Jump to content
Alexander Andrusenko

IPF Classic Powerlifting World Cup

Recommended Posts

Answering the overwhelming popular demand coming from lifters, officials and fans, the IPF proudly announces the coming of the IPF Classic Powerlifting World Cup.

What is Classic? It is basically a raw (unequipped) event cutting back to the true traditions of powerlifting. Detailed technical rules will follow in due course.

The event will be hosted in Sweden on 12-17 of June, 2012.

All powerlifting fans are encouraged to give their comments on the IPF Forum. Remember, your say and opinion do count!

Regards,

IPF Marketing

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on nagu klassikaline kulturism - mis läheb ideoloogiaga tagasi sinna kust kulturism algas. Arvan ,et see on päris hea idee, lihtsalt annab parema pildi palju jõudu tavaharjutajaga võrreldes on, sest tavaharjutaja ei pruugi kunagi särke kasutada - kuid siis ta saab aru ,kui kaugel või lähedal ta tipptulemustele on. Lõppude lõpuks võidab ikkagi kõige tugevam!

Tõstmises ei ole ju trikoosid kasutamisele võetud - ja tulemused on ikka päris hullud.

Mis mehed ise asjast arvate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vist facebookist võetud ;) Vähemalt IPF-i enda kodulehelt ma leidnud mingit ametlikku teadet selle koha, et võistlus just 12-17 juuni 2012 Rootsis toimub.

Lihtsalt huvitav, et facebook nüüd ametlik kanal :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vist facebookist võetud ;) Vähemalt IPF-i enda kodulehelt ma leidnud mingit ametlikku teadet selle koha, et võistlus just 12-17 juuni 2012 Rootsis toimub.

Lihtsalt huvitav, et facebook nüüd ametlik kanal :P

See on IPF ametlikus foorumis ka olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõstjad ei pruugi minuga nõustuda, kuid arvan et osavõtjaid (mida ei ole praegugi vähe jõutõstmises) oleks veel rohkem, sest praegu ei maksa ikka EMV torkima tulla kui varustust ei ole, kuid sidemed ja vöö on igal vähegi endast lugupidaval jõusaalihundil kodus olemas ja sellest täiesti piisaks, et võistlustel osaleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstjad ei pruugi minuga nõustuda, kuid arvan et osavõtjaid (mida ei ole praegugi vähe jõutõstmises) oleks veel rohkem, sest praegu ei maksa ikka EMV torkima tulla kui varustust ei ole, kuid sidemed ja vöö on igal vähegi endast lugupidaval jõusaalihundil kodus olemas ja sellest täiesti piisaks, et võistlustel osaleda.

Nojah, arvata on, et võistlejatel oleks selle vastu huvi küll. Ei pea varustusega jamama, ei ole vaja tervet brigaadi abilisi, kes sulle särgid-trikood selga ajavad, ei ole vaja sidemeid, millest verevalumid jäävad jne. Kas rahval oleks huvitavam vaadata - seda ma ei oska öelda. Rahval on vist seda huvitavam, mida suurem on raskus kangil. Ilma varustuseta oleksid numbrid rahva jaoks ebahuvitavamad äkki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, arvata on, et võistlejatel oleks selle vastu huvi küll. Ei pea varustusega jamama, ei ole vaja tervet brigaadi abilisi, kes sulle särgid-trikood selga ajavad, ei ole vaja sidemeid, millest verevalumid jäävad jne. Kas rahval oleks huvitavam vaadata - seda ma ei oska öelda. Rahval on vist seda huvitavam, mida suurem on raskus kangil. Ilma varustuseta oleksid numbrid rahva jaoks ebahuvitavamad äkki?

Ma usun küll, et ilma varustuseta surumise vastu oleks huvi suurem. Varustus ei ole ju mingi niisama turvavarustus, see ju konkreetselt aitab kaasa surumisele.

Iga mees võiks ikka ise ilma mingi särgi abita suruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma usun küll, et ilma varustuseta surumise vastu oleks huvi suurem. Varustus ei ole ju mingi niisama turvavarustus, see ju konkreetselt aitab kaasa surumisele.

Iga mees võiks ikka ise ilma mingi särgi abita suruda.

