Jump to content
Arutry

EBATAVALINE VÕITLUSKUNST

Recommended Posts

Kui tahate saada tugevamaks, õppida ennast kaitsma, arendada tasakaalu ja painduvust - siis

brasiilia võitluskunst Capoeira aitab Teil saavutada väga palju tänu traditsioonide rikkusele ja mitmekülgsusele: ebatavaline võitlus, muusika, kaasakiskuv mängu loomingulisus...

Esimene trenn on TASUTA! Tulge ja proovige.

Peale trenni teid ootavad:

- jõusaal (treeningukava ja instruktori teenused on hinna sees)

- ujula (suur bassein Pirita Top SPA hotellis)

- soome- ja aurusaun

- bassein veemassaažiga

Meil on rühmad iga vanuse jaoks ja trenni on oodatud nii neiud kui ka noormehed.

põhjalikum kirjeldus - http://www.berimba.ee/showNewsArticle/14/42

lisainfo tel. 56 673 603 Artur

e-mail: capoeira.estonia@gmail.com

aadress:

Regati pst 1, Pirita

Fitness 4U spordiklubi (Pirita Top SPA hotell)

post-22872-1296692982_thumb.jpg

post-22872-1296692986_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
;)Huvitav. Olen selle stiili kohta videosid vaadanud ning päris huvitavaid lahendusi leidub selles. Samas kusagil Lasnamäe majade vahel röövlite vastu sellise tantsuga ei läheks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võitluslik mäng? Jah.

Võitlusliku olemusega tants? Jah.

Võitlus selle sõna praktilises tähenduses? Ei.

Minu meelest on seni kõik capoeiraklubid eestis väga ilusasti hakkama saanud justnimelt oma nišis ja mitte üritades capoeirale külge pookida midagi, mida seal pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Capoeira on unikaalne mitmekülge võitluskunst ja igaüks saab leida capoeiras seda, mida talle meeldib.

Kui teile meeldib võitluskunsti ja enesekaitse aspektid, siis siin on teile videod:

http://www.youtube.com/watch?v=e0KfQE2-ZqA

siin on ka traditsioonilised võistlused, kus on rõhk pandud rohkem taktikale

Miks capoeirat peetakse ainult tantsuks? Sest keegi ei hakka nii sama õues kaklust näitama, vaid kui kõik capoeiristad saavad kokku, siis see on pidu, see on muusika, tantsimine, laulmine... sedagi näeb enamus inimesi pealt ja arvavad, et see ongi kogu capoeira.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh.

1. videos juhtunu võib tõesti olla kui vastane paigal seisab, aga väga efektne, mis siin salata.

2. ja 3. video näitasid sa meile MMAd, kusjuures Silva on väga hea võitleja.

Absoluutselt ei taha maha teha, tahate efektset tantsu õppida, palun capoeira sobib selleks imehästi. Enesekaitseks soovitaksi jätkuvalt muna praadida. Või MMA tudeerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma Jorgeniga päris nõus ei ole. See, et Capoeira ei ole sama agressiivne ja ka samal tasemel funktsionaalne kui seda on MMA, ei tähenda, et ta poleks tänaval kasutatav (enesekaitsena). Küll mitte puhtal kujul aga mõned elemendid olen isiklikult küll Capoeirast üle võtnud ja nad täitsa töötavad.

Rohkem tolerantsust. MMA ei ole A ja O, igas stiilis on oma võlud, mida saab ka reaalselt kasutada. Veel kaugemale minnes siis julgen väita, et MMA kui selline polegi mingi piiritletud ala vaid ta koosneb erinevate võitluskunstide elementidest, sellest ka väljend mixed martial arts, miks mitte siis ka Capoeirast.

Minu arust on väga tervitatav, et enesekaitsestiilide valik Eesti võitluskunstimaastikul laieneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh. Küsimus ei ole ELEMENTIDES. Küsimus on treeningmetoodikas. Kui ei treenita võitlemise jaoks ja läbi võitlemise, siis võitlema ei õpi. Ma olen kindel, et Tsink-Plek-Pang-Kung-Fu's on elemente, mis võitluses töötavad. See ei tähenda, et selle harrastamise läbi selle traditsioonilisel viisil õpiks võitlema. Võimlema õpib.

Sama moodi tantsides ja pidutsedes õpib tantsima ja pidutsema:) Kas see on lõbus? Kahtlemata, aga miks on vaja sinna seda "enesekaitse" silti külge pookida?

Ma olen MEE, sinuga täitsa nõus, et MMA ei ole stiil. Stiilist saab rääkida ainult indiviidi kontekstis - igal võitlejal kujuneb välja oma stiil.

Aga võitlema õppimiseks (ükskõik kas enesekaitse või vabavõitluse kui spordi tähenduses) on vaja:

1) treenida kõigis kolmes distantsis (Capoeiras kolmest kaks tänapäeval sisuliselt puuduvad)

2) treenida progresseeruva vastupanuga ja kontaktiga esimesest päevast peale (Capoeiras seda ei tehta)

Järelikult: Capoeiras üldiselt ei tegeleta ei enesekaitse ega võitlemisega spordi tähenduses.

