Jump to content
Kissuke

Toitumine

Recommended Posts

Tere,

Sooviksin Teie abi, et hakata lõpuks ometi tervislikult toituma ja ka selliselt, et see mu elustiiliga kokku läheks.

Hetkel olen abiturient ja 2 kuud tagasi hakkasin regulaarselt jõusaalis käima, toitumisega on aga mul kehvad lood, ei oska kusagilt pihta hakata, seetõttu ma ka ei tea, mida ma täpselt siis tegema peaksin.

Kord nädalas käin ka lavalises liikumises, kus teeme 1,5 h igasugust akrobaatikat.

Jõusaalis käin 3 korda nädalas, iga kord u 1,5 h. Mul pole võimalik tihemini käia, ja seetõttu on mul ka kava ühes tükis.

15 min rattasõitu,

1500m sõudeergonomeetril

3*10 35 kg tõmbed plokil kukla taha

3*10 25 kg tõmbed plokil eest, kitsas haare

3*15 40 kg reie sisekülg

3*15 40 kg reie väliskülg

3*10 15 kg jalgade sirutamine

3*10 25kg liblikas

3*15 3,5 kg hantlitega biitseps

3*15 3,5 kg hantlite lennutamine kaldpingil

3*15 3,5 kg ületõmme hantliga

3*15 keretõsted rooma pingil

3*15 35 kg jala tahaviimine trenazööril

3*10 kõhulihaseid 90* jalad kõverdatud üles

3*15 kõhulihaseid jalgu üles tõstes vms.

Kavast on välja jäetud paljud traditsioonilised harjutused naistele, kuna mul on kõhrede hõrenemine ja see annab tunda just jalgades ja seetõttu ei saa teha a'la kangiga väljaasteid jne.

Hetkel ei tea kust toitumisega alustada, kuid oma numbrid toitumine.ee lehele sisestades sain tulemuseks, et peaksin tarbima 2612kcal.

Kaal 54,5 kg

pikkus 164 cm

vanus 19

Kehaehituselt olen laiade puusadega ja väikeste nn sangadega ja mind häirib ka et mu reitel on liigne tselluliit, mida ma saan aru et ei ole võimalik täiesti ära kaotada, kuid veidi soovin ikkagi oma reite ümbermõõtu vähendada. Häirib ka see, et mu kõhulihased on 'lõdvad' vist? lugesin kuskilt selle kohta, ehk siis kui ma kõhulihaseid ei pinguta, on mul väike 'magu' ees ja see häirib ju. :D

Ette tänades, Gelly

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1.Süüa tuleks vähemalt 3 korda päevas

-ürita süüa nii vähe praetud toitu , kui võimalik . Praadimiseks kasuta küllastunud rasva – kookosrasva või searasva ning prae võimalikult madalal temperatuuril.

- Jälgi oomega-3 ja oomega-6 rasvhapete vahekorda oma menüüs . Soovitatav vahekord 1:3 , katsu sellele nii lähedale jõuda kui võimalik. Oomega-3 rasvhapet sisaldavad näiteks rasvane kala ,vutimunad , kalamaksaõli , linaseemneõli (linaseemneõli rikneb suht kiiresti ja siis on ta juba kahjulik mitte kasulik) . Kui tarvitad kalamaksaõli siis pole vajadust kasutada linaseemneõli ja vastupidi.”

(Ei tohi unustada,et kalaõli on see kõige-kõige parem elutähtsate oomega-3 rasvhapete DHA JA EPA allikas,sest linaseemne- ja tudraõlis sisalduv alfa-linoleenhape on DHA ja EPA eelaste ja ainult umbes kümnendik temast muutub DHA ja EPA-ks.” Fred Antson )

- Kui oled pudrusõber siis eelista gluteenivabu putrusid

2. Eelistada tuleks taimseid , eelnevalt töötlemata ja sinu kodumaalt pärit toiduaineid

-mida rohkem tooreid (töötlemata) toiduaineid on sinu menüüs , seda parem (loomulikult äärmustesse laskumata ). Pese toorelt söödavaid produkte hoolikalt.

- eelista mahetoodangut , aga ainult siis kui oled kindel , et mahe on tõesti mahe.

