Jump to content
Alexander Andrusenko

IPF Classic Powerlifting World Cup

Recommended Posts

Teivashüppe võrdlus on tõesti kohatu, tegemist ju ikkagi kergejõustiku tehnilise alaga. Ega vormelipiloodi puhul pole ka oluline kui kiiresti ta ilma autota liigub. Jõutõstmine seevastu nagu nimigi ütleb on idee poolest puhas jõuala st. ala kus peaks kõige naturaalsemal kujul väljenduma sportlase jõud. Pigem võiks võrrelda kõrgushüppega klassikalisel kujul või hoolaualt. Pole küll ise trikoosid kunagi proovinud, aga surumissärki sai küll mõne aasta eest korra proovitud. Sel ajal surusin särgita 130-140 kilo ja särgiga panin ilma harjutamata 180 (tõsi küll ilma peatuseta rinnal).

Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks ilma harjutamata 40-50 kilo särgist saanud? Tavaline keiss on see, et särgiga surutakse alguses vähem kui särgita või umbes samapalju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks ilma harjutamata 40-50 kilo särgist saanud? Tavaline keiss on see, et särgiga surutakse alguses vähem kui särgita või umbes samapalju.

Näed nüüd Sa ju tead kedagi sellist. Kusjuures särk oli nii jäik, et hädavaevu puutus kang rinna ära. Aga üldiselt olengi vilets suruja, vbl see särk lihtsalt sobis mulle, ei tea, varasemad ja hilisemad isiklikud kogemused puuduvad :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näed nüüd Sa ju tead kedagi sellist. Kusjuures särk oli nii jäik, et hädavaevu puutus kang rinna ära. Aga üldiselt olengi vilets suruja, vbl see särk lihtsalt sobis mulle, ei tea, varasemad ja hilisemad isiklikud kogemused puuduvad :-)

Meie seas liigub talent ;)

Parimad jõutõstjadki ei saa aasta jooksul tehnikat lihvides sellise protsendiga juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teivashüppe võrdlus on tõesti kohatu, tegemist ju ikkagi kergejõustiku tehnilise alaga. Ega vormelipiloodi puhul pole ka oluline kui kiiresti ta ilma autota liigub. Jõutõstmine seevastu nagu nimigi ütleb on idee poolest puhas jõuala st. ala kus peaks kõige naturaalsemal kujul väljenduma sportlase jõud. Pigem võiks võrrelda kõrgushüppega klassikalisel kujul või hoolaualt. Pole küll ise trikoosid kunagi proovinud, aga surumissärki sai küll mõne aasta eest korra proovitud. Sel ajal surusin särgita 130-140 kilo ja särgiga panin ilma harjutamata 180 (tõsi küll ilma peatuseta rinnal).

See vomeli võrdlus on hea:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millegi pärast on mul tunne, et vaatajaid ei huvita, mis varustus võistlejatel seljas on - rahvas tahab, et kangil oleks 300 kilo. Võib-olla ma eksin.

Kui inimesi huvitaks ainult suur raskus kangil, siis käiks nad ehitusel vaatamas kuidas kraana tonniseid paneele tõstab. Ma arvan, et põnev on ikka see palju mees ISE tõsta suudab. Kui kõik võistlevad varustusega, siis on enam-vähem selge, kes surub särgiga rohkem, see oleks ilmselt ka varustuseta konkurendist üle. Aga probleem ongi selles, et tavalised inimesed tahavad ennast atleetidega võrrelda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui inimesi huvitaks ainult suur raskus kangil, siis käiks nad ehitusel vaatamas kuidas kraana tonniseid paneele tõstab. Ma arvan, et põnev on ikka see palju mees ISE tõsta suudab. Kui kõik võistlevad varustusega, siis on enam-vähem selge, kes surub särgiga rohkem, see oleks ilmselt ka varustuseta konkurendist üle. Aga probleem ongi selles, et tavalised inimesed tahavad ennast atleetidega võrrelda...