Millegi pärast on mul tunne, et vaatajaid ei huvita, mis varustus võistlejatel seljas on - rahvas tahab, et kangil oleks 300 kilo. Võib-olla ma eksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, arvata on, et võistlejatel oleks selle vastu huvi küll. Ei pea varustusega jamama, ei ole vaja tervet brigaadi abilisi, kes sulle särgid-trikood selga ajavad, ei ole vaja sidemeid, millest verevalumid jäävad jne. Kas rahval oleks huvitavam vaadata - seda ma ei oska öelda. Rahval on vist seda huvitavam, mida suurem on raskus kangil. Ilma varustuseta oleksid numbrid rahva jaoks ebahuvitavamad äkki?

Kui vaadata praegu ,kes saalis on vaatajad, siis need on eelkõige ise võistlejad või nende pereliikmed ja ka mõned lihtsalt fännid. Ma ei usu et nad jätaksid võistlusi vaatamata tulemast kui kangil on 50 - 70 kilo vähem peal. Sama palju publikut oli vaatamas siis kui ise ka jõutõstmises võistlesin (tookord ei olnud varustust)- ma ei näe selles osas vahet. Tavainimese jaoks on ka 200kg lamades surumist ulme tulemus, seda hinnatavam ja arusaadavam see tulemus on , kui see tehakse ilma spetsvarusutseta - viskad pikali ja surud ja saad aru ,et see ei ole lihtne teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tihti võrdlen surumist teivashüppega. Kui keegi küsib palju särgita surud jne, siis ma küsin sellepeale, et kas mõni ajakirjanik on Sergei Bubka käest küsinud, palju ta kõrgust paneb jäiga teibaga. Suured numbrid teevad ala tõesti huvitavamaks, aga surumises teeb eeltööd oluliselt raskemaks. Ja tiimita ei tee midagi.

Ise eelistan särgiga surumist, täpselt samadel põhjustel nagu särgi mängu toomisel loodeti. Märgusõnaks õlg.

Näiteks Siim kaotaks päris palju rinnalt aga kükilt sellevõrra vähem. Trikoota +300 kükkijaid Eestis peale Siimu vist polegi.

Aga tõesti tore kui hakatakse tegema võistlusi varustuseta, siis ei saa enam vabandusi olla neil, kes kommenteerivad varustusega surumisi, miks ise kaasa ei löö jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tihti võrdlen surumist teivashüppega. Kui keegi küsib palju särgita surud jne, siis ma küsin sellepeale, et kas mõni ajakirjanik on Sergei Bubka käest küsinud, palju ta kõrgust paneb jäiga teibaga. Suured numbrid teevad ala tõesti huvitavamaks, aga surumises teeb eeltööd oluliselt raskemaks. Ja tiimita ei tee midagi.

Ise eelistan särgiga surumist, täpselt samadel põhjustel nagu särgi mängu toomisel loodeti. Märgusõnaks õlg.

Näiteks Siim kaotaks päris palju rinnalt aga kükilt sellevõrra vähem. Trikoota +300 kükkijaid Eestis peale Siimu vist polegi.

Aga tõesti tore kui hakatakse tegema võistlusi varustuseta, siis ei saa enam vabandusi olla neil, kes kommenteerivad varustusega surumisi, miks ise kaasa ei löö jne

Ma arvan ,et see teiba võrdlus ei ole päris samastav, sest sellisel juhul oleks võrdlus selline, et millise särgiga on surutud tulemus kas IPF või WPC -see on nö teiba jäikuse vahe. Mis puudutab särgita või särgiga surumisse siis oleks võrdlus, kas see tulemus on hüpatud teibaga või ilma teibata (no see vahe ei ole surumise puhul nii kordades, kuid 2 kordselt vaata et siiski WPC lus seal 500 peale numbrid lähevad). Kuid kindlasti selles osas on sul õigus, et traumad jällegi oleksid kindlasti kergemad tulema (samas sport on juba selline, et ainult tugevamad ja vastupidavamad jäävad sõelale). Valdavalt toimub vigastus alumises ehk just sellises asendis kus lihaseid ja kõõluseid rebestatakse ja seal alumises asendis on just särk toestav, mis ei lase raksendada sinna sellist koormust kui ilma särgita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parem võrdlus on vist sprint ilma naelikuteta.