- söö juurvilju igapäevaselt , aurutatud juurviljadele lisa õli (eelistatult külmpress oliivõli või näiteks tudraõli*) . Oliivõli säilita pimedas ja jahedas kohas . Ostes eelista väikest pakendit . Sulge kork peale kasutamist võimalikult kiiresti.

- eelista ulukiliha kodulooma lihale , aga jälgi , et ulukiliha oleks läbinud kontrolli.

- söö kala! Lõhe , heeringas , ahven , forell jne. Kui oled tuunikala konservi fänn siis eelista tuunikala oliivõlis või allikavees . Kõrvale joo rohelist/musta teed (aitab eemaldada raskemetalle organismist)

- võimalusel kasvata maitsetaimi , kanu :D , piimakarja :D , juurvilju ja puuvilju ise või siis hangi tuttavatelt.

3. Ainult üks tärkliseallikas toidukorra kohta ja ainult üks proteiiniallikas toidukorra kohta

- kuigi kõik pole päris nii must ja valge on katsetamine siiski tasuv. * Kui on kroonilisi seedehäireid võib siit ehk saada abi.

4.Söö rasvu ja ära pelga küllastunud rasvu (mõistlikkuse piires loomulikult) .

-Head rasvaallikad on näiteks hapukoor , pähklid (sarapuupähkel , kreeka pähkel jne) , kookosõli , rasvane kala, munakollane , avokaado ,

5. Söö puuvilju/marju . Eelistatult võiks puuviljad/marjad olla omaette toidukord või siis süüa nad toidukorra alguses ja väikese puhvriga. Kui on probleeme ülekaaluga , kuid puuvilja rohkelt menüüs siis võiks alustada puuviljakoguste vähendamisega (seda muidugi eeldusel , et teraviljatooteid (eriti valgeid) on juba kärbitud.

6.Joo piima! Pole mingit loogilist põhjendust väitele , et täiskasvanud inimene ei tohiks juua piima.(v a laktoositalumatud loomulikult)

- võimalusel tuleks eelistada koorimata piima kuna kooritud piimas on säilinud küll praktiliselt kogu kaltsium, aga kuna koos rasvaga on eemaldatud ka rasvlahustuv vitamiin D, siis on kooritud piimast ja sellest valmistatud toodetest kaltsiumi imendumine väike

- Pool liitrit piima päevas katab peaaegu asendamatute aminohapete miinimumvajaduse.*

- Küll on mitmel pool soovitatud tarbida piima eraldi toidukorrana

7. Joo vett !

Ärad

1. ära söö suhkrut

2. ära söö transrasvu sisaldavaid toiduaineid (margariinid , koogid , kommid , kohvikoore asendajad , juustulaadsed tooted jne.)

3. ära viska munakollaseid prügikasti

4. ära praktiseeri äärmuslikke dieete

5. ära kasuta pulbrijooke toidukorra asendajana (va peale trenni)

6. ära söö rohelisi ube toorelt

7. ära söö rasvavabu tooteid milles rasva eemaldamine on kompenseeritud suhkruga

8. ära mätsuta söögilauas. (see on lihtsalt nõme)

9. ära kiirusta vaid söö rahulikus tempos hoolega mäludes.

10. ära söö diivanil lösutades.

11. ära lase „leiba luusse” (pese nõusid selle asemel või korista kööki)

12. ära tarbi äädikat koos proteiini või tärkliserikka toiduga

13. ära söö iga päev ühte ja seda sama ning samades kogustes

Päevane toitainete suhe võiks olla umbes järgmine: valgud – rasvad - süsivesikud 25-35-40 . See siis protsent päevasest kaloraazist . 1g valku annab 4Kcal , 1 g süsivesikuid annab 4Kcal , 1g rasva annab 9Kcal .

Muudetud kasutaja Okk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.Süüa tuleks vähemalt 3 korda päevas

-ürita süüa nii vähe praetud toitu , kui võimalik . Praadimiseks kasuta küllastunud rasva – kookosrasva või searasva ning prae võimalikult madalal temperatuuril.

