Jump to content
Guest nublu666

Treening ja toitumine

Recommended Posts

Guest nublu666

Peale mitut-mitut aastat kurvastamist, et ei ole võimalik kuskil trennis käia (põhjuseid ei hakka lahkama) otsustasin lõpuks hakata kodus ise treening-DVDde järgi toimetama. Erinevaid DVDsid on mul 5 või 6, pilatesest body sculptini. Et asi enda jaoks igavaks ei muutuks ja motivatsioon ära ei kaoks, mõtlesin teha erinevaid asju nädalaste tsüklitena, siiani teinud 3 korda nädalas. Kas selline süsteem on mõistlik? On sellel üldse mingit mõju/kasutegurit?

Teine küsimus puudutab toitumist. Toitumine ja seetõttu ka ainevahetus on mul ilmselgelt väga vale ja paigast ära - aastaid olen söönud põhimõtteliselt ainult õhtuti, kui töölt koju jõuan. Hommikuti näiteks ei suudagi süüa, ajab iiveldama. Kas ja kuidas saaks võimalikult väikese ebamugavustundega söömise normaalseks (4-5 väiksemat söögikorda päevas)? Kõige rohkem kardan, et kui lihtsalt üks hetk nii alustan, siis tuleb hunnikute viisi kilosid juurde....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikul söömine ajab iiveldama, sest õhtul oled liiga palju endale sisse kühveldanud ning magu alles seedib. Proovi õhtul vähem süüa ning lisada algul mõne tagasihoidliku hommikusöögi, seejärel lõunasöögi ning hakka vaikselt koguseid muutma ehk siis toitumise põhirõhk pane jätkumööda päeva esimesele poolele- see laseb organismil uue korraga harjuda.

Graafiku osas soovitaksin pigem võtta raskemad treeningud 2-3 korral nädalas ning midagi pehmemat sinna vahele, nt jooga või pilates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest nublu666

Ei usu, et õhtuti liiga palju söön, nii et magu hommikul alles seedib. Pakun, et portsjon on võrdne normaalse inimese õhtusöögiga või isegi väiksem. Näiteks mu 5-aastane poeg sööb selgelt rohkem, kui mina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugune trenn, mida sa regulaarselt teed ja mis sulle endale ka rahuldust pakub on kasulik. Kui tahad määrata kasutegurit, pead esmalt selgeks mõtlema eesmärgid. Kui eesmärgid on selged, siis on juba väga palju erinevaid võimalusi tulemuste analüüsimiseks: visuaalse pildi muutus (enda pildistamine näiteks kord kuus), kaalumine, rasvaprotsendi määramine, ümbermõõtude mõõtmine, sama trenn muutub kergemaks, energiat on rohkem, enesetunne on parem, tervis on parem, enesehinnang on tõusnud jne jne.

Hommikul võiks jah midagigi süüa. Kui muu alla ei lähe siis söö kasvõi paar võileiba (näiteks täisteraleib, kanasink/juust, kurk/tomat), jogurtit, puuvilja vms. Võid proovida ka mingeid müslisid või helbeid (tervislike versioone neist muidugi). Pane juba varem jogurti või piima sisse likku siis on selline mõnus mass. Üks võimalus on ka kokku keerata mingi hommiku-smuuthi, mis on ka palju parem, kui mitte midagi. Üldine kuldreegel on, et söö vähem aga tihedamini. Eesmärgiks ei peagi olema kõhtu 100% täis süüa. Vahepalaks sobib ideaalselt juba näiteks paarsada grammi jogurtit, puuvili/juurvili, peotäis pähkleid jne. Lõunasöögi võid ka omale karbiga kaasa teha, kui võimalus on. Selleks, et kilosid ei hakkaks juurde tulema on kõige lihtsam teada oma päevast energiakulu ja energiahulka mis sa söögist/joogist saad päeva jooksul. Kui need on tasakaalus on asi korras. Lihtsam variant on ka lihtsalt ennast regulaarselt mõõta ja kaaluda. Kui numbrid on juba paar nädalat näidanud pigem suurenevat tendentsi siis ei ole tasakaal saavutatud - vähenda veidi portsione või lisa natukene treeninguid vms. Kui kaal jälle ülearu väheneb, siis söö veidi rohkem. :lol:

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei usu, et õhtuti liiga palju söön, nii et magu hommikul alles seedib. Pakun, et portsjon on võrdne normaalse inimese õhtusöögiga või isegi väiksem. Näiteks mu 5-aastane poeg sööb selgelt rohkem, kui mina.

Valesti teed,kui ei usu.

Asi ilmselt selles,et oled suutnud oma ainevahetuse ära rikkuda;su pojal aga töötab kõik kui peab.

Elik siis,kuna organism teab,et enne järgmist õhtut toitu ei saa,ta ka käitub vastavalt ehk on läinud säästurezhiimile ja ainevahetus on sul üliaeglane.

Seega,tuleb vähendada õhtusöögi kogust ja muuta seda,mida sööd sedavõrd,et hommikul oleks söögiisu.

Igasugu normaalse inimese jutt unusta ära.Sinusse see ei puutu - tänu su enda tegevusele.

Kõigepealt pead oma organismi normaalselt tööle saama.

Ja veel - kui oled eelnevalt päeva jooksul 4-5X söönud,väheneb õhtusöögi kogus iseenesest - üldiselt organism teab,mida ja kui palju tal vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks kardad, et hunnikute viisi kilosid juurde tuleb? Kas see oleks pöördumatu? Mis siis juhtuks kui see nii oleks? Miks ja kas oleks see nii katastroofiline kuis seda siin kujutad?

