Jump to content
Guest Jyrjo

Käsivarre-randmevalu

Recommended Posts

Mul probleemiks see, et suurte raskustega kükkimisel lööb põlve hirmus valu.

seo põlved kinni, kui suurte raskustega kükkad. muidu võid põlved ära rikkuda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei oska nagu muud arvata, kui et kang on lihtsalt niivõrd raske, et isegi kui lihases jõudu on, siis lihtsalt luu sinu käsivarres annab tunda, sest ole sa nii tugev kui tahes, luid treenida ei õnnestu ning kuskilt jookseb ikkagi piir.

Kusjuures olen kuulnud ja vist ka lugenud, et jõualade inimestel võivad luud olla kuni 3x tugevamad tavainimese omadest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

Randmed on mul olnud nõrgad juba vähemalt aasta. Igal trennil kasutan randmevöösi ja värki. Nüüd aga tuli valu käsivartes, välisluudes vms(parema käevarre parem luu ja vasakul on vasak). Valu tuleb siis kui teen harjutusi biitsepsile,triitsepsile või õlgadele.

Plokil biitseps/triitseps 55kg

Hantlitega biitseps 15kg

Hantlitega triitseps 18kg

Biitseps kõvera kangiga ~35kg

Hantlitega lendamine 12kg

Nendel harjutustel lööb eriti tunda see valu.

Täna käisin polikliinikus suvalise perearsti juures kes aidata mind ei osanud. Kavatsen spordiarsti juurde ennast kirja panna kui just siit midagi huvitavat ja kasuliku ei tule.

Muudetud kasutaja fortuna.9 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

Randmed on mul olnud nõrgad juba vähemalt aasta. Igal trennil kasutan randmevöösi ja värki. Nüüd aga tuli valu käsivartes, välisluudes vms(parema käevarre parem luu ja vasakul on vasak). Valu tuleb siis kui teen harjutusi biitsepsile,triitsepsile või õlgadele.

Plokil biitseps/triitseps 55kg

Hantlitega biitseps 15kg

Hantlitega triitseps 18kg

Biitseps kõvera kangiga ~35kg

Hantlitega lendamine 12kg

Nendel harjutustel lööb eriti tunda see valu.

Täna käisin polikliinikus suvalise perearsti juures kes aidata mind ei osanud. Kavatsen spordiarsti juurde ennast kirja panna kui just siit midagi huvitavat ja kasuliku ei tule.

Tõenäoliselt luuümbrise põletik, põhjuseks ülekoormus.

Raviks koormuse vähendamine, põletikuvastased salvid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise mõtlesime ka treeneritega, et asi on selles.

Millest see ülekoormus sinna tuleb?

Käevarre jaoks liiga raskete raskustega treenimine. Pead käsivarsi järele aitama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul enne juba olid randmed nõrgad ning panid randmevöö ja lasid samamoodi edasi, siis arvata oli, et vigastus tuleb. Ülejäänud keha sai tugevamaks, aga ranne jäi veel nõrgemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sul enne juba olid randmed nõrgad ning panid randmevöö ja lasid samamoodi edasi, siis arvata oli, et vigastus tuleb. Ülejäänud keha sai tugevamaks, aga ranne jäi veel nõrgemaks.

Ega nüüd see ranne ei valutagi. Lihtsalt pärast esimest vigastust tuleb uus vigastus randme piirkorda väga kergelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal sama jama tundub. Olen kunagi ka sääreluude ümbrise põletiku üle elanud. Kui see vähegi sarnane on siis niipea see terveks ei saa. Sääred paranesid koos kreemitamise ja igasuguse treeningu puudumisega mitu kuud.

Hetkel kreemitan samuti ning teen kodus vaid kerget trenni. Loodetavasti saab varsti uuesti lammutama hakata. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega nüüd see ranne ei valutagi. Lihtsalt pärast esimest vigastust tuleb uus vigastus randme piirkorda väga kergelt.

Nii ongi, traumeeritud koht ei saa kunagi sama tugevaks kui enne oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rotter, soovitage nüüd mida ma pean tegema.

Kõigepealt tuleb põletik välja ravida, mine spordiarsti juurde, kes määrab ravi, ilmselt ka füsioteraapia.