Aga kas sa kujutad ette mida teeb +200kg su õlgadele. Tipud püsiksid tipus vaid mõne aasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas sa kujutad ette mida teeb +200kg su õlgadele. Tipud püsiksid tipus vaid mõne aasta.

no nohh, heitjad treenivad suuri raskusi surudes (tugevaimad 250 ringis) ja ometi püsivad maailmatasemel 40nda eluaastani. Samuti on paljude jõualade tegijatega juba hallidest aegadest, ammu enne imesärkide väljamõtlemist. Vaata näiteks Valentin Dikulit, kes 52 aastaselt tegi ilma varustuseta jõutõstmises 450-260-460. 80ndate Eesti kõvemaid jõutõstjaid V. Solovjov oli tippmarke tehes pea 40 aastane U. Västrik isegi üle 40ne jne-jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no nohh, heitjad treenivad suuri raskusi surudes (tugevaimad 250 ringis) ja ometi püsivad maailmatasemel 40nda eluaastani. Samuti on paljude jõualade tegijatega juba hallidest aegadest, ammu enne imesärkide väljamõtlemist. Vaata näiteks Valentin Dikulit, kes 52 aastaselt tegi ilma varustuseta jõutõstmises 450-260-460. 80ndate Eesti kõvemaid jõutõstjaid V. Solovjov oli tippmarke tehes pea 40 aastane U. Västrik isegi üle 40ne jne-jne

No fakt on see,et surumist põrkega tehes ei saa õlad nii suurt koormust, kui rinnal peab olema paus, nagu seda reeglid ette näevad, siis see ongi koht kus õlad k

ige rohkem haiget saavad. Valentin Dikuli näide on kohatu, sest mees on tsirkuse artist ja need 50kg kettad mis sinna kangile laoti olid ilmselgelt kergemad. Eesti vanad tegijad surusid pausita nagu ma juba ennem mainisin, lisaks puudus dopingu kontroll.

Fakt on see,et varustuseta surumine lõhub ja sellest ei saa üle ega ümber.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no nohh, heitjad treenivad suuri raskusi surudes (tugevaimad 250 ringis) ja ometi püsivad maailmatasemel 40nda eluaastani. Samuti on paljude jõualade tegijatega juba hallidest aegadest, ammu enne imesärkide väljamõtlemist. Vaata näiteks Valentin Dikulit, kes 52 aastaselt tegi ilma varustuseta jõutõstmises 450-260-460. 80ndate Eesti kõvemaid jõutõstjaid V. Solovjov oli tippmarke tehes pea 40 aastane U. Västrik isegi üle 40ne jne-jne

Ja mis toidulisasid antud härrad sõid, oled kursis?

Kui tahad end samastada Arnoldiga ja teha temamoodi kaks korda päevas trenni, siis kas sa sööd ka samu toidulisandeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas mitte 300 sägiga samamoodi ei mõju, kui 200 ilma särgita

Puudub 300 kogemus, aga 260ga "kahest pakku" tehes oli oluliselt parem kui 195 särgita teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkab jälle see lõputa vaidlus peale - küll on parem ilma varustuseta tehes, küll varustusega. See on umbes sam kui lepitada omavahel reformi ja Keski pooldajaid ;)

Omast kogemusest võin öelda, et ühtegi tõsist vigastust oma "särgi "karjääri (6 aastat) jooksul saanud ei ole.

Ja võrrelda saab üldiselt omavahel vaid enam-vähem ühevanuseid, sarnastes tingimustes, toidulisanditega, varustusega...jne sportlasi, mis kehtib muide ka teiste spordialade kohta. Võrrelda võrreldamatut on minu meelest suht mõttetu ja ei vii mingi konstruktiivse tulemuse ega kompromissini!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas sa kujutad ette mida teeb +200kg su õlgadele. Tipud püsiksid tipus vaid mõne aasta.

Keegi ei käse võistleda ilma varustuseta. Ma ei saa aru miks kohe nutma hakatakse, kes on varustusega tugev on ka niisama tugev. Pole siin keegi vastupisist väitnud. A nii kui varustusest juttu tehakse on kohe pill valla. Krt, saage üle. Trennis peab ka ju vahepeal maxi proovima ilma varustuseta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei käse võistleda ilma varustuseta. Ma ei saa aru miks kohe nutma hakatakse, kes on varustusega tugev on ka niisama tugev. Pole siin keegi vastupisist väitnud. A nii kui varustusest juttu tehakse on kohe pill valla. Krt, saage üle. Trennis peab ka ju vahepeal maxi proovima ilma varustuseta.

