Jump to content
xb00007

Massi juurde ja rasva vähemaks

Recommended Posts

Mees 18

pikkus 190

kaal 109kg(ei ole paks)

Tere olen jõusaali teinud juba 4 nädalt ja aeroobset ka 2 nädalat.Jõusaal 3x nädalas ja aeroobne 4x korda nädalas.

Põhi eesmäegiks oleks massi juurdesaamine aga rasva tahaks nagu vähemaks saada.Äkki saate mingit nõu anda kuidas saaks rasva vähendada massi tegemise ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korraga on raske - üks takistab teist ja teine esimest. See on nagu kahes erinevas suunas püüda joosta, võimatu.

Siiski on arvamus, et algajate puhul mingil määral võib olla võimalik, siis peab lihtsalt proovima energiakulu ja energiatarbimise enamvähem balansis hoida (kergelt miinuses). Aeroobset vast pole mõtet väga pikalt teha (võib hakata lihast sööma), proovida siis juba intervalltreeningut ehk. Valku peaks korralikult sööma ja muidugi rasket rauda liigutama. Mõistagi ei saa sellisel juhul oodata suurt rasva vähenemist ega ka suurt massi lisa, kui üldse kumbagi.

Effektiivsem on kindlasti neid kordamööda teha. Kasvata lihas ja siis proovi rasv pealt ära põletada, samal ajal lihast säilitades. :D

Kuigi omast kogemusest võin öelda, et olen teinud aeroobset (tavalise jooksu näol) ja jõusaali-treeningut koos ning olen suutnud sellega jõunäitajaid suurendada ning lihast kasvatada samal ajal mitte väga rasva arvelt kaalus juurde võttes. Alguses muidugi suurenevad need jõunäitajad ka väga lihtsalt. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Korraga on raske - üks takistab teist ja teine esimest. See on nagu kahes erinevas suunas püüda joosta, võimatu.

Siiski on arvamus, et algajate puhul mingil määral võib olla võimalik, siis peab lihtsalt proovima energiakulu ja energiatarbimise enamvähem balansis hoida (kergelt miinuses). Aeroobset vast pole mõtet väga pikalt teha (võib hakata lihast sööma), proovida siis juba intervalltreeningut ehk. Valku peaks korralikult sööma ja muidugi rasket rauda liigutama. Mõistagi ei saa sellisel juhul oodata suurt rasva vähenemist ega ka suurt massi lisa, kui üldse kumbagi.

Effektiivsem on kindlasti neid kordamööda teha. Kasvata lihas ja siis proovi rasv pealt ära põletada, samal ajal lihast säilitades. :D

Kuigi omast kogemusest võin öelda, et olen teinud aeroobset (tavalise jooksu näol) ja jõusaali-treeningut koos ning olen suutnud sellega jõunäitajaid suurendada ning lihast kasvatada samal ajal mitte väga rasva arvelt kaalus juurde võttes. Alguses muidugi suurenevad need jõunäitajad ka väga lihtsalt. :D

2 nädalat aeroobset teinul 109-kilosel soovitad joosta ja intervalltreeningut teha:)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma nüüd aru sain siis ma peaks aeroobset vähemkas võtma ja lihtsalt jõusaali tegema?Hiljem kui lihas peal siis proovida rasvast vabaneda?Probleem on seelles ka muidu ma täpselt ei ta kui palju ma kcaloreid kulutan päevas et seda miinuses hoida.

Muudetud kasutaja xb00007 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Korraga on raske - üks takistab teist ja teine esimest. See on nagu kahes erinevas suunas püüda joosta, võimatu.

Siiski on arvamus, et algajate puhul mingil määral võib olla võimalik, siis peab lihtsalt proovima energiakulu ja energiatarbimise enamvähem balansis hoida (kergelt miinuses). Aeroobset vast pole mõtet väga pikalt teha (võib hakata lihast sööma), proovida siis juba intervalltreeningut ehk. Valku peaks korralikult sööma ja muidugi rasket rauda liigutama. Mõistagi ei saa sellisel juhul oodata suurt rasva vähenemist ega ka suurt massi lisa, kui üldse kumbagi.

Effektiivsem on kindlasti neid kordamööda teha. Kasvata lihas ja siis proovi rasv pealt ära põletada, samal ajal lihast säilitades. :D

Kuigi omast kogemusest võin öelda, et olen teinud aeroobset (tavalise jooksu näol) ja jõusaali-treeningut koos ning olen suutnud sellega jõunäitajaid suurendada ning lihast kasvatada samal ajal mitte väga rasva arvelt kaalus juurde võttes. Alguses muidugi suurenevad need jõunäitajad ka väga lihtsalt. :D

Seletage mulle lollile ka palun ära, kuidas on võimalik energiatarbimise kergelt miinuses hoidmisega massi kasvatada???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seletage mulle lollile ka palun ära, kuidas on võimalik energiatarbimise kergelt miinuses hoidmisega massi kasvatada???

