Jump to content
Char27

Kükk

Recommended Posts

Endal täpselt sama probleem, ei suuda ka isegi ilma raskuseta kükki teha ilma, et selili kukuks. Mina teen kükke lihtsalt Smithi masinal täpselt sama tehnikaga, nagu teeb ka Marek Morozov saates "Sinu küljes trennis", ja ei usu, et ta halba nõu annab. http://forums.fitness.ee/index.php?&showtopic=30160 Siit saab seda osa näha näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1) see on siis kükk kui kanna all on kõrgendus

http://char.planet.ee/trenn/kand.AVI

2) kükk, tavapinna peal, muidu kukuks maha, aga seekord allajõudes lükkasin täiega ja suutsin ennast püsti hoida, kuid peaaegu taga oleva seina vastu kukkudes :D

http://char.planet.ee/trenn/tava.AVI

Ma ei usu oma silmi kuid seal see on.

Ära lükka oma puusasid nii kaugele taha. Mine otse alla, mitte ära mõtle nagu istuksid toolile peale. "Sit down not back".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi jalgu laiemalt hoida, ninad natuke välja keerata ja aeglasemalt teha. Lisaks VENITA!

proovisin just, noo natukene parem on, saan hakkama sellega kui käed ees, aga raskusega ja käed õlgade juures kindlasti mitte

Endal täpselt sama probleem, ei suuda ka isegi ilma raskuseta kükki teha ilma, et selili kukuks. Mina teen kükke lihtsalt Smithi masinal täpselt sama tehnikaga, nagu teeb ka Marek Morozov saates "Sinu küljes trennis", ja ei usu, et ta halba nõu annab. http://forums.fitness.ee/index.php?&showtopic=30160 Siit saab seda osa näha näiteks.

no tõsi ta on, et ega see smith vast kõige hullem ole, aga tahaks ikkagi päris küki ära teha.mõte on ikkagi selles.

kui tõesti ei õnnestu pika aja jooksul, siis alles hakkan alternatiive otsima

Ma ei usu oma silmi kuid seal see on.

Ära lükka oma puusasid nii kaugele taha. Mine otse alla, mitte ära mõtle nagu istuksid toolile peale. "Sit down not back".

mida sa ei usu ? :D :D

noo mai tea..ei saa rohkem alla minna noh..ikka läheb taha, ei paindu jala esiosa ja jalalaba vaheline koht nii palju vist ..

et puusad taha ei läheks, peaks jalalaba ja jala vaheline nurk minema väiksemaks onju? mul ta ei lähe rohkem

Muudetud kasutaja Char27 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alusta äkki sellest, et võta kükki alumine asend sisse. Kõigepealt istu põrandale maha ning mine sealt allolevasse küki asendisse. Et seal mugav oleks, pead kindlasti varbad rohkem väljapoole sirutama. Nüüd sealt tõuse üles ja mine alla tagasi. Esialgu see pulk seljal unusta ära. Hoia käed ees, et tasakaalu hoida. Jalad kindlasti laiemalt

Praegu on sul raskuskese liiga taga. Kui sa jalad asetad laiemalt, siis tood jalad raskuskeskmele lähemale. Ära kindlasti unusta, et varbad peavad alati samas suunas olema, mis põlvedki.

Muidugi teine variant on, et teed sama asendiga, aga siis pead laskma põlved üle varvaste ja nii juba kaua ei küki, kuna suur koormus läheb põlvedele.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidugi teine variant on, et teed sama asendiga, aga siis pead laskma põlved üle varvaste ja nii juba kaua ei küki, kuna suur koormus läheb põlvedele.

See on täielik jama. Vaata ükskõik millist klassikalist tõstjat kui ta kükib üles rinnalevõtust või rebimisest- põlved on kaugel üle varvaste. Ma ei kujuta üht korraliku sügavusega kükki üldse ette ilma selleta et põlved läheksid üle varvaste.

Loe siit täpsemalt: http://www.bodybuilding.net/training/knees...myth-12253.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on täielik jama. Vaata ükskõik millist klassikalist tõstjat kui ta kükib üles rinnalevõtust või rebimisest- põlved on kaugel üle varvaste. Ma ei kujuta üht korraliku sügavusega kükki üldse ette ilma selleta et põlved läheksid üle varvaste.