Kui enam valu pole, siis lülitad treeningkavasse randmepainutused kangiga nii alt- kui pealthaardes ja hakkad küünarvarrelihaseid ka treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõigepealt tuleb põletik välja ravida, mine spordiarsti juurde, kes määrab ravi, ilmselt ka füsioteraapia.

Kui enam valu pole, siis lülitad treeningkavasse randmepainutused kangiga nii alt- kui pealthaardes ja hakkad küünarvarrelihaseid ka treenima.

Pärast põletiku ravimist ja enne treeninguga asumist tuleks lihase venivus taastada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põletiku suhtes olla väga tähelepanelik. Minu väga heal sõbral on küünarnukis põletik juba aastaid. Alguses ei pannud eriti tähelegi, aga nüüd ei ole mees abi saanud ei soojendustest, külmutustest, süstidest ega erinevatelt spetsialistidelt Eestist ja välismaalt. Kui on valud, siis kindlasti ravi ja taastumist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal sama jama. Andsin küll puhkust kätele kaks kuud vist, ei mäletagi + Diclac 5% määrisin (see retseptiravim). Ja siis mõtlesin, et kaua ikka kodus passin, et vast on nüüd OK, kuid ikka sama jama. Nüüd teen põhimõtteliselt vanaviisi edasi trenni ja valu on isegi tagasi tõmbunud. Kuid biitsepsit ikka teen selja päeva lõpus kergete raskustega ja pikemad seeriad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnel on randmed plokki v surumist tehes sellises asendis et vaadatagi on valus:) (käsi küünarvarregea risti)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem siis selles, et kui teen biitsepsit kangiga, siis harjutuse ajal pole midagi, aga kui kangi käest panen siis lööb kätesse selline nagu, luuvalu või jube pinge sisse. Kang iseeneset pole raske, lihas nagu jõuab aga just see luuvalu segab tegemist. Milles probleem ? Teen kuidagi midagi valesti ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuhu täpsemalt lööb valu? Sirge kangiga biitsepsi tegemini ei pidanud randmetele kõige parem olema....

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli sama probleem ning tundub, et seda põhjustab nõrk käevars, mis lihtsalt ei talu veel taolist raskust. Minu puhul lõppes valu, kui hakkasin biitseptsit üksnes hantlitega treenima ning kangi sinnapaika jätsin, lisades kavasse ka mõned käevarreharjutused

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul oli sama probleem ning tundub, et seda põhjustab nõrk käevars, mis lihtsalt ei talu veel taolist raskust. Minu puhul lõppes valu, kui hakkasin biitseptsit üksnes hantlitega treenima ning kangi sinnapaika jätsin, lisades kavasse ka mõned käevarreharjutused

Endal sama asi.

Sellise valuga ikka päris pikalt treenitud. Nüüd on kuuajaline paus olnud kus ainult hantleid olen kasutanud. Ei tea, kas on olukord parem või mitte - eks mingi aeg proovin uuesti kangi ja siis näeb.

Arvatavasti on tegemist kergemat sorti põletikuga. Sarnane sääreluuümbrise põletikuga, mis tekib liiga suure jooksukoormuse puhul näiteks. Tunne nagu luud oleks haiged ja valusad. Kui koormust ei avalda siis tunda ei anna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul oli sama probleem ning tundub, et seda põhjustab nõrk käevars, mis lihtsalt ei talu veel taolist raskust. Minu puhul lõppes valu, kui hakkasin biitseptsit üksnes hantlitega treenima ning kangi sinnapaika jätsin, lisades kavasse ka mõned käevarreharjutused

Ilmselt tuleb siis hantlite peale üle minna. Kuna suht väike jõusaal, siis hantlite valik on ka väga nadi, aga eks proovib kuidagi hakkama saada.

Muudetud kasutaja ValterO poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt sama jama, piinlen oi kui jube. Olen isegi sellel teemal silmast-silma rääkinud Ott Kiivikas-ega ja tema ütles, et anna kätel puhata. Kõik need kangiga, plokil biitsepsile tõsted koormavad su kätt. Tee kergemate hantlitega seda kõike vahepeal ja lase kätel välja puhata.

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=32584

Muudetud kasutaja fortuna.9 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×