Mille peale sina nüüd põlema läksid?

Kes siin pillib? Ma konstateerisin et särgita pikalt vastu ei pea.

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põlvesidemed (mingi lahjem variant), randmekad ja tõstevöö võiks ikka jääda. Vähem vigastusi ja ei lisa oluliselt nö. puunuku effekti võrreldes ainult vööga tõstmisel.

Mul jäi mulje, et kui see RAW võistlus tuleb, siis põlvesidemeid seal ka ei lubata. Äärmisel juhul neid neopreenist "sokke", aga päris sidemeid mitte. Vähemalt foorumis midagi sellist mainiti. Taheti kõrvaldada kõik elemendid, mis reaalselt suuremaid raskusi tõsta aitavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille peale sina nüüd põlema läksid?

Kes siin pillib? Ma konstateerisin et särgita pikalt vastu ei pea.

No ok, ma ei mõelnudki, et keegi hakkaks varustuseta mingit karjääri tegema. Ehk aastas mingi üks jõuproov.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tihti võrdlen surumist teivashüppega. Kui keegi küsib palju särgita surud jne, siis ma küsin sellepeale, et kas mõni ajakirjanik on Sergei Bubka käest küsinud, palju ta kõrgust paneb jäiga teibaga.

Asi on selles, et teivashüpet ei harrastatagi (muidugi kes tahab, võib) jäiga teibaga. Keegi ei küsi Mike Tysoni käest ka kas oleksid vastase ilma kinnasteta nokki löönud, sest poksitaksegi kinnastega. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi on selles, et teivashüpet ei harrastatagi (muidugi kes tahab, võib) jäiga teibaga. Keegi ei küsi Mike Tysoni käest ka kas oleksid vastase ilma kinnasteta nokki löönud, sest poksitaksegi kinnastega. ;)

Täpselt nii ongi, võistlustel surutakse särgiga, siis on ka mõtetu küsimus palju särgita.

No ok, ma ei mõelnudki, et keegi hakkaks varustuseta mingit karjääri tegema. Ehk aastas mingi üks jõuproov.

Piisab vaid ühest valest liigutusest ja ongi olemas. Minu teada Leesmann oma särgita maxi enam ei testi, teeb seda vaid särgiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt nii ongi, võistlustel surutakse särgiga, siis on ka mõtetu küsimus palju särgita.

Ma ei mõelnud tegelikult kuidas konkreetselt VÕISTLUSTEL asja tehakse, vaid üldiselt, nö. tavainimese mõistes. Kui keegi hakkab poksitrennis käima või harrastajatasemel poksib, siis ta poksib ka täpselt samamoodi kinnastega, nagu ka "profid". Samuti nagu teivashüppega, isegi algajad ei kasuta teivast, mida painutada pole võimalik (iseasi kas ta seda algul painutada jõuab ja julgeb). Surumise puhul särk on aga ikka üsna uus "leiutis" ja seda kasutavad enamuses ainult tipptasemel võistlevad sportlased. Enamik inimesi, kes kunagi kangi on lamades surunud, ei ole seda teinud (ega ei teegi) surumissärki kasutades. Inimesi ikkagi huvitab kui saab enda võimeid kõrval võrrelda. Kui kunagi koolis hüppas kaugust 7.10 ja nüüd näeb sportlast hüppamas 7.90, siis on asi üsna üheselt võrreldav. Kui ta aga surus kangi 180 kg ja võistlustel keegi surub särgiga 250 kg, siis ei oska nagu mingit seisukohta võtta kas ja kui palju tema tulemus nõrgem on.