Loe siit täpsemalt: http://www.bodybuilding.net/training/knees...myth-12253.html

Loe kokku kulturistid ja jõutõstjad, kellel põlvedega probleeme on. Asi on pingetes ja hea oleks, kui nad saavad sõbralikult puusade ja põlvede vahel jaotatud. Täisküki puhul on normaalne, et põlved üle varvaste ei liigu. On ka erandeid, näiteks kui klassikapoisid hakkavad jõutõstmist tegema.

Rebimine läheb juba teiseks teemaks, sealne küki sügavus on eraldi klassist ja tuleneb harjutusest endast. Kuna kükkida on lihtsam kui kangi sirgetele kätele üles saada maast, siis efektiivne on kasutada võimalikult sügavat kükki.

Põhimõtteliselt põlvede liikumine oleneb palju ka tõstekingade olemasolust.

Enivei, usun, et isegi matjusm nõustub sellega, et kui võimalik on, tasuks tehnika korras hoida ja liigse pinge põlvedele sattumist vältida. :D

Vaadake legendaarse Ed Coani tegemisi. Jälgige, palju tal põlved liiguvad täisküki puhul.

Hea nurk Tzaby 350kg katsest

Sama asi Raigol.

ja

Ja ümber ei saa ka Margus Silbaumist

Vaatasin päris palju videosid läbi, jõutõstmises tippu jõudnutest ei märganud kellelgi, et põlved liiguksid üle varvasta. Sellele oleks nagu kaks head põhjendust: suured raskused panevad tehnika paika ja ülejäänud on vigastustega välja praagitud :D

Et valesti mõistmist poleks, siis ma räägin täiskükist, mis tähendab natuke alla paralleeli kükkimist ja sellega kaasnevast põlvede hoidmisest. Sügava küki puhul on teine teema, samuti on klassikaline jõutõstmine hetkel teine teema.

OT (ei ole seotud teemaalgatajaga): Aga nii palju kui saalis näinud, siis ükski mõistusega inimene ei tohiks soovitada sügavaid kükke algajatele. Kui keegi ei tule hetkel välja arvamusega, et tegelane, kelle kannad tõusevad juba poolküki ajal, peakski just tegema sügavaid kükke, enne kui asendi korda saab. :D

Klassikaline tõstmine nõuab head tehnikat ja sügavad kükid paneksid ka klassikaga kokku. Ehk kes iganes seda üritada soovib, tehku treeneri valvsa pilgu all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks ei tohiks teha sügavaid kükke? See on kõige parem kükk üldse! Kui õpetada algajatele ainult selliseid poolkükke siis tekivadki saalidesse need inimesed kes natukene jalgu põlvedest kõveraks lasevad ja arvavad et nüüd ongi kükk tehtud.

Bill Starr räägib minu meelest väga hästi sügavast kükist: http://www.ironmanmagazine.com/site/squats/

Siin on ka natukene statistikast vigastustest erinevatel spordialadel ja huvitav huvitav, klassikaline tõstmine paistab jõutõstmisest turvalisem olevat: http://stronglifts.com/weight-lifting-101-...weight-lifting/

Igal juhul mulle tundub et me lihtsalt räägime kahest erinevast küki stiilist. Jõutõstja paneb kangi madalamle oma seljale ning ta ei pea oma spordialal nii sügavale minema nii et tema suudab ehk tõesti põlvi varvastest taga pool hoida, või vähemalt lihtsamini kui klassikaline tõstja.

Aga proovi näiteks nüüd niisama ilma raskuseta võtta sisse sügavküki (ja siin ma mõtlen ikka seda et sa lähed nii sügavale et enam sügavamale minna ei saa) ning ma arvan et sa leiad et ilma et põlved läheksid päris korralikult varvastest ette sellist positsiooni sisse võtta pole eriti võimalik.

Elagu täiskükk!

