Jump to content
kilokalor

Kas seda toitu on ikka vähe?

Recommended Posts

Olen siis 187cm pikk 67 kg ectomorph. Tahan kaalu tõsta.

Mul on 3-4 toidukorda päevas. Esimene enne kooli 4 võileiba + kohvi või 2 võileiba ja 400g jogurt ja kohvi.

Teine kord on koolilõuna.

http://img522.imageshack.us/i/spa0398.jpg/

http://img259.imageshack.us/i/spa0400.jpg/

Me sööme klassivennaga suht ühtemoodi, tundub et 3 inimese eest? Oleme ka ühesuguse kehaehitusega. Lõuna siis koosneb tavaliselt 3-5 klaasist piimast/jogurtist/keefirist (0,6L-1L) Ehk siis keskmiselt 400kcal saab paljalt piimast.

Kunagi ei võta kartulit, ega kartuliputru, sest see annab mõttetult vähe kaloreid. Alati kas riis, tatar või makaronid ehk siis ligi 350kcal/100g. Nüüd tahaksin teada, mitu grammi umbes on riisi näidatud piltidel?

Selle kõrvale võtan alati, mis võtta annab, kas siis kastet, pihve, viinereid või midagi muud. Muidu on koolis lubatud enamvähem võtta näiteks 1,5-2 pihvi aga me võtame alati 2x-3x rohkem. Oleneb kuidas söökla mutid lubavad Meil võtta :D. Ning alati hulgaliselt salatit, sest see on väga mahlane ja mõnus.

Ise hindan oma oma lõunat umbes 2000kcal vääriliseks. On see reaalne?

Koju jõudes mõnikord söön, mõnikord ei söö kui midagi ahvatlevat pole. Kui söön siis kas u 5 võileiba või 400g jogurt või kodujuust.

Õhtuti söön tavaliselt kartulit, sest ema teeb neid just kõige rohkem. Seda ka ikka kuhjaga, kuid kartul ei anna niipalju kaloreid, siis arvan et u 600-700kcal tuleb vist ära.

Kokkuvõttes kaal ei tõuse ikkagi.

Ning 100kg inimene ei koosne ju 50kg valkudest, vaid põhiliselt ikkagi veest. Valk on lihtsalt nagu üks kapsel, kuhu sisse mahutatakse vesi. Kui ma tahan kaalu tõsta, kas ma peaksin äkki tarbima ka hästi palju vett?

Siia sai nüüd palju küsimusi, aga äkki oskate aidata :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine on üks asi - aga kuidas on lood kõige muuga? Trenn ja muu selline. Kui sa kogu vaba aja kossu või jalkad taod siis põletad ka sellised söögikuhjad ära.

Üks teine võimalus on see, et sinu seedimine on nagu ta on ning sul on raskusi toitainete imendumisega. Ehk isegi siis kui sööd palju ei pruugi reaalselt toitained vajalikes kogustes sul verre jõuda.

Üks abivahend on toidu peenestamine suus nii kuidas annab. Ehk närid kasvõi minut aega ühte ampsu. See teeb suure osa tööd juba ette ära ning kui toit lõpuks alla läheb siis on seda lihtsam omastada.

Vett peaksid tarbima igal juhul. Veepuudusega on üldiselt kõik keha toimingud häiritud. Muidugi kui ikka üldse janu pole siis ei tohiks ka erilist veepuudust kehas olla. Üks näitaja on uriini värv. Liiga tumekollane ja tegemist veepuudusega. Läbipaistev jällegi näitab, et veetase kehas hea.

Kuidas lood alkoholiga? Suitsetamine?

Ühesõnaga nüansse on palju, mis võivad su kaalu madalana hoida. Kaasa-arvatud haigused. Paeluss kehas ning kaalu on väga raske juurde saada. :D

Räägi veel lähemalt siis saavad spetsialistid aitada. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee kodus endale kindla möödu järgi ntx 100g riisi või makaroni siis oskad ise hinnata palju seda võiks taldrikul olla/süüa, järeldan, et tahad licalt kaalu tõsta, peamiselt siis rasva arvelt, sellise toitumisega lihast küll ei kasvata, lihaskasvuks 3000+ korralikku kalorit alustuseks. Riisi ja makaroni puhul saad sa arvatavasti tünga, see energiakogus on kuivaine kohta kuna riis ja tatar paisuvad mitmeid kordi ja kartul mitte siis lõppkokkuvõttes on ntx 200g kartulit ja tatart ikkagi ligilähedase kaloraaziga. Söögikorrad ntx 400g jogurtit ja puhas kartul koosnevad sul peamiselt aint süsivesikutest jogurtile võiks juurde panna 100g kodujuustu ja kartulile 200g kodujuustu või kohupiima. Valides kohupiima/kodujuustu 4+%-se saad rasvu ja seega ka kaloreid ka juurde. Võileiva peale ntx pane juustu ka peale, saad jällegi kaloreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühele vastan. Elu sees ei ole sinu koolilõuna 2000 kalorit, liialdad kõvasti.