Naelikud ei anna sulle otseselt kiirust.

Särgiga surumisel aga annab minumeelest särk jõudu juurde küll. või ma eksin?

Pole ise särgiga surunud, aga olen koolnud et 10 kg'ga tuleb kang alla tõmmata:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlvesidemed (mingi lahjem variant), randmekad ja tõstevöö võiks ikka jääda. Vähem vigastusi ja ei lisa oluliselt nö. puunuku effekti võrreldes ainult vööga tõstmisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naelikud ei anna sulle otseselt kiirust.

Särgiga surumisel aga annab minumeelest särk jõudu juurde küll. või ma eksin?

Pole ise särgiga surunud, aga olen koolnud et 10 kg'ga tuleb kang alla tõmmata:)

Naelikutega ju jooksed kiiremini?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvangi ,et see mittevarustuseta võistlus ei tähenda seda, et varustusega ei peaks enam võistlusi korraldama, vaid lihtsalt et oleksid ka ilmavarustuseta võistlused ja ajapikku saab selgeks mille järgi suurem vajadus on ja millest kokkuvõttes ala rohkem võidab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan ,et see teiba võrdlus ei ole päris samastav, sest sellisel juhul oleks võrdlus selline, et millise särgiga on surutud tulemus kas IPF või WPC -see on nö teiba jäikuse vahe. Mis puudutab särgita või särgiga surumisse siis oleks võrdlus, kas see tulemus on hüpatud teibaga või ilma teibata (no see vahe ei ole surumise puhul nii kordades, kuid 2 kordselt vaata et siiski WPC lus seal 500 peale numbrid lähevad). Kuid kindlasti selles osas on sul õigus, et traumad jällegi oleksid kindlasti kergemad tulema (samas sport on juba selline, et ainult tugevamad ja vastupidavamad jäävad sõelale). Valdavalt toimub vigastus alumises ehk just sellises asendis kus lihaseid ja kõõluseid rebestatakse ja seal alumises asendis on just särk toestav, mis ei lase raksendada sinna sellist koormust kui ilma särgita.

Teibata ju teivashüpet ei tehta, siis oleks ju tegemist lihtsalt kõrgushüppega ;)

Meie teame et WPC ja IPF-i särgil on erinevus sees, aga täiesti võõral puudub see ettekujutus. Niiet jään endiselt oma näite juurde

Kui särk täiesti ära kaotatakse, siis mina küll ootama ei jää millal õlad "saba annavad".

Kui kulturistid, kes teaduspärast teevad oluliselt kergemate raskustega, saavad ka vigastusi, siis mul pole neid viimase paari aasta jooksul olnud. Vanast ajast tric "paneb näkku", muud ei midagi. Vigastuste vältimine tänu varustusele (särg, rihm, randmekad). Näitena kohe tuua Siim, 370 küki juures põlved korras, aga kui palju ma olen kuulnud kulturiste nutmas vigastatud põlvede pärast. Ausalt öeldes polegi arusaanud kuidas on võimalik see ära lõhkuda. Niiet varustus tuleks jätta, kui teha perspektiiviga trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma olen täiesti kindel, et varustust keegi kaotama ei hakka. Ukraina ja Taani vist pakkusid seda, aga lükati tagasi. Aga see on küll positiivne, et varustusevihkajatele pakutakse võimalust ka ilma varustuseta võistelda. Kui huvi on ja keha peab vastu - miks mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teivashüppe võrdlus on tõesti kohatu, tegemist ju ikkagi kergejõustiku tehnilise alaga. Ega vormelipiloodi puhul pole ka oluline kui kiiresti ta ilma autota liigub. Jõutõstmine seevastu nagu nimigi ütleb on idee poolest puhas jõuala st. ala kus peaks kõige naturaalsemal kujul väljenduma sportlase jõud. Pigem võiks võrrelda kõrgushüppega klassikalisel kujul või hoolaualt. Pole küll ise trikoosid kunagi proovinud, aga surumissärki sai küll mõne aasta eest korra proovitud. Sel ajal surusin särgita 130-140 kilo ja särgiga panin ilma harjutamata 180 (tõsi küll ilma peatuseta rinnal).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×