Igal juhul, nüüd läks teema teemaalgataja probleemist veidi kaugele ja see siin pole küll peamine asi millega tema peaks pead vaevama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

preagu tundub et probleem on selles, et mul ei paindu jalalaba ja jala alumise osa vaheline koht, sest kui vaadata mu tavaküki videot, siis seal on näha, et põlvede üle varvaste minekust on asi kaugel, mul seal tubli 5 cm ruumi, ehk kui ma sealt painduks natuke rohke, et läheks ala 3 cm edasi, siis ma usun, et ma saaks küki tehtud vabalt ning tehnika oleks ka õige..nüüd ainult oleks vaja harjutust, mis seda kohta venitaks

mis te arvate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
preagu tundub et probleem on selles, et mul ei paindu jalalaba ja jala alumise osa vaheline koht, ...

nüüd ainult oleks vaja harjutust, mis seda kohta venitaks

mis te arvate?

Alati venitus ei aita. Sõltub liigest moodustavate luude liigespindade omavahelisest sobivusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alati venitus ei aita. Sõltub liigest moodustavate luude liigespindade omavahelisest sobivusest.

mis sa soovitad siis? aga kas mu mõte on muidu õige? et asi on selle kohta painduvuses?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on painduvusega probleeme, siis pole hea mõte iga hinna eest sügavkükke teha. Täis sügavust on mõnikord võimalik saavutada kui selg kõverasse ja puusadest lõdvaks lasta, aga see pole hea mõte. Painduvus peaks aja jooksul paranema kui sellega tööd teha, kuigi mõnel inimesel see võib-olla ei saagi sügavküki jaoks piisavalt heaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis sa soovitad siis? aga kas mu mõte on muidu õige? et asi on selle kohta painduvuses?

Hüppeliigese venitamiseks on selline variant olemas, et paned mõlema päka alla mingi raamatu või puupulga ja viid põlved üle varvaste ja nii ntx 10 korda. Aga ma ainult sellega ei piirduks ja soovitan sul laiema asendi võtta. Siis pole see hüppeliigese venivus ka nii suureks probleemiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks väga erinevat asja on kas teha niisama kükk,

või raskusega kükk.

Raskusega sa ei kuku ju kuhugi.

Mina ise kukuna ka ümber, kui teen ilma raskuseta ja käed kukla taga.

Aga kangiga teen vabalt sügavküki ära.

Need liigesed ja venivus siin küll suurt rolli ei tohiks mängida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaks väga erinevat asja on kas teha niisama kükk,

või raskusega kükk.

Raskusega sa ei kuku ju kuhugi.

Mina ise kukuna ka ümber, kui teen ilma raskuseta ja käed kukla taga.

Aga kangiga teen vabalt sügavküki ära.

Need liigesed ja venivus siin küll suurt rolli ei tohiks mängida.

Põhimõtteliselt nõus.

Ütleks isegi veel rohkem - kui raskus õlgadel,hakkavad tööle refleksid ja keha valib ise optimaalse asendi,et mitte ümber kukkuda;no juhul,kui raskus liiga suur ei ole muidugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu jaoks tundub imelik, et tahapoole kukkuma kipud, mul kisub pigem ettepoole. :D Pole just kukkunud, aga ükskord oli selline tunne, eks aja jooksul on keha kontrollimise võime parnenud. Kuidas maas ühe jala peal (ilma raskuseta) sügavkükki teha on, kas hoiad tasakaalu? Pole ammu proovinud, kunagi tegin 20 kükki põrandal ühe jalga, ilma et oleks pidanud käsi või teist jalga maha toetama. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhimõtteliselt nõus.

Ütleks isegi veel rohkem - kui raskus õlgadel,hakkavad tööle refleksid ja keha valib ise optimaalse asendi,et mitte ümber kukkuda;no juhul,kui raskus liiga suur ei ole muidugi.

Ja vaat siis tulebki häda, et see automaatne asend kangi all on optimaalne mitte ümberkukkumiseks aga mitte alati optimaalne liigestele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja vaat siis tulebki häda, et see automaatne asend kangi all on optimaalne mitte ümberkukkumiseks aga mitte alati optimaalne liigestele.

Ka selle reguleerib inimkeha ise - ta ei taha,et oleks valus;ta ei taha ümber kukkuda, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×