See, et mõned Capoeira taustaga või selle elemente kasutavad inimesed inimesed on hakanud tegema punkte 1 ja 2 ja selle läbi saanud headeks võitlejateks - see ei tähenda, et Capoeira trennides tehtakse punkte 1 ja 2. Või teil äkki tehakse? Kui jah, siis ma astuks mõnest sellisest trennist läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes mida soovib, akrobaatika ja efektid on tõesti lahe. Tantsulisus ja hea kehavalitsemine, miks mitte? Teisalt Ju-jitsu või silat on head enesekaitsetehnikad. Wing chun annab hea kätetöö. Karate on võistlussport aga tänavale ei tööta. Vaadake Seagali filme, need tehnikad töötavad. Kellele meeldib ema, kellele tütar, stiile on palju, lõpuks otsustab kõik palju sa omandad ja kasulikku õpid. Express yourself nagu ütles Bruce Lee.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes mida soovib, akrobaatika ja efektid on tõesti lahe. Tantsulisus ja hea kehavalitsemine, miks mitte? Teisalt Ju-jitsu või silat on head enesekaitsetehnikad. Wing chun annab hea kätetöö. Karate on võistlussport aga tänavale ei tööta. Vaadake Seagali filme, need tehnikad töötavad. Kellele meeldib ema, kellele tütar, stiile on palju, lõpuks otsustab kõik palju sa omandad ja kasulikku õpid. Express yourself nagu ütles Bruce Lee.

LOL @ Seagali filmid ja see, et need tehnikad töötavad.

Ja traditsioonilises jiu jitsus ja silatis võib küll tehnikaid olla, aga selle süsteemiga ära neid küll ei õpi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
LOL @ Seagali filmid ja see, et need tehnikad töötavad.

Ja traditsioonilises jiu jitsus ja silatis võib küll tehnikaid olla, aga selle süsteemiga ära neid küll ei õpi.

No asi on ikka kasutajas kinni, loll saab kirikus ka peksa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma Jorgeniga päris nõus ei ole. See, et Capoeira ei ole sama agressiivne ja ka samal tasemel funktsionaalne kui seda on MMA, ei tähenda, et ta poleks tänaval kasutatav (enesekaitsena). Küll mitte puhtal kujul aga mõned elemendid olen isiklikult küll Capoeirast üle võtnud ja nad täitsa töötavad.

Rohkem tolerantsust. MMA ei ole A ja O, igas stiilis on oma võlud, mida saab ka reaalselt kasutada. Veel kaugemale minnes siis julgen väita, et MMA kui selline polegi mingi piiritletud ala vaid ta koosneb erinevate võitluskunstide elementidest, sellest ka väljend mixed martial arts, miks mitte siis ka Capoeirast.

Minu arust on väga tervitatav, et enesekaitsestiilide valik Eesti võitluskunstimaastikul laieneb.

;) ise püstitad väited ja ise lükkad ümber?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.nononsenseselfdefense.com/

Seal esimene link vasakul: Are Martial Arts Self-Defense? NO

Miks? Sest enesekaitse ei seisne selles, et tänavale ring maha tõmmata ja teineteist oimetuks peksta. Tõelised enesekaitsekursused koosnevad 30% mehepoegadel oma ego mahasurumisest ja häbenemata ohtlikust kohast jalga laskmises, 30% ohuolukorra tuvastamisest ja 30% tehnikast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan et Capoeira sobib väga hästi ka sellele kes tahab endale head vormi.

Nagu aru saan, siis seal on väga palju jalatööd, ja kui ikka korralikult teha jalatööd, löögid, või nagu Capoeira's siis võimalikult kõrgele, kiiresti ja mänguliselt (mitte nii väga otse näkku täisjõuga), kokkuvõttes sellega saab kindlasti saavutada head vormi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind huvitab, et kui te satute tänavakaklusesse, kas te siis palute vastasel/vastastel veidi oodata, kuni olete oma jalad soojaks teinud, et jalalööke sooritada?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

poksist üksi jääb tänaval väheks (jalad on puudu...) jalalöögid töötavad väga efektiivselt poksija neutraliseerimisel. Küsimus on taktikas.

jalgade soojendamine enne võitlust ei ole obligatoorne (rääkides tänavast).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
poksist üksi jääb tänaval väheks (jalad on puudu...) jalalöögid töötavad väga efektiivselt poksija neutraliseerimisel. Küsimus on taktikas.

jalgade soojendamine enne võitlust ei ole obligatoorne (rääkides tänavast).

Ma olen väga palju tänavakaklusi näinud, jalgade kasutamine nendes on minimaalne kas siis vähese ruumi tõttu, libeda tõttu või riskis mööda lüüa, peale mida tasakaal kaotatakse ja antakse eelis vastaspoolele. Ehk siis enamus kakleb tänaval jalgadega vaid jutu järgi, mitte reaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgu kasutatakse tänaval tõepoolest siis kui Nõrga jobu kombel sõtkutakse kellegi näos.võitluse sees aga treenimata inimese puhul jalgadest kasu pole.puudub painduvus,kordinatsioon ning jõud,et löök mõjuks löögina mitte aga põlve tõstena aegluubis matrixi kombel.;)

EI pull on ikka lugeda kuidas iga säärane teema kasvab üle selleni kas ta ikka tänaval töötab või mitte.fakt on see,et iga inimene kes tegeleb mingi spordialaga ja on heas vormis omab eelist teiseüle kes võibolla ainult burksi näost sisse ajabki.

Alati pole oluline see mis reaalselt toimib vaid see mis harrastajal hea tunde ja rahulolu tekitab.Pole mõttet igalpool hädaohtu ka näha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EI pull on ikka lugeda kuidas iga säärane teema kasvab üle selleni kas ta ikka tänaval töötab või mitte.fakt on see,et iga inimene kes tegeleb mingi spordialaga ja on heas vormis omab eelist teiseüle kes võibolla ainult burksi näost sisse ajabki.

Seda ei juhtuks nii palju kui inimesed ei teeks valereklaami:)

Alati pole oluline see mis reaalselt toimib vaid see mis harrastajal hea tunde ja rahulolu tekitab.Pole mõttet igalpool hädaohtu ka näha.

Word.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×