Ma ootaks ka seda seletust ja siis palun võtke minuga ühendust, et arutada äriprojekti piiramatu rohelise energia tootmiseks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui me räägime lihasmassi juurdesaamisest, siis seda hakkab lisanduma esimesest treeningust saadik. Mis puudutav samaaegset rasvaprotsendi alandamist, siis see eeldab väga täpset toitumiskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui me räägime lihasmassi juurdesaamisest, siis seda hakkab lisanduma esimesest treeningust saadik. Mis puudutav samaaegset rasvaprotsendi alandamist, siis see eeldab väga täpset toitumiskava.

kas ma peaks laskma endal profi poolt kava teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massi kasvatamine ning rasvaprotsendi vähendamine ei ole samaaegselt võimalik. Neid ei ole võimalik reguleerida trenniga, vaid ainult toitumisega. Seega: algselt võiksid alustada kaalu langetamisega, hiljem saad hakata massi kasvatama. Kuid seda seletatakse sulle täpsemalt siis, kui tellid treening- ning toitumiskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme kui rasvaprotsendi langetamisel oleks paras ööpäevane defka 250-500Kcal ehk 1-2kg kuus, siis kui suurt positiivset binlanssi peaks lihasmassi kasvatamise ajal hoidma? Ma saan aru küll, et vajalik hulk x2 ja lihas kasvaks kõige kiiremini, aga ma mõtlen kuidas võimalikult vähe rasva juurde tuleks. Imselt siis paarsada pluss kilokalorit ööpäevas vms? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uskumatult täpselt on mõned inimesed võimelised oma päevast energiakulu ja toidust saadavat energia hulka välja arvutama . :D Krt 200 Kcal vahe tuleb juba sellest kas skoorisid või mitte ja +/- 100 sellest ,kui kuum tükk juhtus parajasti olema. Ja see toiduainetest saadav energia hulk on ka väga suhteline . Suht mõttetu teema see kalorites näpuga järje ajamine .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Massi kasvatamine ning rasvaprotsendi vähendamine ei ole samaaegselt võimalik. Neid ei ole võimalik reguleerida trenniga, vaid ainult toitumisega. Seega: algselt võiksid alustada kaalu langetamisega, hiljem saad hakata massi kasvatama. Kuid seda seletatakse sulle täpsemalt siis, kui tellid treening- ning toitumiskava.

On. Vägagi võimalik. Ülimalt võimalik isegi. :D

Täpsemalt öeldes kui kasvab lihasmass, kuid rasvamassi tuleb juurde vähem siis automaatselt väheneb ka su rasvaprotsent, olenemata selles, et rasva kogus kehas on sama või isegi suurem kui enne. :D

Aga see on norimine. Reaalselt aga on siiski võimalik ka kasvatada samaaegselt lihasmassi ning vähendada rasvamassi. Kuid tõesti on selle effektiivsus peamiselt täheldatav algajate puhul.

Seda siis sellepärast, et korraliku toitumise ja treeningu puhul hakkab algajate keha väga kiiresti kasvatama juurde lihasmassi ning kui toitumine on korras siis sama-aegselt põleb ka rasv.

Selle jaoks tuleb siiski toitumist väga täpselt jälgida ning enamasti peaks kaloraaz olema suhtkoht stabiilne. Mitte liigselt plussis ega mitte liigselt miinuses. Ühel juhul võib kaloraaz olla liiga väike korraliku lihaskasvu stimuleerimiseks ning teistpidi võib olla kaloraaz liiga suur ning võib hakata lisanduma liigset rasva.

Isegi vanemate treenijate puhul võib täheldada positiivseid muutusi korraliku treeningkava puhul. Näiteks mina ise:

Kaal sama, kuid lihasmassi on oluliselt rohkem. Mis tähendab, et kuigi endale kohati tundub, et rasva pole vähemaks jäänud siis kõik muu räägib vastupidist. Lihased on mitu cm suuremad, õlg isegi näitab mõnda triipu ning jõudu kõvasti rohkem. Kuna kaal sama siis loogiline järeldus, et lihaseid on juurde tulnud. See aga näitab, et rasva on pidanud vähemaks jääma - ehk rasv on põlenud samaaegselt lihaskasvuga.

post-7558-1297523765_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uskumatult täpselt on mõned inimesed võimelised oma päevast energiakulu ja toidust saadavat energia hulka välja arvutama . :D Krt 200 Kcal vahe tuleb juba sellest kas skoorisid või mitte ja +/- 100 sellest ,kui kuum tükk juhtus parajasti olema. Ja see toiduainetest saadav energia hulk on ka väga suhteline . Suht mõttetu teema see kalorites näpuga järje ajamine .

Mida sa räägid? Mul on kõik sellised toiduained (tooted), mille sisaldusi olen väga täpselt võimeline jälgima. Samuti koguseid. On ka teada mõnede üldiste tegevuste kulud, mille peaks siis bilanssi arvestama. Siit järeldades võib väga vabalt päevase söögi +/- 50-100Kcal paika panna.

Ma arvan, et jämedalt +/- 100Kcal ümardades on vägagi mõtet järge ajada. Umbmäärase toitumisega ei saa sa aru nende vahekordadest või miks kaal nii või naa teeb. Kontroll puudub.

E: minu küsimus on ikka õhus. :D

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×