Ei oota nendele küsimustele vastust, aga võiksid neid tõsimeeli endalt küsida.

Alustada võiksid sellest, et õhtusele toidule lisad kaks toidukorda (hommik, lõuna) ja siis suurendad neid tasapisi. Olulisem kui toidukordade sagedus on see, mida sa nendes sööd. Rohkem kui aasta tagasi kirjutasin enda seisukohad enda blogisse, soovitan vaadata - iga kord foorumisse ümber kirjutada ei viitsi:)

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei usu, et õhtuti liiga palju söön, nii et magu hommikul alles seedib. Pakun, et portsjon on võrdne normaalse inimese õhtusöögiga või isegi väiksem. Näiteks mu 5-aastane poeg sööb selgelt rohkem, kui mina.

Üldiselt on olemas selline asi nagu sõduridieet, kus süüaksegi 1 kord päevas, aga kogus on hiiglaslik ning kalorite hulk katab pea terve päeva. Aga mõtle nüüd, kui sööd ühe korra päevas ja kogus on normaalsest ka veidi väiksem? Ainevahetus on sellisel juhul väga uimane ning keha haarab igast rasvakübemest kinni. Lihtne soovitus: söö rohkem, kuid tervislikult, ja kaal (samuti piht) läheb ka trennita normaalseks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see hommikune "iiveldus" on tuttav asi.

aastat-paar tagasi ei suutnud minagi hommikul endale midagi sisse ajada. tõesti, võis väga maitsev toit olla mida ma nt paar tundi hiljem hea meelega sõin, kuid hommikul (u 3 tunni jooksul pärast ärkamist) - no way. õhtul see-eest oli isu väääga asjalik.

aga see teadmine, et hommikul ikka peab sööma jne näris koledasti kuskil aju taganurgas, nii ma siis valisingi endale hommikuks mingi väga maitsva asja, mida natukene sõin, nt väike kauss müslit piimaga (jube hea asi minu arvates). sisse ta mul läks, aga mitte libedalt.

sealjuures tekkis mul miskipärast idee, et õhtust söömist võiks piirata. ja et teha kindel ja selge vahe sisse, otsustasin, et pärast 8 õhtul ei söö enam suutäitki (loomulikult on vääääga palju neid, kes sellise teguviisi hukka mõistavad, kuid mulle sobis see variant kõige paremini). seda põhimõtet olen muideks viis aastat pidanud - ja täiesti ära harjunud.

miskist hetkest hakkas aga asi muutuma, ehk aastat kaks tagasi. võtsin endale eesmärgiks ja teadmiseks, et hommikune söök on päeva olulisim toidukord ning et see peaks ikka asjalik olema. ning oh imet, varsti ei tundunudki toit hommikul nii raskesti kõrist alla minevat. muidugi, kõht sai oluliselt kiiremini täis kui nt kella kuue paiku õhtul süües, kuid see on teine asi.

ja jõuangi välja praeguse hetkeni, mil ma õhtul teatud hetkest enam lihtsalt ei söö ning hommikul olen samas alati valmis kas või prae ette võtma (seda ma loomulikult ei tee) - ehk siis hommikul on ilusti isu olemas. varasemalt olin harjunud sööma nagu boamadu - "üks kord kuus, aga siis terve elevant korraga". nüüd, teades toitumisest pisut rohkem (loodetavasti),söön ma mitu korda päevas kuid oluliselt väiksemaid eineid korraga. ning kuna iga kord on planeeritud ning võrdlemisi väike, on kõik igati ajaliselt paigas ning isu iga kord hea. loodetavasti on kehal ka sellest kasu: julgen väita, et on. vähemalt tunne on selline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks peaks keegi pärast kella 8 söömise lõpetamise hukka mõistma?

See ongu ju just tervislik, kui kõhtu enne magama minekut mitte punni süüa.

Aga küsin ka vahele, et:

Eile magama minnes oli kehakaal 78 kg, täna ärgates, peale vedeliku väljalaskmist oli aga 75, kuhu kadusid 3 kg?:lol:

Kas tõesti magades nagu kehakaal iseenesest väheneb, energia kuludes kuidagi?

Ilma et kuskilt midagi ära võetaks, või tühjendataks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul kõigub ta päeva jooksul ca 4-5 kilo; hommikul olen tavaliselt 92-93 ning õhtul 96-97, see on normaalne :lol:

Ega jh, loomulikult on see normaalne, selles ma ei kahtlegi, aga ma tahaks teada, et kuidas need kilod kehast haihtuvad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega jh, loomulikult on see normaalne, selles ma ei kahtlegi, aga ma tahaks teada, et kuidas need kilod kehast haihtuvad?

Teadupärast peaks inimene ka magades hingama nii nina kui naha kaudu ja eritama ka sellega seoses öö jooksul suht suure hulga vedelikku + hommikune vetsuskäik peaks ka avitama :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teadupärast peaks inimene ka magades hingama nii nina kui naha kaudu ja eritama ka sellega seoses öö jooksul suht suure hulga vedelikku + hommikune vetsuskäik peaks ka avitama :D

4-5kg on ikka vast natukene üle pakutud. Ise olen tähendanud sellist 1-2kg suurust kõikumist, kindlasti mitte üle 2,5-3kg. Samas minesatea, inimesi on erinevaid. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×