No okei. Kui sa nii arvad, ma usun ikkagi et see on 2000kcal ära. Aga palun hinda siis Tänast söödud kooli lõunat pildilt... Täna võtsin 2 piima asemel oopis sooja jooki.

http://img217.imageshack.us/i/spa0420.jpg/

Ja vastus siis Archangel ile.

Idee järgi käin paar korda nädalas jõusaalis kui aega on. Mõnikord jääb vahele kah, kui on koolis liigapalju tegemist. Mõnikord käin suusatamas, suviti olen aga küll enamusajast rulluiskudel. Kuid talv peaks olema ju kosumise aeg :o, hetkel niimoodi ei tundu :D

Ma ei suitseta kuid teen vähesel määral huuletubakat. Alkoholi u 2 korda kuus. Kohvi iga hommik. Haigustega on mul kaa selline lugu, et ma MAX 1 korda terve aasta peale haige. Magamisega on nii, et nädalavahetustel puhkan ikka nii välja kui võimalik, kooli päevadel lähen tavaliselt suht hilja magama (kell 00.00-03.00). Aga kui ma olen hilja magama läinud siis päeval kindlasti magan umbes 4 tunnise lõunaauinaku.

Ma mõtsin ka paelussi peale, kuid siis mul peaks olema ka igasuguste ainete puudusi. Käisin arsti juures ja tahtsin anda veeni verd kontrolliks, et kas kõik on ikka normis. Arvasin, et järsku on mul mingi teatud aine puudus ja siis ei omasta hästi energiat, ning tahtsin teada, kas mu Raua tase on ka normi saanud. Arst ütles, et kõik on hea kui mitte isegi perfektne, kuid raua tase oli Tsipa väiksem kui normis. Selle vastu oleks hea enne trenni võtta Hematogen, see mulle maitseb. Tegin ka paar kuud tagasi raua kuuri, kuid võtsin selle sisse hommikul ning kohviga organism omastab seda suht vähe, et eriti vist kasu ei olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli, et julged kõike proovida ning sul on endal asja vastu huvi. Kindlasti rohkem sporti- kulutad rohkem energiat- sööd rohkem ja kaal hakkab vaikselt tõusma. Kindlasti kaalu ennast igal õhtul ja hommikul ja kui näed mingisuguseid kaalu kõikumisi, siis tee kiirelt analüüs, mida sa oled söönud jne. Rohkem sooja vaheldusrikast toitu! Võid proovida erinevaid massilisajaid, sest kõik toidulisandid toimivad iga inimese jaoks erinevalt!

Edu! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi ammu Proovisin natukene Mass2. See tundus rohkem selline nalja värk:) Ei aidanud midagi.

Alles hiljuti tellisin tuttava kaudu GNLD looduslikku proteiini jooki. Mõte oli selles, et kui ei omasta nii hästi neid odavaid sünteetilisi jamasid, siis äkki aitab natukene see. Muidu oli see mõeldud kaalulangetajatele toidukorra AsendajanA, ilma igasuguste rasvapõletus aineteta. Mina kasutasin seda aga toidukorra lisajana. Kuulsin ka sellekohta jutte, et minu sugune vend olla seda joonud natukene aega ning siis saanud 4-5 kilo kahe nädalaga. Mina võtsin seda siis igapäev 2 nädala jooksul (siis sai otsa :D ). Kui oli trenn siis peale seda. Korraks tõi 2 kilo juurde, kuid üleüldiselt u kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kunagi ammu Proovisin natukene Mass2. See tundus rohkem selline nalja värk:) Ei aidanud midagi.

Alles hiljuti tellisin tuttava kaudu GNLD looduslikku proteiini jooki. Mõte oli selles, et kui ei omasta nii hästi neid odavaid sünteetilisi jamasid, siis äkki aitab natukene see. Muidu oli see mõeldud kaalulangetajatele toidukorra AsendajanA, ilma igasuguste rasvapõletus aineteta. Mina kasutasin seda aga toidukorra lisajana. Kuulsin ka sellekohta jutte, et minu sugune vend olla seda joonud natukene aega ning siis saanud 4-5 kilo kahe nädalaga. Mina võtsin seda siis igapäev 2 nädala jooksul (siis sai otsa :D ). Kui oli trenn siis peale seda. Korraks tõi 2 kilo juurde, kuid üleüldiselt u kilo.