- Jälgi oomega-3 ja oomega-6 rasvhapete vahekorda oma menüüs . Soovitatav vahekord 1:3 , katsu sellele nii lähedale jõuda kui võimalik. Oomega-3 rasvhapet sisaldavad näiteks rasvane kala ,vutimunad , kalamaksaõli , linaseemneõli (linaseemneõli rikneb suht kiiresti ja siis on ta juba kahjulik mitte kasulik) . Kui tarvitad kalamaksaõli siis pole vajadust kasutada linaseemneõli ja vastupidi.”

(Ei tohi unustada,et kalaõli on see kõige-kõige parem elutähtsate oomega-3 rasvhapete DHA JA EPA allikas,sest linaseemne- ja tudraõlis sisalduv alfa-linoleenhape on DHA ja EPA eelaste ja ainult umbes kümnendik temast muutub DHA ja EPA-ks.” Fred Antson )

- Kui oled pudrusõber siis eelista gluteenivabu putrusid

2. Eelistada tuleks taimseid , eelnevalt töötlemata ja sinu kodumaalt pärit toiduaineid

-mida rohkem tooreid (töötlemata) toiduaineid on sinu menüüs , seda parem (loomulikult äärmustesse laskumata ). Pese toorelt söödavaid produkte hoolikalt.

- eelista mahetoodangut , aga ainult siis kui oled kindel , et mahe on tõesti mahe.

- söö juurvilju igapäevaselt , aurutatud juurviljadele lisa õli (eelistatult külmpress oliivõli või näiteks tudraõli*) . Oliivõli säilita pimedas ja jahedas kohas . Ostes eelista väikest pakendit . Sulge kork peale kasutamist võimalikult kiiresti.

- eelista ulukiliha kodulooma lihale , aga jälgi , et ulukiliha oleks läbinud kontrolli.

- söö kala! Lõhe , heeringas , ahven , forell jne. Kui oled tuunikala konservi fänn siis eelista tuunikala oliivõlis või allikavees . Kõrvale joo rohelist/musta teed (aitab eemaldada raskemetalle organismist)

- võimalusel kasvata maitsetaimi , kanu B) , piimakarja :P , juurvilju ja puuvilju ise või siis hangi tuttavatelt.

3. Ainult üks tärkliseallikas toidukorra kohta ja ainult üks proteiiniallikas toidukorra kohta

- kuigi kõik pole päris nii must ja valge on katsetamine siiski tasuv. * Kui on kroonilisi seedehäireid võib siit ehk saada abi.

4.Söö rasvu ja ära pelga küllastunud rasvu (mõistlikkuse piires loomulikult) .

-Head rasvaallikad on näiteks hapukoor , pähklid (sarapuupähkel , kreeka pähkel jne) , kookosõli , rasvane kala, munakollane , avokaado ,

5. Söö puuvilju/marju . Eelistatult võiks puuviljad/marjad olla omaette toidukord või siis süüa nad toidukorra alguses ja väikese puhvriga. Kui on probleeme ülekaaluga , kuid puuvilja rohkelt menüüs siis võiks alustada puuviljakoguste vähendamisega (seda muidugi eeldusel , et teraviljatooteid (eriti valgeid) on juba kärbitud.

6.Joo piima! Pole mingit loogilist põhjendust väitele , et täiskasvanud inimene ei tohiks juua piima.(v a laktoositalumatud loomulikult)

- võimalusel tuleks eelistada koorimata piima kuna kooritud piimas on säilinud küll praktiliselt kogu kaltsium, aga kuna koos rasvaga on eemaldatud ka rasvlahustuv vitamiin D, siis on kooritud piimast ja sellest valmistatud toodetest kaltsiumi imendumine väike

- Pool liitrit piima päevas katab peaaegu asendamatute aminohapete miinimumvajaduse.*

- Küll on mitmel pool soovitatud tarbida piima eraldi toidukorrana

7. Joo vett !

Ärad

1. ära söö suhkrut

2. ära söö transrasvu sisaldavaid toiduaineid (margariinid , koogid , kommid , kohvikoore asendajad , juustulaadsed tooted jne.)

