurem? Jõusaalid on ''biitsepsivendi'' täis. Äkki nemad panna üldse absoluuti võitma!!??

Maailmas on ka, usun, ''onupojapoliitika'', aga meil väikeses Eestis sellele kohta ei ole. Meil on kategoorias keskmiselt 3 võistlejat ja kui neid hinnatakse ja ''omade'' poolt kõrgemalt, siis ei ole sellel võistlemisel ja võistlusteks ettevalmistamisel üldse mõtet! See solvab ju võistlejaid, aga ilma nendeta seada ala ei oleks.

Viimati hindasin fitnessi võistlusi 2004-2005 aastal. Peale seda olen tihedalt jõutõstmise juures olnud. Olen olnud viimased aastad jõutõstmisvõistlustel peakohtunikuks ja pannud kohtunikebrigaade kokku. Isiklikult olen võtnud kohustuseks teha seal hindamine objektiivseks ja ''onupojapoliitikast'' vabaks. See on ka õnnestunud. Sellepärast tundsin siinkohal vajadust, kogu oma respekti juures auväärsemas vanuses inimeste kohta, suu lahti teha ja anda teada, et nii edasi minna ei tohiks. Kohtunikud peavad teadma oma vastutust võistlejate ees!

''Lööge mind või ristile'' või kustutage mu postitus kui see ala mainet rikub, ma ei pahanda, aga mina olen rääkinud.

Marko Terasmaa

kohtunik nr. 6

Mis siin imelikku on? Kui see mees on A sellisel suunal treeninud siis järelikult ka kohtunikuna pooldab sellist stiili <_< . Imelik on A-d mingi "biitsepsivennaga võrrelda . Et treenerid istuvad züriis on muidugi ajuvaba ,vähemalt vabariigi tasemel võistlustel võiks seda vältida . Kasvõi väliskohtunikke kaasata. Ei ole mõtet rahast rääkima hakata siin , kui isegi külavõistlusele dop. kontrolle orgunnitakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×