Minumeelest gnld hirmkallis ja nende mitteametlike valkudega oleks ettevaatlik, üks sõbranna sai just herbalifest mingi mürgituse. Kunagi ei tea, mis seal kõrvalainena või "efektiivsuse parandamiseks" sisse pandud on.

Isegu kui sul on seal taldrikuhunnikus kuivainenda 200g riisi, on selle kaloraaž 700. Kui arvestada, et riis paisub 2,5-3 kordselt, siis tuleks see 500-700g. Niiet ei usu ka mina seda 2000.

Pigem pakuks max 1300 vms. Soovitan need toitained kalkulaatorist läbi lasta, saad ka ise selgema pildi. Olen ka ise kunagi arvanud et "oi ma söön nii ja nii palju kaloreid" aga sa ei tea seda enne kui oled kokku löönud.

Teine asi tõesti see, kas suudad sellise hunniku korralikult läbi närida? Ma sööks korralikult närides seda taldrikut vähemalt 30min heal juhul. Parem oleks kui sa selle 2 toidukorrana sööks:)

Ahjaa, hommikusöök on sul ka mage. Putru, mune, kohupiima, mitte võikusid ja jogurtit.'

Viimased 2 toidukorda ka- kvaliteetseid valke, sv ja rasvu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas kõik see alkohol ja koffeiin muudavad kogu seda süsteem?? Kuidas muutuvad ainete omastamised ja kaal...?

Arvan et see 1 kohv hommikul ei muuda midtagi. Kui oleks jutt 3-4st kohvist päevas, siis võibolla.

Oleneb, kuidas see su 2x kuus joomine välja näeb, kui soolikad põrandal siis väga lihaskasvu ei toeta, kui niisama mõned joogid siis ehk elab kuidagi üle.

Mina isiklikult tunnen kohe jõukadu järgmistel päevadel, kui on kaua üleval oldud. Alkoholi ma enam väga ei tarbi, aga see ikkagi mõjutas taastumist küll, eriti koos magamatusega. Ma arvan et kui ikka pohmell on, siis on ka taastumisele suurem pauk pandud.

Meenus ka selline asi, et vitamiine peaksid saama terve päeva jooksul ühtlaselt, mitte hiigelportsuna päeva keskel, vesilahustuvad vitamiinid ei püsi organismis väga kaua.

Ja see mis ma enne rääkisin pudru kohta, käib leiva kohta ka. Kuskilt peab ka kiudaineid jm saama, makaronid ja jahukaste ja jahukotletid selleks väga hea allikas pole.

Kokkuvõttes ma arvan et sul pole ei mingit allergiat ega paelussi ega midagi muud müstilid vaid lihtsalt toitumine ja treening tahaks ikkagi veidi korrigeerimist. Eriti kui tahad normaalselt juurde võtta, mitte ainult polstrit.

Vee kohta on läbi käinud näiteks selline mõõt nagu 1ml/ söödud kcal kohta.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaksin kala ja sealiha menüüsse peale kooli. Kartulil pole viga midagi. Umbes 18 paiku peaks kõht päis tühi olema ja siis läheb sisse kah.

Õhtul natuke enne uneaega kohupiima. Ja hommikuks ikka pudru ja mune jms nagu gmaster mainis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli kohati kooli aegu sama küsimus huulil. Sõin meeletult. Hommikuti müsli + omlett + tee + võileib. koolis sõin kolm vahetundi järjepanu ja koguseid, mis tunduvad utoopilised ( sööklatädidega oli hea klapp ), ennem trenni kodujuustu ning juustusaiu, peale trenni valgusheik suurem riisi, tatra või kartuliga lihatoit ja õhtuti veel puuvilju-juurvilju ning ennem magama minekut võileibu, kodujuustu, kohupiima, meesaiu, lihakonserve. seda kokku kuni 4000 kcal ulatuses päevas aga näe, kaal ei tõusnud. istusin oma 190 cm pikkuse juures stabiilselt 75 kg. jõutreeninguid tegin 3-4 korda nädalas.

muudatused ilmesid ikkagi kindla toitumis- ja treeningkavaga. Oma peaga võid küll nuputada, aga ennem kui pea ees vette hüppad, tee ikkagi kodutöö ära ning küsi teadjate käest. Pärast hüppa vette kuidas tahad.

jõudu&jaksu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×