3. ära viska munakollaseid prügikasti

4. ära praktiseeri äärmuslikke dieete

5. ära kasuta pulbrijooke toidukorra asendajana (va peale trenni)

6. ära söö rohelisi ube toorelt

7. ära söö rasvavabu tooteid milles rasva eemaldamine on kompenseeritud suhkruga

8. ära mätsuta söögilauas. (see on lihtsalt nõme)

9. ära kiirusta vaid söö rahulikus tempos hoolega mäludes.

10. ära söö diivanil lösutades.

11. ära lase „leiba luusse” (pese nõusid selle asemel või korista kööki)

12. ära tarbi äädikat koos proteiini või tärkliserikka toiduga

13. ära söö iga päev ühte ja seda sama ning samades kogustes

Päevane toitainete suhe võiks olla umbes järgmine: valgud – rasvad - süsivesikud 25-35-40 . See siis protsent päevasest kaloraazist . 1g valku annab 4Kcal , 1 g süsivesikuid annab 4Kcal , 1g rasva annab 9Kcal .

Kas rasvapõletuseks on vahekord 25-35-40 hea? Ise hetkel söönud vastavalt siis 30-20-50, kuid lugesin ka just artiklit, kus soovitati pigem süsivesikud all hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas rasvapõletuseks on vahekord 25-35-40 hea? Ise hetkel söönud vastavalt siis 30-20-50, kuid lugesin ka just artiklit, kus soovitati pigem süsivesikud all hoida.

Rasvapõletuseks on mõlemat pidi ok. Lihtsalt kuluta rohkem, kui sisse sööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvapõletuseks on mõlemat pidi ok. Lihtsalt kuluta rohkem, kui sisse sööd.

Päris nii ka pole. Siis võiks süüa ju 100% süskareid ning rasv ainult põleks metsikult kuna kaloraaz negatiivne? B):P

Korralikku rasvapõletuse jaoks peab ikka suht täpselt need vahekorrad paika panema. Mingitest protsentidest ma ei räägikski parem. Pigem arvutada grammides asju.

Endal hetkel rasvapõletuses ca. 250g valke, 120g süskareid, 120g rasvu(Edit: pigem sinna 150g kanti isegi tegelt) või kuidagi sinnakanti - kehakaal 102kg, kaalulangus mingi 0,5kg nädalas max. Mingite protsentide järgi tuleks siis mingi 40, 40, 20 (Edit: täpsemalt isegi 35, 50 ja 15) ? Polegi nii mõelnud ja ei näe ka metsikut vajadust protsentideks asju arvutada.

Aga eks igaüks tehku nagu tahab. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris nii ka pole. Siis võiks süüa ju 100% süskareid ning rasv ainult põleks metsikult kuna kaloraaz negatiivne? B):P

Korralikku rasvapõletuse jaoks peab ikka suht täpselt need vahekorrad paika panema. Mingitest protsentidest ma ei räägikski parem. Pigem arvutada grammides asju.

Endal hetkel rasvapõletuses ca. 250g valke, 120g süskareid, 120g rasvu(Edit: pigem sinna 150g kanti isegi tegelt) või kuidagi sinnakanti - kehakaal 102kg, kaalulangus mingi 0,5kg nädalas max. Mingite protsentide järgi tuleks siis mingi 40, 40, 20 (Edit: täpsemalt isegi 35, 50 ja 15) ? Polegi nii mõelnud ja ei näe ka metsikut vajadust protsentideks asju arvutada.

Aga eks igaüks tehku nagu tahab. ;)

Keegi polegi 100% süsikate söömisest rääkinud. Küsimus oli ikka jaotuse kohta, kas 25-35-40 või 30-20-50? Mitte 0-0-100 ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi polegi 100% süsikate söömisest rääkinud. Küsimus oli ikka jaotuse kohta, kas 25-35-40 või 30-20-50? Mitte 0-0-100 ...

Sry, siis mõistsin nõksa valesti. Veidi kontekstis välja sai sinu jutt rebitud.

Kuigi minu arust pole kumbki eriti sobilik variant rasvapõletuseks. Ei 40% ega 50% süskareid. Kuigi neid mehi, kes ka niimoodi vormi teevad ikka leidub. Niiet eks võta kinni. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×