Muudetud kasutaja frh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei mõelnud tegelikult kuidas konkreetselt VÕISTLUSTEL asja tehakse, vaid üldiselt, nö. tavainimese mõistes. Kui keegi hakkab poksitrennis käima või harrastajatasemel poksib, siis ta poksib ka täpselt samamoodi kinnastega, nagu ka "profid". Samuti nagu teivashüppega, isegi algajad ei kasuta teivast, mida painutada pole võimalik (iseasi kas ta seda algul painutada jõuab ja julgeb). Surumise puhul särk on aga ikka üsna uus "leiutis" ja seda kasutavad enamuses ainult tipptasemel võistlevad sportlased. Enamik inimesi, kes kunagi kangi on lamades surunud, ei ole seda teinud (ega ei teegi) surumissärki kasutades. Inimesi ikkagi huvitab kui saab enda võimeid kõrval võrrelda. Kui kunagi koolis hüppas kaugust 7.10 ja nüüd näeb sportlast hüppamas 7.90, siis on asi üsna üheselt võrreldav. Kui ta aga surus kangi 180 kg ja võistlustel keegi surub särgiga 250 kg, siis ei oska nagu mingit seisukohta võtta kas ja kui palju tema tulemus nõrgem on.

Alguses siis poksitrennis paned sparringule palja rusikaga ja jalkaplatsil tõmbad paljajalu ringi nagu mõni pärismaalane ;)

Kõik võistlejad suruvad särgiga, ega siis nad kohe seepärast profid ole. Särkidega suruti juba eelmine sajand, seega uute leiutiste alla need ei käi. Omale pole küll siiani pähe tulnud võrrelda end mõne tipp-ujujaga ja siis küüsi närida, huvitav mis aeg tal oleks kui ta oma trikoo nurka viskaks ju mu kapis olevad trussikud jalga tõmbaks, äkki nii oleks võrdsem. Või ei tea mitu sek-i kukuks Ian Thorpel aeg kui ta jalalaba oleks tavamüõõdus, ca 10 numbrit väiksem.

Tavainimene, kes tipptasemel mingit X sporti ei tee, ei saa end kunagi võrrelda antud ala tippsportlasega. Kui oled harrastaja siis juba tead oma piire.

Muide, lisaks särgile annab palju juurde on veel toidulisad. Seega kui sa ei jaga laksu, siis ära võrdle end kellegiga. Kui sa juba jagad laksu, siis sa enam nii rumalat küsimist ei esita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Ma tahan saada jõutõstjaks, aga mul pole raha, et varustust hankida. Surun rinnalt 200kg, kükin 290 ja tõmban 310kg. Kõik on õige tehnikaga ja IPF määrustele vastavad, olen ka võistelnud kuid pole kordagi auhinnavääriline olnud, sest vastased on kõvasti üle minust, kuna neil on raha, et osta endale varustus. On veel vaja trenni teha, et neile vastu astuda. ;)"

(niisama näide)

Kahju sellistest talentidest.

Aga keegi võiks polli teha, siis ei oleks ka vaidlust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Ma tahan saada jõutõstjaks, aga mul pole raha, et varustust hankida. Surun rinnalt 200kg, kükin 290 ja tõmban 310kg. Kõik on õige tehnikaga ja IPF määrustele vastavad, olen ka võistelnud kuid pole kordagi auhinnavääriline olnud, sest vastased on kõvasti üle minust, kuna neil on raha, et osta endale varustus. On veel vaja trenni teha, et neile vastu astuda. ;)"

(niisama näide)

Kahju sellistest talentidest.

Aga keegi võiks polli teha, siis ei oleks ka vaidlust.

Ma tahaks lavale lihast näitama minna, aga pole pappi ja oksusi enda meikimiseks. Aga muidu lihas ülikõva, teeks absoluudis puhta töö

Ja poksis olen ka kõva mees, aga kinnaste jaoks pole raha.

Llihtsalt näide, ei miskit isiklikku

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks lavale lihast näitama minna, aga pole pappi ja oksusi enda meikimiseks. Aga muidu lihas ülikõva, teeks absoluudis puhta töö

Ja poksis olen ka kõva mees, aga kinnaste jaoks pole raha.

Llihtsalt näide, ei miskit isiklikku

Keegi ei keela lavale tulla. Grimm pole minu teada kohustuslik. Kena päevitus peale, beebiõli ja olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei keela lavale tulla. Grimm pole minu teada kohustuslik. Kena päevitus peale, beebiõli ja olemas.

Arvad et kena päevitusega oleks konkurentsis. Miks siis poisid end raiskavad ja mitu päeva meigivad.

Kasutatud särgi leiab ka alla tuhande eegu, kaits vahel enda vanasid ka tasuta laenanud.

Üks õhtu väljaskäik läheb sama kalliks kui üks norm surumissärk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×